PDA

Zobacz pełną wersję : Hdr a wołany RAW



Michaelg
13-03-2011, 15:35
Jak rozróżnić wizualnie czy dane zdjęcie to nałożone kilka na siebie- HDR, czy też wywołany RAW z zabawą suwakami?

Np:

http://www.fmix.pl/zdjecie/1887642/bieszczady

logitech55
13-03-2011, 16:31
z 1 RAWu będzie mniejsza rozpiętość tonalna i mogą nie być dobrze widoczne szczegóły w cieniu.

jackrabbit
13-03-2011, 16:56
i bardziej szumic w cieniach bedzie :)

Pebal
13-03-2011, 21:58
Ogólnie rzecz biorąc - często nie dać się rozróżnić.
Obraz który można uzyskać dzięki technice HDR, można także uzyskać bez stosowania techniki HDR w przypadku, gdy rejestrowana scena jest korzystnie oświetlona.

Greg77
17-03-2011, 11:03
Jak rozróżnić wizualnie czy dane zdjęcie to nałożone kilka na siebie- HDR, czy też wywołany RAW z zabawą suwakami?

Np:

http://www.fmix.pl/zdjecie/1887642/bieszczady

To co pokazales to jest brzydki HDR, ktory z HDRem ma niewiele wspolnego....
Roznica jest taka, ze HDRa latwo zepsuc (jak wyzej wymieniony przyklad) a RAWa zeby tak spartiolic to trzeba umiec:D

darkmajin
17-03-2011, 11:23
To co pokazales to jest brzydki HDR, ktory z HDRem ma niewiele wspolnego....
Roznica jest taka, ze HDRa latwo zepsuc (jak wyzej wymieniony przyklad) a RAWa zeby tak spartiolic to trzeba umiec:D

o widzę wyznawce "dobry hdr to taki którego nie widać" bzdura... brzydki / ładny pojęcie względne ,mnie się podoba przynajmniej dół, a jeżeli naprawdę był złożony z różnych ekspozycji to sorry batory ,ale to HDR.



w temacie : wg mnie samo wywołanie rawa nie dało by takiego efektu raczej wywołanie+PS

Greg77
17-03-2011, 11:30
o widzę wyznawce "dobry hdr to taki którego nie widać" bzdura... brzydki / ładny pojęcie względne ,mnie się podoba przynajmniej dół, a jeżeli naprawdę był złożony z różnych ekspozycji to sorry batory ,ale to HDR.

w temacie : wg mnie samo wywołanie rawa nie dało by takiego efektu raczej wywołanie+PS

Tak jestem takim wyznawca i sie tego nie wstydze, nie robie HDRow wcale, kiedys tez przechodzilem przez te babranine, partactwo i cofanie w rozwoju fotograficznym......moze sie Tobie podobac, gratuluje, efekt prosty do osiagniecia samym wolanie dobrze naswietlonego RAWa, jak nie wierzysz to znaczy, ze trzeba sprobowac.....
Sory Batory to jest zepsute zdjecie, chyba, ze lubisz grafike......osobiscie odradzam babranie sie w takim rodzaju fotografi, chyba, ze ktos robi to pozadnie.....
Z mojej strony koniec tematu.......byl drazony setki razy na forum a na koniec polecam TO (http://img40.imageshack.us/i/2086644b800.png/)