PDA

Zobacz pełną wersję : Kabura Benro Beyond Z40 d700 + 70-200



cyrusvirus
04-03-2011, 15:24
Witam!
Ma ktoś? Jakieś opinie?
Konkretnie czy wejdzie tam D700 z Nikkorem 70-200?

Może jakieś inne propozycje w przystępnej cenie?

Pirko
04-03-2011, 15:35
jeśli masz body bez gripa to z30 powinna być ok. w z40 wchodzi mi zagrypione 50d z 70-200. jakość torby bardzo dobra.

cyrusvirus
04-03-2011, 15:42
Dzięki :)
Tak, bez gripa. A dałoby radę tam jeszcze jakimś cudem 35 1.8 upchnąć? hehe

Pirko
04-03-2011, 15:59
Powinna ;-), ale nie gwarantuje...

cyrusvirus
04-03-2011, 16:25
Patrząc na wymiary Z30 obawiam się czy D700 wejdzie ze względu na wysoki wizjer - ni mam gdzie sprawdzić, a z40 jest znacznie wyższą torbą robioną pewnie właśnie pod gripy.. :|

burda-graph
05-03-2011, 23:33
Bardzo fajne te kabury... Także się zastanawiam... Swoją drogą podoba mi się ta firma - mam statyw - i jest naprawdę pancerny.

Pirko
07-03-2011, 14:15
cyrusvirus, jak juz się zdecydujesz to opisz proszę wrażenia no i przede wszystkim czy d700 z tele bez rpoblemu wchodzi;
akurat kolega też szuka czegoś pod podobny zestaw ;-)

cyrusvirus
07-03-2011, 14:49
Dzisiaj rano dostałem wiadomość od miłej Pani z berno-statywy.pl, że D700 bez gripa + 70-200 wejdzie spokojnie do modelu Z30 (z wyszczególnieniem wymiarów wewnętrznych - mimo że na aukcjach trochę odbiegają od tych co mi podała - mam nadzieję że miała rację :D)) i taki już zamówiłem :) Jak dojdzie dam znać i pokaże jak wygląda.

cyrusvirus
12-03-2011, 23:47
Kabura doszła, model Beyond Z30 i zgodnie z obietnicą krótka prezentacja produktu.
Torba wydaje się na solidną, z zewnątrz jak i wewnątrz odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z Lowepro (mam kaburę TLZ Mini jak i Stealth Reporter D650) więc jakiś tam punkt odniesienia mam. Nie chcę mówic, że jest taka sama jakośc, ale ta w Benro naprawdę nie jest zła.
Jedynym mankamentem jaki mi się nie podobato klamry mocujące pasek. Są plastikowe. Niby wygląda na mocny plastik, ale tak trochę dziwnie się czuję wiedząc, że kawałek plastiku trzyma sprzęt za 10k zł... Tutaj bym sobie sprawił metalowe karabińczyki do wspinaczki.
Odnośnie moich obaw czy wejdzie D700 + 70-200.
Sigma 70-200 wejdzie, ale Nikkor już nie - akurat teraz nie mam, ale bez patrzenia wiem, że jest kilka cm dłuższy. Z Sigmą jest na styk


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3924.jpg?1735919191)

Tutaj widac, że stopka od lampy lekko dotyka przedniej ściany. Przy zamykaniu na szczęście nie ma problemu, zamek nie naciąga się nadmiernie, a zamknięta kabura wyglada bardzo dobrze


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3925.jpg?610452040)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3932.jpg?2046541935)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3928.jpg?275585662)

tutaj od spodu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3929.jpg?1750944420)

Jest też osłona przeciwdeszczowa


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3931.jpg?426562137)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3930.jpg?397838135)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3933.jpg?100993037)

Kieszeń z przodu jest całkiem głęboka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3935.jpg?635154029)

Kieszeń na karty


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3936.jpg?161966433)

Tutaj wspomniana klamra


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3927.jpg?7473395)

Do torby dołaczone są też dwie przgródki, dzięki którym zabierzemy ze sobą body i dwa mniejsze obiektywy jak np D70s + Tokina 12-24 + N 35 1.8


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://piotrkwiatosz.pl/wp-content/gallery/test-beyond-z30/dsc_3938.jpg?1127378801)

Jak na kilka dni użytkowania to podoba mi się bardzo, zobaczymy jak na dłuższym dystansie. Przed zakupem nie mogłem znaleźc zdjęc tej torby dlatego mam nadzieję, że komuś sie przydadzą te powyżej.
Jakby były jakieś pytania odnośnie torby to odpowiem :)

Dziękuję za uwagę,
Do widzenia.

