PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawa: glamour warsztaty studio + obróbka...



digiphoto
06-03-2011, 21:46
Zapraszamy Was serdecznie na zajęcia fotografii glamour w Warszawie. To może w punkach:

1. Kto: duet prowadzących: Piotr Milecki i Marcin Dąbrowski
2. Gdzie: Warszawa, ul. Lubelska 30/32
3. Kiedy: 26 marca
4. Program:

Praca z modelką,
Jak nawiązać nić porozumienia z wizażystką,
Ustawianie oświetlenia pod różne techniki zdjęć glamour,
Podstawy pracy w studio ze światłem błyskowym i ciągłym,
Jak i kiedy fotografować całą sylwetkę a kiedy skupiać się portrecie,
Omówienie etapów postprocessingu zdjęć,
Poprawa ewentualnych niedoskonałości cery,
Uwypuklenie barw makijażu i scenerii,
Dokonamy zamiany barw,
Przygotowanie cyfrowego makijażu,
Edycja tła,
Przygotowanie plików do druku i naświetleń,
Wykonanie zmiany wielkości zdjęcia i przygotowanie go do sieci WWW.

5. Cena: dla Nikoniarzy promocja 255 zł (z własnymi komputerami) To ostatnie takie ceny kursów!
6. Liczba osób w grupie: do 10
7. Więcej informacji: digiphoto.pl (http://digiphoto.pl/index.php?option=com_jevents&task=icalrepeat.detail&evid=47&Itemid=37&year=2011&month=03&day=26&title=fotografia-glamour-warszawa&uid=d237f7a55d03d7842386f429302af0fb)
8. Kontakt: Marcin Dąbrowski, 607 39 24 25, szkolenia@digiphoto.pl

Do zobaczenia na miejscu!

Azazel85
07-03-2011, 00:31
Ledwo z jednych warsztatów do domu wszedłem, a tu już kolejne zaplanowane...

Niecierpliwie czekamy na edycję Waszych zajęć nad morzem :)

Sendilkelm
07-03-2011, 10:52
To ja chętnie tyko nie mam własnego kompa, no może jakiś tam by się znalazł nawet nie jeden, ale brak programu do obróbki. Jest jakaś zniżka dla nikoniarzy bez własnego komputera 305 zł? :)

spongo
07-03-2011, 13:08
..., ale brak programu do obróbki. ...
Program do obróbki w wersji trial LINK (https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?product=photoshop&loc=pl)

Sendilkelm
07-03-2011, 13:11
Program do obróbki w wersji trial LINK (https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?product=photoshop&loc=pl)

Generalnie to nie będę tłumaczył zawiłości z kompami, które mam dostępne. Wolę wybrać opcję z komputerem i dopłacić 50 zł. Dlatego pytam.

digiphoto
08-03-2011, 01:01
Sendilkelm: w dniu jutrzejszym sprawdzę dostępność komputerów na miejscu i poinformuję. Na chwilę bieżącą dysponujemy komputerami na zajęcia w Łodzi, jednak planowane jest poszerzenie zaplecza o jednostki w pełni przenośne.

kessey
19-03-2011, 00:07
Ja się chętnie zgłoszę :) Jutro o przyzwoitej porze zadzwonię i się dogadam :)

digiphoto
19-03-2011, 00:28
Zapraszamy, telefony będą włączone. O przywoitej porze tu już na pewno ;)

downunder
22-03-2011, 02:27
Czy są jeszcze wolne miejsca na warsztatach?
Ciągle nie mogę się zdecydować czy jechać czy nie. :(
Gdyby żona jechała ze mną to byłoby raźniej. ;)

Podpowiedźcie może jakieś przyzwoite, budżetowe hotele, pokoje gościnne w niedalekiej okolicy? :)

digiphoto
23-03-2011, 00:44
Miejsce jeszcze jest, zapraszamy serdecznie! Z bazy hotelowej, może pod nazwą "hostel" znajdzie się coś z kręgu poszukiwań?

kessey
23-03-2011, 12:48
A jest już jakiś aktualny plan warsztatów?
Coś pisałeś w mailu, że będzie tylko w sobotę ;( Dodatkowo proszę o informację jakie oprogramowanie jest wymagane na posiadanym sprzęcie LR/PS w jakiej wersji :)

digiphoto
24-03-2011, 22:05
Prosimy o zainstalowanie działającej wersji Adobe Photoshop CS3 w górę (najlepiej eng.) oraz pobranie sterowników do tabletu Wacom Bamboo Fun. Plan warsztatów:
- fotografia godz 9 do 13
- obróbka godz 14 do 18

