PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki CISS do EPSON P50?



Art Erie
04-03-2011, 21:09
Pierwsze dni z drukareczką Epsona P50 (nawiasem mówiąc genialne urządzenie w kategorii jakość/$) i zabawy ze strzykawkami, sprowadziły mnie na powrót do pierwotnego zamiaru zakupu systemu stałego zasilania.
Pytanie: jaki CISS?
Na Alle... można kupić już za około 80zł, na www.inks.pl za grubo ponad 200zł... Ale czym się różni "wróbelek"?
Czyli ile trzeba zapłacić za kilka plastikowych buteleczek, by pracowało się z tym wygodnie? Co polecacie?

dembiec
04-03-2011, 22:38
Witam
ja chociazby , zakupilem (CISS Epson P50 R285 + 750ml tusz tusze TRIGON ink)=190zl
ten zestaw z alledrogo , i musze przyznac iz jestem bardzo zadowolony z wydrukow , sa bardzo dobre i na oko jak lezy wydruk z oryginałow a tych "chinoli" to rozni sie ale nieznacznie . jeden bol to trzeba regularnie drukowac bo po 3-4 dnia przysycha jakas dysza ale po oczyszczeniu automatycznym wszystko wraca do normy. podsumowujac moge polecic te z Trigon inkiem

Art Erie
04-03-2011, 22:50
Atrament, to inna para kaloszy... Wiadomo trzeba to oprofilować w zestawie tusz/papier. Jak się sprawuje sam CISS? Podobno jest tam jakiś przycisk do resetu kardridży? Coś na temat funkcjonowania, wykonania; jaka jest pojemność tych "buteleczek'?

dembiec
05-03-2011, 09:46
Co do samego cissa jego wykoania i platisku jest zrobiony bardzo dobrze , pojemniki na tusz jak i te kadridze w drukarce , co do resetu dziala to mega dobrze konczy nam sie jakisz tusz klikamy na drukarke az wyjedzie ta polka z tuszami , przyciskamy klawisz do resetowania przez 3 sek i wszystkie tusze sie odnawaiaja , niestety pojedynczo sie nie da ale nie ma to znaczenia bo tusz i tak plynie tam automatycznie (z butelki do kadridza),a butelki tak maja okolo 125 ml do 150 ml tak na oko bo nie wlewalem calego tuszu . ale ogolnie moge naprawde polecic bo ani nic nie cieknie nic sie nie wylewa , wszystkie uszczelki sa z swiezej gumy nie jakiejs kruszacej sie czy cos:)

Art Erie
05-03-2011, 10:29
Dzięki za info. Widzę więc, że nie ma sensu wydawać 270zł za CISS (bez tuszy) skoro ten za 80zł spełnia swoje zadanie :)

dembiec
07-03-2011, 00:33
Jak najbardziej , naprawde ten jest solidny i pozadnie zrobiony i z czystym sumieniem moge polecic :)
pozdrawiam

boeing
29-03-2011, 20:13
@up

dodam coś od siebie.. Bo u mnie troszeczkę inaczej to wygląda niż u kolegi dembiec

-tusze do tygodnia czasu nieużywania drukarki nie zasychają u mnie (co prawda mam inkmate ale podobno są to bliźniacze tusze). Zdażyła mi sie konieczność czyszczenia głowicy - software'owo, ale to było po ponad 2 tygodniach nie używania drukarki..

- jak kończy się jakiś tusz (oczywiście wg chipa zliczającego drukarki) to przed wydrukiem kolejnej strony resetuje mi się automatycznie tusz w jednym lub kilku zbiorniczkach (zależy ile zbiorniczków dobija do zera) - więc nie muszę nic naciskać ani nawet o tym myśleć.

- minus jaki zauważyłem to czasami po autoresecie zbiorniczka/zbiorniczków z tuszem drukarka źle wyczyści głowicę (automatycznie się to dzieje przy resecie zbiorniczków) i trzeba powtórzyć to nawet kilkukrotnie aby wszystkie paseczki przy teście dysz ładnie się wydrukowały.. ;)

Pozdrawiam

Śli
30-03-2011, 01:33
ja mam trigona, moim zdniaem jest ok, nie zasycha raczej, warto przeczyścić albo wydrukować ale miałem przestoje miesiecznie i było spoko, teraz tusz jest troche starszy ale 1 czyszczenie pomaga, z czasem znieniają się właściwosci tuszu i trzeba oprofilować na nowo - moim zdnaiem paruje troche, ale pojemniczki są spoko i raczej bezproblemowe
zabawy z tym jest troche, czasem cos wycieknie i papier do wyrzucenia ale generalnie wychodzi taniej moim zdaniem warto jak ktoś się nie boi zabawy

robsonzbydzi
30-03-2011, 11:28
A ja zawsze i konsekwentnie będę odradzał trigona, po użyciu tuszy tego poducenta zapchały się dysze w nowiutkim P50, pomogło dopiero czyszczenie w serwisie,
teraz używam najtańszego cissa z alle... i odpukać nie mam problemu.

ars
20-10-2014, 09:50
odświeżę temat..czy ktoś z kolegów ma może takie coś od atramentówki ? http://atramentowka.com/CISS-Epson-Stylus-Photo-P50-Black