PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień trzeci: 15-21 stycznia 2007



admin
22-01-2007, 00:20
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/01.jpg)
II miejsce trzeciego tygodnia - serdecznie gratulujemy!
---


2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/02.jpg)
glisek
---


3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/03.jpg)
samuraj
---


4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/04.jpg)
jakubs
---


5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/05.jpg)
lolas
---


6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/06.jpg)
III miejsce trzeciego tygodnia - serdecznie gratulujemy!
---


7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/07.jpg)
I miejsce trzeciego tygodnia - serdecznie gratulujemy!
---


8.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/08.jpg)
holka
---


9.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/09.jpg)
wizja
---


10.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digital.pl/konkurs/03/10.jpg)
Keyser_Soze



Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluje. Ciesze sie ze poziom zdjec rosnie, a nade wszystko z tego ze chce Wam sie glosowac. Oby tak dalej. Czekamy na zgloszenia do kolejnego konkursu. Juz za dwa dni nastepna edycja. Badzcie czujni :)

Dyziek
22-01-2007, 00:26
Głos oddany:)

pebees
22-01-2007, 00:29
Ja tez juz po :)

wizja
22-01-2007, 00:33
'szkurka.. nieźle w tym tygodniu :-) Ładnie, ładnie....

Keyser Soze
22-01-2007, 00:35
...Piotrze, takie male pytanie bo nie wiem czy to literowka czy tak ma byc - ankieta jest ustawiona do 28 stycznia czyli niedzieli a nie jak bylo dotychczas do piatku?...

admin
22-01-2007, 00:35
Jest w tym zestawieniu zdjecie ktore bardzo mi sie podoba... Glos jeszcze zachowalem, bo lubie sobie pokontemplowac ale typa juz mam.

admin
22-01-2007, 00:39
Faktycznie Przemku, moja wina. Juz naprawilem blad wyjasnieniem w naglowku. Dziekuje Ci za czujnosc.

Jacek_Z
22-01-2007, 00:53
głos oddany. Zdjęć wiecej, ale średnia słabsza niz w zeszłym tygodniu. Są 2 zdjęcia fajne. Komentarz - jak zwykle po skończeniu głosowania.

jakubs
22-01-2007, 01:01
już czekam ;)

josoko
22-01-2007, 01:03
Jest w tym zestawieniu zdjecie ktore bardzo mi sie podoba... Glos jeszcze zachowalem, bo lubie sobie pokontemplowac ale typa juz mam.

Ja już na nie zagłosowałem :)

glisek
22-01-2007, 01:04
Fajnie, poziom rosnie, foty ciekawe.
Glos oddany.

TaDziK
22-01-2007, 07:49
Poszlo. Byle tak dalej!!!

mi205
22-01-2007, 08:31
ja pewnie znów zagłosowałem na zdjęcie, które z trudem będzie w pierwszej piątce... Może mam jakiś gust wypaczony czy jak? :)

Złociu
22-01-2007, 11:00
W zeszłym tygodniu było o niebo łatwiej z wyborem, w tym trzeba się jeszcze opatrzeć, odgadnąć przesłanie zdjęć :) , jeszcze trochę poczekam

26.01.2007 - Człowiek odchodzi a przedmioty pozostają, czyli 7, taki mój wybór w tym tygodniu :)

starx
22-01-2007, 12:40
A ja z kolei zagłosowałem bez ociągania się. Jedno zdjęcie wyróżnia się zdecydowanie:D
Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna ocena.

Andy_O
22-01-2007, 12:53
Kruca bomba.. trudny wybór..

adrian
22-01-2007, 13:21
Kruca bomba.. trudny wybór..

Taaa... zgadzam się ;]
Poprzednio takich problemów z wyborem nie miałem :)

meliszipak
22-01-2007, 13:33
A ja jeszcze nie wiem. Bo rozterki mam :)

maciek_m
22-01-2007, 14:32
no ciezki wybor.. ale tez mam faworyta i chyba na niego zaraz zaglosuje...

Zbigniew
22-01-2007, 14:33
Po pierwszy dwóch zdjęciach pomyślałem - hardkorowo się zaczyna :) Przeglądnąłem do końca i z głosowaniem chyba trzeba poczekać, pomyśleć. Wróciłem do pierwszego i myślałem, że padnę ze śmiechu - to zdjęcie jest mega-zabawne jak się przyjrzy minom tych potworów kryjących się za rynną :) :) :twisted:

dobosch
22-01-2007, 16:52
Nie mialem cienia watpliwosci, na ktora glosowac. Urzekla mnie...
Ogolnie dobry poziom.

andrzej_laskowski
22-01-2007, 19:53
Szkoda że nie ma nawet minimalnych opisów fotek, bo ciekawym co przedstawia nr.9. Bo wygląda jak szarżujący żubr tuz po upadku, a przeca to niemożliwe. Ale może właśnie dlatego przyciąga uwagę, bo jakby Autor napisał że to inscenizacja jakaś to mogło by urok cały stracić. Co by nie było ciekawe.

