Zobacz pełną wersję : Temat filmowy. Jaki film/serial polecasz?
marschal
10-03-2011, 20:33
Witam.
Wpadl mi do glowy taki temat, moze pogadamy, podzielimy sie wrazeniami nt ostatnio widzanych filmow?
moze ktos sie pokusi o swoj top 5 ?
zapraszam
Ostatnio wciagnal mnie bardzo serial breaking bad. Dobry jest zarowno aktorsko i pod wzgledem scenariusza, historii jaka opowiada. szczerze polecam
imdb 9.3/10 !! http://www.imdb.com/title/tt0903747/
trailer http://www.youtube.com/watch?v=--z4YzxlT8o
Maciek R
10-03-2011, 20:46
Ja ostatnio byłem w kinie na "Jak zostać królem". Jest to jeden z bardzo niewielu filmów, po obejrzeniu, którego nie żałowałem wydanych na bilet pieniędzy.
Jest świetny!
Film z kategorii tych, które zmuszają do zastanowienia. Fajny, ambitny, ciekawie zrealizowany.
Szczerze polecam.
P.s. Bodaj 4 Oscary dostał na ostatniej gali.
Rafał_Sz
10-03-2011, 20:49
W kinie i TV jest straszna bieda, w związku z czym oglądam właśnie na YT wszystkie odcinki SONDY. Polecam!
J
Jest świetny!
Film z kategorii tych, które zmuszają do zastanowienia. Fajny, ambitny, ciekawie zrealizowany.
Film jest dobry, żeby nie napisać więcej, z tym, że nie każdemu musi się podobać.
Na miano świetnego jak dla mnie nie zasługuje, za mało mu do tego.
Niemniej jednak od początku do końca nie nudziłem się na seansie w kinie.
Film mogę polecić :)
Maciek R
10-03-2011, 20:59
Film jest dobry, żeby nie napisać więcej z tym, że nie każdemu musi się podobać.
Na miano świetnego jak dla mnie nie zasługuje, za mało mu do tego.
Nie podważam Twojego zdania, po prostu w dobie, kiedy prawie cała kinematografia, prawie każdy film, opiera się o "pranie się po pyskach w Czajna Tałn" to wspomniany przeze mnie film to wręcz perełka. Dlatego uznałem go za świetny, ponieważ kilkakrotnie w ostatnim czasie w kinie, w połowie seansu, byłem budzony przez dziewczynę - tutaj z zaciekawieniem obejrzałem. ;)
Przeminął szybko i bez echa. Promowany na początku, później już nie. Chyba za bardzo prawdziwy. Dostępny na ipla.
Serial "Ekipa".
Slawskip
10-03-2011, 21:15
Ze swojej strony polecam serial: "White collar", bardzo wciągający i przyjemnie zagrany (bardzo dobre role drugoplanowe, główni aktorzy też dobrze dobrani do ról) Polecam.
coach_lodz
10-03-2011, 22:37
no to ode mnie:
Smoke - Dym ... http://www.imdb.com/title/tt0114478/
p.s. Oczywiście nie wymieniamy tu chyba filmów oczywistych... tylko mniej popularne filmy które ktoś mógłby przeoczyć...
Boryszuk
10-03-2011, 22:39
no to ode mnie:
Smoke - Dym ... http://www.imdb.com/title/tt0114478/
p.s. Oczywiście nie wymieniamy tu chyba filmów oczywistych... tylko mniej popularne filmy które ktoś mógłby przeoczyć...
ja dorzucę Mr. Nobody. Wcisnął mnie w fotel i przeorał mózg :)
velaskez
10-03-2011, 22:50
ja dorzucę Mr. Nobody. Wcisnął mnie w fotel i przeorał mózg :)
Ja byłem na tym w kinie z dziewczyną i niewiele pamiętam...trzeba obejrzeć drugi raz!
Z seriali polecam How I Met Your Mother i Big Bang Theory, tak na odmóżdżenie;)
Ja ostatnio korzystam z dobrodziejstw Iplexu :) Lubię obejrzeć w łóżku film jak nie mogę po nocach spać.
