PDA

Zobacz pełną wersję : Kompozycja - spirala Fibonacciego



coroner
20-02-2011, 12:59
Witam.
Czy ktoś z Was komponuje kadry zgodnie z ciągiem Fibonacciego ?? znalazłem coś takiego przez totalny przypadek, i zaczęło mnie zastanawiać...
http://www.jakegarn.com/the-rule-of-thirds/


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/small_the20fibonacci20spiral-1.jpg
źródło (http://pics.blameitonthevoices.com/022010/small_the%20fibonacci%20spiral.jpg)

Paweł Kania
20-02-2011, 14:44
Hmm... Niesłyszałem...


A jest gdzueś maska do pobrania - czy samemu trzeba tworzyć ?

coroner
20-02-2011, 17:05
Nie mam pojęcia, dopiero dzisiaj trafiłem na temat..

DonArturo
20-02-2011, 17:13
to przykład złotej spirali -widziałem to w jakiejś książce, tylko w jakiej ...
ale jest o tym http://www.samowyzwalacz.pl/index.php/2010/03/03/zasady-kompozycji-przekatne-spirala-fibonacciego-i-inne/

sznuras
20-02-2011, 17:33
Skrypt do kadrowania w PSie kolegi z tego forum zawiera złotą spiralę
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=108467

SzMuD
20-02-2011, 20:35
Jakby ktos nie wiedzial w LR tez jest taka mozliwosc:

Crop overlay > tools> crop guide overlay> ..