Jacek_Z
22-01-2007, 20:04
dopuściłbym tytuły zdjęć. W pierwszym tygodniu była taka grafika - której by moze to tez pomogło.

samuraj
22-01-2007, 22:21
na 9 jest kapiacy sie w pasku bizon, i to zdjecie bylo na pewno zrobione za wielka woda, zaloze sie ze jest to w Yellowstone...

kronos28
23-01-2007, 01:15
no nie wiem noo sa dwa moje typy no ale coz moge tylko na jedno wiec glos oddany

Z tygodnia na tydzien coraz wiecej zdjec :) siwetnie. Wybor tez przysparza problemow :)

jivaro
23-01-2007, 03:09
Witam, pewnie jak wielu od dawna biernie przeglądałem tą kopalnie wiedzy, właśnie się zarejestrowałem na forum w dużym stopniu pod wpływem niemożności głosowania w poprzednich edycjach:)... A teraz proszę bardzo zyskałem nowe czynne prawa wyborcze ;) . Pozdrawiam.

tml
23-01-2007, 23:22
Mam 2 faworytów, po namyśle głos oddany. Ciekawe czy ktoś wybrał jak ja...

sozero
24-01-2007, 11:05
fiu fiu!!...no to teraz nie mam złudzeń :)) tyle fajnych fotek w 1 zestawieniu..zaczela sie ostra walka :))

jchyra
24-01-2007, 11:26
super zdjęcia
super frekwencja (po 3 dniach 1165 wejść)
i mamy nowego zarejestrowanego użytkownika forum, witamy

wizja
25-01-2007, 10:46
Ale ten tydzień się dłuuuuuuużyyyyyyyy :-)

ozzy
25-01-2007, 12:50
hmmm, kilka ciekawych, dwoch faworytow... trzeba bylo zdecydowac sie na jeden kadr- glos poszedl:]

żółto-czarny
25-01-2007, 14:09
Komentarz - jak zwykle po skończeniu głosowania.
Słusznie, po co komuś coś sugerować przed oddaniem głosu. Niech każdy sam się dobrze przygląda i analizuje.
Męczyłem się długo z tym głosowaniem, miałem 4 kandydatów, ale w końcu kliknięcie nastąpiło. Decyzja nieodwołalna! :)

igorzak
26-01-2007, 00:14
Głos oddany. :) Może i ja się kiedyś pokuszę o udział...

odie83
26-01-2007, 00:32
Ale ten tydzień się dłuuuuuuużyyyyyyyy :-)
...śmiem wnioskować, że wystawiłeś jakieś zdjęcie swojego autorstwa :twisted:

wizja
26-01-2007, 10:18
jaaa? nieee, gdzie tam... :roll: 8-)

odie83
26-01-2007, 15:01
8-)
:mrgreen:

jarq.
26-01-2007, 17:26
:) no ... dylemat pomiędzy dzwiema wiodącymi - padło na jedną z nich

imbra
26-01-2007, 18:36
Głos oddany :)

pozdrav

igorzak
27-01-2007, 00:23
Specjalnie siedziałem do 23:21 i.....

No, widać, że głosowałem tak, jak większość:wink:

admin
27-01-2007, 00:28
Nie ukrywam ze moj "typ" wygral... Ciesze sie.

glisek
27-01-2007, 00:39
ale nie jest zle, moja fota przedostatnia :) ale to juz nie te czasy :D ;)

Admin: glosowalem na inne ale to co wygralo, tez jest cool :)

meliszipak
27-01-2007, 00:44
Wiedziałem, że wygra 7.

Głosowałem na 3 ze względu na kadr, kolory i perfekcyjne naświetlenie.
Po prostu fota pachnie lasem. Niestety 3 zdjęcie tylko 2 głosy.

admin
27-01-2007, 00:44
Wygrane jest w moim klimacie, stad sympatia. Ciesze sie ze podziela ja wielu forumowiczow. Grzesiu, mam nadzieje ze nastepne juz wyslane? Trojeczka ma faktycznie piekna kolorystyke. Generalnie zdjecia z roznych bajek ale wybrac trzeba jedno :)

glisek
27-01-2007, 00:51
Grzesiu, mam nadzieje ze nastepne juz wyslane?

