PDA

Zobacz pełną wersję : [ Foto-żart ] Cyfrowy Polsat rzadzi



grzesiek77
20-03-2011, 10:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://smyki.pl/priv/nikon/anteny.jpg)

sztefanek
20-03-2011, 12:29
A gdzie to takie slamsy są? Jestem w szoku :shock:
Obrazek raczej nie śmieszny aczkolwiek zastanawiający.

grzesiek77
20-03-2011, 12:55
Błaszki - na trasie Łódź-Kalisz

ZgReDoL
20-03-2011, 13:13
A gdzie to takie slamsy są? Jestem w szoku :shock:
Obrazek raczej nie śmieszny aczkolwiek zastanawiający.

Niby czemu slamsy? Byc może nie ma kablówki w bloku, to ludzie w wiekszosci satelitki montują. Chyba logiczne?
A slamsy i TV Sat to raczej nie ida w parze?! Ten widok swiadczy wręcz o czym innym. No chyba ze dla kolegi wszystko ponizej willi z basenem to slamsy.
A humor fotki dla mnie zrozumiały i fajnie wypatrzony. Gratuluję!

jackrabbit
20-03-2011, 13:20
Niby czemu slamsy?

bo jest to okropny, szpetny budynek z mikrobalkonikami

Borbet
20-03-2011, 13:20
A ja jeszcze wypatrzyłem dwie butle LPG na balkonach :D
To zdjęcie pasuje bardzo dobrze do tego działu.
Pozdrowienia dla "Polsatowców"


bo jest to okropny, szpetny budynek z mikrobalkonikami



Slums to dzielnica miasta zamieszkana przez biedną ludność (najczęściej imigrantów lub przybyszy z terenów wiejskich). Dzielnice tego typu są najbardziej powszechne w wielkich aglomeracjach Trzeciego Świata (np. w Afryce, Indiach, czy Ameryce Południowej).

Nazwa "slums" wywodzi się od XIX-wiecznych przemysłowych miast brytyjskich, gdzie ponad 60% powierzchni miasta zajmowały zatłoczone dzielnice mieszkaniowe, nierzadko o bardzo niskich standardach życia.

Obecnie większość budynków w slumsach to prowizoryczne konstrukcje zbudowane z tego, co mieszkańcy zdołali znaleźć (np. desek, skrzynek, blachy falistej). Slumsy zazwyczaj są pozbawione utwardzonych dróg, elektryczności, kanalizacji oraz bieżącej wody. Często realną władzę w takich dzielnicach sprawują zorganizowane grupy przestępcze.

Dzielnicami slumsowymi nazywa się również dzielnice w bogatszych i wysoko rozwiniętych krajach świata, gdzie mieszka ludność uboga. Najczęściej są to ogromne skupiska ludzi mieszkające w wysokościowcach, na terenach pozbawionych zieleni itp.

Ale nie wiem czy warto się tutaj przepychać kto ma rację ;)

sztefanek
20-03-2011, 13:36
Ojeu...Racja jest moja i tylko moja a kto ma inne zdanie to na szafot! :-D

żółto-czarny
20-03-2011, 14:27
A ja jeszcze wypatrzyłem dwie butle LPG na balkonach
A ja pranie przewieszone przez poręcze, bo nawet nie ma jak porządnych sznurków rozwiesić ;)

bo jest to okropny, szpetny budynek z mikrobalkonikami
Standartowy produkt mieszkaniowy z I poł. PRL, za którą coraz bardziej tęsknimy ;)
Ogólnie fotka zrobiona na zasadzie kontrastu i "dynamicznie" skadrowana - wyszła nieźle.

ZgReDoL
20-03-2011, 16:51
Zanim sie napisze ze to slamsy, nalezy pomyslec ze pewnie wielu z nas, min. ja równiez, mieszkamy w takich blokach, i uwazam takie stwierdzenie za obrazliwe. Jak by nie było słowo "slams" kojarzy sie negatywnie.
A do biedoty, ani zepsutej nowobogatczyzny nie należe. I tylko mały balkonik i kiepski "sajding" ma swiadczyc ze to slams? Niejeden, ma w tym "slamsie" pewnie lepszy wyspas na mieszkaniu, niz reszta szyderców.

Jacek S.
21-03-2011, 19:54
Najtańszy pakiet Cyfrowego Polsatu kosztuje 9,90 zł/mc. Nie ma się co dziwić, że rządzi :)

ADAS
21-03-2011, 20:13
Pracuje w takiej działce, że z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że może slamsy to nie są ale dobrze to w tym bloku to nie ma.
Mnie to śmieszyło w 90 roku. Można było takie obrazki zobaczyć w Wałczu. Wtedy to faktycznie świadczyło o dobrobycie. Dziś niestety talerz na balkonie świadczy jedynie o tym, że ktoś ma dużo czasu na TV. Bardzo dużo. Widziałem wiele, bardzo wiele takich mieszkań, gdzie sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy, a w rodzinie pracuje tylko pies - pilnuje tego bałaganu. Oczywiście uogólniam, pewnie w tym bloku mieszka wielu uczciwie pracujących ludzi.
Co do zdjęcia i jego śmieszności to jedynie ośmiesza władze osiedla, która pozwala na taki cyrk.
Anioła tam trzeba, wtedy by wszyscy w jednej stacji mieli talerze takie same w kwiatki :)
Dziwne ale, jak kiedyś oglądałem Alternatywy 4 to ten tekst Anioła mnie przerażał, dziś widząc sraczkę różnych bloków na moim osiedlu (forma , kolorystyka, gabaryty, brak miejsca pomiędzy) to tęsknię za odgórnym planowaniem przestrzennym.

JacKill
22-03-2011, 20:18
Coś w tym jest... Jeździmy z kumplem służbowo raz do roku na taki budynek socjalny. Przy każdym oknie antena musi być a na stoliku (coraz częściej) płaski telewizor. Jak widać są różne priorytety.

A co do tego powyżej, to na miejscu zarządcy tego budynku zamontowałbym antenę zbiorczą czy kilka takich na dachu a nie zezwalał na takie "dekoracje".

hipcio_stg
23-03-2011, 09:05
Dobrobyt jest w mieszkaniu nr 43 na IV piętrze III klatki, gdzie zagościła enka :P

taran
28-03-2011, 22:42
Wyobrażacie sobie co by się działo gdyby zlikwidowali wszystkie kablówki w miastach :D

mercmdm
12-04-2011, 09:54
Polska rzeczywistość

koral181
12-04-2011, 09:58
Ten widok na zdjęciu to nic w porównaniu z tym co można zobaczyć w Kairze tam oprócz jeszcze większej ilości anten na ścianach wiszą klimatyzatory. Prawie nie widać tam elewacji