PDA

Zobacz pełną wersję : Przegryziony kabel w Sennheiserach



TristisAnima
04-03-2011, 13:07
Dziś mój cholerny sierściuch poprzegryzał mi kabel w moich Sennheiserach hd428
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.pokerprofit.pl/img/sennheiser.jpg)
W związku z tym może wy doradzicie mi co dalej.

Po pierwsze: Czy opłaca się wymieniać kabel, kiedy nowe słuchawki wraz z przesyłką to wydatek rzędu 200 zł

Po drugie: Gdzie dostać taki kabel? Jak widać na obrazku, wychodzi on ze słuchawek takim dość cienkim dzióbkiem, więc nie można go raczej podmienić na coś grubszego. Musi być dokładnie taka sama grubość i przyznam się, że ja takiego znaleźć nie mogłem.

Po trzecie: gdzie takową usługę, w Warszawie, ewentualnie mógłbym wykonać. A może ktoś z was potrafiłby tego dokonać, oczywiście za jakiś grant.

Za wszelką pomoc wielkie dzięki.

Rafał_Sz
04-03-2011, 13:10
Pierwszy lepszy elektronik Ci to zmieni.

TristisAnima
04-03-2011, 13:14
Taż tak myślę. Ale podobno w tym modelu, wymiana jest dość skomplikowana i upierdliwa. Ostatecznie, jeśli nie znajdę jakichś pewniaków, udam się do właśnie takiego zwykłego elektronika. Ale nie ukrywam, że wolałbym osobę która się na rzeczy zna.

TristisAnima
04-03-2011, 14:14
Znalazłem inne rozwiązanie. Po ochłonięciu z wściekłości i dokładnych oględzinach, doszedłem do wniosku że najtańszym i najlepszym rozwiązaniem będzie ucięcie kabla powyżej ostatniego pogryzienia i przyłączeniu nowego mini jacka. Tracę w sumie jakieś 80-85 cm z 3m kabla, który i tak był nieco za długi dla mnie. Wątek w sumie do zamknięcia.

Rafał_Sz
04-03-2011, 14:18
A jak "cholerny sierściuch"? ;)

Grzybu
04-03-2011, 14:40
Zwróć tylko uwagę na izolację żył w przewodzie. Czasem przewody są tak robione, że nie są w tulejkach z tworzywa, tylko izolacja jest jakby oplotem z cienkich włókien. W drugim przypadku ciężko jest nie zrobić zwarcia jak się to wszystko rozplecie.

TristisAnima
04-03-2011, 14:43
A jak "cholerny sierściuch"? ;)

Ma szczęście, cholera jedna, za ja raczej do ludzi spokojnych się zaliczam. Gniew u mnie ma relatywnie łagodny przebieg a i nie trwa on zbyt długo. W sumie, już znów jesteśmy najlepszymi kumplami :)


Zwróć tylko uwagę na izolację żył w przewodzie. Czasem przewody są tak robione, że nie są w tulejkach z tworzywa, tylko izolacja jest jakby oplotem z cienkich włókien. W drugim przypadku ciężko jest nie zrobić zwarcia jak się to wszystko rozplecie.

Ja sam tego robić nie będę, bo się najzwyczajniej na tym nie znam. Dam to komuś sprytniejszemu ode mnie. Ale już widzę, bo cholernik tak poprzegryzał, że wszystko wystaje, że izolacja to właśnie taki oplot z cienkich, białych włókien. Czyli uważasz że może być ciężko ?

eagis
04-03-2011, 14:44
Wrzuć zdjęcie kota:)

TristisAnima
04-03-2011, 14:59
Wrzuć zdjęcie kota:)

A co, martwisz się czy cały jest :). Nawet jakbym chciał cholernika dorwać, to najzwyczajniej jest dla mnie za szybki :). O już przylazł i się łasi żeby mu jeść dać.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/i/dsc0019tv.jpg/)
I weź tu się na takiego gniewaj.

eagis
04-03-2011, 15:37
I weź tu się na takiego gniewaj.

Ano, taka niewinna mordka...

docxxx
04-03-2011, 15:44
Przeciez on chcial sie tylko bawic ^^

Rafał_Sz
04-03-2011, 15:50
A co, martwisz się czy cały jest :). Nawet jakbym chciał cholernika dorwać, to najzwyczajniej jest dla mnie za szybki :). O już przylazł i się łasi żeby mu jeść dać.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/i/dsc0019tv.jpg/)
I weź tu się na takiego gniewaj.

A co to za zasłanianie kotka? Żeby nie było widać taśmy klejącej? Pokaz całego i to z dzisiejszą gazetą!

;):)

ropusz
04-03-2011, 15:51
Zawsze możesz w drodze rewanżu przegryźć mu ogon.

kazwita
04-03-2011, 16:04
A co, martwisz się czy cały jest :).

Bez fotki kota z dzisiejszą gazetą, i z EXIF'em nikt się nie da przekonać. ;)
Ps. Śliczny sierściuch.

Edit: Widzę, że pomysł z gazetą już zaistniał.

Boryszuk
04-03-2011, 17:27
Kapciem go, siersciucha jednego!

gilvhs
04-03-2011, 17:52
Na grilla z nim xD
Ja w senkach HD215Dj mam taki fajny patent, że kabelek można odpiąć od słuchawek i kupić sobie nowy jak stary się zniszczy. Jest wtyk jack 3.5 w lewej słuchawce.