Piotrek,
a znalazles je w twojej przepastniej skrzynce? ;)
Przyznaje sie szczerze, ze nawet kasy za pierwsze nie przeslalem :(
jest mi strasznie wstyd...
fote przygotuje na jutro. Powinna zajac trzecie, gora czwarte miejsce (od konca :) )
Kasa poleci tez jutro... Przepraszam.

P.S. myslalem, ze zasilasz lansowanie w zakopcu... i bierzesz udzial w konkursie :D...

admin
27-01-2007, 00:54
Gdzie ja do lanserki z ta paszcza... Prosze Cie...

No nie znalazlem, bo ludzie zawiaduja skrzynia ;) Spoko Grzesiu, nie stresuj sie. Wazne zeby wplynela.

wizja
27-01-2007, 00:59
No tak, wygrało to, które bezwględnie na to zasłużyło. Jestem jednak BARDZO zdzwiony, że 4 nie jest II... dla mnie bomba, ziarno, kolorystyka, kadr.. jestem na prawdę zdziwioną kaczką, że nie to.

Co prawda myślałem, że pójdzie mi troszkę lepiej (jak zobaczyłem 1, 4 i 7 to oczywiście złudzeń nie miałem), ale teraz przynajmniej wiem, że poziom gwałtownie rośnie i już nie wystarczy jakiś tam 'landskejpik' ;-)

Zwycięzcom gratuluję, a "pokonanym" dziękuję za udział :-)


ps. na moim (9) to faktycznie bizon kąpiący się w piasku w yellowstone i ktoś robiący go dużym formatem (później bizonik trochę mnie pogonił... no to było coś, ale z wrażenia nie zrobiłem zdjęcia :D)

glisek
27-01-2007, 00:59
Gdzie ja do lanserki z ta paszcza...
spoko sprajem przemalujemy :D dasz rade :)
dalej jestem w stresie (ale to przez gruszkowke :) )

admin
27-01-2007, 01:03
na moim (9) to faktycznie bizon kąpiący się w piasku w yellowstone i ktoś robiący go dużym formatem


Wyglada niemal na pozowane. Moim zdaniem bardzo fajne foto. I mnie 4 podobala sie bardzo. Zreszta o kazdym zdjeciu mozna powiedziec cos dobrego. Konkurencja jednak sluzy nam wszystkim. Ciekaw jestem kolejnego konkursu :) i zobaczymy co nam Jacek_Z zmaluje za commentsa.

Grzesiu, odstaw juz ta gruszke :)

jm
27-01-2007, 01:12
Mój typ wygrał!
Gratulacje dla wszystkich! Zwycięzców i prawie zwycięzców:)

igorzak
27-01-2007, 01:18
Jeszcze dwa posty, i będziesz miała fajną liczbę :D

Jacek_Z
27-01-2007, 01:37
nie bardzo jest co pisać w tym tygodniu.
nr 7 - wygrało - zasłużenie. ponieważ większość tak głosowała, to nie trzeba pisac czemu. To jest fotografia. Na tym to polega. COŚ na nim jest, ma nastrój.
nr 1 - przeszło, a ja nie wiem dlaczego. Zajeło 2 miejsce, a ja bym mu dał ostatnie w tym tygodniu. To ma byc konkurs na najlepsze zdjęcia. Uchwycone 3 koty patrzące w te sama stronę, fajnie. Ale jako fotografia czemu to zdjęcie zawędrowało tak wysoko? ma pełno wad, zalet niewiele.
nr 2 - lepsze od 1 - jest fajne swiatło przynajmniej.
nr 3 - ze światłem lesie jest zawsze kłopot, tu autor sobie poradził. OK.
nr 4 - bardzo fajny portret dzięki temu, że z tyłu jest ten obraz. Facet wyglada albo na malarza w czasie przerwy, albo na kogos kto przystanął i kontempluje. ale do doskonałosci to temu zdjęciu tez brakuje. Za mało światła. ISO 1600 bezszumowe by tego też nie załatwiło. Po prostu w takich warunkach nie idzie zrobic dobrej foty, podobnie jak tydzień temu zdj. chłopca z piłką.
nr 5 - dobre zdjęcie. ładna kompozycja. Pies i jego pan - bardzo anonimowy.
nr 6 - głosowałem na nie z premedytacją. Bo wiedziałem, że powinienem na 7, ale byłem pewien, że 7 i tak wygra, więc chciałem "pomóc" innemu. dobry portret, choc mógłby być lepszy. dzieci zawsze "chytają" (miłe zwierzątka też - może dlatego te 3 koty?)
nr 8 - ktos zobaczył serce. tak, kobiety to potrafią zobaczyć cos ciekawego zawsze.
nr 9 - normalna fotka. ni to krajobraz, ni to zdjęcie w "akcji" i przez to niezdecydowanie straciło.
nr 10 - dość dobre. opowiadanie w jednym zdjęciu. łobuziak siedzi za kratkami i chciałby pewnie wyjść.

