Zobacz pełną wersję : A380 na Okęciu.
wasilewk
18-03-2011, 21:35
Jutro ląduje Airbus A380 na Okęciu w W-wie. Czy ktoś wie z którego kierunku ? Gdzie się ustawić, żeby go cyknąć ? Czy pętla, czy górka, a może Wiatraczna ?
chomiczkus
18-03-2011, 22:20
Jutro ląduje Airbus A380 na Okęciu w W-wie. Czy ktoś wie z którego kierunku ? Gdzie się ustawić, żeby go cyknąć ? Czy pętla, czy górka, a może Wiatraczna ?
Cos mozna chyba tu zobaczyc: link (http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/lotnisko/informacje-ogolne/a380-na-lotnisku-chopina)
Pozdcrawiam
Michal
Na 33 chyba ma lądować?
Jak się utrzyma taka pogoda, to kiepsko będzie :/
wasilewk
18-03-2011, 22:29
Cos mozna chyba tu zobaczyc: link (http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/lotnisko/informacje-ogolne/a380-na-lotnisku-chopina)
Pozdcrawiam
Michal
Dzięki !
fajnie - my w Żeszufku mogliśmy tylko regularnie 767 z NY focić w 2010r.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/img846/5939/dsc6076.jpg)
Pogoda średnia na focenie, ale może coś wyjdzie...
Gdzie najlepiej się będzie ustawić? Mało obeznany jestem w miejscówkach fotograficznych wokół Okęcia.
http://airnews.pl/map.html
Mariusz_eS
19-03-2011, 10:17
lipa z tą pogodą była, ale wrażenie niezłe :) może do startu pogoda się poprawi i będze choć trochę lepsza widoczność
wolnyslimak
19-03-2011, 10:22
A może jakieś zdjęcia tego kolosa. Dawajcie spotterzy zdjęcia tego A380
no foty będą pewnie mocno średnie - szara masa zalała całe niebo nad Polską :/
Mariusz_eS
19-03-2011, 12:44
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/1511/airbus01.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img199.imageshack.us/img199/2435/airbus02.jpg)
To ja wrzucę swoje. Wiem, że nie najlepsze, ale spotterem nie jestem;) Niestety nie ma też nic dla porównania z innymi samolotami:sad:
Antonioo
19-03-2011, 12:46
ni ma nic. . .
wasilewk
19-03-2011, 12:47
No i odleciał (http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,superjumbo-jutro-wyladuje-w-warszawie,140452.html)....
Mariusz_eS
19-03-2011, 12:53
ni ma nic. . .
już jest:smile: Mały problem z linkowaniem, ale już poprawione
Wszystko to świadczy o poziomie, na jakim postrzegany jest nasz kraj.
Skoro przylot dużego samolotu staje się newsem miesiąca. Niestety ;)
mirekkania
19-03-2011, 20:47
Wszystko to świadczy o poziomie, na jakim postrzegany jest nasz kraj.
Skoro przylot dużego samolotu staje się newsem miesiąca. Niestety ;)
Wszystko to świadczy, że jako naród jesteśmy zupełnie normalni i nie odbiegamy od innych, w niczym.
Kiedy do Niemiec przyleciał pierwszy B747, zjeżdżały się autobusy turystów, ze wszystkich landów. W wielu innych krajach bywało podobnie. To co nas odróżnia, to wielokrotnie większy i bardziej krzykliwy tabun zakompleksionych malkontentów.
sprocket
19-03-2011, 21:06
Drabiny nie miales?:) Gosc z Onetu mial :)
Wszystko to świadczy, że jako naród jesteśmy zupełnie normalni i nie odbiegamy od innych, w niczym.
Kiedy do Niemiec przyleciał pierwszy B747, zjeżdżały się autobusy turystów, ze wszystkich landów. W wielu innych krajach bywało podobnie. To co nas odróżnia, to wielokrotnie większy i bardziej krzykliwy tabun zakompleksionych malkontentów.
Tylko, że ta atrakcja miała miejsce w Niemczech 40 lat temu. I to by się zgadzało. Jesteśmy za nimi 40 lat.;-)
Tylko, że ta atrakcja miała miejsce w Niemczech 40 lat temu. I to by się zgadzało. Jesteśmy za nimi 40 lat.;-)
Ten sam A380 w zeszlym roku byl na "tourne" Oslo, ludzi na lotnisku bylo jeszcze wiecej, mimo ze Oslo ma trzy razy mniej mieszkancow. To samo bylo jak zjawil sie An225 czy Air Force One, mnie osobiscie nie kreca takie wydarzenia, chociaz nie powiem, jak Mrija znow sie zjawi to tez bede sterczal pod plotem.
Mariusz_eS
20-03-2011, 11:08
Drabiny nie miales?:) Gosc z Onetu mial :)
no tak jakoś wyszło... :P
Mariusz_eS
20-03-2011, 11:18
mnie osobiscie nie kreca takie wydarzenia, chociaz nie powiem, jak Mrija znow sie zjawi to tez bede sterczal pod plotem.