Jako miły dodatek: odbędzie się*prezentacja najnowszych tabletów Wacom Cintiq!

kessey
25-03-2011, 11:40
OK. Dzięki za info. Wszystko jasne :)

cheyenne
27-03-2011, 21:47
Żałujcie, że Was nie było.
Stawiliśmy się tylko w SZEŚĆ osób.
Piotr Milecki i Marcin Dąbrowski specjalnie przyjechali z Łodzi, by podzielić się swoim doświadczeniem, a Warszawa zawiodła.
Pomimo niziutkiej ceny, bo warsztaty dla nas kosztowały 255 zł za 9 godzin nie znalazło się 10 chętnych.
Jak widać mamy na forum samych fachowców którym nauka już wcale niepotrzebna.

IMO
Za pieniadze które zapłaciliśmy za te warsztaty Piotr Milecki i Marcin Dąbrowski mogli co najwyżej wypełnić misję, bo zarobek na tym był żaden.
Warsztaty pierwsza klasa.
Klimatyczne studio, ciekawi i zajmujący ludzie, super atmosfera.
Piotr okazał sie człowiekiem pasjonującym i wesołym, gotowym z uśmiechem podzielić się całą swoją wiedzą.
Marcin to pasjonat przesiąknięty do szpiku photoshopem.
To co robił i w jaki sposób to robił ze zdjęciami było dla mnie dużym zaskoczeniem.
Możliwości PS-a są przeogromne pod warunkiem, że potrafimy się posługiwać tym narzędziem, Marcin potrafi jak mało kto.


Na warsztatach przy okazji zapoznałem się również organoleptycznie z nikonem d3, nikkorem 85.1.4 oraz 200/2 oraz tabletami wacoma, które zachwalał przemiły człowiek z www.transit.pl
Przekonałem się też jak ciekawym narzędziem jest ipad i wykonana na nim prezentacja zdjęć/ portfolio.
Przećwiczyłem również obsługę wacomów cintic-ów. Świetne maszynki ale niestety nie mam jeszcze wolnych 8 tysięcy.
Nie wiem czy następnym moim zakupem nie będzie intuos4.

Jednym słowem warto było.
To była świetnie spędzona sobota.
Żałujcie

spongo
27-03-2011, 22:33
Zgadzam się z przedmówcą. Stosunek wiedzy nabytej do ceny optymalny.
Warsztaty super, w klarowny i czysty sposób przekazana wiedza.
Ten kto chciał a się nie zdecydował może sobie teraz pluć w brodę i liczyć na to, że może się to jeszcze powtórzy :)

Dziękuję organizatorom.

Sendilkelm
28-03-2011, 09:07
No ja żałuję bardzo, bo chciałem być, ale nie mogłem. ;/ A tak czekałem na te warsztaty, ale już kombinuję jak zawitać do Jastrzębiej w czasie urlopowym.;p

kessey
28-03-2011, 11:57
Warsztaty super, kto nie był, jak wspomnieli poprzednicy, niech żałuje.
Fajne, klimatyczne studio z b. profesjonalnym wyposażeniem, rewelacyjną obsługą i całkiem przyjemną lokalizacją.
Tematyka warsztatów - b. interesująca.
Prowadzący część studyjną - Piotr Milecki (Admin) prowadził warsztaty perfekcyjnie, pokazując co i jak w studiu się robi i jakie efekty można osiągnąć. Piguła wiedzy potężna, do poćwiczenia w domu, zachęcająca jednocześnie do ciągu dalszego - będzie? :)

Część obróbkowa, prowadzona przez Marcina również perfekcyjnie przygotowana. Marcin w 4h pokazał tipsy i tricki fotosklepu, dzięki którym obróbka staje się łatwiejsza. :) Pokazał co do czego służy - reszta na kolejnej części, na którą już się zgłaszam. Tak jak w przypadku Piotra, wielki kawał piguły wiedzy, którą trzeba przetworzyć i opanować - ja już zacząłem ćwiczyć ;-)

Na koniec, ale nie najmniej ważny, zostawiłem sobie bonus do zajęć, jakim była możliwość skorzystania w trakcie obróbki z tabletu. Do tego narzędzia na pewno trzeba się przyzwyczaić, ale po tych 3h nierównej walki, wiem, że warto takie urządzenie posiadać przy kompie!
Kolega użyczający tablety i pokazujący nowości w postaci tabletów Cintiq (mnie się b. podobał) bez problemów odpowiadał na wszystkie pytania i co najważniejsze nie narzucał najdroższego posiadanego sprzętu, ale proponował rozwiązania tańsze odpowiadające naszym potrzebom i oczekiwaniom. Pełen profesjonalizm.

