PDA

Zobacz pełną wersję : tusz do Epsona R2880 - zrzuta na hurtowy zakup



Śli
19-03-2011, 15:13
Hej, potrzebuję kupić nowy tusz do mojej R2880. Myślałem o Lysonie. Lyson PhotoChrome V4
Jednak najmniejsza ilość jaką sprzedają to buteleczki po 125ml i w sumie zestaw 9 kosztuje 800zł.
Pomyślałem jest przecież forum, zbierzmy się razem i kupmy hurtowo.
Dla mnie 125ml każdego to za dużo i za drogo, szczególnie że muszę przeczyścić głowice ale nie chcę też żeby mi się starzał tusz w butelkach.
Może ktoś też potrzebuje i się złożymy na większą pojemność a potem rozleję do buteleczek?
W Galleksie sprzedają 125ml, 250ml, 500ml, 1L wiadomo że im więcej tym taniej.
Przy 500ml oszczędzamy 200zł każdy na zestawie 9 tuszy to już sporo.
Tak więc proponuję żeby się społecznie zebrać i zakupić większa ilość a potem rozlać w małe buteleczki po 50-100ml i każdy będzie miał tani i świeży tusz.
Zgłaszam się do organizacji tej akcji. zakupie i roześle tusz po forumowiczach.
Im nas więcej tym taniej, czekam tydzień na zgłoszenia- chyba ze zbierzemy chętnych na 500ml x9 szybciej.
Pojedyncze kolory w sumie też możemy zamawiać.

Ślijcie zgłoszenia z podanym adresem mail i ile byście chcieli kupić na PW.
Pozdrawiam
Slim

Śli
20-03-2011, 13:31
Oczywiście to ten sam tusz co do maszyn Epson Stylus 7880, 9880, R2880, 3880.

Śli
22-03-2011, 15:36
a może ktos ma do odsprzednaie 30-50ml nie zbyt starego Lysona K4?

boeing
29-03-2011, 11:39
Kolego tak z ciekawości się zapytam - porównywałeś Lysona z innymi tuszami? Ja też się kiedyś zastanwiałem nad kupnem Lyssona ale najpierw zatrzymał mnie ten sam problem co Ciebie a potem poczytałem na innych forach i popatrzyłem na różne testy użytkowników, więc doszedłem do wniosku że nie ma sensu szukać "kolegów do zamówienia"..

A jeśli nie miałeś okazji porównać tuszy róznych marek to może weź najlepsze sprawdzone na rynku polskim i sprawdź czy jakość jest zadowalająca - bo z czasem to i Lyson blaknie..

Pozdro, BNG

koniksk
29-03-2011, 12:03
A konkretnie to jaki tusz masz na myśli?

boeing
29-03-2011, 12:34
Jeśli to do mnie pytanie to ja wertując dziesiątki tematów i setki stron wybrałem inkmate ale tusze trigona podobno też są jak najbardziej OK. Niestety jakości nie porównam nawet oryginałami - bo od początku mam Cissa (i z 10l tuszu w zapasie).. Dodatkowo ani razu nawet nie drukowałem na papierze z górnej półki (cenowej) - Epsona, nie mówiąc o tetanalu czy innych nie tanich produkcjach..

boeing
29-03-2011, 14:52
Acha.. Pisałem na podstwie swojego wpsona 1400'tki. Patrząc na allegro nie widzę na pierwszy rzut oka kompletów trigona czy inkmate'a do 2880 więc nie wiem czy w ich ofercie jest tusz na wszytskioe zbiorniczki 2880.. Pozdrawiam

Śli
29-03-2011, 15:11
Ja też mam trigona do mojej P50. Tyle że trigon i inkmat - podobno to samo chociaz sprzedawca trigona twierdzi że on ma nie przeterminowany tusz prosto od producenta to tusze barwnikowe i max 6 kolorowe. Nie sprzedają zamienników do R2880 czyli pigmentowych tuszy w 9 kolorach.
z tego co wiem Lysona sprzedaje glownie inks w polsce. Mozna tez kupic z GB Lysona. Jest tez amerykanski MIS na inksupply.
Cały czas się zastanawiam nad tym Lysonem. Kumplowi sie osro zatkała 1 głowica po nim - ale to podobno cecha tuszu pigmentowego ze łatwo zasycha a kumpel duzo drukowal B&W.
znalazłem w necie zammienki 18ml jakiegs no-name. w sumie komplet kosztuje 50zł i korci mnie troche żeby sprobowac. Wychodzi o polowe taniej niz lyson ale troche sie boje.
Jakie macie doświadczenia z zamiennikami? Szczegolnie Lysonem?
Wiem że najlepsza opcja sa orginały ale dla mnie są za drogie. Drukuje na papierze Epsona premium glossy i jest super.
Nie stać na orginały - ze względu na tryby czyszczenia itd. i chce zamienniki.

boeing
29-03-2011, 15:19
Kolego jednak znalazłem do r2880 inkmate'a:
http://allegro.pl/epson-2880-pigment-superchrome-ink-mate-9x100ml-i1524505351.html

Nie sugeruj się sprzedawcą (choć ja chyba u niego kupowałem) bo to wynik pierwszy z brzegu pasujący do zapytania ;)

Wg mnie jeśli jakość by Ci wystarczała to po co przepłacać.. A co do zasychania - to po pierwsze słyszę żeby zasychał od drukowania (nawet dużej ilości). Tusze przeważnie zasychają z powodu braku używania ich przez dłuższy czas..

