PDA

Zobacz pełną wersję : Lowepro Orion Trekker II??



Matam
16-05-2005, 22:41
Potrzebuję ubranko na moje D70 plus małe conieco pod kreską. Zamawiam u Hesji jutro, najprawdopodobniej będzie to plecak. Wielu doradza mi torbę, ale ja jakoś nie "widzę" tego. Wolę chyba na codzień nosić plecak, wygodniej i łatwiej. i co ważniejsze mniej się rzuca w oczy i wyróznia. Choć zdaję sobie sprawę, że torby zaletą jest dostępność do sprzętu.
Ale do rzeczy.

- Jeśli ktoś używał lub używa orion trekkera (szczególnie II) to prosze o podzielenie się doświadczeniami i wrażeniami z obcowania z tym plecakiem.

- Czy da się wyciągać sprzęt z plecaka nosząc go na jednym ramieniu i odsuwając zamek dolnej komory tam gdzie jest właśnie sprzęcik?

- Czy da się jakoś podpiąć statyw do niego, albo jakkolwiek przenosić statyw nim?

viz
16-05-2005, 23:30
- Jeśli ktoś używał lub używa orion trekkera (szczególnie II) to prosze o podzielenie się doświadczeniami i wrażeniami z obcowania z tym plecakiem.
Jak masz nie za dużo sprzętu to OK. Jak dla mnie zaletą jest gorna komora, do ktorej mozesz zapakowac podreczne rzeczy podczas wyprawy.


- Czy da się wyciągać sprzęt z plecaka nosząc go na jednym ramieniu i odsuwając zamek dolnej komory tam gdzie jest właśnie sprzęcik?
Mi sie udaje :) Ale nie jest to tak szybko jak z torby.


- Czy da się jakoś podpiąć statyw do niego, albo jakkolwiek przenosić statyw nim?
Nie ma takiej mozliwosci, chyba ze zaczniesz cudowac z pasem biodrowym + jakies rzepy i zaczepy do gornej raczki. :mrgreen:

mariusz
16-05-2005, 23:33
Trochę mało klamotów jak na plecak , chyba że przedział żywnościowy będzie :D
to wszystko w Novę 2-3 spokojnie wejdzie , oprócz tego statywu oczywiście

viz
16-05-2005, 23:40
W dolnej komorze miesci sie: body + 18-70, 70-300G, 50/1.8, lampa, 2 ladowarki (na paluszki i na akumulator aparatu), dodatkowe zasilanie, karty.
Wiec nie jest tak zle...

Matam
17-05-2005, 00:05
Dokładnie o to chodzilo viz!!! Tyle planuje zdobyć w najbliższych miesiącach albo i więcej czasu mi to zajmie. Cieszę się, że ktoś używa taki sprzęt docelowo jaki ja będę miał i jeszcze w tym samym ubranku!
Szkoda tylko tego statywu, ale co tam. Nie widzę w tej cenie podobnie dobrego dla mnie rozwiązania. Fakt iż można do górnej komory jakieś codzienne rzeczy wepchać jest zapewne bardzo praktyczny i to dodatkowo mnie cieszy.

ekonom
17-05-2005, 01:19
ja tez sie zdecyduje raczej na ten plecak...miesci wszystkie niezbedne rzeczy foto i do tego gorna komora. Ciekawy jestem tylko czy sprzet jest bezpieczny w tej dolnej komorze - np. w momencie kiedy kladziemy plecak na ziemie i takie tam. Czy jest solidnie wykonany? Czy jest w miare sztywny a nie taki "flak" ?

mariusz
17-05-2005, 06:22
Lowepro są z reguły solidnie wykonane :) ja jednak przed zakupem starałbym się przeprowadzić analizę organoleptyczną , coby po zamówieniu nie było rozczarowań że za mały , za duży , za wysoki ,za ciężki...niepotrzebne skreślić :D

darsedz
17-05-2005, 07:23
A czy taki plecak poradzi sobie z wiekszymi gabarytowo body (F70), gdy szukalem torby to sie troche nachodzilem.