dla mnie ten tydzień to 7, 6, 5. Ale tak naprawdę to nr 7.

jakubs
27-01-2007, 01:38
wizja dzięki za dobre słowa o moim zdjęciu, zwłaszcza że głosowałem na Twoje zupełnie szczerze... było to pierwsze zdjęcie, które w tych konkursach mnie rozwaliło... proste oczywiście, ale wiesz o czym piszę skoro je wystawiłeś :)

tradycyjnie cieszę się, że odpadłem w dobrym towarzystwie, bo to jest prawdziwa pociecha chopaka, który odpada po raz trzeci ;) zwłaszcza, ze uważam swoje zdjęcie za fajne

z premedytacją napiszę, że wg mnie tym razem wygrało zdjęcie, które nie przejawia specjalnych walorów... poza światłem na rowerek

glisek
27-01-2007, 01:44
jakubs... tym razem i ja glosowalem na twoja fote. Dlaczego?
rozwalil mnie kontrast miedzy zapalanym papierosem i ty obrazkiem w tle.
Bardzo mi sie podoba (dalej) to zdjecie, chociaz widac niepotrzebne zaszumienie i kardowanie moim zdanie troche na sile...

jarq.
27-01-2007, 02:11
7 najlepsza więc wygrać powinna - no i wygrała :)

jakubs
27-01-2007, 02:25
1. bardzo fajne, trudno uwierzyć, że nie fotomontaż... i raczej fotomontaż, zupełnie inne niż chciałbym robić, ale pomysłowy i przyciągający uwagę, a przez to wartościowy

2. kawał zatrzymanego w czasie strychu, czy komórki, bardzo fajne światło i kolory, brakuje czegoś żeby tworzyło historię, ale i tak mi się podoba

3. kawał dobergo pradawnego lasu, bardzo go czuję... jednak widzę go bardziej mrocznie i mniej soczyście, chociaż zdaję sobie sprawę, że te kolory akurat mogą być takie, huba...w ogóle dla mnie całe dzieciństwo

4. ...podoba mi się...

5. znowu zdjęcie, które czuję, ale w tym przypadku to dla mnie trochę za mało, centralny kadr, świetne, jednak nie wiem... może nie dorosłem... chyba tak

6. ładne... czy coś przekazuje...


7. poruszone zdjęcie, które akurat wstrzeliło się w pewien fotograficzno-malarski archetyp, aż mnie dziwi, że tak mi się to zdjęcie nie podoba w kontekście liczby głosujących, tak więc od razu przepraszam

8. przemijanie, tak to rozumiem, ale może tylko dla mnie... nie wiem jak da się to uchwycić, żeby przekazać innym swoje uczucia i refleksje, to jest zdjęcie do kontemplacji jak z tą trawką na piasku, ale chyba dla mnie zbyt frontalnie ujęte i jednocześnie brak osadzenia w jakimś kontekście...

9. juz napisałem, ale dopiszę... spotkanie, człowiek optymalnie wykonujący swoje obowiązki, w stabilnej i anonimowej pozie i siła tarzająca się w piachu i pozwalająca się obserwować mimo, iż pozostaje sobą, odległa ściana lasu sugeruje otwartość sceny i bezpośredniość, uchwycona zwykła scena, ale wciąga tak, że prawie czuję ten zapach

10. bardzo fajne zdjęcie, dla mnie fajniejsze niż dziewczynka, bo ma znamiona dynamiki wewnętrznej, wyglada na naturalne, co jeszcze dodaje mu uroku, stopy, parapet, ukryte w cieniu dłonie, nie wymuszone spojrzenie...

to są moje myśli, oczywiście w żaden sposób nie profesjonalne i nie pełne, ale tak widzę ten tydzień :)

po dwunastu godzinach dopiszę jeszcze, że bardzo mnie cieszy ten konkurs, bo wydaje mi się, iż podejście do niego startujących jest często bardzo osobiste i usiłując ocenić zdjęcia należy się zatrzymać i skupić

Keyser Soze
27-01-2007, 02:31
...tuz za podium, echhh, ale nic to, jak na poczatek nie jest zle ;)
a zwyciezyc mogla tylko jedna fotografia - gratuluje autorowi - piekny kadr...

jakubs
27-01-2007, 02:32
jakubs...
widac niepotrzebne zaszumienie i kardowanie moim zdanie troche na sile...

z zaszumieniem masz absolutną rację, ale uczę się cały czas, z kadrem trochę tak- bo chciałem zrobić z tego kwadrat, ale troche nie, bo ciemność miał za plecami... pomiar światła był punktowy, a że się uczę to nie zdążyłem przekadrować, albo nie pomyślałem o tym, dzięki :)

jchyra
27-01-2007, 10:10
wiedziałem! wiedziałem! wiedziałem! że to najlepsze zdjęcie :-)
gratuluję gustu autorowi, gratuluję gustu głosującym, gratuluję gustu sobie ;-)

jolcia
27-01-2007, 11:19
nr 7 - wygrało - zasłużenie. ponieważ większość tak głosowała, to nie trzeba pisac czemu. To jest fotografia. Na tym to polega. COŚ na nim jest, ma nastrój.


