Zobacz pełną wersję : 50 f1.8 a tulipan
Wicked131
27-02-2011, 16:52
Witam
Czytałem kilka tematów, ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi. Czy tego typu tulipan jak w linku nie będzie winietował z Nikkorem 50 f1.8?
http://allegro.pl/oslona-tulipan-nikon-d40-d50-d60-d3000-d5000-52mm-i1465296806.html
Wydaje mi się, że gdzieś było o tym, że to zupełnie zbędne przy tym obiektywie-przecież przednia soczewka jest wystarczająco schowana
Mariusz888
28-02-2011, 18:59
Na to szkło nie ma sensu wg mnie kupować żadnych osłon - zbędny wydatek - miałem to szkło więc wiem (to tak uprzedzając pytania skąd wiem że nie trzeba ) ;)
Ja niestety wiem, że czasami osłona by się przydała - przed paluchami wpadającymi w rogi kadru :D
mateo912
28-02-2011, 19:57
Osłonę tulipanową do szkła które kręci mordką?;) bez sensu ;)
A osłona czasami by się przydała żeby np nie stało się coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/1153/dsc9661.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/img580/3640/dsc9750.jpg)
Tulipanowa bez sensu ale osłona ogólnie już nie.
Na Twoich zdjęciach te odblaski dodały uroku, wg mnie.
Nikon HR-2, to jest osłona do 50 1,8
oryginalna ok 100pln, zamiennik 30-40pln, są to gumowe osłony. Czy warto ją mieć? Myślę, że warto a z całą pewnością nie zaszkodzi a zamienniki mają bardzo przyjazne ceny;) Mam taki zamiennik, nie robiłem jednak żadnych testów na łapanie bocznego światła z osłoną i bez. Jest cały czas założona;)
Wicked131
28-02-2011, 22:19
Osłonę tulipanową do szkła które kręci mordką?;) bez sensu ;)
A osłona czasami by się przydała żeby np nie stało się coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/1153/dsc9661.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/img580/3640/dsc9750.jpg)
50 1.8 nie kręci mordką :)
mateo912
28-02-2011, 22:24
50 1.8 nie kręci mordką :)
Tak przepraszam mój błąd ;)
Zasugerowałem się tym że się wysuwa/wsuwa przy ostrzeniu ;)
tyle czasu mam już tą 50 a nigdy nie zwracałem na to uwagi :D
Wicked131
28-02-2011, 22:35
Tak przepraszam mój błąd ;)
Zasugerowałem się tym że się wysuwa/wsuwa przy ostrzeniu ;)
tyle czasu mam już tą 50 a nigdy nie zwracałem na to uwagi :D
Nie gniewam się:)
Zapytam może inaczej, czy jest jakaś znacząca różnica w działaniu między tulipanem, a osłoną okrągłą?
mateo912
28-02-2011, 22:36
przy szerokich kątach i tele jest(mniejsza winieta)
przy standardzie nie bardzo.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.