Ja się pod tym mogę podpisać. Przyjechalem na Okęcie z ciekawości, bo to naprawdę fajny widok, jak taki duży samolot ląduje blisko Ciebie. Poza tym miałem niedaleko. Widziałem sporo osób z innych miast np. Kraków czy Poznań, mi by się nie chciało specjalnie po to przyjeżdżać. Zwłaszcza, że oglądania było może z 15 sekund:P
mirekkania
25-03-2011, 15:40
Tylko, że ta atrakcja miała miejsce w Niemczech 40 lat temu. I to by się zgadzało. Jesteśmy za nimi 40 lat.;-)
Nie tak bardzo :) Pamiętam doskonale z dzieciństwa, czyli ponad 30 lat temu, wizyty nie tylko B747 na Okęciu, ale również Lockheed C-5 Galaxy czy Concorde. To były czasy, kiedy płot odgradzał świat zewnętrzny tuż za początkiem pasa z kierunku RWY11. Kiedy się tam stało, samoloty przelatywały dosłownie kilka metrów nad głowami. Czasem ganiała stamtąd Milicja Obywatelska, ale nie za samo stanie po szkole z tornistrem na plecach ;), a za to, że ktoś regularnie wybijał szybki w światłach podejścia do pasa.
To, że dzisiaj takie wizyty są rzadkie wynika głównie z kondycji ekonomicznej naszego kraju. A za to jesteśmy odpowiedzialni wszyscy, również tu obecni. :)
Z drugiej strony, żadną przyjemnością jest mieszkanie w okolicy lotniska np. O'Hare. Coż z tego, ze można mieć pyszałkowate poczucie spełnienia, że mieszkamy w centrum świata, kiedy nie ma wogóle sytuacji, żeby było cicho na dworze. To ja już wolę być 100 lat za Nową Gwineą i mieć cisze za oknem :)
Nie tak bardzo :) Pamiętam doskonale z dzieciństwa, czyli ponad 30 lat temu, wizyty nie tylko B747 na Okęciu, ale również Lockheed C-5 Galaxy czy Concorde.
Ja też pamiętam, ale nie przypominam sobie spędu ludzi na Okęciu w związku z tym wydarzeniem. Coś tam wspomnieli w Dzienniku Telewizyjnym i napisali w Trybunie Ludu.
mirekkania
25-03-2011, 18:13
Nie było, bo był zakaz zgromadzeń :)
Też pamiętam Galaxy. Pracowałam na lotnisku krajowym więc
wiedzieliśmy o przylocie i dostęp był łatwy. Wrażenie było ogromne,
zwłaszcza jak stał na płycie krajowego, a obok AN-24. Pamiętam, że
najbardziej nas zdziwiła bardzo krótka droga hamowania, a nam się
wydawało, że się nie zmieści na pasie. Kilka helikopterów na zawody
wtedy przywiózł.
ranbir kapoor
25-03-2011, 21:57
to byly czasy
pamietam ze znalem rozklady lotow zagranicznych
tylko ze wtedy bylo latwiej
12.00 lufthansa 13.00air france, chyba ok 15 british
mirekkania
25-03-2011, 23:14
Rozkład lotów dostępny był w formie książeczki i obowiązywał bodaj pół roku :)
miron19j
25-03-2011, 23:25
to byly czasy
pamietam ze znalem rozklady lotow zagranicznych
tylko ze wtedy bylo latwiej
12.00 lufthansa 13.00air france, chyba ok 15 british
a o 12.10 LOT do NY
Też pamiętam Galaxy. Pracowałam na lotnisku krajowym więc
wiedzieliśmy o przylocie i dostęp był łatwy. Wrażenie było ogromne,
zwłaszcza jak stał na płycie krajowego, a obok AN-24. Pamiętam, że
najbardziej nas zdziwiła bardzo krótka droga hamowania, a nam się
wydawało, że się nie zmieści na pasie. Kilka helikopterów na zawody
wtedy przywiózł.
też wtedy pracowałem, na GSZ. Większe wrażenie zrobił na mnie start. Taki kolos, a poderwał się zaraz za krzyżówką. A taki Ił 62 ledwo wyrabiał sie przed końcem pasa. :-)
a o 12.10 LOT do NY
też wtedy pracowałem, na GSZ. Większe wrażenie zrobił na mnie start. Taki kolos, a poderwał się zaraz za krzyżówką. A taki Ił 62 ledwo wyrabiał sie przed końcem pasa. :-)
Tak było. Mało się nieraz człowiek nie udusił zanim IŁ się poderwał.
A jaką atrakcją były bodajże comiesięczne stary Herkulesa, co przylatywał
z zaopatrzeniem dla ambasady amerykańskiej. Wiedzieli, że ich obserwujemy
to się chłopaki popisywali :smile:. Tylko zdjęć nie bardzo miałam czym robić :(
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.