Zachwycacie się tym 7 a ja patrzę i zupełnie nie wiem czym. Dopuszczam opcję, że nie znam się kompletnie. Jeśli to zdjęcie bez efektów komputerowych to jeszcze ok, ale jeśli efekt obracania to PS, to jaki problem takie wykonać? Ja za cienka jestem i nie odróżniam, ale skąd wy macie pewność? :)

jivaro
27-01-2007, 12:21
Pięknie gratuluje wszystkim autorom, ten konkurs to naprawde duża przyjemnośc, cóż ja również stawiałem na szczęśliwą "7"...

wampirek
27-01-2007, 12:40
120 osob stawialo na inne zdjecia. Mysle, ze nie wiedza do tej pory nad czym sie zachwycali ci glosujacy na 7, a moze wiedza, ale ich to nie zachwyca.
W celu edukacyjnym przydaloby sie troche konkretnej argumentacji, moze jakies techniczne aspekty, moze mody, moze niuanse niewidoczne dla innych? Werdykt glosujacych jest jednoznaczny, ale jak sami widzicie nie dla wszystkich to zdjecie bylo arcy.
pzdr
irek

jchyra
27-01-2007, 12:55
120 osob stawialo na inne zdjecia. Mysle, ze nie wiedza do tej pory nad czym sie zachwycali ci glosujacy na 7

51% głosowało na obecnie rządzących
jednak 49% nie głosowała na nich - też się domagamy wyjaśnień tej większości, dlaczego to zrobili,
dlaczego to nam zrobili :-)

na tym przykładzie chciałem uzmysłowić na czym polega demokratyczny wybór
nie na rządach większości, ale na umiejętności uszanowania większości
nie ma co tłumaczyć dlaczego wygrał - wygrał bo większości się podobał :-)

ja mogę napisać, dlaczego podobał się konkretnie mi
- bo ma duszę
- niezwykłą przestrzeń, która wciąga w intrygującą opowieść

łopatologicznie
jest cudnie pokazane otoczenie
w tym otoczeniu jest takie jedno miejsce podkreślone światełkiem - scena
na tej scenie dzieją się rzeczy dziwne i nieoczywiste a to mnie kręci
występuje rower, ale czemu porzucony i wyjeżdża z kadru
występuje dziewczynka, ale czy kręci się beztrosko i zapomniała o rowerze
czy odchodzi w poszukiwaniu czegoś, kogoś innego niż rowej
czy może zamazał ją nieprzebłagalny czas i przy konkretnym rowerku jest jak dawne niewyraźne wspomnienie tęsknota
tego nie wie nikt
i dlatego to zdjęcie mi osobiście i subiektywnie podoba się bardzo, więc zagłosowałem
inni widzą w nim jeszcze tysiąc innych zjawisk
a jak autor wprowadził nas w tę bajkę nie ma znaczenia, mógł całość namalować pędzelkiem
ważny jest osiągnięty efekt :-)

jakubs
27-01-2007, 13:02
wampirek mogę chwilowo robić za głownego impertynenta i zanim inni napiszą, dlaczego to zdjęcie jest super, ja napiszę dlaczego dla mnie nie... Mało światła zastanego więc długi czas naświetlania przy preselekcji przesłony, pewnie 1/30, a może i utrzymane 1/20, pech chciał żeby dziewczynka się poruszyła i wyszedł duch, gdyby została przy nawet sporym poruszeniu, zachowana indywidualność tego ducha- to zdjęcie by mi się oczywiście podobało, gdyby dzieciątko zastygło w jakiejś pozie przy zbieraniu patyczków, w jakimkolwiek geście czy spojrzeniu- byłoby super, a tak dla mnie pozostał fajnie oświetlony rowerek i ciekawa kontrastowa plama światła na jesiennej ściółce

jchyra nie torpeduj tak pomysłu wampirka, bo jest to jakieś zawiązanie dyskusji, o którą w tym dziale trudno, a nie o podważanie wyboru większości, dla mnie byłoby super gdybyśmy poza głosowaniem uczyli sie tutaj dykusji o swoich gustach i określania tego co nam się podoba i nie podoba

