PDA

Zobacz pełną wersję : jpeg 16bit????



KDfoto
19-03-2011, 01:17
Witam! Natknąłem się w pewnej specyfikacji na takie coś "Sekwencje zdjęć zostaną dostarczone zamawiającemu w postaci plików graficznych w formacie jpeg(*.jpg) o rozdzielczości co najmniej 1280x960 z wykorzystaniem co najmniej 16 bitowej głębi kolorów" - Czy jpeg może mieć 16bit głębi kolorów?????Wiem że raw albo tif tak ale jpeg i to jeszcze wzmianka w specyfikacji była że nie wolno przerabiać plików...Proszę o pomoc. Z góry dzięki!!!

deckard
19-03-2011, 01:39
Tu chodzi raczej o całą rozpiętość czyli jak to było kiedyś w Windowsie - 16bit - high color i 24bit (8 bitów na kolor) - true color, jeśli dobrze pamiętam. Inaczej mówiąc 16bit to 65tys. kolorów a 24bit to 16,7mln kolorów.