Zobacz pełną wersję : Muzyka - co na chrzciny?
Czy ktoś z szanownych może mi zaproponować ciekawy kawałek jako podkład do prezentacji - zdjęcia z chrzcin. Muzyka jak najbardziej nie do użytku komercyjnego - prezent dla kuzynki (a zaraz potem kolejny dla psiapsiuły),chcę, żeby jej dzidzia miała fajną pamiątkę na kiedyś kiedyś...
Pogrzebałam na łamach forum, ale chyba coś słabo szukam, a i od razu dziękuję za odsyłanie do ślubnych wątków, trochę to inny klimat, zdaje się ;)
poszukałbym wśród ścieżek dźwiękowych do filmów, bajek dla dzieci
Polecam Tytusa Wojnowicza - "Uwertura dla M"
może Zbigniew Preisner - na pogrzeb ma, mozna na chrzciny coś wygrzebiesz
rockabilly
08-03-2011, 22:52
http://w859.wrzuta.pl/audio/8uPVN4yoBkg/pozytywka
coś takiego?
temat jest ciężki i oprócz pieśni typowo religijnych ( włączając w to nawet Arke Noego )
spotkałem się z :
We Are The World
Pokolenie - Kombi
Ty On Ja - TSA (!)
Orion - Metallica
Co każdy chłopiec wiedzieć powinien - Krajewski
coś Enyi
Sweet Child o' Mine - Guns & Roses
The Eyes Of A Child - Tarja Turunen
znaczenie ma też płeć dziecka i jego imię :)
Może Honor " Młot Antychrysta ":) a tak na serio, to może coś klasycznego....
Warto pamiętać, że chrzciny to nie to samo, co chrzest.
Dzięki za odzew!
Stock, Preisnera bardzo lubię, ale do pogrzebu jeszcze nie potrzebuję, a on raczej do tego mi pasuje... ;)
Z propozycji sinnera skorzystałabym, gdyby chodziło o moje dzieciątko, a tego też nie potrzebuję... jeszcze ;)
Raczej pokuszę się o elementy klasyki, coby uniwersalnie było.
Ekonet, możesz rozwinąć? Na kursie w diecezji nie było o różnicach, albo ja przespałam :D
oj jednak koniecznie posłuchaj kawałka Tarji ;)
również tekst świetnie pasuje, jak to nie pasuje to się poddaje :)
Ekonet, możesz rozwinąć? Na kursie w diecezji nie było o różnicach, albo ja przespałam :D
Chrzest odbywa się w kościele, a ewentualne przyjęcie później to chrzciny.
Ale to tak tylko tytułem czystości form. ;)
Ja bym czegoś w tym stylu poszukiwał.
UQDhH8-z14Q
no chyba że IL DIVO ?
Ino nie znam całego repertuaru - musiałby się wypowiedzieć ktoś kto zna kompleksowo :)
Ja bym czegoś w tym stylu poszukiwał...
... :shock: boskie! Facet ma powołanie, jest świetny!
Stock, chyba jednak coś bardziej... hm, żywszego by się przydało, ale nie koniecznie metal :D jak kolega wyżej podawał.
George Winston! Ma parę fajnych - w domu popatrzę i podam tytuł utworu.
... :shock: boskie! Facet ma powołanie, jest świetny!
Kurde, ja nawet zacząłem sprawdzać, czy przypadkiem płyty nie wydał.:smile:
_KqhH-N-Sss
OssIz3A80tI&feature
YvdhByrevZA
qrctC6t0v4s
nie sposób ich nie wykorzystać ;)
hackermuz
09-03-2011, 14:08
Ja polecam dwa utwory:
Yiruma - first love
Yiruma - Kiss the rain
Sinner, Tarja jest fantastyczna i dzięki za przypomnienie, może w przyszłości będę miała dla kogo to wykorzystać, bo rodzinka raczej nie zniesie takich poważnych dźwięków :(
Enya została zablokowana do umieszczania na innych stronach, ale może jeszcze zdążysz podesłać inny filmik ;)
Eurythmics zbliża nas do celu... coś w tym kierunku :) A coś bardziej współczesnego?
A może coś po polskiemu :-)
http://www.youtube.com/watch?v=o_ESKc8ACa0
Enya jest zablokowana ale wystarczy kliknąć w obejrzyj w youtubie
może napisz co to za dziecko chłopiec, dziewczynka, jakie imię
wieczorkiem coś się jeszcze wyszuka
a i jeszcze jedno warstwa tekstowa ma jakieś znaczenie czy może być cokolwiek byleby
melodia się dobrze kojarzyła ?
eee, jaka warstwa tekstowa?
Jedno to dziewczynka (Jagódka), drugie chłopak (jeszcze bezimienny, albo ja nic nie wiem ;) ). W obu przypadkach rodzice preferują muzykę łatwoprzyswajalną, czyli jakiś pop - nie znam się dokładnie na szufladkowaniu, ale na pewno nie są to klasyczne lub metalowe brzmienia, więc potrzebuję raczej ciepłych dźwięków, łagodnych, ale niezbyt wyważonych, nadmiernie poważnych. Oczywiście, nie ograniczam się do pop, raczej w łagodnym kierunku szukam...