Ostatnio obejrzałem Granatowyprawieczarny. W sumie to obejrzałem to któryś raz.
http://www.iplex.pl/filmy/granatowyprawieczarny,37
Na Iplexie jest dużo darmowych filmów. Kilka perełek z Planet Doc Review. Dzisiaj zapuszczę chyba Edukatorów :)
Ostatnio zmęczyłem "Dom Wariatów" Koterskiego. Chyba pierwszy film z cyklu o Adasiu Miałczyńskiego, z "Dnia Świra".
Lekko nie było :)
Big Bang na odmóżdżenie? No c'mooon. :P
Filmów za dużo nie oglądam, za to pochłaniam seriale nałogowo ;)
Wczoraj wreszcie Fightera obejrzałem. Daje radę, lubię takie klimaty. Sala samobójców - nie najgorszy (wreszcie nie komedia romantyczna). W weekend wybieram się na Czarny Czwartek.
Z seriali.. wspomniane wcześniej komediowe How I Met Your Mother (http://www.filmweb.pl/serial/Jak+pozna%C5%82em+wasz%C4%85+matk%C4%99-2005-221833) (ale już mi się trochę dłuży..) i BBT (http://www.filmweb.pl/serial/Teoria+wielkiego+podrywu-2007-402989) + The IT Crowd (http://www.filmweb.pl/serial/Technicy-magicy-2006-318471). Do tego dorzuciłbym jeszcze V (Visitors) (http://www.filmweb.pl/serial/V+Go%C5%9Bcie-2009-513781), Lights Out (http://www.filmweb.pl/serial/Lights+Out-2010-516016)i Shameless (http://www.filmweb.pl/serial/Shameless-2010-554657)(wersję US - UK nie oglądałem). Jak komuś się podobał klimat 300 to pewnie zainteresuje się Spartacusem (http://www.filmweb.pl/serial/Spartakus+Krew+i+piach-2010-526554) (zaleca się +18 ;]). Ze starszych to przede wszystkim Twin Peaks (http://www.filmweb.pl/Miasteczko.Twin.Peaks) i The Wire (http://www.filmweb.pl/serial/Prawo+ulicy-2002-87721). Luther (http://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378)też całkiem spoko. O. I prawie bym zapomniał o perełce w wydaniu PL - "Pitbull (http://www.filmweb.pl/serial/PitBull-2005-282083)", wszystkie serie po 3 razy widziałem :)
No i oczywiście South Park, Family Guy, Futurama i nowe Bobs Burger ;]
velaskez
10-03-2011, 23:44
Big Bang na odmóżdżenie? No c'mooon. :P
Filmów za dużo nie oglądam, za to pochłaniam seriale nałogowo ;)
Wczoraj wreszcie Fightera obejrzałem. Daje radę, lubię takie klimaty. Sala samobójców - nie najgorszy (wreszcie nie komedia romantyczna). W weekend wybieram się na Czarny Czwartek.
Z seriali.. wspomniane wcześniej komediowe How I Met Your Mother (http://www.filmweb.pl/serial/Jak+pozna%C5%82em+wasz%C4%85+matk%C4%99-2005-221833) (ale już mi się trochę dłuży..) i BBT (http://www.filmweb.pl/serial/Teoria+wielkiego+podrywu-2007-402989) + The IT Crowd (http://www.filmweb.pl/serial/Technicy-magicy-2006-318471). Do tego dorzuciłbym jeszcze V (Visitors) (http://www.filmweb.pl/serial/V+Go%C5%9Bcie-2009-513781), Lights Out (http://www.filmweb.pl/serial/Lights+Out-2010-516016)i Shameless (http://www.filmweb.pl/serial/Shameless-2010-554657)(wersję US - UK nie oglądałem). Jak komuś się podobał klimat 300 to pewnie zainteresuje się Spartacusem (http://www.filmweb.pl/serial/Spartakus+Krew+i+piach-2010-526554) (zaleca się +18 ;]). Ze starszych to przede wszystkim Twin Peaks (http://www.filmweb.pl/Miasteczko.Twin.Peaks) i The Wire (http://www.filmweb.pl/serial/Prawo+ulicy-2002-87721). Luther (http://www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378)też całkiem spoko. O. I prawie bym zapomniał o perełce w wydaniu PL - "Pitbull (http://www.filmweb.pl/serial/PitBull-2005-282083)", wszystkie serie po 3 razy widziałem :)
No i oczywiście South Park, Family Guy, Futurama i nowe Bobs Burger ;]
Kurczę... get a life :mrgreen:
login_87
10-03-2011, 23:54
a ja polecam te kreskowki. Trwaja troche ponad minute kazda ale rozbrajaja mnie kosmicznie. Polecam zaczac od poczatku http://pitupitu.tivi.pl/
Kurczę... get a life :mrgreen:
To nie wszystkie ;] Odkąd rzuciłem wowa jakoś więcej czasu na seriale mam ;]
a ja polecam super serial Being Erica jest tego 3 sezony i mają robic 4:) http://www.youtube.com/watch?v=0zGkg-l-8tU
Z serili to moge szczerze polecic SKINS, serial o malolatach, ale jaki dobry, swietny dramat.....kino europejskie.
