PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D90 czy inny aparat ( do 3200 zł ) ??



Dav3
19-03-2011, 16:51
Witam, jak w temacie !

Posiadam już nikona D3000, teraz przymierzam się do kupna aparatu w kwocie nie przekraczającej 3200 zł.
Z racji iż jest to duża kwota chciałem się dowiedzieć co możecie mi polecić ?

Osobiście podoba mi się nikon D90, jednak może wy zaoferujecie mi coś innego ? Głównie aparat będzie używany do robienia zdjęc w klubach, dyskotekach czy podczas dużych eventów.

Antonioo
19-03-2011, 17:16
d3100 ma lepszą matrycę....

d90 lepszą ergonomię

drdln
19-03-2011, 17:23
Kluby, dyskoteki - zatem ciemno. Ja widzę trzy opcje, w zależności od tego, co byś chciał zmienić:
- D90
- D300 (za 3200 kupisz używkę)
- D200 + lampa.

D90 i D300 mają tę samą matrycę, jak masz jakieś jasne szkiełko, to powinieneś dać radę bez lampy.
D200 ma matrycę CCD, taką jak w D3000, więc tu na plus byłaby tylko ergonomia. Ale cena tego body jest bardzo przystępna. Oczywiście D200 kupisz teraz tylko używane. Napisz na czym ci zależy w nowym aparacie.

t0m3k
19-03-2011, 18:12
do klubu? jak najtańsze body z możliwością świecenia na drugą kurtynę + jakikolwiek tani zoom od 17/18 mm + jak najtańsza lampa.
Do koncertów? D3s + 70 200 2.8 + 300 2.8. ;)

Bronek
19-03-2011, 20:12
D90 jak najbardziej da radę, do tego jakieś jasne szersze stałki i można działać. Jak nie będzie bardzo ciasno to można coś uchwycić klimatu. Oczywiście bez lampy

LordRamzes
19-03-2011, 20:58
Witam, jak w temacie !

Posiadam już nikona D3000, teraz przymierzam się do kupna aparatu w kwocie nie przekraczającej 3200 zł.
Z racji iż jest to duża kwota chciałem się dowiedzieć co możecie mi polecić ?

Osobiście podoba mi się nikon D90, jednak może wy zaoferujecie mi coś innego ? Głównie aparat będzie używany do robienia zdjęc w klubach, dyskotekach czy podczas dużych eventów.

d90+(hmmm i tu zaczyna się problem na pewno coś jasnego ale 35 f1,8 może być ciasno i do portretu słabo , 50 f1,4g średni pomysł ale z kolei światło lepsze i jest to jakaś namiastka do portretu ....)

Dav3
20-03-2011, 00:18
Ogólnie to chodzi o robienie zdjęć w dyskotekach, wiadomo jak tam jest, lasery różne oświetlenie itp. W dzień zdjęcia też będą robione wiadomo różne okazje itp, ale bardziej interesuje mnie pod właśnie takie imprezy. Zależy mi na profesjonalnym sprzęcie i żebym nie musiał pół godziny ustawiać ISO itp :/

Antonioo
20-03-2011, 00:24
profesjonalny sprzęt to od d700 wzwyż. . . ;)

Dav3
20-03-2011, 00:33
profesjonalny sprzęt to od d700 wzwyż. . . ;)


To się domyślam, ale to są koszta... Dlatego myślę nad D90, chyba że może jakiś Canon ?

arturmsi
20-03-2011, 00:59
ja bym kupił d3100 bo szumi mniej niż d90/d300 cena okolo 1500 zł body plus sb600 i do tego jeszcze 35 1.8. Starczyć powinno na wszystko nowe, najwyżej 35 1.8 używkę, bo zakładam że zooma jakiegoś masz, tzn nie pozbędziesz się go ;>

Dav3
20-03-2011, 01:01
ja bym kupił d3100 bo szumi mniej niż d90/d300 cena okolo 1500 zł body plus sb600 i do tego jeszcze 35 1.8. Starczyć powinno na wszystko nowe, najwyżej 35 1.8 używkę, bo zakładam że zooma jakiegoś masz, tzn nie pozbędziesz się go ;>

D3100 robi mniejsze szumy od D90 :?:

Antonioo
20-03-2011, 01:02
D3100 robi mniejsze szumy od D90 :?:


nooooo.....robi...

a czy nie ma przypadkiem nowszej matrycy i procka??? ....mało Kolega widzę poczytał....

arturmsi
20-03-2011, 01:04
nooooo.....robi...

a czy nie ma przypadkiem nowszej matrycy i procka??? ....mało Kolega widzę poczytał....

bo liczą tacy zawsze na wiadomości podane na talerzu ;)

rewddd
20-03-2011, 01:58
zostaw swoje body, dokup lampkę i jasną, szeroką stałkę lub chociaż tamrona 17-55 2.8 zyskasz na jakości a resztę możesz przeznaczyć na jeszcze jedno szkło ;)