Jak opisać muzykę słowami? :D
Na Jamendo jest parę ciekawych utworów, ale i wybór ogromny, więc szukamy dalej :)
no widzisz trzeba było tak od razu ... poszukamy
o już mam coś dla Jagody ale to chyba na później tak koło wesela ;)
nJUUHxTz-3w
a tu coś dla naprawdę odpornych :twisted:
-O_PoTme5tg
wybaczcie :oops:
no dobra ostatnia porcja
a co do warstwy tekstowej to większość tych kawałków pasuje
ale można przecież podłożyć piękne ballady o samobójstwach, wojnie, używkach itp ;)
ZGoWtY_h4xo
LVOiUHo3WSE
yD8DcgpLp_w&feature
Pyly3JtXoy4&feature
iCQ0vDAbF7s
bardziej współczesnych rzeczy nie śledzę, lubię to co ponadczasowe ...
a to nie jest tak że niezależnie czy utwór będzie do użytku komercyjnego czy nie to potrzebna jest licencja?
chyba utwory starsze niż ileśtam lat (70?) można wykorzystywać nawet w komercyjnych projektach..?
jak to jest?
może jakieś jazz, oldies? one zawsze sie sprawdzają i mają już niektóre ponad 70 lat p;
a to nie jest tak że niezależnie czy utwór będzie do użytku komercyjnego czy nie to potrzebna jest licencja?
chyba utwory starsze niż ileśtam lat (70?) można wykorzystywać nawet w komercyjnych projektach..?
jak to jest?
może jakieś jazz, oldies? one zawsze sie sprawdzają i mają już niektóre ponad 70 lat p;
25.
Mnie taki utwór ostatnio podpasował, akurat również szukałem czegoś do prezentacji zdjęć z chrztu - nieco żywsza nuta ;)
IdLbWgit1UM
Kawałek bardzo dobry, ale chyba zbyt dosłowny jak na tę okoliczność? ;) Szukamy dalej? :)
Kawałek bardzo dobry, ale chyba zbyt dosłowny jak na tę okoliczność? ;)
Kwestia gustu koleżanko, jak zawsze :)
No i dołączam do osób poszukujących podkładu muzycznego pod prezentację dla dziewczynki ale póki o ciężko z tym jest.
Może coś Ingrid Michaelson - typowa muzyka tła, przyjemna i nieinwazyjna.
Chyba się skuszę na Marzyciela Kaczmarka.
krzychun
08-04-2013, 11:44
http://www.youtube.com/watch?v=l34dnf1w0U8
Muzyka filmowa będzie chyba najlepsza
Pociągne jeszcze fortepianowo i pozytywnie:
http://www.youtube.com/watch?v=r-_vdP2aCP0
Gdyby Ci się taki kierunek podobał to jeszcze coś wymyślę;)
A Kolega Sinner zna może jakiś ciekawy kawałek pod imie "Julka" na chrzest / przygotowanie do chrztu (w domu) :) ?
imię Julka to to samo co Julia ?
bo jak tak to tylko Julia-The Beatles
imię Julka to to samo co Julia ?
bo jak tak to tylko Julia-The Beatles
Chris Rea - Julia. Brzmi optymistycznie i tekst pasuje.
Utwór "Bitlesów" pod tym tytułem jest smęciarski, a tekst tej piosenki to chyba grafomania. Nie wiem, który z nich się wysilił pisząc go, Lennn czy Mcartney.
nie dyskutowałbym nad twórczością The Beatles ( bo dla mnie to najlepszy zespół wszechczasów )
kawałek Chrisa też bardzo dobrze pasuje
z innych Julii znam jeszcze Eurythmics, Smokie, Joe Dassin, Cher, Shakin Stevens, The Clash, Candlemass .....
do wyboru do koloru a czy pasują muzycznie i tekstowo to niech decyduje TMB ;)
nie dyskutowałbym nad twórczością The Beatles ( bo dla mnie to najlepszy zespół wszechczasów )
Nawet wielcy klasycy mieli gorsze dni. W wielu wiekopomnych repertuarach trafiają się zapchaj dziury.
Muzyka Beatlesów w ogole mi nie pod pasowała do filmu. Użyłem następujących:
1.Wild Child - Enya - w kościele
2. Chris Rea - Julia (dzięki :) ) - "intro" - przygotowania w domu
3.Kombi - pokolenie - jako podklad do slajdów
Boryszuk
13-04-2013, 21:37
Może coś z kolekcji Cradle Of Filth? :-D
National
25-04-2013, 10:33
Znalezienie czegoś na taką imprezę nie lada widzę problem. :)
velaskez
26-04-2013, 00:00
FWnTJjAKwdY :twisted:
A tak serio coś od Michaela Buble - choć to bardziej na ślub.
W ogóle na chrzcinach musi coś grać :? ?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.