PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia z Nikona :)



mpwt
11-03-2011, 00:47
...wykonane w kosmosie:
http://triggerpit.com/2011/03/10/spacewalks-blue-sky-32-pics/

Żeby nie było, że się mylę. NASA używa Nikonów już od dawna :)
http://www.nikonweb.com/nasaf4/
http://www.nikon.com/about/news/2009/1221_NASA-D3S_01.htm

23CIGGsFrLk

Rafał_Sz
11-03-2011, 07:59
Zdjęcia super.

Zastanawia mnie pewna rzecz. Pomimo zachowania kosmicznej czystości, na zdjęciach widać syfy na matrycy. Widać to bardzo dobrze np. z prawej strony na 15.

Meggido
11-03-2011, 10:47
Widać w tym wahadłowcu mają niezły bajzel. :-D Zdjęcia bardzo ładne.

zdyboo
11-03-2011, 13:44
Zastanawia mnie pewna rzecz. Pomimo zachowania kosmicznej czystości, na zdjęciach widać syfy na matrycy. Widać to bardzo dobrze np. z prawej strony na 15.

Rosyjski kosmonauta o tym opowiadał, w stanie nieważkości kurz nie opada, możesz go zdmuchnąć, ale jak straci pęd, to się zatrzyma i tak zostanie. W związku z czym wydmuchanie go z komory lustra nieco przypomina syzyfową pracę.

R
11-03-2011, 13:48
tak... powiedzenie "rzut beretem" w raunkach kosmicznych ma zupelnie inny wydzwiek...

mycza
11-03-2011, 18:43
Niesamowite zdjęcia, z przyjemnością obejrzałem.

TMB
12-03-2011, 19:49
Naprawdę ciekawe ujęcia...w szczególności 5 :D
Ale jak widać, w NASA się znają na sprzęcie (może dlatego, że mają jakieś przywileje w serwisie :lol: )

ptero
12-03-2011, 20:09
zdjęcia zapierające dech w piersiach....jeden z kosmonautów (zdj.26) ma niezłą sweetfocie:)

PS.
Wiem, wiem ASTRONAUTA, ale nawyk z dzieciństwa...

piotr_74
12-03-2011, 20:22
świetne zdjęcia, jeszcze jakby ktoś napisy przetłumaczył :)