Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie forum przed spamem
login_87
12-03-2011, 19:15
Czy daloby sie jakos zabezpieczyc forum przed spamem bo coraz czesciej zdarza sie ze pojawiaja sie tego typu tresci na forum. W tym tygodniu zdarzyło mi sie juz kilka razy raportowac posty ze spamem. Nie mozna wprowadzic jakichs zabezpieczen, ktore by to zjawisko ograniczaly?
np (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2318196#post2318196) i to w temacie samego Admina :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img858.imageshack.us/img858/2125/spamo.jpg)
Był już wątek na ten temat...
Zabezpieczenie podstawowe, to min. ilość postów nowego usera zanim wrzuci link na forum powinno rozwiązać problem...
gregory_21
16-03-2011, 15:03
Nie wiem czy poniższe dane są prawdziwe ale fajnie to to brzmi ;)
1. Jedna ludzka komórka zawiera 75 MB informacji genetycznych
2. Dlatego jeden plemnik 37,5 MB
3. W jednym ml spermy jest 100 milionów plemników
4. Przy ejakulacji trwającej średnio 5 sekund uwolni się 2,25 ml spermy
5. Z wyliczeń otrzymamy, że przepustowość danych męskiego penisa wynosi
(37,5 MB x 100 MB x 2,25)/5 = 1687,5 Terabajtów na sekundę
6. W wyniku tego wiemy, że żeńskie jajeczko jest zdolne wytrzymywać
ataki DDoS o objętości więcej niż 1,5 Petabajtów na sekundę a przy tym
przepuści tylko jeden pakiet danych. Tym samym jest to najlepszy
hardwerowy firewell na świecie!
7. Jedna wada... Ten jeden jedyny pakiet, który system przepuści, zawiesi cały system na 9 miesięcy.
Ten jeden jedyny pakiet, który system przepuści, zawiesi cały system na 9 miesięcy.
Czyscisz mi monitor:D To jest dopiero spam:D
no kulam się ze śmiechu :D
Porządna weryfikacja logowania - email weryfikacyjny + captcha (słowo z obrazka) + pytanie i odpowiedź, którą trzeba wpisać (najlepiej wybierane losowo z kilku) - powinna wystarczyć.
Porządna weryfikacja logowania - email weryfikacyjny + captcha (słowo z obrazka) .
To już jest stosowane i jak widac nie wystarcza.
Dlatego dodałem jeszcze "+ odpowiedź i pytanie do wpisania" ;) Po polsku oczywiście, na czymś takim boty się bardzo łatwo wykładają. Pytanie nie musi być trudne (wystarczy nawet dwa plus dwa), ale odpowiedź trzeba wpisać słownie, a nie cyfrą.
Nawet można by było pytanie zadać w "captcha" ;)
W sensie że nie przepisywać literek, tylko np podać wynik działania np 2+2 czy coś w tym stylu.
Myślę, że co głupsze boty będą próbować przepisywać obrazek zamiast odpowiadać na pytanie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.