Ilość osób na kursie była żenująco niska, zważywszy na cenę byłem w szoku i nie wiem jak to wyjaśnić :( Dla mnie, jako uczestnika b. dobrze, bo przynajmniej nie walczyliśmy o nadajniki do lamp, ale dla organizatorów raczej zniechęcająca ... co jest? W Warszawie nie ma ludzi chcących zdobywać wiedzę?
Jeśli są tacy, którzy zastanawiali się, czy warto - to odpowiadam - było warto. Prowadzący byli profesjonalnie przygotowani do zajęć, mieli wiedzę, a co ważniejsze potrafili tę wiedzę przekazać!

Podsumowując. W ciągu tego jednego dnia miałem przyjemność "popracować" pod okiem profesjonalistów. Otrzymałem olbrzymią pigułę wiedzy i tylko ode mnie teraz zależy, czy będę potrafił tę wiedzę wykorzystać.

Piotrze, Marcinie, serdecznie dziękuję i czekam na propozycje kolejnych spotkań.

PS Zdjęcia, jak tylko obrobię wrzucę do wątku i proponuję, żeby pozostali Warsztatowcy zrobili to samo :)

downunder
29-03-2011, 00:18
Po odbytych z Piotrem warsztatach w Krakowie wiedziałem, że i w Warszawie będzie super.
Tam jednak miałem okazję połączyć warsztaty z wyjazdem służbowym więc nie wyszło aż tak drogo.
Warszawa po kalkulacji (warsztaty+ przejazd+hotel) okazała się dla mnie zbyt kosztowna. :(

Z utęsknieniem czekam kiedy podobna impreza odbędzie się w trójmieście. :)

digiphoto
29-03-2011, 10:41
Dziękujemy serdecznie za miłe komentarze do zajęć. Cieszymy się, że mogliśmy poprowadzić zajęcia dla osób ze sporym zacięciem fotograficznym. To naprawdę duża przyjemność z pracy.


Dla tych co mają ochotę podejrzeć lub wspomnieć sobotnie zajęcia odsyłam na nasz kanał YouTube
(Fotografia glamour w HD):
http://youtube.com/user/DigiPhotoPl

W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie zajęć w Warszawie z:
1. Workflow fotografa, a w nim (zajęcia dwudniowe z możliwością uczestnictwa w jeden dzień):
- Adobe Photoshop: portret, różnice w tempie pracy i dokładności w stosunku do LR
- Adobe Lightroom: organizacja bibliotek, selekcja zdjęć, obróbka, co zostawić w LR a co przenieść do PS...
2. Akt: fotografia + obróbka

W Łodzi zaś za tydzień (niedziela) fotografia motoryzacyjna: zdjęcia + obróbka.

Terminy zostaną wkrótce podane, jednak najprawdopodobniej będzie to pierwsza połowa maja.

Pozdrawiamy i zapraszamy na dalsze zajęcia

admin
29-03-2011, 20:19
Dla mnie to zawsze ogromna przyjemność. Obcuję z ludźmi którzy mają pasję i potrafią, chcą ją jeszcze głębiej urzeczywistnić. Miło było na Was patrzeć. Nie z perspektywy wykładowcy ale waszego kolegi, przyjaciela.

Myślę że będziemy spotykali się znacznie częściej i przy różnej tematyce.

Miło było was widzieć.

Ps. Bardzo dziękuję ekipie za realizację warsztatów.

cheyenne
29-03-2011, 20:20
Jeśli tylko termin nie będzie kolidował z moimi innymi zajęciami i cena będzie podobna do tej ostatniej to piszę się na:

1. Workflow fotografa, a w nim (zajęcia dwudniowe z możliwością uczestnictwa w jeden dzień):
- Adobe Photoshop: portret, różnice w tempie pracy i dokładności w stosunku do LR
- Adobe Lightroom: organizacja bibliotek, selekcja zdjęć, obróbka, co zostawić w LR a co przenieść do PS...

Proszę o informację jak będą znane szczegóły.

Gdyby tak jeszcze Piotr zorganizował w Warszawie warsztaty z fotografii ślubnej w cenie podobnej do tej z Łodzi to już byłoby idealnie
http://www.fotografia.edu.pl/slub/index.html



Piotrze, Marcinie - jeszcze raz dziekuję

_sam_
29-03-2011, 20:40
A przewidujecie jakies warsztaty w Krakowie?

admin
30-03-2011, 12:33
Gdyby tak jeszcze Piotr zorganizował w Warszawie warsztaty z fotografii ślubnej w cenie podobnej do tej z Łodzi to już byłoby idealnie
http://www.fotografia.edu.pl/slub/index.html

Zrobiłbym to z przyjemnością ale niestety z kilku powodów to niemożliwe. Pierwszy, praca w kościele. Wypracowaliśmy zgodę na komercyjne wykorzystanie kościoła i nie było łatwo. Sporo procedur. W końcu się udało. Kolejny element to studio. Jego wynajęcie w Warszawie to spory koszt. Następny problem to praca w salonie kosmetyczno-fryzjerskim. To wszystko mamy do dyspozycji tu, na miejscu.