JURAS12
13-03-2011, 01:08
Wczoraj odebrałem Benro Beyond Z40 (cena 124 zł) i moim zdaniem jest lepiej wykonana od pokrowca Lowepro Topload Zoom 2. Ogólnie wygląd taki jak Z30 przedstawiony w poprzednim poście,karabińczyki pasa naramiennego są metalowe, do wnętrza wchodzi D90 z gripem oraz Nikkorem 70-300 VR wraz z założoną osłoną przeciwsłoneczną, jeszcze wystarcza miejsca aby włożyć do torby podłączony do body pasek Vanguard ICS 008-N4.

cyrusvirus Gdybyś kupił większą Z40 to nie byłoby problemu z N 70-200 . Z pewnością nie zapłaciłem dużo więcej od Ciebie.

cyrusvirus
14-03-2011, 12:06
o to fajnie, że są metalowe karabińczyki. Jak będzie Nikkor to się zamieni, a teraz to szkoda miejsca, tym bardziej że Z30 jest spora, a Z40 to pewnie kolos :)
Co by nie było bardzo fajna torba za super kase :)

irupo
15-03-2011, 01:11
Wczoraj odebrałem Benro Beyond Z40 (cena 124 zł) i moim zdaniem jest lepiej wykonana od pokrowca Lowepro Topload Zoom 2. Ogólnie wygląd taki jak Z30 przedstawiony w poprzednim poście,karabińczyki pasa naramiennego są metalowe, do wnętrza wchodzi D90 z gripem oraz Nikkorem 70-300 VR wraz z założoną osłoną przeciwsłoneczną, jeszcze wystarcza miejsca aby włożyć do torby podłączony do body pasek Vanguard ICS 008-N4.

cyrusvirus Gdybyś kupił większą Z40 to nie byłoby problemu z N 70-200 . Z pewnością nie zapłaciłem dużo więcej od Ciebie.

Czy w tej torbie Z40 sa jakieś podkładki na dno aby korpus D700 z podpiętym 24-70 za mocno nie wpadał do środka a zarazem utrudniał wyciąganie aparatu ,bo rozumiem że z 70-200 swobodnie można z chować do torby

JURAS12
15-03-2011, 11:29
Czy w tej torbie Z40 sa jakieś podkładki na dno aby korpus D700 z podpiętym 24-70 za mocno nie wpadał do środka a zarazem utrudniał wyciąganie aparatu ,bo rozumiem że z 70-200 swobodnie można z chować do torby

Jest jedna miękka wkładka usztywniająca dno torby oraz dwie wkładki widoczne na ostatnim zdjęciu cyrusvirus, ja za pomocą paska na dole zdjęcia wyregulowałem sobie wysokość na jaką body ma się "schować" w pokrowcu.
W Z40 swobodnie mieści się Nikkor 70-300 VR ustawiony na 300mm wraz z założoną osłoną p.słoneczną podpięty do body z gripem.

irupo
20-03-2011, 01:43
Dzięki waszym informacją też zakupiłem Z40 .Wszystko jest ok. tylko brakuje mi w kieszeni przedniej ucha aby można podczepić dodatkowe etui z kartami ,w zasadzie można schować za siateczkę w tej kieszonce ale tam jest tylko miejsce na akumulatory.

Długi
20-03-2011, 22:39
Ja kupiłem Z30 do d300s i jestem naprawdę zadowolony. Za cenę 99zł chyba nic lepszego się nie znajdzie. Szczerze polecam, kabura dobrze wykonana, solidna, nie mam zastrzeżeń.

mini21
21-03-2011, 14:07
A tak się zastanawiam, czy do tego Benro dałoby radę podpiąć jeszcze jakiegoś Lens Case'a?
Tak, żeby móc wsadzić body + jedno szkło + drugie, albo lampę.

JURAS12
21-03-2011, 16:01
A tak się zastanawiam, czy do tego Benro dałoby radę podpiąć jeszcze jakiegoś Lens Case'a?
Tak, żeby móc wsadzić body + jedno szkło + drugie, albo lampę.

Tak,są uchwyty (ucho) po obu stronach (z boku) do mocowania wraz z paskiem i plastikową sprzączką z zatrzaskiem.W Z40 od górnej części uchwytu do dna pokrowca jest 23 cm.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/i/lowi.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

irupo
21-03-2011, 18:48
JURAS12 - jakie zastosowanie mogą mieć w praktyce te dwie wkładki ,a zwłaszcza ta mniejsza.

JURAS12
21-03-2011, 19:16
JURAS12 - jakie zastosowanie mogą mieć w praktyce te dwie wkładki ,a zwłaszcza ta mniejsza.


