PDA

Zobacz pełną wersję : Jak robic dobre makro tamronem 90



Skubi Glasgow
21-02-2011, 16:48
Witam wszystkich jestem amatorem nabylem niedawno obiektyw makro tamron 90 2,8 Prosze o pare wskazowek jak robic dobre makro mam aparat nikona d90 Prosze mnie niezliczowac Za Moje pytanie Prosze o pomoc i wyrozumialosc bardzo dziekuje

Anion
21-02-2011, 16:58
może najpierw poczytaj:
http://www.makrofotografia.com.pl/

kkokosz
21-02-2011, 16:58
Ale o jakie porady Ci chodzi? W ogóle o makro? Czy o konkretny rodzaj? O oświetlenie? :) Na tak postawione pytanie trzeba by tu przepisać niejedną książkę o makro, a i tak nie wyczerpałoby to tematu :)

Ogólnie jednak może się najpierw zdecyduj, o jakie makro Ci chodzi. Jeśli o owady, to poszukaj sobie odpowiednich modeli i zadbaj o dobre światło (ewentualnie zorganizuj sobie lampę i blendy) oraz dobrą stabilizację (statyw). Potem ustaw dużą przysłonę, żeby większa część owada była w polu ostrości. No i rób zdjęcia po prostu, inaczej się nie nauczysz :)

Polecam Ci dział wątkami makro, tam znajdziesz mnóstwo zdjęć i porad - jedno jest pewne, nikt Ci tutaj w pięciu zdaniach nie powie, "jak robić dobre makro", bo tak się zwyczajnie nie da ;)

Skubi Glasgow
21-02-2011, 18:11
Statyw i lampa odpada narazie spoilsman sie na obiektyw odnosnie co chce fotografowac to wszystko narazie prubowalem na kwiatach tak sobie zastanaiam sie jak mozna zrobic zdjencie glowy pajoka ale jeszcze daleka droga do tego Prosze o porady odnosnie makro co I jak jakich blendow nierobic pozdrawiam

szymonvader
21-02-2011, 18:20
google i to forum dadzą Ci tyle informacji, że nie odejdziesz od komputera przez rok, jeżeli nie chce Ci się tam poszukać to moich porad pewnie też nie będzie Ci się chciało czytać.

sebar1
21-02-2011, 18:58
Statyw i lampa odpada narazie spoilsman sie na obiektyw odnosnie co chce fotografowac to wszystko narazie prubowalem na kwiatach tak sobie zastanaiam sie jak mozna zrobic zdjencie glowy pajoka ale jeszcze daleka droga do tego Prosze o porady odnosnie makro co I jak jakich blendow nierobic pozdrawiam

może na początek ortograficznych i interpunkcyjnych?
sorki ale nie da się tego czytać

jackrabbit
21-02-2011, 19:10
code blue u ekoneta, niech ktos tam jedzie ze defibry.. no wiecie z czym :D

Rafał_Sz
21-02-2011, 19:14
(...)jakich blendow nierobic Takich, co źle odbijają światło. :)

kkokosz
21-02-2011, 20:00
A zajrzałeś chociaż tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=35? Bo coś mi się wydaje, że nie tylko Google'a nie chce Ci się zapytać, ale nawet forum przeszukać.

d90
22-02-2011, 12:30
skubi
to jaki ty masz w koncu aparat ?

Skubi Glasgow
22-02-2011, 14:14
Witam wszystkich odnosnie aparatu to d90 pisze odnosnie forum czytalem i wczoraj siedzialem ze 3 godziny nad kwiatkiem bez statywu i lampy nawet mi sie udalo cos zrobic ale jeszcze Za wczesnie na publikacje a ha sorki Za blendy

d90
22-02-2011, 15:20
trenuj
do jessosa po swiatlo
i do botanic garden
i jedziesz
zrobisz z dziesiec tysiecy fotek
i zacznie cos wychodzic powoli. hehe...
ps.
A pytalem co masz za aparat, bo mi sie zdawalo
ze twojego nicka na innym forum tez widzialem...

The Structorr
22-02-2011, 15:25
może na początek ortograficznych i interpunkcyjnych?
sorki ale nie da się tego czytać

Bo kolega ze Szkocji, dopiero się uczy polskiego :twisted:

jackrabbit
22-02-2011, 15:26
sorki Za blendy

nie ma Za co

sebaok
22-02-2011, 15:31
narazie prubowalem na kwiatach tak sobie zastanaiam sie jak mozna zrobic zdjencie glowy pajoka

Jestem ciekaw jak ekonet to przeżyje :D

d90
22-02-2011, 15:59
fajny oftop sie robi
moze wszyscy zatem do botanic
sie ustawimy

lukaszm
22-02-2011, 16:08
nie ma Za co

Ja jak pisze z polskimi znakami to jak bym sie uczyl pisac na klawiaturze. Rodzina mi wypomina, ze ojczystego jezyka zapominam.

lukaszm
22-02-2011, 16:13
Swiatlo jest najwazniejsze. W domu mysle prosciej da sie uczyc.
Blende to najlepiej z kartonu, aluminium foil i troche kleju.

d90
22-02-2011, 17:39
w domu oczywiscie ze prosciej
ale w plenerze moze jakas pieknosch
na pasek z zoltym napisem poleci...
Hehe

...qurka, teraz wiem czemu laski mnie nie zaczepiaja,
mam zmieniony pasek na tak czarny...