Jacek_Z
27-01-2007, 13:18
oj, dużo edukowania zostało.
opis jchyra dlaczego 7 jest takie dobre jest chyba wystarczający.
ale mnie ciekawi pozycja zdj nr 1 (przepraszam autora, że do dyskusji wybrałem sobie to zdjęcie), chciałbym wiedzieć dlaczego na nie głosowano.
ja napisze czemu mi sie nie podoba - jeżeli na zdjęciu jest ciekawa sytuacja (3 kotki) to to nie wystarcza, że by to było dobra fotografia. Ciekawa sytuacja musi być jeszcze dobrze pokazana. Wystarczy, że w kadr się włączy jakiś przeszkadzający element (jak choćby tu rura) to zdjęcie jest "załatwione". W dodatku nieostry pierwszy plan. Jak tam były trzy koty - to ostry powinien byc najbliższy, a nie najdalsze.
Nie jest ważne (nie tylko to) czy kto trafił na ciekawą, niecodzienną sytuację. Tylko to, czy potrafił ją pokazać. Przy kotach nie miał szans pokazania jej ciekawie (nie złapie kotków, nie przestawi, nie zakomponuje poprawniej, nie wyrzuci z kadru zbędnych elementów, było za mało światła by zdjęcie było ładne technicznie). Zrobił co mógł (prawie, bo GO nie tak).

Dla mnie fotografia to nie jest tylko łapanie ciekawych momentów. Nie jest to warunek wystarczający. Zdjęcie jako OBRAZ musi być przy tym dobre.
Czym bardziej w strone reportażu idziemy, tym bardziej ulgowo traktuje się sprawy kompozycyjne, na rzecz istotnej akcji dziejącej sie na zdjęciu. Jeśli jednak zdjęcie nie jest reporterskie - to by było bardzo dobre musi być dobre kompozycyjnie, oswietleniowo, technicznie itd.
Ta fotografia to dziwna jest - zdjęcie powinno sie oceniać i uczuciami - czy na nim cos jest ciekawego (jak na 7) ale i na chłodno, czy jest OK kompozycja, światło itd. Jak to, co oceniamy na chłodno jest nie tak - to znaczy że jednak ta fotka to jest nie to. Niestety.

wampirek
27-01-2007, 13:34
O wlasnie, wlasnie. Takiego czegos mniej wiecej oczekiwalem. Nie czuje sie atakowany przez jchyra, bardzo mu dziekuje za uzasadnienie, ale jacubs rowniez pieknie uzasadnil swoje nie.
I nie o przymus mi szlo, napisalem, ze bardziej o edukacje. Niekoniecznie przeciez tylko moja.
Z jchyra nie zgadzam sie tylko co do podsumowania wynikow :) Wiekszosc glosowala nie na to zdjecie - 123>88. To tylko skupienie glosow bylo na nia najwieksze.

A szczerze?
Balem sie o to, ze w koncu ktos palnie, ze 123 osoby guzik sie zna. Moze i jest w tym iles prawdy, pewnie te 88 osob zna sie lepiej, dlatego niech sie podzieli z innymi swoja wiedza i tyle. :) Dla dobra poziomu fotografii forumowej.
pzdr
irek

kronos28
27-01-2007, 16:51
hmmm na poczatku jak sie brałem za głosowanie to miałem dylemat czy 7 (ktore było faworytem) czy moze 1 a moze 9 . To były moje typy. Zaglosowałem na 7 i teraz sie przylacze do dyskusji i uzasadnie swoj wybor. Najpierw od tej strony uczuciowej: zdjecie to wywołuje we mnie pewien niepokój. Ten rowerek ktory tak stoi i ta zamazana postac moga sugerowac ze cos sie stlo z tym dzieckiem, bo z czym kojarzą sie nam takie zamazane postaci, mi z duchami. Ludzie umieraja a pozostaja po niech rzeczy ktore przypominaja o tym ze kiedys żyli istnieli. Czsami my sami jesteśmy bardzo przywiazani do rzeczy osobistych innych czlonkow rodziny ktorzy odeszli i zdarza sie ze widzimy jak sie wlasnie cos pojawia czujemy pewna obecność np w pokoju babci czy ze ktos jednak siedzi na starym fotelu dziadka. Dlatego nie wyrzucamy tych rzaczy osobistych na śmietnik bo przypominaja nam o bliskich. Sam rowerek jest tez ciekawy bo jest taki "retro" teraz to dzieciaki pomykaja na "góralach" a te dla mlodszych sa z plastiku i kolorowe. Ten owerek moze sugerowac dziecko ktore dawno odeszlo ale sie o nim nadal pamieta. Ja to tak odbieram i dlatego to zdjecie posiada dusze. A to czy to zamazanie bylo zamierzone czy nie, malo mnie obchodzi bo jezeli nawet i nie, to fotograf zauważyl tez to zdjecie i poczuł ze cos w nim jest - inaczej by je wywalił i zrobił drugie na ktroym postać jest ostra i w 100% widoczna.

