PDA

Zobacz pełną wersję : jakiej firmy tusz do CISSA i wiele innych pytan



kasiasty_wojtek
24-02-2011, 22:15
Witam,na początku chciałbym nadmienić że szukajka mi nie działa -wina netu -google w ogóle się nie ładuje. Ale przejdźmy do tematu, kupiłem rok temu epsona r285 i używałem do czasu aż tusze mi się skończyły i nie miałem środków na zakup nowych ..Teraz od roku drukarka leży nieużywany z resztkami tuszy.. Co mam w tym wypadku zrobić przeczyścić jakimś specjalnym środkiem ??Jestem laikiem co do tuszy dlatego was proszę o pomoc. Poza tym jak już wspomniałem mam teraz trochę środków na zakup tuszy i systemu CISS .Który system i które tusze- z zamienników wybrać aby były porównywalne z tuszami epsona...Wiem że są tusze Lysona ale nie wiem czy są dobre,może jakieś inne. Proszę o wszelkie porady

Śli
02-03-2011, 21:45
ja kupiłem trigona i nie żałuję do wydruków kolorowych jest super na papierach epsona a po oprofilowaniu jest rewelacja

boeing
03-03-2011, 19:35
Tak jak już gdzieś pisałem - z tuszami Lyssona podobno różnie bywa (ale większość informacji na forach jest że są najlepsze)
U mnie w stosunku cena na jakość wygrały tusze z allegro od pm_sonet. Mam tusze Ink-mate i nie mogę narzekać. Raz myślałem że mi zaschły ale sprzedający sprowadził mnie na ziemię - dokładnie opisał co i jak zrobić i okazało się że zaschnięcia nie było (drukarka stała kilka dni przy kominie).
Z tego co czytałem to jak kolega wyżej pisze to trigon'y też są OK, ale osobiście ich nie sprawdziłem. Ja drukuję na papierze agfa - dużo tańsze od oryginałów epsona a jakość jest jak najbardziej OK.

pozdro

boeing
03-03-2011, 20:16
1) nie wiadomo czy tusz Ci zasechł (jak miałeś oryginalne kartridże to niekoniecznie)
2) jak zasechł to są środki chemiczne. Spokojnie na allegro znajdziesz. Jak nie dasz rady to mogę sprawdzić w mailach od kogo ja kupowałem i może nadal mają - niestety nie potwierdzę jakości bo środek do czyszczenia/moczenia głowicy mam na zaś ;)
3) ja kupiłem system z tuszami ink-mate. Trigony też podobno są ok (ale mogę jedynie wypowiadać się o ęinkmejcie"). Wg mnie Lysson jest przereklamowany - ale to możnaby jedynie stwierdzić gdyby ktoś robił teścik i miał 2 takie same drukareczki obok siebie i sprawdzał 2 typy zamieniników (w tym właśnie lyssona)

Śli
07-03-2011, 22:13
ja mam trigona i jest super, rozmawiałem ze sprzedawcą, to koreańczyk twierdzi że ma tusz lepszej jakości niz inkmate, że bierze go prosto z fabryki i jego nie jest przeterminowany- jak jest naprawde niewiem
ma ktos z Wawy Lysona na P50? może bysmy drukneli takie samo zdjęcie i porownali?
Moim zdaniem do P50 trigon jest bdobry, nie zasycha, miałem przestoje ok miesiąca i 0 problemów.

dembiec
07-03-2011, 23:22
Ja rowniez mam trigona i moge powiedziec co do kolorkow jest super !! jedynie co to problem z przyschnieciem mialem ale takim malym bo czyszczenie glowicy przez program epsona pomoglo :) ale tak to rewelacja

Iwek_22
20-03-2014, 11:28
Odświeżę trochę temat.
Nie mogę już nigdzie kupić tuszy TRIGON, na Allegro konto sprzedawcy refillpoint jest nieaktywne już od roku.
Jakiś czas temu kupiłem jakieś inne (na etykiecie nie ma nawet nazwy) i zasychają mi na drukarce.
Możecie polecić mi coś dobrego i niedrogiego?