SHOX!
20-03-2011, 01:59
żebym nie musiał pół godziny ustawiać ISO itp :/W każdym aparacie ustawienie ISO to kwestia kilku sekund, nawet jak musisz latać po menu, więc nie przesadzaj :), do zdjęć w dyskotekach potrzebujesz bardzo jasnych obiektywów i lampy, moim zdaniem starczy d90, w wątku o D7000 były porównania szumów z d90 i d90 spisywał się nieźle, d3100 nie będzie wygodny, jak będziesz latał po dyskotece z tym maluchem ktoś może ci go wytrącić z ręki i co wtedy? :)

remos
20-03-2011, 02:10
Jak samo body to D7000 http://www.ceneo.pl/8700552

panoramix
20-03-2011, 02:11
Wiem, że ma nie przekraczać 3200 zł, ale dokładasz raptem 400 zł i masz D7000... (sprzedaj D3000 np)
Z kolei, dobrze naświetlona klatka z D90/D300 na iso 1600, daje sobie radę z szumami.
Wszystkie po kolei, mają chyba lepszą ergonomię, niż wymieniony tu wcześniej d3100 8-)
Jak chcesz mieć zdjęcia z klimatem, to albo na zastanym, albo z błyskiem na tylną kurtynę.


Do koncertów? D3s + 70 200 2.8 + 300 2.8. ;)

O kurdę, muszę chyba powiedzieć swojemu D90, że nie powinien robić zdjęć na koncertach, a w teatrze tym bardziej. Albo może nie... Niech pstryka dalej w nieświadomości :)

Kundzior
20-03-2011, 02:53
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=175413 D90 na koncercie, na świeżo.

Dav3
20-03-2011, 11:54
Tak, dodam iż zdjęcia te nie będą nigdzie drukowane i praktycznie będą pomniejszane: 500 px na 375 px

Kundzior
20-03-2011, 11:57
Tak, dodam iż zdjęcia te nie będą nigdzie drukowane i praktycznie będą pomniejszane: 500 px na 375 px

Każda nawet najprostsza lustrzanka w takim wypadku da Ci zadowalające rezultaty, nawet taka za 999 (Sony A290 z FJ). No chyba że żądza posiadania Tobą mota, lub nadmiar finansów :)

Ja bym został przy D3000, kupno D90 niewiele wniesie.

panoramix
20-03-2011, 12:51
Tak, dodam iż zdjęcia te nie będą nigdzie drukowane i praktycznie będą pomniejszane: 500 px na 375 px

W takim wypadku, chyba tylko chęć zmian popycha Cię do zastąpienia D3000 na "cokolwiek" innego. Ja nie widzę sensu bynajmniej, bo przy takich założeniach, nie jest Ci potrzebny ani szczegół, ani ostrość, ani jakieś hiper iso. Dokup lampę + szerokie szkło - wyjdzie taniej.

matys
20-03-2011, 22:45
W takim wypadku, chyba tylko chęć zmian popycha Cię do zastąpienia D3000 na "cokolwiek" innego. Ja nie widzę sensu bynajmniej, bo przy takich założeniach, nie jest Ci potrzebny ani szczegół, ani ostrość, ani jakieś hiper iso. Dokup lampę + szerokie szkło - wyjdzie taniej.

noooo tak, zupełnie zmiana bez sensu, tym bardziej, że będziesz robił obróbkę na minus dla jakości i detalu, więc kup se D300 lub D90 i będziesz zadowolony, jak szukasz zmian, albo taniego tamiego 17-50/2.8 (wspominanego wcześniej) i wyjdzie to na plus dla jakości... nie wiem tylko jak wspolpraca z d3000, bo tam silniczka nie ma, więc tylko manual, albo droższe szklo z silnikiem wewnętrznym...

Dav3
21-03-2011, 14:31
Wydaje mi się ze D90 by wystarczył... Nigdy nie wiadomo jak to wszystko się potoczy chyba nie ? A aparatu nie mam zamiaru zmieniać co pół roku...

dawidam
21-03-2011, 16:24
a ja mam takie pytanko. do d90 sa potrzebne obiektywy z silniczkiem czy moga byc bez?

pprofanum
21-03-2011, 16:45
Mogą być bez, ale z całkowitymi manualami bym nie szalał.

matys
21-03-2011, 21:50
ale tez bez silniczka "dzielą" się na dwa typy.... mówiąc prostymi słowy, na :
- manualne, gdzie ostrość robisz samemu (jak kiedyś w starszych analogach, można sobie nawet dokupić matowkę z klinem i robić zdjęcia tak jak zenitem)
- oraz AF gdzie robi to śrubokręt w body takim jak np D90 (a obiektywy są relatywnie tansze)
jak się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale nadal uważam, że to wszystko znajdziesz w internecie, zadajac pytania w wyszukiwarce

Kundzior
22-03-2011, 10:59
Nie nie mylisz się.

ale tez bez silniczka "dzielą" się na dwa typy.... mówiąc prostymi słowy, na :
- manualne, gdzie ostrość robisz samemu (jak kiedyś w starszych analogach, można sobie nawet dokupić matowkę z klinem i robić zdjęcia tak jak zenitem)
- oraz AF gdzie robi to śrubokręt w body takim jak np D90 (a obiektywy są relatywnie tansze)
jak się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale nadal uważam, że to wszystko znajdziesz w internecie, zadajac pytania w wyszukiwarce