Wojteksw
04-03-2011, 18:39
Znalazłem w sieci jak można ukarać kota.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img710.imageshack.us/i/44153861.jpg/)

lechu92
04-03-2011, 19:14
Jeżeli to nie są słuchawki które nosisz na miasto, i rzeczywiście nie potrzebujesz tych 80 cm to rzeczywiście wystarczy kupić końcówkę i ją zalutować tam, Ale:

Pamiętaj że izolacja tych żył jest nie do ściągnięcia palcami czy niczym nożem- musisz podpalić żyłę zapalniczką- spali ci się też żyłkowy oplot który jest do tego żeby kabel się nie rozerwał, a nie do izolacji :)

na jakości raczej za dużo nie stracisz :)

krzysztof jot
04-03-2011, 20:43
wiekszosc posiadanych prze zemnie Sennheiserów (w różnych przedziałach cenowych) po dokładniejszym badaniu wskazuje na mozliwość wymiany kabla jako wtyczki - zawsze ładnie to jest spasowane i nie zawsze posiadacz może o tym wiedzieć. Mam i takie tańsze z pojedynczym i cienkim kabelkiem, jak i droższe "poważniejszym" wtykiem - i taka możliwość istnieje, choć w paru przypadkach jak np. SH-580 cena kabelka zrobiła na mnie wrażenie :) -no ale i cena słuchawek tez swoje robi, choć jak za słuchawki nie zastanawiałem się nad ceną, tak za kabelek jakoś dziwnie było wyłożyć wartość małych "słuchaweczek" :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/sh1.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/sh2.jpg)

- sorki - fotka na biegu z telefonu

glisek
05-03-2011, 01:03
Krzysztofie Jot - nie bardzo łapię co chciałeś wnieść do dyskusji (zakończonej zresztą) o pogryzionym kablu?
to że masz kolekcję Sennhenszejlów? (czy jak się to pisze), bo że masz kolekcję zegarków, aparatów (chociaż nie, bo fotki telefonem robisz), chyba też rowerów to wiemy.

Wracając do tematu ;), to nie wiem dlaczego ale koty jakoś uwielbiają te wszystkie kabelki. A weź takiemu Pier...mu cierniokowi (nazwa zwyczajowa kota :) ) daj super zabawkę z kocimiętką, migającą i się skubaniec nie zainteresuje.

miron19j
05-03-2011, 01:18
Wracając do tematu ;), to nie wiem dlaczego ale koty jakoś uwielbiają te wszystkie kabelki. A weź takiemu Pier...mu cierniokowi (nazwa zwyczajowa kota :) ) daj super zabawkę z kocimiętką, migającą i się skubaniec nie zainteresuje.
a ja myślałem, że to tylko mój jest takim miłośnikiem kabelków :-)

Jasiu, jakie masz zwierzątko?
Kota
A jak się nazywa?
...
A jak tata go woła?
Chodź tu p... sierściuchu!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

krzysztof jot
05-03-2011, 01:28
Krzysztofie Jot - nie bardzo łapię co chciałeś wnieść do dyskusji (zakończonej zresztą) o pogryzionym kablu?
to że masz kolekcję Sennhenszejlów? (czy jak się to pisze), bo że masz kolekcję zegarków, aparatów (chociaż nie, bo fotki telefonem robisz), chyba też rowerów to wiemy.



bo mam tez kolekcje telefonów - i chciałem tą informację jakoś sprytnie przemycić.
A do dyskusji chciałem wnieść, iz większość modeli Sennheizerów kabel ma wymienny. Co nie znaczy, że wszystkie ale wszystkie które ja mam. Mam też AKG i one też mają kabel wymienny, stąd zdziwienie problemem kabelka. No i bije się w piersi - lubię mieć. Wolno mi ?

Psychotrop
05-03-2011, 01:45
A do dyskusji chciałem wnieść, iz większość modeli Sennheizerów kabel ma wymienny. .... lubię mieć. Wolno mi ?
no tak :)
ale czy to pomoże wymienić/naprawić kabel w słuchawkach TristisAnima ? :)

maly5
05-03-2011, 02:25
SH-580 cena kabelka zrobiła na mnie wrażenie
odbiegajac od tematu (no ale problem juz w sumie rozwiazany) - wg mnie warto kupic sobie za te pare zlociszy kabel od 650 - inna dynamika, jasniejsza gora, ciekawe doznania jak na kawalek drutu ;)

Psychotrop
05-03-2011, 02:28
odbiegajac od tematu (no ale problem juz w sumie rozwiazany) - wg mnie warto kupic sobie za te pare zlociszy kabel od 650 - inna dynamika, jasniejsza gora, ciekawe doznania jak na kawalek drutu ;)

odporny na koty i inne zwirze ? ;>

krzysztof jot
05-03-2011, 02:29
no tak :)
ale czy to pomoże wymienić/naprawić kabel w słuchawkach TristisAnima ? :)

chodziło mi o to, że element ten jest tak spasowany, i tak "mocno" siedzi w obudowie, iz często właściciel nie ma świadomości że kabel w tym modelu jest wymienny. Ale pooglądałem kilka filmików na YT z tym modelem - i chyba jednak producent nie dał tu szans właścicielom kotów :). Ale czy ta informacja była aż tak szkodliwa i nie na temat aby wywołała aż konieczność komentarza i "wytykania" mi ? znam tu na forum o wiele bardziej "odjechane" od tematu wypowiedzi - i przyjmowane sa bez specjalnych komentarzy. Tyle w tym wątku.

maly5
05-03-2011, 02:32
odporny na koty i inne zwirze ? ;>
ni hu hu ;) hehehe .. nawet jak luba sie zaplacze to tylko na wybawiajace wypiecie sie mozna liczyc ;)