PDA

Zobacz pełną wersję : Przelew do USA gdzie najtaniej?



manfred
27-02-2011, 18:44
Witam serdecznie mam pytanie gdzie i w jaki sposób przelać "dollars" do USA.

HYPER
27-02-2011, 19:12
paypal ??

manfred
27-02-2011, 19:14
Za produkty płaciłem ale w sumie nie wiem ile kosztuje przelew do osoby .

HYPER
27-02-2011, 19:27
przelew do osoby jest za darmo

Boryszuk
27-02-2011, 19:29
Za produkty płaciłem ale w sumie nie wiem ile kosztuje przelew do osoby .

to chyba zależy od kwoty. Ja za 50 PLN wysłane do Polski płaciłem chyba funta z groszami

EDIT: znalazłem w historii. Za 138 złotych zapłaciłem 1.93PLN opłat. Można wybrać czy Ty płacisz czy odbiorca

manfred
27-02-2011, 19:40
No a jesli ktoś nie ma konta to w jaki sposób podejmie gotówkę?

grudzinsky
27-02-2011, 19:42
Western Union - najszybciej, ale nie najtaniej. po minucie mozna odebrac kase w dowolnym miejscu na swiecie, tam gdzie jest oddzial WU

Boryszuk
27-02-2011, 19:46
No a jesli ktoś nie ma konta to w jaki sposób podejmie gotówkę?

Nie ma konta w banku czy nie ma konta PayPal?

Założenie konta PP to kika kliknięć. Nie pamiętam teraz czy konto bankowe natychmiast łączą z kontem PayPal. To pewnie zaeży też od banku

Grabasimo
28-02-2011, 00:20
Trochę trzeba poczekać aż PayPal sciągnie minimalna kwotę. U mnie trwało to max do 5 dni z banku HSBC. A pobrali 1 pence

Sapphiron
28-02-2011, 00:27
Western Union...

Tomeek
28-02-2011, 00:53
Przerabiałem temat z PL do D. W bankach - jakaś organizacyjna tragedia, drogo i nikt nie wie o co chodzi. Western Union - drogo + kwestia dogadania czy ktoś ma ochotę odebrać sobie te pieniądze. Paypal, w sumie same plusy, jeśli powiążesz kartę kredytową z kontem Paypal, to możesz robić przelew w każdym momencie, w innym wypadku trwa to ok. 2-3 dni. Tanio i bezproblemowo.

freefly
28-02-2011, 01:03
Przerabiałem temat z PL do D. W bankach - jakaś organizacyjna tragedia, drogo i nikt nie wie o co chodzi.

Jaka organizacyjna tragedia? Robię przelewy za granicę dość często. Robi się dokładnie tak samo jak przelew krajowy.
Z tą różnicą, ze należy podać numer rachunku odbiorcy w standardzie IBAN oraz kod SWIFT (BIC) banku odbiorcy.
A że dużo kosztują to inna sprawa.

de Fresz
28-02-2011, 01:48
Jaka organizacyjna tragedia? Robię przelewy za granicę dość często. Robi się dokładnie tak samo jak przelew krajowy.

Mam dokładnie takie same doświadczenia. U mnie w banku (Multibank) przy kwotach do kilku tys. zł obecnie koszty operacji to jakieś ~20 zł (mam wrażenie że kiedyś było ze 2 razy więcej), przelewy zwykle mi dochodziły w 4-8 dni.

Tomeek
28-02-2011, 20:28
Jaka organizacyjna tragedia? Robię przelewy za granicę dość często. Robi się dokładnie tak samo jak przelew krajowy.
Z tą różnicą, ze należy podać numer rachunku odbiorcy w standardzie IBAN oraz kod SWIFT (BIC) banku odbiorcy.
A że dużo kosztują to inna sprawa.

U mnie udało mi się załatwić w dopiero trzecim banku, pracownicy nie bardzo mieli pojęcie co do czego. Ale ja mieszkam na prowincji to może i inaczej jest. Tak czy siak przelew do Niemiec kosztował mnie 80 zł i wtedy założyłem Paypal.