2marekm
20-03-2014, 15:24
Na początku byłem zachwycony tuszami OCP w butelkach po 0.1 l. Ponoć niemiecki producent, co niby sugeruje niemiecką jakość /agawa.pl/. Niestety po kilku dniach zasychały i musiałem często czyścic głowice programowo. Ostatnio po niecałych dwóch tygodniach przerwy w drukowaniu zaschły "na amen". Czyszczenie programowe nie pomaga, będę musiał głowice czyścic płynem. A więc te tusze to lipa, choć wcale do tanich nie należą.
Drukarka Canon iP6700D - 6 kardridży samoresetujących.

2marekm
20-03-2014, 17:34
Ostatnio po niecałych dwóch tygodniach przerwy w drukowaniu zaschły "na amen". Czyszczenie programowe nie pomaga, będę musiał głowice czyścic płynem. A więc te tusze to lipa, choć wcale do tanich nie należą.
Drukarka Canon iP6700D - 6 kardridży samoresetujących.
Odszczekuję powyższe zdanie, pisane w stanie wq...nia :). Przyczyna bardzo prozaiczna...brak dwóch atramentów w kardridżach. Jako, że mam kardridże samoresetujące, brak było sygnalizacji braku tuszu, ponieważ prędzej wyjmując kardridż resetowałem wskazanie jego poziomu.
Przepraszam.

Iwek_22
21-03-2014, 23:18
Podbijam tylko, bo problem jest to dla mnie niemały.
A przy okazji... na skutek wielokrotnego systemowego czyszczenia drukarki, wyskoczył mi komunikat o zapełnieniu... pojemnika na zużyty tusz (czy jakoś tak) - drukarka jest w pracy, więc nie pamiętam dokładnie komunikatu. Jest możliwa/opłacalna/dostępna/możliwa do wymiany przez laika wymiana w/w?
Epson

fulpo
10-04-2014, 13:54
................. tusze z allegro od pm_sonet.
..........
kupiłem zestaw stałego zasilania do canona od nich, nie przez allegro tylko bezpośrednio przez stronę www. i od tamtej pory mam problemy z drukarką, gdy dzwoniłem, zero porady przez tel, odsyłanie do opisu na www który nic mi nie daje, dalej mam problem. Nie wspomne o tym, że zdjęcie na stronie przedstawia więcej elementów, niz to co otrzymałem od nich. NIE POLECAM !!!

mini21
10-04-2014, 14:15
Ja u nich kupowałem drukarkę + "wieczne kartridże" + CISS Ink-Mate.
Mam je już pewnie z drugi rok i nigdy nie było problemów (może jedynie z chip'ami, ale to inna bajka).

A co dokładnie się u Ciebie dzieje?

Juriko
10-04-2014, 14:54
kupiłem zestaw stałego zasilania do canona od nich, nie przez allegro tylko bezpośrednio przez stronę www. i od tamtej pory mam problemy z drukarką, gdy dzwoniłem, zero porady przez tel, odsyłanie do opisu na www który nic mi nie daje, dalej mam problem. Nie wspomne o tym, że zdjęcie na stronie przedstawia więcej elementów, niz to co otrzymałem od nich. NIE POLECAM !!!
Trochę mało opisałeś jakiego radzaju masz problem. Kupiłem jakieś 2 lata temu też u tego gościa CISSa do Canona MG5150 z tuszami InkMate. Pomijam już to, że dostałem z innymi mocowaniami wężyków nie pasującymi do mojej drukarki, bo to pikuś, problem z tym, że tusze InkMate nie drukowały, jedynie czarny pigmentowy był niezły i drukował bez problemu, barwnikowe CMYK dawały bardzo przerywany wydruk. Nie reklamowałem, wykorzystałem chipy samoresetujące i przekładam je od tamtej pory do bezchipowych tuszów PrintLab. Dziś załadowałem 20 komplet. :)

