Zobacz pełną wersję : Głowice Benro - trwałość
Czy moglibyście podzielić się wrażeniami po dłuższym okresie użytkowania głowic tego producenta? Mam na myśli pojawienie się luzów, konieczność wysłania sprzętu do serwisu, itp.
ja mam B-1 od okolo 8 miesiecy. to bedzie mniej wiecej taki przebieg, jak u przecietnego
uzytkownika statywu (kogos, kto tego uzywa, a nie tylko ma) ze 2 lata, a przecietnego posiadacza statywu pewnie z 10 ;)
jest w porzo. obrot w plaszczyznie poziomej nieznacznie haczy, ale to jest przypadlosc modelu, nie kwestia przebiegu.
poza tym wszystko dziala jak nalezy, nie zauwazylem jakichs problemow z pogorszeniem komfortu pracy. to nie jest
tandetnie wykonane Manfrotto 486, ze po kilku miesiacach plytka sie wyciera pod zaciskiem i powstaje luz :)
ja mam B-1 od okolo 8 miesiecy. to bedzie mniej wiecej taki przebieg, jak u przecietnego
uzytkownika statywu (kogos, kto tego uzywa, a nie tylko ma) ze 2 lata, a przecietnego posiadacza statywu pewnie z 10 ;)
Eeee... nie kumam czaczy. Co to znaczy, że 8 miechów dla Ciebie to więcej niż 2, a nawet 10 lat, dla innych?
Eeee... nie kumam czaczy. Co to znaczy, że 8 miechów dla Ciebie to więcej niż 2, a nawet 10 lat, dla innych?
ja po prostu czesto foce, a jak foce, to najczesciej ze statywu. przez te 8 miesiecy moja ilosc roboczogodzin na glowicy jest na pewno wieksza,
niz u wiekszosci posiadaczy takowej glowicy. po prostu
login_87
09-03-2011, 11:30
Witam,
Ja posiadam A268 + B1. Z jakosci statywu jestem bardziej niz zadowolony. Wszystko dziala z odpowiednim oporem bez niepokojacych luzow. Polecam.
Witam,
Ja posiadam A268 + B1. Z jakosci statywu jestem bardziej niz zadowolony. Wszystko dziala z odpowiednim oporem bez niepokojacych luzow. Polecam.
A jak długo używasz tego zestawu?
login_87
09-03-2011, 12:07
Szczerze mówiąc krótko ale ten zestaw kupilem uzywany wiec juz troche przeszedl zanim wpadl w moje rece. Widac na nim slady uzytkowania (pozdzierana farba, obicia itp) ale nie wplywa to w zaden sposob na komfort uzytkowania i jakosc.
Jak znajdujecie płytki i sposób ich mocowania?
login_87
09-03-2011, 12:28
Ja mam PU-50 (http://www.foto-net.pl/sklep/produkt33223-Benro-p%C5%82ytka-mocuj%C4%85ca-PU-50.html) Szybki i łatwy montaż. Kladziesz na glowicy i dokrecasz z boku śrube. A wyglada to mniej wiecej tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/621335-1.jpg
źródło (http://www.bhphotovideo.com/images/images345x345/621335.jpg)
oo a tutaj ciekawostka B1 z poziomica (http://www.microglobe.co.uk/catalog/images/benro_b1_dual.jpg)??
moje B-1 wyglada tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://shop.studio73.be/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/B/-/B-1_6.jpg)
tzn. wygladalo, jak bylo nowe ;)
co do cech funkcjonalnych plytek - bez porownania z RC2 Manfrotto. zero luzow i pelne bezpieczenstwo.
login_87
09-03-2011, 13:11
a moja wyglada jak ta z zalozona plytka. Roznica chyba tylko pokretel. W Twojej bardziej karbowane gumki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.