Shameles tez bardzo dobry.....wersja angielaksa nie do dostania.....a jak ktos ma to niech pisze:D
KOlejne seriale, to Usta Usta ktory moim skromnym zdaniem jest dobry....choc typowo dla polskich seriali....kazdy zyje na poziomie:D
Z fabularnych to ciezko....zbyt duzo ogladam....choc ostatnio Prawdziwe mestwo;)
Kolejny to The Town, czy chocby 22 Bulets....
Z klasykow LEON, BULET i wiiieleeee innych:)
Uwazam, ze wiekszosc filmow jest godnych polecenia, byle by nie byly to tanie komedie i filmy klasy Cinemax....
Jak sie ciesze, ze po powrocie z urlopu beda nowe filmy....dwa tygodnie nieobecnosci konczy sie nowym materialem do ogladania.....
Dzis mi polecal kolega film Shine (blask) i serie Generation Kill......pierwsze do obadania jak wrocez urlopu;)
Ja właśnie skończyłem oglądać "Kontrolerów". Genialne kino. A od dzisiaj nowa niepisana zasada: Jeden film dziennie trzeba obejrzeć :) Oczywiście w moim przypadku jeden film poza filmami w pracy :)
jasiek52
11-03-2011, 09:58
A ja polecam "Dróżnika". Bywa ostatnio na ALE KINO.
To coś dla tych właśnie, którym podoba się "Dym"
Sendilkelm
11-03-2011, 10:52
Black Swan
The Wrestler
Pi
Social Network (nie rozumiem Oscara za najlepszą muzkę :()
Tak, Aronofsky to mój idol.
Ja ostatnio uwierzyłem w polskie filmy.
Miałem okazję oglądnąć Rewers, Dom Zły i teraz Salę Samobójców.
Na prawdę ciekawe filmy.
Sala Samobójców, MZ warto iść na ten film mimo, że trochę dłużyzn czasem się wkradło w scenariusz.
Co do seriali to niezmiennie od kilku lat w kółko Przyjaciele ;)
Black Swan
The Wrestler
Pi
Social Network (nie rozumiem Oscara za najlepszą muzkę :()
Tak, Aronofsky to mój idol.
Ja rozumiem :) Muzyka genialna. Może dlatego, że po cichu liczyłem, że Reznor dostanie tą nagrodę co zmobilizuje go do robienia muzyki do filmów. Dzisiaj wyświetlam Turystę.
a ja polecam te kreskowki. Trwaja troche ponad minute kazda ale rozbrajaja mnie kosmicznie. Polecam zaczac od poczatku http://pitupitu.tivi.pl/
Ano. Polek jest genialny :)
Sendilkelm
11-03-2011, 12:00
Ja rozumiem :) Muzyka genialna. Może dlatego, że po cichu liczyłem, że Reznor dostanie tą nagrodę co zmobilizuje go do robienia muzyki do filmów. Dzisiaj wyświetlam Turystę.
