PDA

Zobacz pełną wersję : TTL + manual na wyzwalaczach



cinki23
18-03-2011, 15:31
Witam.
Chciałbym skonfigurować swój sprzęt aby:
Body D700 + lampa sb 900 była w TTL , dodatkowo chciałbym doświetlać scenę 3 lampami sb600 oraz sb800.
Do tej pory bawiłem się cls lecz czasami w boju lampy po prostu tracą się z pola widzenia i system nie działa już idealnie.
Zastanawiam się czy rf-602 spełni moje wymagania ??

Jakieś inne setupy z użyciem wyzwalaczy radiowych ??

JacekCz
18-03-2011, 18:13
Witam.
Chciałbym skonfigurować swój sprzęt aby:
Body D700 + lampa sb 900 była w TTL , dodatkowo chciałbym doświetlać scenę 3 lampami sb600 oraz sb800.
Do tej pory bawiłem się cls lecz czasami w boju lampy po prostu tracą się z pola widzenia i system nie działa już idealnie.
Zastanawiam się czy rf-602 spełni moje wymagania ??



Potrzebujesz wyzwalacz z "przelotką" sygnałów iTTL, lub lutowac coś w tym rodzaju, być może z kabla iTTL.
To dość nowa idea, ma takie coś mityczny RF-603 (nigdzie nie sprzedawany), i być może najnowszy Cactus (poszukaj).

Być może któryś z systemów "radiowego CLS" pozwoliłby zbudować, ale tam jest wiele naciąganych informacji marketingowych i to drogie systemy.

Jest jeszcze łatanie (nie mam linka). Lampa w TTL na aparacie, do niej doklejona fotocela z pomijaniem przedbłysków, do fotoceli prosty niesystemowy wyzwalacz radiowy.

cinki23
18-03-2011, 18:42
Dzięki za podpowiedz.

Chodziło mi bardziej o coś takiego aby SB z ttl na sankach a do wyjscia synchro domocowany wyzwalacz radiowy.
Pytanie czy taki zestaw będzie grał ze sobą w przypadku rf-602 i czy lampy odpalane będą zsynchronizowane??

JacekCz
18-03-2011, 21:12
Dzięki za podpowiedz.

Chodziło mi bardziej o coś takiego aby SB z ttl na sankach a do wyjscia synchro domocowany wyzwalacz radiowy.
Pytanie czy taki zestaw będzie grał ze sobą w przypadku rf-602 i czy lampy odpalane będą zsynchronizowane??

Nie wiem co masz.
Gdzieś był blog, że ktoś coś podobnie łączył (nie pamiętam body, ani nawet nie na pewno nikon).
Ale tu na forum była uwaga, że aktywność stopki wyłącza X-kontakt (nie pamiętam o jakim body była mowa).

Prosty eksperyment.
Załatw lampy, x-kablem jedną w lewo, druga ze stopki w prawo, w ściankę działową lub coś co ujawni światło z kierunków, będziesz wiedział.