PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki polecacie serwer/hosting, do postawienia sklepu?



swider
10-03-2011, 21:45
Macie jakieś sprawdzone serwery na których może stanąć sklepik internetowy? Chętnie poczytam Wasze opinie na ten temat. Naturalnie im taniej tym lepiej. :D

Jacek_Z
11-03-2011, 01:48
Ja ci polecam hosting w nazwa.pl
Polecam interesownie :), bo jesli wskażesz mnie (napisz do mnie na PW, podam ci kod), to dostaniesz dodatkowo pendrive 4 GB i antivir kasperskiego, a ja zapłacę kolejny abonament mniej o 100 zł :)
Ostatnio znieśli limity transferów.
Trzymam u nich serwer i 3 domeny od chyba 5-6 lat. Wszystko zawsze OK.

stroop
11-03-2011, 01:55
Popieram nazwa.pl. Mam cztery domeny i serwer. Bez zarzutu.

swider
11-03-2011, 12:28
[...] dostaniesz dodatkowo pendrive 4 GB i antivir kasperskiego [...]
Chcesz mnie przekupić, i to publicznie! :D ;)

Ok, mamy jeden typ -- nazwa.pl. Tylko wiecie, rozumiecie… sklep internetowy postawiony na Joomla! i VirtueMart wymaga czegoś więcej niż zwykła stronka. Pytanie czy nazwa.pl podoła temu zadaniu. :)

fIlek
11-03-2011, 12:38
Chcesz mnie przekupić, i to publicznie! :D ;)

Ok, mamy jeden typ -- nazwa.pl. Tylko wiecie, rozumiecie… sklep internetowy postawiony na Joomla! i VirtueMart wymaga czegoś więcej niż zwykła stronka. Pytanie czy nazwa.pl podoła temu zadaniu. :)

Zależy od ilości odwiedzin. W zasadzie Joomla i VM przy kilkuset unikalnych odwiedzinach dziennie pociągnie Ci na każdym wirtualu. Możesz wziąć sobie linuxpl, home i co tam tylko chcesz. Wymagań też specjalnie dużych nie ma, no może php5, bo i joomla i vm to lubią.

docxxx
11-03-2011, 12:39
Guzik! Linuxpl! Ja tez tam mam bonusik za polecenie klienta :mrgreen: A Jacek_Z to najgorszy moderator :mrgreen:
A tak na powaznie, to polecam Linuxpl. Wczesniej mialem na Superhost i szczerze moge przyznac, ze to jedna wielka kpina.


W zasadzie Joomla i VM przy kilkuset unikalnych odwiedzinach dziennie pociągnie Ci na każdym wirtualu.
Drugi guzik! :wink:
Mam na Linuxpl 3 intensywnie odwiedzane stronki na J1.5 i smigaja az milo. A konto raptem jedno z mniejszych (i to jest super! Nie ma sztucznych limitow obciazen jak na SH).

fIlek
11-03-2011, 12:42
Nie kumam o co chodzi z tymi guzikami. Jedna istotna sprawa - linuxpl - wbrew nazwie serwery wcale nie są w PL :)

swider
11-03-2011, 12:44
To kreuje nam się druga propozycja -- linuxpl. Nooo… to już mam jakiś wybór. :)


Wczesniej mialem na Superhost i szczerze moge przyznac, ze to jedna wielka kpina.
Ja kiedys skusiłem się na supertanie konto na webd. Matko jedyna… panel administracyjny mulił jak 150, nic nie można było normalnie zrobić, a sama stronka też najlepiej nie działała.

marszull
11-03-2011, 12:59
ja tez polecam na linuxpl
i polecam tez przez polecenie :)
mam tam pare domen, a niedlugo dojda nastepne
chociaz wczoraj przez 5 minut cos tam nie dzialalo ;(
a wiem bo akurat wrzucilem nowy post na bloga i chcialem sobie obejrzec ;)


Nie kumam o co chodzi z tymi guzikami. Jedna istotna sprawa - linuxpl - wbrew nazwie serwery wcale nie są w PL :)

Ale to dobrze czy zle?