PS: Jakies paski do przymocowania statywu to sobie mozna w razie koniecznosci kupic i doszyc... koszt jakies 10 zl??

Redskull
17-05-2005, 08:30
Uzywalem i pozbylem sie szybciutko wersji pierwszej. Po pierwsze dostep do sprzetu bardzo utrudniony. Mozna co prawda kombinowac z jedna szelka na ramieniu, ale wtedy nigdy nie wiadowo czy cos nie wypadnie(plecak jest dosc plytki a komora otwiera sie baaaaaaardzo szeroko)! Najlepiej jest go postawic lub poprosic towarzysza wedrowki o wyciagniecie sprzeta. Jak sie go postawi to sie zabrudzi i jest to wqrzajace(fetyszysta ze mnie). Statywu nie przytroczysz chocbys nie wiem jak sie zwijal, poprostu plecak jest miekki i statyw hula jak Bog da. Komora ladunkowa jak mala, duzo za mala. W plecaczku Rover to jest to! Wchodzi cienki polar i nic wiecej. Kiedy posiadalem ten plecak dysponowalem F75+28-80+70-300+SB-26 i troche szmelcu. Powiem, ze ciezko to bylo sensownie upchac. Jednym slowem- nie polecam (qfa, dwa slowa :oops: )

tekus
18-05-2005, 00:41
Redskull chyba przesadzasz, alez kazdy czegos innego wymaga.
Ja mam Orion Trekker (I), duzym plusem jest to ze wyglada jak zwykly plecak.
Do dolnej czesci miesci sie bez problemu: d70+kit z tulipanem, 50mm, 35mm, SB800, bateria. Jezeli lampe przerzuce do gornej komory to wejdzie jeszcze 70-300. Kwestia upakowania. Dolna komora jest dosc sztywna wiec bez nadmiernej delikatnosci stawiam na ziemi.

Redskull
18-05-2005, 11:38
Sorry, ale nie uwazam abym przesadzal. D70+kit i lampa. Tyle podaje producent i tyle sie miescie 35 i 50 nie licze bo wielkosc zadna. Po drugie jak to wszytsko upchasz to dostep baaaardzo utrudniony i tak jak napisalem przy kombinowaniu z otwieraniem na jedna szelke moze wszystko wypasc...A zmien sobie obiektyw w locie....

ekonom
18-05-2005, 13:46
no to zdecydujcie sie jeden mowi jedno a drugi drugie.... :D Nie zalezy mi na szybkosci i latwego dostepu do sprzetu natomiast fajnie ze ten plecaczek ma gorna komore na duperele a dolna na sprzet foto...tylko chodzi mi wlasnie o wykonanie i solidnosc tej dolnej komory - jak to w praktyce wyglada? Ja bym chcial nosic w dolnej komorze aparat z kitowym obiektywem ,50mm sb800 i moze jakis 70-300 - wejdze? czy trzeba to bedzie noga upychac? Napiszcie prosze nieco wiecej spostrzezen z uzytkowania tego plecaka.

viz
18-05-2005, 13:51
Pisalem...


W dolnej komorze miesci sie: body + 18-70, 70-300G, 50/1.8, lampa, 2 ladowarki (na paluszki i na akumulator aparatu), dodatkowe zasilanie, karty.

To wszystko wejdzie na pewno. Jezeli nie chcesz wydawac 2x tyle za model Rover AW to nic lepszego dwukomorowego nie znajdziesz. Bo w tej cenie (do 200zl) to najlepsze rozwiazanie.