Ja jednak wolę Zimmera, ale to kwestia gustu. W sumie samej muzyki z Social Network nie słuchałem, ale podczas filmu właśnie mnie nie przekonała. No i aranżacja Clinta Mansell'a (Tchaikovsky'ego) zapiera dech w piersiach. Płytę już mam. :)
Co do seriali, to oglądam, ale nie polecam. Za dużo czasu zjadają, a tak naprawdę większość nie jest niczego warta. :/ Piszę o tych serialach, które teraz wyrastają jak grzyby po deszczu.
Z seriali polecę True Blood, Spartacus, Rzym, Misfits. Jeszcze jeden krótki na podstawie powieści Foletta ale nie pamiętam tytułu.
A z filmów to ostatnio trenuję polskie dramaty.
Ja byłem na tym w kinie z dziewczyną i niewiele pamiętam...trzeba obejrzeć drugi raz!
Odwieczne pytanie: "do kina, czy na film?" :D
Social Network (nie rozumiem Oscara za najlepszą muzkę :()
Nie chcę się z nikim sprzeczać, bo każdy ma swój gust, ale mógłbyś mi opowiedzieć co Ci się podobało w tym filmie? Po prostu jestem ciekaw co się ludziom podoba w tym filmie. Wyszedłem z kina i kompletnie nie rozumiem skąd te wszystkie zachwyty. Stawiam wręcz tezę, że gdyby nie magiczne hasło "Facebook" to mało kto poszedłby do kina.
"Jak zostać królem" - polecam. Może nie zachwyca, ale trzeba przyznać, że to kawał porządnego kina. Świetna rola Colina Firtha, który tchnął życie w kreowaną postać.
Sendilkelm
11-03-2011, 16:59
Nie chcę się z nikim sprzeczać, bo każdy ma swój gust, ale mógłbyś mi opowiedzieć co Ci się podobało w tym filmie? Po prostu jestem ciekaw co się ludziom podoba w tym filmie. Wyszedłem z kina i kompletnie nie rozumiem skąd te wszystkie zachwyty. Stawiam wręcz tezę, że gdyby nie magiczne hasło "Facebook" to mało kto poszedłby do kina.
Ja nie napisałem nigdzie, że byłem tym filmem zachwycony. Po prostu mi się podobał i uważam, że warto go obejrzeć. To co mi się podobało to np. próba przedstawienia inteligencji w formie paplaniny o wszystkim i o niczym naraz. Obejrzałem film dwa razy między innymi z tego względu, że nie byłem przygotowany za pierwszym razem do tego, aby ogarniać to co on mówi.
Mi się film spodobał ze względu przez pokazanie, tak naprawdę, prostej drogi do zostania milionerem. Nie czytałem tej książki ("Milioner z przypadku") na której m.in. oparty był ten film, ale generalnie lubię tematykę ekonomii, pieniędzy. Na pewno wpłynęło to w jakimś stopniu na to, że mi się film spodobał. Tak samo z uwaga oglądałem "Wall Street" (mowa o pierwszej części, bo druga znacznie gorsza).
Spodobało mi się też pokazanie tego, że tak naprawdę wszystko kręci się wokół kasy. Problem polegał na tym, że Mark tego nie dostrzegał, to co robił było jego pasją (dlatego też tak łatwo się zgodził na projekt z wioślarzami), robił swoje, a inni próbowali to wykorzystać do swoich celów ($$$).
Na koniec jeszcze raz napiszę, że nie jestem tym filmem zachwycony, ale jest o niebo lepszy od tysięcy innych filmów, które ostatnio się ukazują.
Z polskich filmów to polecam:
Pętla - Jerzego Hasa. Na podstawie opowiadania Marka Hłaski.
Dom zły - też ciekawy film
Warszawa - taki do piwka
Sendilkelm, dzięki za opinię. Po twoim poście chyba jeszcze raz dam szansę temu filmowi.
A z mniej znanych polskich filmów polecam "Symetrię".