Greg77
11-03-2011, 13:02
A ja to (http://www.hosting24.com/).....bo tez dostane gratisy jak Ciebie wkrece:D
Poza tym dziala jak nalezy, mialem raz chwilowe problemy z serwerem, dostalem odrazu wiadomosc o takowych, kontakt 24h....tyle, ze wszystko po anglicku

Michał Jędrak
11-03-2011, 13:11
Z tymi serwerami poza PL to i dobrze i źle, zależy gdzie są...

Ja mam większość swoich różnych domen i stron na Lunarpages.com (w ogóle zero limitów na wszystko i teraz płacę 180zł rocznie). Jestem u nich od chyba 8 lat, ale...

... ale ostatnio coś się chyba paprze na polskich łączach idących za granicę, bo od około 6 miesięcy odnotowałem spadek prędkości (kiepskie pingi), więc kupiłem hosting na linuxpl.com i jest znacznie szybciej. Mam więc większość treści i archiwum różnych rzeczy na Lunar (jakieś 10GB) a pliki w galerii (główna galeria na stronie) mam na linuxpl, żeby robić dobre wrażenie. Więc położenie serwerów blisko PL ma znaczenie zwłaszcza teraz, kiedy pogorszyła się łączność.

cube
11-03-2011, 13:22
inten.pl

prz3mo
11-03-2011, 13:36
Ale wstyd, moderator a nie użył wyszukiwarki, przecież podobnych tematów jest a archiwum mnóstwo :-P

głos na linuxpl

Jacek_Z
11-03-2011, 15:48
Będę bronił nazwa.pl - bo w każdej chwili możesz zadzwonic i pogadać (po polsku) a przestojów w pracy serwerów nie mają. Nie wyobrażam sobie, by strona sobie czasami zaliczała zwiechy.
Wszystko zalezy na jaki poziom profesjonalizmu sobie chcesz pozwolić. Są tanie rozwiązania, ale ...... Ja oczekuję solidności, a te 300 zł rocznie daje mi spokój.
W pierwszym roku zapłacisz mniej, 16 zł/mies.

Art Erie
11-03-2011, 16:10
Linuxpl, działam z nimi od kilku lat i jest OK. Odbieraja telefony, zawsze ktoś jest na gg. Raz miałem problem z przeładowaniem temp'a - za pomoca gg sprawa załatwiona w pięć minut.

prz3mo
11-03-2011, 16:19
Linuxpl, działam z nimi od kilku lat i jest OK. Odbieraja telefony, zawsze ktoś jest na gg. Raz miałem problem z przeładowaniem temp'a - za pomoca gg sprawa załatwiona w pięć minut.

Ja nawet w nocy raz pytałem o coś na GG pracownika linuxpl. Jak dla mnie rewelka, tymbardziej, że mają dobre ceny.

swider
11-03-2011, 22:22
Ale wstyd, moderator a nie użył wyszukiwarki, przecież podobnych tematów jest a archiwum mnóstwo :-P
Podobne tematy były, zgadza się, ale podobne. Nie pytał nikt akurat o sklep, a o zwykłe stronki www. :p

I mamy faworyta -- linuxpl. Dzięki serdeczne za opinie.

t0m3k
11-03-2011, 23:02
ja też za Linuxpl, mam tam kilka stron, łącznie kilkaset odwiedzin dziennie, nie dużo ale płacę 50 zł rocznie :D

docxxx
12-03-2011, 01:35
"Najlepszy" jest OVH. Pomoc techniczna 24 na dobe, ale... po francusku, ew. po angielsku. Szkoda, ze nie zobaczylem swojej miny, gdy wkurzony dzwonie w sobote do OVH*, a tam babka wita mnie bonżurem;)

*najlepsze motywy z OVH to takie, ze na stronie maja inne adresy np. dns czy mysql, a w praktyce okazuje sie, ze sa inne. I wez sie teraz dogadaj z babka w sobote lub niedziele

