Zobacz pełną wersję : Ostrośc Lv I wizjer problem :-((
:::kajtek:::
15-03-2011, 01:12
Witam
Mam problem z ostrzeniem - obiektyw nikon 50/1,4G aparat D90 ,a polega on na ty iż zdjęcie robione przez wizjer nie łapie punktu, a przez Lv (podgląd na żywo) łapie idealnie w punkt
ostrość łapana na pierwsze oko i jest ok (Lv)
http://www.kajtek.ng.pl/1.JPG
ostrość łapana na pierwsze oko i jest rozmazane (wizjer)
http://www.kajtek.ng.pl/2.JPG
Proszę o podpowiedz co mogę ustawić żeby zdjęcia robione przez wizjer wychodziły takie jak przez Lv
Dziękuję
Pozdrawiam
W D90 absolutnie nic - masz typowy back-focus z tym obiektywem. Zostaje wysłanie obiektywu i aparatu do kalibracji na Postępu (jak sprzęt na gwarancji - to za friko). Lepsze puszki mają mikrokalibrację AF wbudowaną w menu - jak widać, nie bez przyczyny. Można jeszcze bawić się w selekcję obiektywów pod body przy kupowaniu - ale na to już za późno.
:::kajtek:::
15-03-2011, 01:23
Właśnie obiektyw wrócił mi z regulacji i dopiero teraz zauważyłem ze tylko mydli mi przez wizjer, wychodzi na to że muszę wysłać aparat i obiektyw
Ja mam podobnie i zmagam sie z tym problemem od dawna. Nie mieszkam w Polsce i Postepu tutaj nie ma a serwis, ktory mam nie jest w stanie nic z tym zrobic. Raz wymienili mi obiektyw, pozniej dalem do kaliobracji caly zestaw i mam teraz tak, ze z roznym obiektywem roznie ostrzy. Co zrobic... Nic nie jest idealne, a szkoda.
adrian9627
15-03-2011, 09:51
Witam
Mam problem z ostrzeniem - obiektyw nikon 50/1,4G aparat D90 ,a polega on na ty iż zdjęcie robione przez wizjer nie łapie punktu, a przez Lv (podgląd na żywo) łapie idealnie w punkt
ostrość łapana na pierwsze oko i jest ok (Lv)
http://www.kajtek.ng.pl/1.JPG
ostrość łapana na pierwsze oko i jest rozmazane (wizjer)
http://www.kajtek.ng.pl/2.JPG
Proszę o podpowiedz co mogę ustawić żeby zdjęcia robione przez wizjer wychodziły takie jak przez Lv
Dziękuję
Pozdrawiam
Jak dla mnie to jak kulą w płot a nie test.
Ustaw na statywie d90-tke z tym szkłem , na stole postaw np karty SD , zapałki , baterie cokolwiek niezbyt dużego.
Podejdź do obiektu na który ostrzysz jak najbliżej.
Zrób raz foto na LV i raz na wizjerze...
Wtedy test będzie wiarygodny.
DominikGSI
15-03-2011, 09:58
Jak dla mnie to pierwsze zdjęcie przez LV to też nie jest taka ostrość jaką ten obiektyw powinien pokazać :(
adrian9627
15-03-2011, 11:51
Jak dla mnie to pierwsze zdjęcie przez LV to też nie jest taka ostrość jaką ten obiektyw powinien pokazać :(
Posiadam ten obiektyw i wiem że jest ostry na "bliższe" kontakty a jak ktoś robi zdjęcia obiektowi oddalonemu o więcej niż tak 1.5-2 metry to robi się mydło. Być może ostrość jest ustawiona na nieskończoność ale tylko mi się wydaje.
50 1.4G -dobry egzemplarz powinien być ostry na niewielką i dużą odległość. Nawet z użyciem przysłony f1.4.
:::kajtek:::, na Twoich zdjęciach widać typowy BF, kiedy używasz ostrzenia za pomocą czujników fazowych. Niestety do serwisu raczej będziesz musiał wysłać parę -puszkę i szkło. Pamiętaj tylko o dokładnym opisie usterki.
Właśnie obiektyw wrócił mi z regulacji i dopiero teraz zauważyłem ze tylko mydli mi przez wizjer, wychodzi na to że muszę wysłać aparat i obiektyw
To sa 2 oddzielne problemy.
Po 1 masz do regulacji AF w body !!!!!. Tu obiektyw nie ma nic do tego jak dobrze ostrzy w trybie LV (obiektyw jest ok)
Po 2 zawsze wybiera sie obiektyw z kilku szt. i wybiera sie najostrzejszy. Nie wiem czy serwis takie coś reguluje ?.
Poza tym jak wspominali koledzy zrób test na statywie, najlepiej na karcie testowej.
Do tego wszystkiego pobaw sie jakimś kalkulatorem pokazującym głębie ostrości dla danego obiektywu, ogniskowej, przysłony. Takie cos nieraz wiele wyjasnia ;)
Powodzenia ;)
:::kajtek:::
15-03-2011, 19:59
No i wysłałem komplet, czyli obiektywy i puszkę, i znowu dwa tygodnie oczekiwania :-(
Pani w serwisie powiedziała że to nie jest wina obiektywu lecz puszki , no zobaczymy
Testy robiłem na statywie i różnych przysłonach i zawsze to samo, jak wróci to napisze co tam serwis porobił .
Dzięki za podpowiedzi
Pani w serwisie powiedziała że to nie jest wina obiektywu lecz puszki ....
No i miała rację.
Ja przerabiałem to samo ;). Nie potrzebnie wysyłałeś szkiełko i tak go nie podepną ;D.
Pozdrawiam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.