Ja wykorzystałem większą do przegrodzenia dna pokrowca z prawej strony, a mniejszą wyregulowałem sobie wysokość na jaką body ma się "schować" w pokrowcu.;)

arttie
22-03-2011, 10:33
Czy któryś z kolegów, którzy zakupili Benro Beyond Z40 mógłby umieścić kilka zdjęć tej torby? W necie w zasadzie nie można ich znaleźć (nawet na stronie producenta) a jestem zainteresowanych zakupem tej torby. Może udało by się wrzucić zdjęcia jakiegoś modelki (modela) z przytroczoną torbą?

irupo
22-03-2011, 12:56
Jak nosicie torby typu colt : czy na pasku naramiennym czy może dokupiliście pas biodrowy ? Dodam że dodatkowo bedę chciał nosić 70-200 a w Z40 24-70 z korpusem .

JURAS12
23-03-2011, 22:43
Jak nosicie torby typu colt : czy na pasku naramiennym czy może dokupiliście pas biodrowy ? Dodam że dodatkowo bedę chciał nosić 70-200 a w Z40 24-70 z korpusem .

Ja korzystam z paska naramiennego i dodatkowo od dołu (do oryginalnych uchwytów w Z40) pokrowiec jest przypięty za pomocą 30mm zwykłego (parcianego) regulowanego paska na wysokości biodra; jest również możliwość zapięcia do pasa (np. nie systemowego) o szer. 50mm.

irupo
24-03-2011, 00:35
Ja korzystam z paska naramiennego i dodatkowo od dołu (do oryginalnych uchwytów w Z40) pokrowiec jest przypięty za pomocą 30mm zwykłego (parcianego) regulowanego paska na wysokości biodra; jest również możliwość zapięcia do pasa (np. nie systemowego) o szer. 50mm.


Czyli jak dobrze zrozumialem przypinasz do uda ,a zapiecie do pasa to zwykly pasek od spodni przeciagniety przez Z40

NBA
10-05-2011, 19:30
Czy do D700 z zapiętym 24-70 2.8 Benro Z30 będzie ok?? Może ktoś pokazać na zdjęciu jakie to duże?

wasilewk
10-05-2011, 19:56
Ja używam TLZ-2 ; pasuje jak ulał (d700 bez gripa), nawet z filtrem, ale osłona założona odwrotnie. Ba ! Nawet D700 z podpiętym 70-300 VR bez problemu wchodzi.

Niestety: 80-200 z D700 już nie wejdzie (osłona metalowa na stałe przykręcona).

Pzdr.

Inkognito
04-06-2011, 23:45
Ja mam z kolei kilka pytań do posiadaczy omawianego z30.
Czy wejdą tam następujące zestawy?
A- d300+tokina 12-24+n35?
B- d300+n35+sb800
C- d300+n70-300

byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :)
czy wariant z lampa w ogóle jest możliwy? Nie miałem tej torby w ręce więc nie wiem jakie są możliwości tej komory utworzonej za pomocą dodatkowej przegródki.

Długi
05-06-2011, 10:11
Akurat żadnego z tych zestawów nie posiadam ale może coś Ci pomogę. Do kabury wchodzi na luzie d300s z N18-105 i zamontowaną osłoną słoneczną. Inny wariant, to: na dnie leży wspomniany wyżej obiektyw, potem przegródka i na tym d300s z N85 micro z odwróconą osłoną słoneczną. Myślę, że wariant A się zmieści, C też (patrzyłem na wymiary i zmierzyłem miarką), ale z wersją B mogą być kłopoty.

Dawidek
05-06-2011, 10:53
Czy do Z30 wejdzie d300 z gripem?

Pirko
05-06-2011, 11:07
D300 + GRIP wejdzie do Z40.

Inkognito
05-06-2011, 16:45
Akurat żadnego z tych zestawów nie posiadam ale może coś Ci pomogę. Do kabury wchodzi na luzie d300s z N18-105 i zamontowaną osłoną słoneczną. Inny wariant, to: na dnie leży wspomniany wyżej obiektyw, potem przegródka i na tym d300s z N85 micro z odwróconą osłoną słoneczną. Myślę, że wariant A się zmieści, C też (patrzyłem na wymiary i zmierzyłem miarką), ale z wersją B mogą być kłopoty.

Dzięki wielkie za pomoc :)
Gdyby ktoś miał jakiś zestaw lub zbliżony do jednego z moich to również proszę o podpowiedź :)
Chyba się przejdę do jakiegoś sklepu i spróbuję obadać - chwilowo niestety czasu brak :P

Inkognito
05-06-2011, 17:53
Mam jeszcze kolejne pytanie do posiadaczy Z30.
Tyczy się ono paska. Chciałbym nosić toto przewieszone przez ramię, po przekątnej - czy pasek w zestawie to umożliwia? Takie rozwiązanie jest wygodne?
Sprawdziłem wymiary - rzeczywiście może być problem z zestawem B. Zastanawiam się nawet czy zestaw A się zmieści?