fulpo
10-04-2014, 15:42
problem wynika nie wiem, czy z zapowietrzenia, czy innego typu, co jakiś czas jakiś kolor nie drukuje, gdy miałem zamienniki, to nie było takich problemów, DODATKOWO kolory są takie sobie.
Gdy chciałem, żeby mi gość wyjasnił, czy cos nie tak robię, wiec za każdym razem odsyłał mnie na ich stronę. Dzwoniłem kilka razy, bo sądziłem, że może trafię na inną osobe w info, ale zawsze był ten sam facet :(

arciu102
10-05-2014, 18:18
Odświeżę trochę temat.
Nie mogę już nigdzie kupić tuszy TRIGON, na Allegro konto sprzedawcy refillpoint jest nieaktywne już od roku.
Jakiś czas temu kupiłem jakieś inne (na etykiecie nie ma nawet nazwy) i zasychają mi na drukarce.
Możecie polecić mi coś dobrego i niedrogiego?

Kolego masz tu :
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=15528250

Zastanawiam się czy ten tusz do Epsona 1500w i i P50 to nie jest ten sam.
Cena za to się różni znacząco.

mini21
12-05-2014, 01:23
Tak trochę OT i ku przestrodze...
Prawdopodobnie jakieś 800-900 zł pójdzie.... do śmieci (według jednego z serwisów - nie da się tego naprawić).

Prawdopodobnie CISS zatkał dysze w drukarce i w tej chwili drukuje tylko 3 kolory (z czego tylko zółty poprawnie).
Jestem w lekkiej "panice", bo drukarka nie ma nawet dwóch lat, kupowana była w sklepie od razu z CISS'em, a tu takie hece.
Najwidoczniej za rzadko drukowałem (miałem może z 1-2 tygodnie przerwy), po czym próbują wydrukować tekst, otrzymują wszystko na różowo!
Dodam, że używałem wiecznych kartridży (bo niby te miały być mniej podatne na zasychanie).

Dlatego radzę się zastanowić, czy ten CISS to aby na pewno dobre rozwiązanie, jeśli ktoś drukuje rzadziej.

Iwek_22
12-05-2014, 07:57
Dziękuję arciu102, już zamawiam.
Piszą tylko, że to tusze z nowej serii, mam nadzieję że nic nie sknocili ;-)

Iwek_22
13-05-2014, 08:19
Niestety, sprzedaje tylko komplety do drukarek 6-cio kolorowych...
Naprawdę nie zna nikt innych dobrych tuszy?

HYPER
13-05-2014, 09:59
tuszy

tuszów

arciu102
23-05-2014, 23:40
Niestety, sprzedaje tylko komplety do drukarek 6-cio kolorowych...
Naprawdę nie zna nikt innych dobrych tuszy?

http://www.inks.pl/

Tutaj zerknij, jeśli nie znasz. Sprzedają Lyson i jeszcze coś.Tanio nie jest :)

arciu102
24-05-2014, 20:39
Tak trochę OT i ku przestrodze...
Dodam, że używałem wiecznych kartridży (bo niby te miały być mniej podatne na zasychanie).

Dlatego radzę się zastanowić, czy ten CISS to aby na pewno dobre rozwiązanie, jeśli ktoś drukuje rzadziej.

Kolego rozjaśnij bardziej.
Jaki ten CISS masz, jakich tuszów używałeś?

mini21
24-05-2014, 20:43
Używałem "wiecznych kartridży" z tuszami Ink-Mate.
Na szczęście, drukarka była na gwarancji (a że kupowałem ją razem z CISS'em w tym samym sklepie...), więc naprawili ją za free (wymiana głowicy jak dobrze pamiętam).