PDA

Zobacz pełną wersję : Jak osiągnąć podobny efekt???



uwaganakabel
16-03-2011, 22:04
Hej,

rzuciły mi się ostatnio w oczy takie przyjemne zdjęcia z kampanii jednej z firm odzieżowych i mam pytanie czy ktoś wie/podejrzewa jak można osiągnąć podobny efekt??


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/img291/1350/4449575e0018c1564d7d591.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img864.imageshack.us/img864/197/95dbfe83001c30724d7d591ch.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img546.imageshack.us/img546/2374/65af38200019140a4d7d590.jpg)

Chodzi mi oczywiście o światło :)
Czy to obróbka w PS czy odpowiednie oświetlenie???

Pzdr

swider
17-03-2011, 00:46
Czy to obróbka w PS czy odpowiednie oświetlenie???
I to i to. :)

Najprościej w PS zabaźgrać warstwę na czerwono i stopniowo zmniejszać krycie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Dodatkowo można pobawić się opcjami krycia.

PS
Nie wiem co przyjemnego widzisz w tych zdjęciach. :)

de Fresz
17-03-2011, 10:55
I to i to. :)

Oczywiście ciężko jest jednoznacznie stwierdzić nie widząc oryginałów, ale raczej bym stawiał na obróbkę "zwyczajnie" wyświeconych zdjęć.


Najprościej w PS zabaźgrać warstwę na czerwono i stopniowo zmniejszać krycie, aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Dodatkowo można pobawić się opcjami krycia.

Raczej nie. Zauważ że miejsca prześwietlone pozostały białe – chyba że komuś chciałoby się bawić z maskami. Jest to dość prosta zabawa z przesunięciem Hue plus obniżony kontrast, da się to zrobić już w wołarce, choć Szop oferuję większą kontrolę oraz większy wybór narzędzi.

swider
17-03-2011, 15:29
Oczywiście ciężko jest jednoznacznie stwierdzić nie widząc oryginałów, ale raczej bym stawiał na obróbkę "zwyczajnie" wyświeconych zdjęć.
Zwyczajnie, nie zwyczajnie, ale świecone raczej było. Na naturalne światło to nie wygląda, zwłaszcza dwa pierwsze zdjęcia.


Raczej nie. Zauważ że miejsca prześwietlone pozostały białe – chyba że komuś chciałoby się bawić z maskami.
Bez masek też się da. Wystarczy ustawić pokolorowaną warstwę w trybie Soft Light i biały pozostanie biały (no może nie idealnie, ale z leciusieńkim zafarbem). :)

de Fresz
17-03-2011, 15:55
Zwyczajnie, nie zwyczajnie, ale świecone raczej było. Na naturalne światło to nie wygląda, zwłaszcza dwa pierwsze zdjęcia.

Mi wygląda, ale jeszcze raz – bez oryginałów to tylko zgadywanki.Zresztą nawet gdyby był RAW, bez eksperymentów nie da się jednoznacznie określić metodyobróbki, jest wiele dróg do podobnego efektu.



Bez masek też się da. Wystarczy ustawić pokolorowaną warstwę w trybie Soft Light i biały pozostanie biały (no może nie idealnie, ale z leciusieńkim zafarbem). :)

Ta metoda daje słabą kontrolę nad zachowaniem poszczególnych kolorów, ale w pewnych konkretnych sytuacjach może wystarczyć.

swider
17-03-2011, 17:44
Mi wygląda [...]
Patrząc na tło (sugerujące zdjęcie poczynione w studiu) i rozkład cieni, świateł ja jednak obstaję przy błyskaniu. Ale racja, to może być tylko domniemanologia stosowana.


Ta metoda daje słabą kontrolę nad zachowaniem poszczególnych kolorów, ale w pewnych konkretnych sytuacjach może wystarczyć.
Zgadza się mało elastyczna to metoda, ale za to szybka i mało skomplikowana dla osoby nieobytej z programem. Nikt nie broni później dopieszczać obrazka innymi sposobami.

Matey3000
17-03-2011, 17:57
Do analoga wsadzic negatyw ORWO ;-)

pewex
17-03-2011, 21:01
Pierwsze takie se, drugie nie podoba mi się ciemna buzia, 3 bardzo fajne nawet jak na takie hajpowe wintydże, co do różowości to juz koledzy się wypowiedzieli, ale ogólnie na wiele sposobów to można osiągną. Głównie warstwy, w Lightroomie można półcienie pokolorować itd.

marbed
17-03-2011, 22:38
stawiam na cross

bartek87
18-03-2011, 00:30
IMO na krzywej czerwony podciągnięty w cieniach do góry, linia prosta i w świetle zero zmian

uwaganakabel
18-03-2011, 00:31
nie pytam czy się podobają :)
interesuje mnie po prostu jak uzyskać takie miękkie zabarwione światełko

dziękuję tym co na temat i tym co o czym innym ;)

Pzdr

kilo200
19-03-2011, 18:37
wg mnie jest to nałożony filtr fotograficzny w kolorze różowym, kwestia "dobrania koloru" tegoż różu (nasycenie, jasność itd) + maska z gradientem co widac na zdj nr 1 i 2 (ciemniejsze góra i dół zdjęcia, jaśniejszy środek)

t0m3k
19-03-2011, 18:40
jeśli chodzi Ci o efekt złego balansu bieli to najlepiej źle ustawić balans bieli :)

kilo200
19-03-2011, 18:43
Aha, a 'miękkie światełko', o którym wspominasz to efekt osiągnięty już raczej w studio za pomocą lamp i odpowiednich akcesoriów jak chociażby softboksy. Pzdr

AlleG
20-03-2011, 18:31
Jako ze chodzi ci o swiatlo, ja bym obstawiał dwa prostokątne cieńkie softboxy (takie 30x160 na przykład) po lewej i prawej + miekkie swiatlo delikatnie z przodu i z góry.
boczne jako główne, przednie i górne dopełniajaco.

pewex
27-03-2011, 10:07
nie pytam czy się podobają :)
Pzdr

Kolega się chyba troszke zagalopował. : )

uwaganakabel
08-04-2011, 14:03
niby czemu??
Przeczytaj temat wątku...