A co do szybkosci wyjmowania sprzetu... czego mozna oczekiwac od plecaka za 200zl? W ogole jak sie chce szybko wyjmowac sprzet to sie kupuje torbe, np. model reporter.

tekus
18-05-2005, 13:55
ekonom, spokojnie ci wejdzie to co wymieniles, bez upychania noga. Ba! Nawet nie trzeba upychac kolanem. Nalezy tylko dobrze ustawic przegrodki. Podpowiem tylko ze u mnie body nie lezy centralnie. :idea:

ekonom
18-05-2005, 14:09
no to chyba sie zdecyduje na ten plecaczek - torby nie chce i tyle! Plecak jest moim zdaniem wygodniejszy na dluzszych pieszych dystansach albo do jazdy na rowerze. Dzieki serdecznie za wasze wypowiedzi!

pozdrawiam!

Giuppo
18-05-2005, 17:11
Ciekawy jestem tylko czy sprzet jest bezpieczny w tej dolnej komorze - np. w momencie kiedy kladziemy plecak na ziemie i takie tam. Czy jest solidnie wykonany? Czy jest w miare sztywny a nie taki "flak" ?

Jest solidnie wykonany. Ja ostatnio "polozylem" ten plecak ze sprzetem na ziemi z wysokosci okolo pol metra i nic sie nie stalo... skonczylo sie na strachu ;)

Redskull
18-05-2005, 20:02
Zalezy co dla kogo znaczy bezpiecznie. Plecak ma tylko 1cm pianki, bez usztywnien. Ocen sam czy jest bezpieczny, bo dla mnie nie jest...

Matam
19-05-2005, 11:43
Jest!!! Przyjechał do mnie wczoraj plecak Orion trekker II. Oczywiście zakupiony u Hesji!! Nie ma jak pewny zakup, a cena też bardzo dobra.
Przyjechał szybko i z paragonikiem w środku!

Plecak bardzo ładnie się prezentuje. Nie mam wielkiego doświadczenia aby móc porównać z innymi. Jednak mi się podoba i jest jak na moje oko bardzo dobrze wykonany. W końcu to Lowepro. Dolna komora nie jest ogromna, ale dla mnie wystarczająca. Zapewniam, że choć ma mtylko D70 z kitem i 70-300, że zmieści się tu i lampa i jeszcze jeden obiektyw.
No a górna komora z fajnymi kieszonkami itp. Przydatna ta górna przestrzeń. Nie muszę dodatkowych potrzebnych na codzień rzeczy pakować od czego innego. Mam w jednym plecak to wszystko co na codzień potrzebne u góry i sprzęt na dole.
Fajnie jest wyprofilowany, siateczka na cześći przylegającej do pleców.
A dół wydaje się bezpieczny. Pomimo, że nie jest usztywniany to pianka w pewnym sensie usztywnia dolną część. Jeżeli ktoś nie potraktuje plecaka ze sprzętem jako piłki to powinno być ok.

Proszę pamiętajcie, że plecak to nie torba a torba to nie plecak!!! I już. Mają troche inne zalety i nie adekwatne jest porównywanie.
Chciałem plecak i mam. W tej cenie trudno o coś lepszego. Jak bym miał z 550 zł to bym się nie zastanawiał i wybrał bym Oriona ale nie treekera. Jest to połączenie torby i plecaka - Extra sprawa.

Jak narazie jestem zadowolony z trekkera i jak się na tyle rozbuduje, że się nie zmieszcze to się przerzucę. Ale to jeszcze potrwa a teraz trzeba coś używać!

[ Dodano: Czw 19 Maj, 2005 ]
Świeże spostrzeżenie. Tym razem negatywne. D70 z założonym 70-300G i osłoną słoneczną nie mieści się. Trzeba koniecznie zdjąć osłonę by tak na styk włożyć D70 z założonym 70-300G.

MakeBelieve
14-10-2011, 07:45
Mogę troche odkopać? Czy do tego plecaka zmieściłby mi się d90 +55-300+50 1.8? Ogółem potrzebuję jak najtańszego plecaka własnie do tego sprzętu i żeby jeszcze jakieś klamoty weszły jak np. wyjde na miasto, czyli jakieś jedzenie, picie, portfel itp.