Gdyby był w sklepach to kupiłbym całą serię Musashiego. http://www.filmweb.pl/serial/Miyamoto+Musashi-1984-136079
kptYossarian
11-03-2011, 20:34
Big Bang Theory
Bazinga ;)
Z fabularnych to ciezko....zbyt duzo ogladam....choc ostatnio Prawdziwe mestwo;)
W mojej opinii jest to jeden ze słabszych filmów Coenów. Polecam Fargo i Człowiek, którego nie było.
haha Musashi Mijabłoto to były czasy ...
leciał chyba wtedy też serial o takiej japoneczce Oshin
a teraz to bym obejrzał w końcu dalsze części Herosów
Hiro Nakamura na prezydenta !
Ja polecam seriale Lie to me i White Collar, no i Dexter :)
mac.serafin
12-03-2011, 11:28
House, Friends, How i met your mother, The big bang theory, Skins, Shameless, Kings of Breakout, Chuck, Two and a half man.
Właśnie sobie zdałem sprawę ile tych seriali oglądam :D. Jeszcze do tego sezonowo dochodzi Top Gear.
Ostatnio BSG75 czyli "Battlestar Galactica" oczywiście w nowej wersji. Na AXN.
W sumie można obejrzeć ale potencjał nie do końca wykorzystany.
Na Canal + leci właśnie pierwszy sezon "Caprica" czyli prequelu BSG. Niestety nie mam :(
marschal
14-03-2011, 20:36
weeds?
chyba sciagne, trailer spoko
Swego czasu również na AXN leciał całkiem przyzwoity serial SF produkcji RPA !!!
Charlie Jade http://www.filmweb.pl/serial/Charlie+Jade-2005-216008
A i Jericho też było ciekawie pooglądać http://www.filmweb.pl/serial/Jerycho-2006-338040
RED z Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich. Luzne kino na rozrywkowy wieczor, "otworz swinie" do dzisiaj poprawia mi humor ;-)
marszull
15-03-2011, 00:05
A ja w lykend obejrzalem 3 pierwsze odcinki "Come Fly With Me" (http://www.bbc.co.uk/programmes/b00trc9v)(nowy film tworcow Little Britain) i jesli ktos lubi absurdalny humor to polecam
i jeszcze ten glos lektorki znany z prawdziwych dokumentow BBC i na dodatek podobny do glosu p. Czubowny ;)
Wczoraj oglądałem, a w sumie to dzisiaj w nocy :D "Mój brat jest jedynakiem"
marschal
15-03-2011, 17:48
A ja w lykend obejrzalem 3 pierwsze odcinki "Come Fly With Me" (http://www.bbc.co.uk/programmes/b00trc9v)(nowy film tworcow Little Britain) i jesli ktos lubi absurdalny humor to polecam
i jeszcze ten glos lektorki znany z prawdziwych dokumentow BBC i na dodatek podobny do glosu p. Czubowny ;)
swietne jest, szczegolnie na poczatku, pozniej juz sie pomysly im koncza widac. moja ulubiona postac- Taaj. U get me ?
Jeszcze jeden krótki na podstawie powieści Foletta ale nie pamiętam tytułu.
Pewnie chodzi o "Pillars of the Earth" ;)
Ja polecam "Mojego nauczyciela" czyli promowanie kina europejskiego :)
http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=37956
serial "Dexter" :D troche stary... ale ostatni sezon to nówka... normalnie cód miód malina :D mozna obejrzec wszysckie sezony jednym tchem i wciaz bedzie brakowalo tej swierzej krwi :D:D:D
Z seriali ostatnio na HBO "Boardwalk Empire", dziwnie przetłumaczone na polski "Zakazane imperium". No Buscemi i spółka są tu świetni.
Porażką jest natomiast wg. mnie nowy serial Patryka Vegi- "Instynkt", lecący wieczorem w czwartki w Dwójce. Smutno patrzeć..... jak reżyser, który pokazał swoją sprawność w "Pitbullu" się męczy. Męczą się też aktorzy niestety....