Jak zorganizuje się 6 osobowa grupa z naszego forum, zrobię taki kurs w Łodzi za 350,00 złotych za uczestnika.

cheyenne
30-03-2011, 12:51
Zrobiłbym to z przyjemnością ale niestety z kilku powodów to niemożliwe. Pierwszy, praca w kościele. Wypracowaliśmy zgodę na komercyjne wykorzystanie kościoła i nie było łatwo. Sporo procedur. W końcu się udało. Kolejny element to studio. Jego wynajęcie w Warszawie to spory koszt. Następny problem to praca w salonie kosmetyczno-fryzjerskim. To wszystko mamy do dyspozycji tu, na miejscu.

Jak zorganizuje się 6 osobowa grupa z naszego forum, zrobię taki kurs w Łodzi za 350,00 złotych za uczestnika.

za taką kasę zgłaszam się pierwszy, ale dla mnie ideałem byłby kurs jednodniowy
może dałoby się to skompensować w jednym dniu, okroić troszkę

np. tak

Rozpoczęcie kursu - godz. 9:00


1. Przygotowania:
- krótki wykład (opis, sposoby, triki, komunikacja - w tle projekcja przykładowych zdjęć),
- zajęcia praktyczne (fotografowanie modelki podczas wykonywania makijażu przez wizażystkę oraz w trakcie ubierania w suknię ślubną)


godz. 11:00


2. Błogosławieństwo i ceremonia - praca w kościele:
- krótki wykład (opis, sposoby, triki, komunikacja - w tle projekcja przykładowych zdjęć),
- zajęcia praktyczne (fotografowanie pary młodej w trakcie symulowanej ceremonii w kościele),


godz. 14:00


3. Przerwa obiadowa:


Godz. 15.00

4. Zdjęcia plenerowe:
- krótki wykład (opis, sposoby, triki, komunikacja - w tle projekcja przykładowych zdjęć),
- zajęcia praktyczne (fotografowanie pary młodej w plenerze lub "plener" w alternatywnych lokalizacjach),


godz. 17:00

5. Wesele - symulacja podczas obiadu w restauracji:
- omówienie technik, najważniejszych momentów na weselu,


Godz. 19:00


6. Zakończenie

kessey
30-03-2011, 14:29
To i ja się dopiszę :) Możemy pojechać jednym autem będzie dodatkowa optymalizacja kosztów :)

Warsztaty dwudniowe mają tą przewagę, że można się wieczorem dodatkowo zintegrować ;-)

admin
30-03-2011, 16:43
Oczywiście można to wszystko "upchnąć" w jedne dzień i takie plany były. Doszliśmy jednak do wniosku że to byłby bardzo intensywny dzień i wieczorem sporo ludzi "padłoby na twarz". Wbrew pozorom to trudna praca dla obu stron.

Generalnie nie ma problemu żeby zrobić grupę i działania jednodniowe.

rocky_gt
30-03-2011, 17:14
Piotrze już byś miał dwóch bo tez bym się pisał a resztę osób to chyba nie problem już skompletować za takie pieniądze :))

a co do ludzików z wa-wy to zawsze możecie nocować w lodzi

cheyenne
30-03-2011, 17:50
ja obstaję przy intensywnym jednym dniu i myślę że nie będzie kłopotu z zebraniem ekipy na takie warsztaty

rocky_gt
30-03-2011, 18:11
Raczej mało prawdopodobne żeby się to udało poza tym Piotr nie zaryzykuje okrojenia na taka skale
lepiej dwa dni i dokładniej niż jeden i bez sensu biegać i okrajać zero pytań tylko na szybko wszystko robić

hobbits
31-03-2011, 12:07
Dziękujemy serdecznie za miłe komentarze do zajęć. Cieszymy się, że mogliśmy poprowadzić zajęcia dla osób ze sporym zacięciem fotograficznym. To naprawdę duża przyjemność z pracy.


To ja też dodam od siebie. Serdeczne dzięki za warsztaty - to była bardzo ciekawie spędzona sobota. Moja pierwsza wizyta w studio i dużo myśli w głowie zostało.