Pozdrawiam

Śli
29-03-2011, 15:28
No tak to co widziałem w zbiorniczkach, ale to jest 4 razy tansze niz Lyson. Troche sie boje ale moze warto sprobować.
Pigmentowe z CiSSem zasychaja, to jest fakt, zasychaja od nieużywania, ale duzo szybciej niz brawnikowe. Kumpel drukowal czarnymi glownie a magenta mu zaschla na amen.
Ktos testowal tego inkmate do 2880?

boeing
29-03-2011, 15:59
Zrobisz jak uważasz - ale ja bym zaryzykował. Nie wszystko złoto co się świeci (czy nie wszystko złoto co kosztuje sporo ;p ).

Ryzykując i kupując tani tusz musisz się liczyć z płukaniem głowicy - chyba się coś takiego powinno robić przy każdym zmianie jednego tuszu na inny (aby nie wystąpiły jakieś niepowołane reakcje) . Tak jest z cissami z tego co wiem, ale jak kupisz małe kartridże z inkmatem/trigonowym to chyba płukanie odchodzi - aczkolwiek może w tym punkcie niec ktoś bardziej "pewny" się odezwie. A czy tusz będzie zły to od razu zobaczysz po jakości wydruku - jak masz porównanie z oryginałem.

Pozdrawiam i uciekam z tematu bo ja więcej nie pomogę - w końcu lyssona nigdy nie miałem..

tak tylko na boku zapytam - gdzie sprawdzałeś ceny tego lyssona?

Śli
29-03-2011, 16:27
no właśnie i tak płycze teraz zatkane glowiecy po lysonie, wiec moze warto sprobować, po oprofilowaniu może nie będzie źle,
glowice trzeba plukac przy zmianie tuszu, oprocz zbiorniczkow tusz masz tez w glowicy, ale to nie problem, jak sie zatka tez trzeba plukac :), załatwia sobie tylko zbiorniczek na zuzyty tusz zbey nie zapychal pampersa i mozna sie bawić
ceny lysona brałem ze skepu internetowego inks, chcha ok 84zł za 125ml, inkmate kosztuje 22zł za 100ml wiec inkmate jest prawie 4 razy tanszy nie mowiac juz o epsonie. inkmate - 1ml - 0,22zł , lyson- 0,67zł , epson 4,8zł - jak ktos mowił tusz epsona jest droższy niż whisky :) ciekawe czy czy nas tak robią w żabę

Śli
31-03-2011, 01:50
a uaywa ktos jeszcze czegos innego poza orginałami, i lysonem?

Dutch
08-04-2011, 20:06
Witam,

ja właśnie zakupiłem zestaw ciss z tuszami ink mate i....nie działa. Tzn. świeci się ikona wymiany- po naciśnięciu 2 pstryczków które mają służyć do resetu kartridży nie się nie dzieje.

Proszę o pomoc! Co robię nie tak?!!

Mr_Black
08-04-2011, 20:14
Witam,

ja właśnie zakupiłem zestaw ciss z tuszami ink mate i....nie działa. Tzn. świeci się ikona wymiany- po naciśnięciu 2 pstryczków które mają służyć do resetu kartridży nie się nie dzieje.

Proszę o pomoc! Co robię nie tak?!!

Naciśnij te pstryczki tyle razy ile masz pojemników z tuszem. U mnie pomogło.

Dutch
08-04-2011, 20:22
Szok!!! Działa! Dzięki za pomoc Mr_Black!

Śli
13-01-2012, 13:19
Ok, temat wraca, przejechałem na zbiorniczkach inkmate'a 125ml, mam 500ml zużytego tuszu, i tone czyszczeń glowicy za soba. Tusz ostro zasycha, i dużo z tym zabawy. Do tego wydruki barwnikowe mi blakną po około roku na scianie, a pigmentowe po polaniu woda się zmywają. Chce sprobować teraz Lysona. Znajdziemy się w 5 osob żbey kupic 500ml każdego. Ja ew 1 chętnego już mogę mieć. Mam buteleczki, mogę porozlewać.

Śli
26-01-2012, 17:31
Zbieramy sie do zakupu, nikt nie potrzebuje? Lyson PhotoChrome V4 lub nawet myslimi o PhotoChrome pro ktory dziala jeszcze lepiej i ma wieksyz gamut. Atrament dedykowany do maszyn Epson Stylus 7880, 9880, R2880, 3880. Im wiecej ludzi tym taniej. Mam buteleczki, rozleje i porozsyłam. Kto chetny pisac na pw.