Długi
06-06-2011, 07:55
Wersja A powinna się spokojnie zmieścić. Jedno szkiełko kładziesz na dno, na nie przegródka i na to puszka z podpiętym obiektywem. Pasek jest wystarczająco długi, żeby nosić po skosie, a czy wygodnie, to już kwestia upodobań.

meehoo
07-06-2011, 11:46
Witam,

widzę koledzy ładują do niej D700, a ja bym chciał D5000 z gripem i powiedzmy zapiętym 70-300, a na dnie 35 lub (czy jest wogóle szansa?) 18-105. Czy do takiego zestawu potrzebne jest Z40 czy Z30 da radę?

Długi
07-06-2011, 12:30
Na dno 18-105 do Z30 wchodzi spokojnie ale czy jeszcze na to wejdzie d5000 z podpiętym 70-300 nie wiem. Jak wrócę do domu to zmierzę. W każdym razie d5000 z gripem wejdzie na luzie.

Długi
07-06-2011, 18:03
Z N18-105 na dnie i założoną przegródką zostaje jeszcze ok 20cm głębokości. Nie wiem jak długi jest d5k z N70-3000 ale jest szansa, że da się upchnąć :wink:

meehoo
07-06-2011, 19:25
D5000 z N70-300 ma około 21cm długości. Może na upartego wejdzie. Dzięki za pomiar! Pozdrawiam

Inkognito
08-06-2011, 17:48
No to jestem szczęśliwym posiadaczem Benro Z30 :)

Dzięki za pomoc!

Długi
08-06-2011, 18:59
No to jestem szczęśliwym posiadaczem Benro Z30 :)

Dzięki za pomoc!
No to jeszcze napisz jak się Twoje graty mieszczą :wink:

Inkognito
09-06-2011, 10:44
No to jeszcze napisz jak się Twoje graty mieszczą :wink:

Z tego co widzę na szybko... mieszczą się spokojnie takie zestawy:
a) D300+N70-300 VR
b) D300+T12-24 i N85 1.8 (poziomo z osłoną lub pionowo bez)
c) D300+N85 1.8 bez osłony + SB800
d) D300+N35 1.8 + SB800

Inne zestawy mnie już mało interesują :) Ale wchodzi wszystko tak jak sobie zaplanowałem :)
Może trochę szkoda, że nie wejdzie D300+N70-300 + N35, ale to już dość ekstremalne zestawienie :)

W razie czego mam lens case lowepro i od biedy można to razem sprzęgnąć :)

Dzięki wielkie za pomoc! :)

Szadzik
06-07-2011, 14:22
Ja szukając czegoś niedużego a funkcjonalnego na D90 + 70-200 postanowiłem kupić Kata Access-17:

http://www.kata-bags.com/productFRM2HS.asp?Version=Photo&p_Id=19813#p7GPc1_6
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00469URHM/ref=ox_sc_act_title_5?ie=UTF8&m=A1NK9SMMOHKON4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/81AAQ1iMf7L_AA1181_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/81AAQ1iMf7L._AA1181_.jpg)

Wymiary praktycznie identyczne jak wiele innych toreb, które pomieszczą tylko aparat i 70-200 a ma miejsce na jeszcze jeden obiektyw i akcesoria.

buzdygan
19-07-2011, 18:48
Witam
Czy ktoś używa kabury Vanguard UP-RISE 15Z lub Vanguard UP-RISE 14Z i mógłby się podzielić uwagami?
Interesuje mnie czy wejdzie d90+18-105 + 35 + uchwyt Cokin i 2-3 filtry.

meehoo
22-07-2011, 12:38
Na dno 18-105 do Z30 wchodzi spokojnie ale czy jeszcze na to wejdzie d5000 z podpiętym 70-300 nie wiem. Jak wrócę do domu to zmierzę. W każdym razie d5000 z gripem wejdzie na luzie.

Jesteś tego pewien? D5000 z gripem jest wyższy niż szerszy i raczej na pewno wyższy niż D700 bez gripa, a z tego co widzę na zdjęciach D700 bez gripa wchodzi w Z30 na styk. Może ktoś próbował włożyć do Z30 zagrypione D5000 i może to potwierdzić? Chętnie też bym zobaczył zdjęcie Z30 i Z40 na jakimś "modelu" żeby mieć odniesienie jakie to duże.