Feadin
11-03-2011, 01:59
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem plecaka, gdyż torba, choć dobra, to jednak po latach noszenia ma w sobie coraz więcej sprzętu i zbyt obciąża plecy, nierównomiernie rozkładając ciężar.
Chciałbym kupić coś w miarę porządnego, ale nie wydając przy tym sum, za które możnaby np. kupić porządną lampę błyskową albo obiektyw, najlepiej jakbym się zmieścił w 200-300 zł.
Wymagania mam takie:
- lekkość - na pewno nie może ważyć więcej niż 2 kg, a im mniej tym lepiej
- system noszenia oparty na dwóch paskach, nie na jednym
- pojemność dolnej komory na jedną lustrzankę + 6 obiektywów (raczej niedużych) + mała lampa błyskowa
- górna komora mogąca pomieścić coś sensownego - np. polar (ubranie, nie filtr ;P), wodę mineralną, jakiś prowiant, a nie tylko jakieś totalne drobiazgi
- komora na laptopa 15 calowego
- zakładany pokrowiec na wypadek deszczu
- dostęp do aparatu "dwustopniowy" - tzn. żeby nie wystarczyło rozsunąć zamek, ale żeby najpierw trzeba było coś odpiąć, aby się dostać do zamka; albo dostęp od strony pleców
- ergonomia - chciałbym aby nie był męką dla pleców, głównie z tego powodu chcę zrezygnować z torby a nie chciałbym zamieniać siekierki na kijek
- rozmiarowo musi nadawać się na bagaż podręczny do samolotu, ale z tym chyba nie będzie problemu
Wskazane bardzo, aby wszystko powyższe było. Dodatkowo zaś mile widziane byłoby zapięcie do noszenia statywu.
Poczytałem parę wątków na forum i póki co skłaniam się ku plecakowi Benro z serii Beyond, a jaki rozmiar, muszę obejrzeć na żywo, waham się między 300N a 400N. Natomiast chętnie wysłucham innych propozycji oraz opinii użytkowników.
Tak jak wspomniałem, plecak musi być dwukomorowy, takie rozwiązanie mi najbardziej odpowiada.
Zastanawiam się nad kupnem plecaka, gdyż torba, choć dobra, to jednak po latach noszenia ma w sobie coraz więcej sprzętu i zbyt obciąża plecy, nierównomiernie rozkładając ciężar.
Chciałbym kupić coś w miarę porządnego, ale nie wydając przy tym sum, za które możnaby np. kupić porządną lampę błyskową albo obiektyw, najlepiej jakbym się zmieścił w 200-300 zł.
Wymagania mam takie:
- lekkość - na pewno nie może ważyć więcej niż 2 kg, a im mniej tym lepiej
- system noszenia oparty na dwóch paskach, nie na jednym
- pojemność dolnej komory na jedną lustrzankę + 6 obiektywów (raczej niedużych) + mała lampa błyskowa
- górna komora mogąca pomieścić coś sensownego - np. polar (ubranie, nie filtr ;P), wodę mineralną, jakiś prowiant, a nie tylko jakieś totalne drobiazgi
- komora na laptopa 15 calowego
- zakładany pokrowiec na wypadek deszczu
- dostęp do aparatu "dwustopniowy" - tzn. żeby nie wystarczyło rozsunąć zamek, ale żeby najpierw trzeba było coś odpiąć, aby się dostać do zamka; albo dostęp od strony pleców
- ergonomia - chciałbym aby nie był męką dla pleców, głównie z tego powodu chcę zrezygnować z torby a nie chciałbym zamieniać siekierki na kijek
- rozmiarowo musi nadawać się na bagaż podręczny do samolotu, ale z tym chyba nie będzie problemu
Wskazane bardzo, aby wszystko powyższe było. Dodatkowo zaś mile widziane byłoby zapięcie do noszenia statywu.
Poczytałem parę wątków na forum i póki co skłaniam się ku plecakowi Benro z serii Beyond, a jaki rozmiar, muszę obejrzeć na żywo, waham się między 300N a 400N. Natomiast chętnie wysłucham innych propozycji oraz opinii użytkowników.
Tak jak wspomniałem, plecak musi być dwukomorowy, takie rozwiązanie mi najbardziej odpowiada.