Chlopaki z baraków
http://www.youtube.com/watch?v=D6b-2G_THmQ&feature=related
ranbir kapoor
23-03-2011, 02:14
Ja rozumiem :) Muzyka genialna. Może dlatego, że po cichu liczyłem, że Reznor dostanie tą nagrodę co zmobilizuje go do robienia muzyki do filmów.
oskar dla Reznora to naprawde szok zwlaszcza dla tych co pamietaja go chocby z czasow pamietnego woodstock
oscar, zona, dziecko w drodze... chyba nie ma co liczyc na nowy NIN
a co do muzyki to znakomita, ona wg mnie buduje klimat i napiecie w tym filmie
a wracajac do filmow to "3 idiots" z Amir Khanem, 5 razy lzy pociekly mimo iz ogladalem 2 raz
ale ja fan boliwoodu :)
z seriali to walking dead - milo sie oglada
spiritwood
23-03-2011, 02:28
Trent jak dla mnie zabłysnął wtedy, kiedy Johnny Cash pochwycił jego utwór. Oczywiście prowokuję tutaj i trywializuję, aczkolwiek spór lat osiemdziesiątych pomiędzy Butthole Surfers, NiN, Jane's Addiction i paru innych, którzy WTEDY grali bardzo podobną - generalnie - muzykę jest bez sensu. Perry Farrell z JA oraz Satellite Party potwierdził, że jest mistrzem ;) Johnny potwierdził, że Trent jest mistrzem ;)..
EDIT
Nie poleciłem, więc polecam DEADWOOD.
Jest co polecać ;)
.
Motorniczy
19-04-2011, 03:16
W kinie i TV jest straszna bieda, w związku z czym oglądam właśnie na YT wszystkie odcinki SONDY. Polecam!
To wspaniale bo nie sadzilem, ze sa wszystkie odcinki tego programu :)
Malo osob zna ten film
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.moviespack.com/wp-content/uploads/2010/03/baraka_film.jpg)
link do YT HD (http://www.youtube.com/watch?v=BO0lVwUyn5g&playnext=1&list=PL9145B8B6D033EDFB)
IMDB (http://www.imdb.com/title/tt0103767/)
trzeba po prostu obejrzec !
Mroczny rycerz. Swietny odswiezony joker. Milo bylo obejrzec.
Transformers 3. Fajny fil na odmuzdzenie. Poczulem sie jakbym mial 15 lat. Niestety film przydlugi o godzine i jest tak nackane patriotyzmem ze sie na pawia zbiera.
127 godzin. Genialna muzyka z filmu. Sam film mnie znudzil. Uwazam ze aktor nie uniosl wagi roli.
Harry Potter dla mnie genialne podsumowanie cyklu. Szkoda tylko ze ktos nakrecil tak dobry film dopiero w 7 czesci a pozostale niestety juz mocno odbiegaja.
To z ostatnio ogladanych nowosci. Niestety narodziny dziecka wylaczyly mnie troche z chodzenia do kina.
Jeśli chodzi o nowości, to widziałem tylko wspomniane "Jak zostać królem" i "Mr. Nobody". Oba świetne.
Jeśli chodzi o filmy, że tak powiem, "starsze" to rzut oka na półkę (i lekkie przesianie) pozwala wybrać:
- "Śniadanie u Tiffany'ego" - co tu dużo mówić, film nieśmiertelny. Łzy wyciska niezawodnie za każdym razem.
- "Święci z Bostonu" - hell yeah, mogę oglądać w kółko ;o)
- "Kontrolerzy" Nimróda Antala - o, chyba sobie obejrzę ;oD
- "Autostopem przez Galaktykę" - jak rzadko który film bazujący na (świetnej zresztą) książce nie daje zauważyć, które elementy są dodane przez scenarzystę. Do tego Arthur Dent, Zaphod i Marvin są bezbłędni.
- "Przekręt" - Guy Ritchie (jeszcze) w formie. Na równi z "Podziemnym kręgiem" (he he, a co) przekonał mnie do Boskiego Brada ;o) W zasadzie to wszystko Ritchie'go z okresu, kiedy nie był z Madonną (tj. przed i po) ;oP
- Tim Burton. Wszystko.
- Python. Monty. ;oDD
Co zaś się seriali tyczy - "Mistrz i Małgorzata".