Co do strony tech: lubie b&w, to po pierwsze, jest to moim zdniem najszlachetniejszy materiał jakiego moze uzyć fotograf i bardzo pasuje do klimatu zdjecia. Kompozyja prawidłowa ciekawa GO i to by było na tyle bo po co sie rrozwodzic nad ISO i innymi duperelami.

Imago
27-01-2007, 17:15
A ja miałam dylemat - powiem szczerze. Miałam dwóch faworytów: 5 i 7. Zagłosowałam jednak na 5 i teraz to uzasadnię. Zalety 7 opisał znakomicie Tomek (kronos) i dlatego nie będę go dublować. Napiszę więc tylko co mnie pociąga w 5. Ta bijąca niezwykła ufność i wierność psa i jego pana. To wszystko stwarza nastrój jakby przeżyli ze sobą wiele lat w doli i niedoli ale zawsze razem :). Kompozycja jest wyważona moim zdaniem i właśnie sprawy kompozycji zadecydowały o tym na które zdjęcie głosowałam. Jednak. Bo 7 jest naprawdę cudna ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jest w nim za dużo góry i to mi tak bardzo przeszkadzało, że wybrałam 5 w którym wszystko wydaje się być na swoim miejscu :). No. To się rozpisałam. Możecie we mnie zacząć rzucać śnieżkami za herezje i własne zdanie 8).
;)
P.S. Ten konkurs coraz bardziej mi się podoba :).

Ludmar
27-01-2007, 18:44
no i wygrało zdjęcie 7 tak jak obstawiłem :) IMHO jak na razie jest to super wypasione zdjęcie że wszystkich dotychczas w konkursie wystawionych

ozzy
27-01-2007, 22:08
no coz- 7 trafilo i w moje gusta:) dobre rzemieslniczo... poza tym glosno i wyraznie do mnie mowi ;) historia...
super:)
zastanawialem sie jeszcze nad: 9 i 6

Maciej
27-01-2007, 22:12
A kogo czyja jest fotografia, która wygrała? Bo i ja na nią głosowałem.

kronos28
27-01-2007, 22:50
a to nam bedzie dane chyba wiedziec dopiero jak sie misieczny albo roczny konkurs rozstrzygnie

Maciej
27-01-2007, 22:59
Szkoda.

jchyra
28-01-2007, 10:50
jchyra nie torpeduj tak pomysłu wampirka, bo jest to jakieś zawiązanie dyskusji
rzeczywiście przeczytałem po 24 godzinach mojego posta i pojąłem, że mógł być odczytany "koniec dyskusji, koniec i kropka"
jakubs (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=6357) (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=6357) dziękuję za cenną uwagę
wyraziłem się chyba nieczytelnie bo po różnych konkursach jakie organizowałem jestem uczulony na ataki skierowane w jury :-)

intencja mojego posta była taka :
- z samym wynikiem nie powinno się dyskutować
- można wyjaśnić swój osobisty wybór
moim zdaniem dzięki temu mamy:
- zdrowy konkurs oraz docenionego, uszanowanego laureata
- ciekawą dyskusję oraz interpretacje poszczególnych prac

zachęcam do wyjaśnień pod wspólnym hasłem "czym ujął mnie mój faworyt"
szczególnie ciekawią mnie motywacje w przypadku zdjęć mniej punktowanych

jakubs
28-01-2007, 11:36
myślę o tym, co napisałeś i zastanawiam się... i nie wiem jaka jest moja wizja dyskusji tutaj...
z jednej strony to, co napisałeś o skupieniu się na faworycie jest właściwe, bo nie grozi sytuacją, w której może dojść do choćby agresji słownej... z drugiej- naturę mam pieniacką i kłótliwą... ale żeby dać upust tym cechom, ktoś musi mnie atakować, chociaż troszeczkę, czyli muszą być jakieś różnice zdań, no ale wtedy łatwo o niesnaski i trzeba bardzo 'kulturę osobistą' hamować ;) ...
sam robię zdjęcia, które podobają się niewielu (bo i są kiepskie technicznie i mam mało popularną wizję fotografii) i z pełną tego świadomością wysyłam je na konkurs nie bojąc się krytyki, a nawet czekając na nią. Tą samą miarką mierzę innych wystawiających...

