PDA

Zobacz pełną wersję : NIKON D 70s - jak skonfigurować lampę zewnętrzną ???



puchacz76
16-03-2011, 01:14
Witam, od niedawna zostałem posiadaczem Nikona D 70s, chciałem zamontować lampę zewnętrzną ale nie wiem jak mam ją ustawić wraz z aparatem ?? Nie mogę tego znaleźć w opcjach, będę wdzięczny za pomoc.

szymony
16-03-2011, 05:41
A co tam chcesz konfigurować?
Zakładasz dedykowanego błyskograta na sanki. W nim wybierasz tryb pracy i finito.

Albert44
16-03-2011, 09:03
A co tam chcesz konfigurować?
Zakładasz dedykowanego błyskograta na sanki. W nim wybierasz tryb pracy i finito.
:shock: to trzeba więc pokasować te kilkaset niepotrzebnych wątków o lampach w tym linku http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=70 :)

jackrabbit
16-03-2011, 09:07
zapewne pomogloby jakby watkozapoczatkowywacz napisal jaka to lampa

guti
16-03-2011, 09:47
No tak, też mam ten aparat i od czasu do czasu odkurzam go i robię zdjęcia, ale tam naprawdę nie ma co konfigurować. Z SB 900 współpracuje bez problemu.

tomekzi
16-03-2011, 11:28
Montujesz lampę na sankach, w lampie ustawiasz tryb pracy (czy to manual, czy np. TTL), synchronizacja w d70s jest do 1/500, z poziomu aparatu ustawiasz na którą kurtynę ma błyskać i to chyba wszystko co musisz wiedzieć.

puchacz76
16-03-2011, 15:32
witam, dzięki za sugestie, już piszę szczegółowo o co cho, lampa to BOWER 724 AFN, jest ona TTL, tak jak piszecie powinno to być banalnie proste, założyć na saneczki ustawić kurtynę i już, jednakże kiedy to robię blokuje mi przycisk, mruga mi również kontrolka gotowości lampy (ma to jakieś powiązanie z powyższym?? ) Czy w aparacie trzeba ustawić synchron z lampa ?? Jak tak to prosiłbym o napisanie mi gdzie mam to znaleźć, będę bardzo wdzięczny. Ewentualnie jak trzeba zrobić coś jeszcze dajcie proszę znać.

dorjan
16-03-2011, 18:11
... lampa to BOWER 724 AFN, jest ona TTL ...

Niewiele poradzisz z tą lampą. Pracuje ona tylko w TTL, a więc z analogowymi korpusami Nikona. Do poprawnej współpracy z cyfrowymi body potrzebny jest iTTL. Zgodność styków lampy i aparatu powoduje dodatkowe problemy, gdyż informacje o podpiętej lampie są błędne i aparat blokuje ekspozycję. Częściowym rozwiązaniem byłoby zaklejenie dolnego lewego styku na sankach. Lampa przynajmniej będzie błyskać. Innych możliwości nie widzę, gdyż nie sądzę by taki "wynalazek" miał manualny podział mocy, lub własną automatykę.

Pozdrawiam.

adolfik9501
16-03-2011, 18:15
witam, dzięki za sugestie, już piszę szczegółowo o co cho, lampa to BOWER 724 AFN, jest ona TTL, tak jak piszecie powinno to być banalnie proste, założyć na saneczki ustawić kurtynę i już, jednakże kiedy to robię blokuje mi przycisk, mruga mi również kontrolka gotowości lampy (ma to jakieś powiązanie z powyższym?? ) Czy w aparacie trzeba ustawić synchron z lampa ?? Jak tak to prosiłbym o napisanie mi gdzie mam to znaleźć, będę bardzo wdzięczny. Ewentualnie jak trzeba zrobić coś jeszcze dajcie proszę znać.

Zapewne jest to lampa TTL a nie iTTL jak D70. Spróbuj lampę w trybie M, a jak dalej nie da rady zrobić zdjęcia to musisz zakleić styki wszystkie poza centralnym.

EDIT: dorjan mnie ubiegł ;)

puchacz76
17-03-2011, 22:29
dzięki wielkie za pomoc :-) pozdrawiam

hobbits
16-06-2011, 12:46
I zawsze warto się upewnić, że baterie w lampie są porządnie naładowane... U mnie zestaw d70s + sb600 dziwnie się zachowywał, gdy któregoś razu rozładowały się baterie.