Ostatnimi czasy wciąga nas całkiem fajny serial "Shameless"
Zwłaszcza ojciec rodziny jest klimatyczny ;)
Tu mała zajawka: http://n.pl/vod/nseriale/film/shameless.html
Jeśli chodzi o nowości, to widziałem tylko wspomniane "Jak zostać królem" i "Mr. Nobody". Oba świetne.
Jeśli chodzi o filmy, że tak powiem, "starsze" to rzut oka na półkę (i lekkie przesianie) pozwala wybrać:
- "Śniadanie u Tiffany'ego" - co tu dużo mówić, film nieśmiertelny. Łzy wyciska niezawodnie za każdym razem.
- "Święci z Bostonu" - hell yeah, mogę oglądać w kółko ;o)
- "Kontrolerzy" Nimróda Antala - o, chyba sobie obejrzę ;oD
- "Autostopem przez Galaktykę" - jak rzadko który film bazujący na (świetnej zresztą) książce nie daje zauważyć, które elementy są dodane przez scenarzystę. Do tego Arthur Dent, Zaphod i Marvin są bezbłędni.
- "Przekręt" - Guy Ritchie (jeszcze) w formie. Na równi z "Podziemnym kręgiem" (he he, a co) przekonał mnie do Boskiego Brada ;o) W zasadzie to wszystko Ritchie'go z okresu, kiedy nie był z Madonną (tj. przed i po) ;oP
- Tim Burton. Wszystko.
- Python. Monty. ;oDD
Co zaś się seriali tyczy - "Mistrz i Małgorzata".
Zgodze sie ze wszystkim powyzej poza "Jak zostac krolem" Swietna rola Firtha ale na samym wilmie odrobine sie wynudzilem. Zdecydowanie za to lepszy trailer niz film. :D
To z polki...
Sin City - fajne, czekam na 2 czesc.
Skazani na Shawshank - dla mnie klasyka... moge co tydzien ogladac.
Love actually - tak to sie chyba nazywa z Hugh Grantem, Fithem i reszta. Swietna komedia romantyczna. W zime z narzeczona ogladamy co miesiac.
Zapach kobiety - co tu duzo mowic.... swietna rola Ala Pacino
Ojciec Chrzestny - cala trylogia to dla mnie geniusz. Whiskey i cygaro i moge nie spac cala noc.
Amores Perros - Jak dla mnie najlepszy film tego rezysera. Ciezki mocny i bardzo bardzo dobry.
I twoja matke tez - jak wyzej.
Porozmawiaj z nia- jestem kawal chlopa, brodaty wielki itd a ten film wyciaga ze mnie lzy jak cebula. Piekny film by obejrzec z kobieta.
Zycie jest piekne - klasyk. Trzeba znac.
Helikopter w ogniu. Po szeregowcu ryanie najlepszy dla mnie film wojenny ostatnich lat.
Czlowiek w ogniu - Swietny film sensacyjny.
aaaa bym zapomnial
nowy film pelnometrazowy Star Trek mnie bardzo milo zaskoczyl. Nie zauwazylem jak czas mi przelecial i poczulem ze milo go odswierzyli.
Krwawy Diament (Blood Diamond) - MZ rewelacja
Ze staroci Amadeusz M.Formana
Z seriali polecam ostatnio Grę o tron...niby nie lubię takich klimatów ale potrafi wciągnąć.
Z filmów ostatnio uśmiałem się na komedii "Żona na niby", ale z komedii u mnie króluje Zohan :) , seria z Haroldem i Kumarem też dobra.
Natomiast poważnie i z fajnymi obrazkami to HOME
To tak z grubsza na początek
Ostatnio oglądnąłem "Jak spędziłem koniec lata". MZ rewelacyjny film z 2000 roku. Krajobrazy dalekiej rosyjskiej północy, dwóch aktorów i teoretycznie niewiele się dzieje.
moja propozycja to "Siedem dusz" film trochę stary, ale może się podobać;)
slanting_eye
22-09-2011, 18:06
polecam serial 'Treme' gdzie muzyka gra glowna role.