jchyra
28-01-2007, 11:41
ktoś musi mnie atakować, chociaż troszeczkę
mówisz - masz, to ja Cię atakuję
y....
y...
tylko nie wiem jak...

acha, wiem!
z bańki! :-)

jakubs
28-01-2007, 11:55
no widzisz... i tego mi brakowało :)
... chociaż nie, jednak przesadziłeś... ;)

odie83
28-01-2007, 15:38
Siódemka to jak dla mnie spaprany dobry pomysł. Wystarczyłoby, żeby ta dziewczynka przez ok 1/3 czasu naświetlania stała w miejscu, tak żeby na zdjęciu można było w jednym miejscu wyróżnić jej dokładniej niż w innych miejscach widoczną postać. Wtedy owszem zagłosowałbym na to zdjęcie. Głosowałem na jedynkę, ale tylko z powodu dobrego uchwycenia sytuacji bo technicznie jest raczej słabe...

andrzej_laskowski
28-01-2007, 15:41
Siódemka to jak dla mnie spaprany dobry pomysł. Wystarczyłoby, żeby ta dziewczynka przez ok 1/3 czasu naświetlania stała w miejscu, tak żeby na zdjęciu można było w jednym miejscu wyróżnić jej dokładniej niż w innych miejscach widoczną postać. Wtedy owszem zagłosowałbym na to zdjęcie. Głosowałem na jedynkę, ale tylko z powodu dobrego uchwycenia sytuacji bo technicznie jest raczej słabe...

A może właśnie taki był pomysł?

bukowy dziad
28-01-2007, 19:28
tez glosowalem na 7. czym mnie ujelo? otoz moim zdaniem wyroznia sie z pozostalych zdiec dwoma elementami, z ktoreych przynajmniej jeden stanowi istote fotografii: swiatlem i opowiadaną historią.

Jacek_Z
28-01-2007, 20:40
Siódemka to jak dla mnie spaprany dobry pomysł. Wystarczyłoby, żeby ta dziewczynka przez ok 1/3 czasu naświetlania stała w miejscu, tak żeby na zdjęciu można było w jednym miejscu wyróżnić jej dokładniej niż w innych miejscach widoczną postać. Wtedy owszem zagłosowałbym na to zdjęcie. Głosowałem na jedynkę, ale tylko z powodu dobrego uchwycenia sytuacji bo technicznie jest raczej słabe...

Czyli nie głosowałes na 7, dlatego bo (technicznie) było nie tak, a na 1 pomimo tego, że technicznie było nie tak?
to sie kupy nie trzyma :)
dla mnie bez różnicy czy dziewczynka (?) byłaby zarejestrowana mocniej, czy tak jak tu. Obie hipotetyczne wersje są dopuszczalne (co ja piszę - bardzo dobre!!!) i to nie jest błąd.
Nawet niekoniecznie musiał byc to swiadomy zamysł autora - stopień rozmycia będzie zawsze jakośtam przypadkowy, albo wynikał z możliwych do osiągnięcia w danym swietle parametrów naświetlenia (czas, przysłona). Ważny jest efekt końcowy. To jest dobra FOTOGRAFIA. Efekt osiągniety dzięki aparatowi, autorowi oczywiście (i cieszę sie, że niewiele tu komputera)

dziki_lysy
28-01-2007, 21:17
Wszyscy się zastanawiają na co głosować... a i tak wygrywa zdecydowany faworyt ;)
Mam wrażenie, że w tym tygodniu miejsca od 2 w dół po prostu trzeba bylo wybrac... wiec wypadły troche losowo.
Ale to moje bardzo subiektywne odczucie.

pozdrawiam wszystkich autorów - ze szczególnym uwzglenieniem Zwyciezcy :)
dziki_lysy

jakubs
29-01-2007, 00:14
odliczamy do następnych odczuć, uczuć i ocen ???

dziki_lysy
29-01-2007, 01:05
odliczamy do następnych odczuć, uczuć i ocen ???

to chyba do mnie (?)
ale nie kumam o co chodzi :]

jakubs
29-01-2007, 07:57
dziki_lysy nie, nie do Ciebie tylko do wszystkich, którzy czekali na nowe zdjęcia :)

żółto-czarny
29-01-2007, 10:38
Głosowałem na 7, na jej temat napisano tyle, że już nie mam nic nowego do dodania :) Jestem za to rozczarowany liczbą głosów na 4. W moim odczuciu to zdjęcie nie ma "za mało światła", ma go wystarczająco dużo do stworzenia odpowiedniego nastroju. Kadru też bym się nie czepiał - akurat wyjątkowo tutaj odpowiada mi ten "kwadrat" :)