TomaszD
12-03-2011, 09:59
Linuxpl ludzie kompetentni bardzo szybki kontakt i zero problemów.

moro
12-03-2011, 10:24
Mam na home.pl ale planuje zmienić na nazwa.pl jest tam teraz ciekawa opcja fotoblog i fotogaleria.

swider
12-03-2011, 12:12
Mam na home.pl ale planuje zmienić na nazwa.pl jest tam teraz ciekawa opcja fotoblog i fotogaleria.
Co do przeniesienia sklepu jest niezbędne. ;)

prz3mo
12-03-2011, 14:11
Podobne tematy były, zgadza się, ale podobne. Nie pytał nikt akurat o sklep, a o zwykłe stronki www. :p



A co to za różnica? Dane są danymi.

Jacek_Z
12-03-2011, 16:22
Sęk w tym, że są "poukrywane" rózne ograniczenia. Zobaczycie co się będzie działo, gdy jest za duży transfer, za duże wykorzystanie procesora serwera itp. Nagle okazuje się, że gdy się ma popularną stronę, dużo odwiedzin itp to robi się problem. I wtedy dostawcy nawalają - dowodem choćby to forum lata temu, gdy było w home.pl. Nawet serwer dedykowany niewiele dał.

ksviper
12-03-2011, 20:09
tu (http://nazwa.pl/netart-o-firmie-parametry-bezpieczenstwa.html) są limity w nazwa.pl
w panelu administracyjnym jest monitoring "własnego serwera" więc można śledzić co się dzieje, ale nie wiem co się stanie jak te limity zostaną przekroczone

docxxx
12-03-2011, 20:16
Mam na home.pl ale planuje zmienić na nazwa.pl jest tam teraz ciekawa opcja fotoblog i fotogaleria.

Hę? A co to niby za promocja? Przeciez to niech zasluga. Instaluja to samo, co sam mozesz sobie zrobic, wiec z czego sie tu cieszyc?

ppfalcon
12-03-2011, 20:22
A ja zaproponuję coś, czego nikt nie proponował: kei http://www.kei.pl/
Od razu powiem z góry, że akurat ja nie mam żadnego interesu w polecaniu tego providera, bo nic nie dostanę.
Ale w pracy mamy postawionego tam dedyka i przyznam że jestem z niego bardzo zadowolony! Szybki kontakt, zaawansowane usługi (np. SVN - jak ktoś potrzebuje), szybkie upgrade'y, codzienny backup. Jak potrzeba coś doinstalować, np. jakąś wersję PHPa, MySQLa (nawet ostatnio mieliśmy taki problem bo był bug w szeroko dostępnej wersji i trzeba było zrobić szybkiego upgrade'a), jakiś typ tabel, ect., to wystarczy tylko napisać. Generalnie jesteśmy bardzo z nich zadowoleni. Ponadto w pracy spotkałem się z różnymi firmami hostingowymi (klienci czasem mają w różnych miejscach serwery postawione - nazwa, home) i przyznam że czasem zdarza się, że system stoi na jakiejś starej wersji, albo nie obsługuje niektórych rozszerzeń lub są poblokowane niektóre ustawienia, a administratorzy nie chcą nic a nic pomóc. Dlatego akurat pod względem User-friendly polecam bardzo keia.
Jeżeli natomiast naprawdę myślisz o czymś wielkim to polecam jeden z najlepszych hostingów na świecie: http://aws.amazon.com/
To już jest ekstraklasa z opcjami skalowania wręcz niesamowitymi, ale trzeba mieć ku temu predyspozycje.

sea21
12-03-2011, 20:54
Głos na nazwa.pl:)
Dobry kontakt, przejrzysty panel admina. Mam od kilku lat i wszystko jest ok:)

gregory_21
12-03-2011, 21:33
Głos na linuxpl.com - mam u nich w prawdzie tylko stronkę www ale nie zaobserwowałem żadnych większych przerw w działaniu, panel admina jest przejrzysty i klarowny, kontakt z obsługą też nie sprawia problemu, więc złego słowa na nich powiedzieć nie mogę ;)

moro
12-03-2011, 21:49
Co do przeniesienia sklepu jest niezbędne. ;)

Nie jest ale jako że to forum dla fotografów warto o tym wspomnieć.

moro
12-03-2011, 21:53
Hę? A co to niby za promocja? Przeciez to niech zasluga. Instaluja to samo, co sam mozesz sobie zrobic, wiec z czego sie tu cieszyc?