Tytułowe "Treme" to jedna z dzielnic Nowego Orleanu, będąca ośrodkiem muzyki. Serial opowiada o mieszkających tam muzykach, którzy po huraganie Katrina próbują odbudować swoje życie.
http://www.filmweb.pl/serial/Treme-2010-484761
z dobrych seriali ktore ogladalem ostatnimi laty polecilbym:
Breaking Bad - nauczyciel chemii chory na raka postanawia produkowac mete aby zapewnic byt rodzinie
Dexter - policjant postanawia kasowac tych ktorych prawo dosiegnac nie moglo
Six Feet Under - rodzinka prowadzaca zaklad pogrzebowy
OZ - wiezienie
The Killing - morderstwo, klimat Twin Peaks
Sopranos - mafijna rodzinka
The Ofiice (US) - najlepszy serial komediowy ever
The Big Bang Theory - rowniez komedia o geekach
Aberdeen (2000)
Kraina wiecznego szczęścia (2001)
krzysztofz24
28-06-2024, 23:44
Hmm, chyba nie ma sensu polecac dobrego filmu, ktory i tak kazdy widzial;-)
To pokusze sie o cos troche niszowego z dzialu SF, z takim powiedzmy psychologicznym zacieciem.
Ex Machina (2015). Taki film z zaledwie garstka aktorow. Ale scenariusz oryginalny, ciekawie pokazuje motyw stworzenia i buntu tegoz stworzenia przeciwko tworcy...
https://youtu.be/OD_vO9-Ztr8
Anihilacja (2018 )
Naprawde niezwykly film, taki spokojny, lekko ciagnacy sie ale klimat z kazda minuta staje sie coraz bardziej niesamowity. A zakonczenie naprawde jest niezwykle.
ogolnie, uderzyl metoryt i wokol niego utworzyla sei, stale powiekszajaca sie strefa...migotania, iskrzenia, lsnienia. Ktora nie niszczy ale tworzy zycie od nowa, przeksztalcajac to z czym sie zetknie.
Rowniez ludzi, ktorzy trafia do tej strefy...
https://youtu.be/AeGlgz3c_HU
A, ten sam tworca zrobil oba filmy:-)
robin102
29-06-2024, 23:30
"Sinner" serial z Bilem Pullmanem, bardzo dobre filmidło
robin102
30-06-2024, 20:58
"Poniżej zera" i pozycja obowiązkowa dla fotografów "Dzikie historie"
Nie patrz w górę Don't Look Up 2021
robin102
04-07-2024, 11:15
Nie patrz w górę Don't Look Up 2021
O tak tak, obowiązkowy
robin102
04-07-2024, 12:05
i koniecznie "Safe"
robin102
07-07-2024, 12:15
i obowiązkowo serialik malutki, ale o wielkim temacie
"Black Earth Rising"
"Sinner" serial z Bilem Pullmanem, bardzo dobre filmidło
Ja bym nawet powiedział, że pierwszy sezon nie był najlepszy :)
Ze swojej strony polecam The Devil's Hour, mi się nawet spodobał.
robin102
07-07-2024, 12:48
Ja bym nawet powiedział, że pierwszy sezon nie był najlepszy :)
Ze swojej strony polecam The Devil's Hour, mi się nawet spodobał.
O tak, tak, czym wyżej tym lepiej :)
Warto też spróbować "Kasztanowy ludzik" :)
Oglądał może ktoś z Was już Dexter: Original Sin? Oczywiście pytanie raczej do tych co obejrzeli i polubili Dextera.
Polecam materiał jak i sam mini serial.
https://youtu.be/HG9XUSnK9g8?si=BAc-92-PXA6YQkVj
- - - - kolejny post - - - - - -
A z filmów o realnej rzeczywistości polecam "Idiokracja" - jesteśmy już tuż tuż
"Vinyl" - o ile ktoś lubi starą muzykę.
"Captain Fantastic" z 2016.
Nie mylić tego filmu z innymi tworami "filmopodobnymi" mającymi w nazwie Captain lub Fantastic;-)
Dla twardzieli.:shock: https://www.netflix.com/pl/title/80113612?preventIntent=true
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.