PDA

Zobacz pełną wersję : Sony kończy produkcję DSLR



koniecpolska
25-02-2011, 11:52
http://www.swiatobrazu.pl/polprzepuszczalne-lustro-we-wszystkich-korpusach-sony-22807.html

qbic
25-02-2011, 16:50
Dałeś tytuł wątku prawie jak wiodący tabloid.

GrzesiekM
25-02-2011, 17:44
... próbowałem ogarnąć temat... ale mnie nie staje ... :(
Czymże te półprzepuszczalne lustra czynią SONYaki tak rewolucyjnymi i czy warto śledzić tą drogę rozwoju?

X_ray
25-02-2011, 19:19
Śledzić warto. Dają kilka zalet w porównania z klasycznymi dslr.
- AF z detekcją fazy w filmach
- wyrzucenie mechanizacji lustra czyli mniejsze skomplikowanie konstrukcji
- kłapiące lustro nie jest już wąskim gardłem w osiągania dużej szybkostrzelności
- EVF teoretycznie powinien umożliwić możliwość konfiguracji wyświetlanych informacji

wady
- elektroniczny wizjer zamiast OVF...czyli lag + pikseloza
- jaką by superaśną matryce tam nie wsadzili zawsze pozostanie świadomość że ta sama matryca bez tego kawałka plastiku przed nią dała by mniejsze szumy

HN70
25-02-2011, 21:08
jak kupią, lub ukradną patent olympusa to Ten kawałek plastiku będzie można podnosić w miarę potrzeb za pomocą korbki (oczywiście 'korbka' będzie patentem soniacza) ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/oly_translucent-2.jpg
źródło (http://www.43rumors.com/oh-yes-olympus-is-working-on-a-tranlsucent-camera-see-the-patent/)

prz3mo
26-02-2011, 23:53
wady
- elektroniczny wizjer zamiast OVF...czyli lag + pikseloza


Myślę, że z tym Sony może sobie całkiem szybko poradzić.