Dzięki Piotrze za ciekawie przeprowadzoną część dot. oświetlenia - ujęła mnie zwięzłość wypowiadanych myśli. Musiałem się mocno skupiać, żeby nadążyć ze zrozumieniem. A jednocześnie chętnie odpowiadałeś na moje liczna pytania :)

Dzięki Marcinie za pokazania możliwości PS. Ja wcześniej używałem innego narzędzia, nie znałem PS i dla mnie tempo było zabójcze, ale cieszę się - bo widziałem co można w ogóle zrobić ze zdjęciem. Zaimponowała mi Twoja wiedza i chętnie bym uczestniczył ponownie w kolejnej odsłonie.

Dziękuję serdecznie też Martynie - za cierpliwość we współpracy z amatorami takimi jak ja ;)

I oczywiście - strasznie fajnie było spotkać nikoniarzy na żywo - dzięki Panowie za ciekawe rozmowy :)




Dla tych co mają ochotę podejrzeć lub wspomnieć sobotnie zajęcia odsyłam na nasz kanał YouTube
(Fotografia glamour w HD):
http://youtube.com/user/DigiPhotoPl


Superaśny ten filmik, nawet moja facjata się załapała tu i tam ;)


W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie zajęć w Warszawie z:
1. Workflow fotografa, a w nim (zajęcia dwudniowe z możliwością uczestnictwa w jeden dzień):
- Adobe Photoshop: portret, różnice w tempie pracy i dokładności w stosunku do LR
- Adobe Lightroom: organizacja bibliotek, selekcja zdjęć, obróbka, co zostawić w LR a co przenieść do PS...



Zrobiłbym to z przyjemnością ale niestety z kilku powodów to niemożliwe. Pierwszy, praca w kościele. Wypracowaliśmy zgodę na komercyjne wykorzystanie kościoła i nie było łatwo. Sporo procedur. W końcu się udało. Kolejny element to studio. Jego wynajęcie w Warszawie to spory koszt. Następny problem to praca w salonie kosmetyczno-fryzjerskim. To wszystko mamy do dyspozycji tu, na miejscu.

Jak zorganizuje się 6 osobowa grupa z naszego forum, zrobię taki kurs w Łodzi za 350,00 złotych za uczestnika.

Osiołkowi w żłoby dano... ;) No i na co się najpierw zdecydować? ;)

Jeszcze raz serdeczne dzięki ;)

spongo
31-03-2011, 20:45
Zrobiłbym to z przyjemnością ale niestety z kilku powodów to niemożliwe. Pierwszy, praca w kościele. Wypracowaliśmy zgodę na komercyjne wykorzystanie kościoła i nie było łatwo. Sporo procedur. W końcu się udało. Kolejny element to studio. Jego wynajęcie w Warszawie to spory koszt. Następny problem to praca w salonie kosmetyczno-fryzjerskim. To wszystko mamy do dyspozycji tu, na miejscu.

Jak zorganizuje się 6 osobowa grupa z naszego forum, zrobię taki kurs w Łodzi za 350,00 złotych za uczestnika.

Ja też się na to piszę z wielką chęcią. Wiedzę wlewacie do głowy rewelacyjnie. Mi by pasował jeden dzień ale jak będą dwa, no cóż nie mam wyjścia :)
Czekam na info kiedy.

hobbits
31-03-2011, 23:47
Mi również "wygodniej" byłoby pojechać do Łodzi na 1 dzień niż 2. Ale myślę, że przez 2 dni skorzystałbym o wiele więcej niż przez 1. Już choćby to, że byłby czas na swobodne zadawanie pytań i nie trzeba byłoby pędzić z materiałem...

Azazel85
31-03-2011, 23:50
Ehh... mi też kiedyś zbudują piękną gładką pustą i szeroką autostradę, i puszczą super szybkie pociągi... i też będę mógł "se" do Was co tydzień przyjeżdżać :p

kessey
01-04-2011, 11:12
Ja też jestem chętny na pobyt w Łodzi.
Ze względu na ilość wiedzy, jaka może do nas dotrzeć jestem za opcją dwudniową :)

A co ze zdjęciami z warsztatów? Tak zarobieni jesteście, że nic nie pokażecie? :)
Ja pewnie dopiero w przyszłym tygodniu wezmę się za obróbkę ...

hobbits
01-04-2011, 11:37
Ja nie miałem się za swoje zdjęcia kiedy wziąć. Ale liczę na to, że nie będę pierwszy, który tu pokaże swoje dzieła ;)

Grzesiek_G
01-04-2011, 12:03
Pierwszy ma zawsze lepiej :)