PDA

Zobacz pełną wersję : kabel synchro - "wypadek"



br3
21-02-2011, 12:07
Nie wiem czy komus sie cos takiego wydarzyło, ale widzialem jak ostation kolesiowi w parku spadla lampa z kabelka synchro (wisiala mu na szyi) - jestem ciekaw czy zjechala z sanek czy jest opcja ze kabel sie po prostu urwal.
Myslicie ze kupujac jakas tania podrobke narazamy sie na takie ryzyko (nie wiem czy to byla podrobka czy org.) ?? czy jest w ogole opcja zeby taki, dosc gruby, kabel sie urwal ??

adolfik9501
21-02-2011, 16:40
Wnioskuję, że mowa o kabelku TTL. Moim zdaniem nie ma opcji by w normalnych warunkach urwał się kabelek - są przewody, jest izolacja - musiałby to przeciąć czy coś. Pewnie nie zapiął lampy w sankach i się wysunęła, mocowanie jest takie samo jak na korpusie - pin/bolec. Jest też opcja, że koleś miał starą wersję SC17 a tam nie ma dziurki na pin/bolec mocujący i Sabinka się nie trzyma za dobrze.

Me_how
21-02-2011, 16:53
Jest też opcja, że koleś miał starą wersję SC17 a tam nie ma dziurki na pin/bolec mocujący i Sabinka się nie trzyma za dobrze.
Ależ oczywiście, że SC-17 ma dziurkę na bolec w gnieździe lampy. Od strony korpusu jest przykręcany (jak stare lampy sb) do sanek.
Może miałeś do czynienia z jakimś upośledzonym kabelkiem ;).

adolfik9501
21-02-2011, 17:01
Ależ oczywiście, że SC-17 ma dziurkę na bolec w gnieździe lampy. Od strony korpusu jest przykręcany (jak stare lampy sb) do sanek.
Może miałeś do czynienia z jakimś upośledzonym kabelkiem ;).

Przecież pisałem, że początkowo SC17 nie miał dziurki:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/NikonSC17_500-1.jpg
źródło (http://i.piccy.info/i5/96/98/779896/NikonSC17_500.jpg)

EDIT: I dla porównania wersja z dziurką:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cokupic.pl/i/c_big65043.jpg)

Me_how
21-02-2011, 17:11
Przecież pisałem, że początkowo SC17 nie miał dziurki:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/NikonSC17_500-1.jpg
źródło (http://i.piccy.info/i5/96/98/779896/NikonSC17_500.jpg)

EDIT: I dla porównania wersja z dziurką:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cokupic.pl/i/c_big65043.jpg)

Faktycznie - masz racje. Ale to musiało być jakoś dawno produkowane. Od kilkunastu lat (co najmniej) lampy nikona mają bolec.

adolfik9501
21-02-2011, 17:16
Faktycznie - masz racje. Ale to musiało być jakoś dawno produkowane. Od kilkunastu lat (co najmniej) lampy nikona mają bolec.

Aż tak za takim błahym problemem jak data zmiany to szperać nie będę ;) Wiem tylko, że kupując SC17 trza zwrócić na to uwagę by potem z wiertarką nie działać..

br3
21-02-2011, 17:53
Wnioskuję, że mowa o kabelku TTL. Moim zdaniem nie ma opcji by w normalnych warunkach urwał się kabelek - są przewody, jest izolacja - musiałby to przeciąć czy coś. Pewnie nie zapiął lampy w sankach i się wysunęła, mocowanie jest takie samo jak na korpusie - pin/bolec. Jest też opcja, że koleś miał starą wersję SC17 a tam nie ma dziurki na pin/bolec mocujący i Sabinka się nie trzyma za dobrze.

chodzilo mi o kabelek synchro :) a ttl to rodzaj pomiaru swiatla a nie rodzaj kabla ;p

ramzey
21-02-2011, 18:24
chodzilo mi o kabelek synchro :) a ttl to rodzaj pomiaru swiatla a nie rodzaj kabla ;p

No to się musisz douczyć bo pierwszy post to jak bym czytał zdolnego redaktora w faktach. Komuś, coś , kabelek, wisiał ......


"Kabel synchro" to może być TTL jak SC-17, 28 i może być PC, może być zwykły przewód telefoniczny jak w AB

br3
21-02-2011, 18:49
No to się musisz douczyć bo pierwszy post to jak bym czytał zdolnego redaktora w faktach. Komuś, coś , kabelek, wisiał ......


"Kabel synchro" to może być TTL jak SC-17, 28 i może być PC, może być zwykły przewód telefoniczny jak w AB

dzieki - na pewno sie naucze ile jest rodzajow kabla na swiecie :)
a idac Twoim tokiem rozumowania to "TTL" to rowiez moze byc transistor transistor logic i pewnie jeszcze 10 innych
Wszycsy rozumiemy o co chodzi i jakos nikt oprocz Ciebie sie nie spina ;p
p.s. sory ze na forum nie piszę malowniczą prozą :)

adolfik9501
21-02-2011, 22:07
chodzilo mi o kabelek synchro :) a ttl to rodzaj pomiaru swiatla a nie rodzaj kabla ;p

(...)

dzieki - na pewno sie naucze ile jest rodzajow kabla na swiecie
a idac Twoim tokiem rozumowania to "TTL" to rowiez moze byc transistor transistor logic i pewnie jeszcze 10 innych
Wszycsy rozumiemy o co chodzi i jakos nikt oprocz Ciebie sie nie spina ;p
p.s. sory ze na forum nie piszę malowniczą prozą


Brak słów.

Me_how
21-02-2011, 23:54
Brak słów.

I z tym się w pełni zgodzę.

br3
22-02-2011, 11:27
a Wy to tak zawsze wszystko na powaznie bierzecie ??