PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana nazw plików w Picture Project



Art
16-05-2005, 20:44
Umyśliłem sobie zaraz po kupnie D70, że będę podczas zgrywania fot z aparatu zmieniał nazwy plików na date i godzinę wykonania zdjęcia. Picture Project umożliwia taką operację. Niestety ostatnio kupiłem foto bank, na który zgrywam fotki a później z niego kopiuję do kompa. Problem pojawia się w momencie kiedy próbuję zaimportować skopiowane z foto banku fotki do Picture Project, zamiast zmieniać nazwy na datę i godzinę wykonania fotki (tak jest ustawony program) to zmienia, a owszem, ale na datę i godzinę importu, czyli robi totalny bałagan.

Mam coś skopane czy Wy też tak macie? Jakieś pomysły? Bo jedyne co mi przychodzi do głowy to najpierw kopiować pliki na kartę i dopiero z karty (umieszczonej w aparacie) zgrywać do kompa. Ale to chore rozwiązanie.

Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić to będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Jey
25-05-2005, 01:33
Według mnie, to wszystko działa OK, ponieważ PP czyta datę utworzenia pliku a nie datę wykonania zdjecia.

Art
25-05-2005, 06:29
Niestety - sam też do tego doszedłem. ;-)

Pozdrawiam

Jey
25-05-2005, 09:21
To jesli chodzi o jakies rozwiązanie to trzeba by poszukać (ew.napisać :wink: ) jakiegoś softu który by odczytywał dane z exif'ow i na podstawie tego nadawał nazwę