Zobacz pełną wersję : Zdjęcia z Nikona :)
...wykonane w kosmosie:
http://triggerpit.com/2011/03/10/spacewalks-blue-sky-32-pics/
Żeby nie było, że się mylę. NASA używa Nikonów już od dawna :)
http://www.nikonweb.com/nasaf4/
http://www.nikon.com/about/news/2009/1221_NASA-D3S_01.htm
23CIGGsFrLk
Rafał_Sz
11-03-2011, 07:59
Zdjęcia super.
Zastanawia mnie pewna rzecz. Pomimo zachowania kosmicznej czystości, na zdjęciach widać syfy na matrycy. Widać to bardzo dobrze np. z prawej strony na 15.
Widać w tym wahadłowcu mają niezły bajzel. :-D Zdjęcia bardzo ładne.
Zastanawia mnie pewna rzecz. Pomimo zachowania kosmicznej czystości, na zdjęciach widać syfy na matrycy. Widać to bardzo dobrze np. z prawej strony na 15.
Rosyjski kosmonauta o tym opowiadał, w stanie nieważkości kurz nie opada, możesz go zdmuchnąć, ale jak straci pęd, to się zatrzyma i tak zostanie. W związku z czym wydmuchanie go z komory lustra nieco przypomina syzyfową pracę.
tak... powiedzenie "rzut beretem" w raunkach kosmicznych ma zupelnie inny wydzwiek...
Niesamowite zdjęcia, z przyjemnością obejrzałem.
Naprawdę ciekawe ujęcia...w szczególności 5 :D
Ale jak widać, w NASA się znają na sprzęcie (może dlatego, że mają jakieś przywileje w serwisie :lol: )
zdjęcia zapierające dech w piersiach....jeden z kosmonautów (zdj.26) ma niezłą sweetfocie:)
PS.
Wiem, wiem ASTRONAUTA, ale nawyk z dzieciństwa...
piotr_74
12-03-2011, 20:22
świetne zdjęcia, jeszcze jakby ktoś napisy przetłumaczył :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.