Mogę sam ale teraz nie muszę. Na początek to może wystarczyć.

J@sió
12-03-2011, 22:50
Ok, mamy jeden typ -- nazwa.pl. Tylko wiecie, rozumiecie… sklep internetowy postawiony na Joomla! i VirtueMart wymaga czegoś więcej niż zwykła stronka. Pytanie czy nazwa.pl podoła temu zadaniu. :)
Jeśli ten sklep będzie miał mniej niż 100-150 tysięcy wejść dziennie, to bez problemu. W dodatku są z Krakowa, więc jeśli coś się będzie działo i wszystkie inne środki zawiodą, to możesz im osobiście nastukać. I piszę to bezinteresownie i bez kodów promocyjnych ;-)

docxxx
13-03-2011, 00:46
Ale jakich, unikatowych? Tak dla przykladu podam, ze stronka ja Joomla ze srednia 100 (tak STU!) unikalnych uzytkownikow dziennie powodowala wg SH obciazenie procesora 1500% (TYSIAC PIĘĆSET). Sugerowali przy tym "optymalizacja lub przejscie na wyzdzy pakiet lub dedyk" (sic!). I wtedy im podziekowalem. Ech... Ile to ja z nimi mialem przejsc...

Michał Jędrak
13-03-2011, 12:33
Niestety największym problemem jest właśnie to czego nie możemy ustalić i zmierzyć przed podjęciem decyzji, czyli użycie zasobów serwera. No i niestety najczęściej serwery są tak ustawione, że limity masz bardzo niskie... Kupujesz serwer i się cieszysz z np.60GB transferu na miesiąc, tymczasem po tygodniu przychodzi monit, że obciążasz serwer i strona będzie zablokowana. Patrzysz na transfer a tam zaledwie zużyte kilka GB i 150 użytkowników dziennie. Całe te wielkie pojemności się sprawdzają tylko jeśli używasz serwera jako swój prywatny dysk internetowy. Jeśli postawisz cokolwiek poważnego, to już na starcie Ci host powie, że jesteś niewygodnym klientem.

docxxx
13-03-2011, 12:54
Tak jest wlasnie na SH. Wg nich jedna ze stron generowala masakryczne obciazenia. Mialem tego juz dosc i szukalem czegos innego. Uslyszalem o Linuxpl. Maja tam 7-dniowy okres testowy, wiec pomyslalem "czemu nie". Oprocz tego "zamulajacej" strony przenioslem jeszcze 3 inne. Dodatkowo (!) wlaczylem bardzo rozbudowany, ale tez bardzo obciazajacy system statystyk on-line dla kazdej ze stron (na SH wlaczalem na jednej z nich tylko na chwile!), aby sprawdzic czy warto przeniesc. Przestawilem DNSy, poczekalem az sie ladnie wszystko rozpropaguje i czekalem kilka dni na "milego" maila od LPL, ze zatykam ich serwery. Po kilku dniach mileczenia sam sie w koncu odezwalem i zapytalem o obciazenie mojego konta. Pan kazal poczekac, sprawdzil i po chwili sie odzywa "Jakie obciazenie? Wszystko jest w normie". Wtedy to wlasnie podziekowalem i poprosilem o wystawie faktury za hosting, bo wlasnie do nich przechodze. Dodatkowo dostalem 3 miesiace gratis, bo przeszedlem on konkurencji ;)
A Superhostowi przeslalem maila z podziekowaniem, ze dzieki nim i ich mailom nauczylem sie bardzo dobrze optymalizowac strony. Szkoda tylko, ze bez efektu u nich.