PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o kartę pamięci



flashmen
19-02-2011, 18:54
Witam, czy karty GOOD RAM to dobre karty?
Chciałem kupić: http://allegro.pl/karta-pamieci-sdhc-4gb-class-6-sd-goodram-gw-i1447922734.html do mojego Nikona D80.

Używa ktoś tych kart?

DonArturo
19-02-2011, 19:02
to zależy - czego oczekujesz od tej karty?
szybka to ona nie jest, a jesli robisz w RAWach - to lepiej szybką kartę
polecam SILICON POWER - tanie i szybkie i sprawdzone :)

flashmen
19-02-2011, 19:09
Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie są jeszcze Silikon Power http://allegro.pl/karta-silicon-power-sdhc-4gb-class-10-full-hd-i1454015298.html z class10.
Z jakim body sprawdzałeś tą kartę?

DonArturo
19-02-2011, 19:54
mam ją w D300s

cheyenne
19-02-2011, 20:05
dobre karty to niestety drogie karty
jak nie chcesz po paru miesiącach stracić zdjęć kup kartę o mniejszej pojemności i wolniejszą ale sandiska lub lexara
uważaj na podróbki i kup raczej w sklepie bo na alle trafia się masa oszukanych

DonArturo
19-02-2011, 20:09
kupowałem u tego gościa z allegro - jest uczciwy!

flashmen
19-02-2011, 20:22
Ja nie pytam o uczciwość sprzedawcy tylko o kartę ;)

Co myślicie o Sandisk Extreme III w wersji HD? -Czy te pamięci są tylko robione dla kamer ?

DonArturo
19-02-2011, 20:24
odnosiłem się do komentarza cheyenne



Co myślicie o Sandisk Extreme III w wersji HD? -Czy te pamięci są tylko robione dla kamer ?

nie tylko. to już było na forum

flashmen
19-02-2011, 21:54
Czyli można przypuszczać, że Sandiski w wersji HD to szybkie karty?

avatarr
19-02-2011, 22:05
popatrz sobie na szybkosci kart oraz na przeznaczenie kart- kazdy producent oznacza swoje karty do potzreb kupujacego-ja akurat nie waham sie dobrze zapłacic za karte wersji profesjonal z sandiska lub z lexara

flashmen
19-02-2011, 22:14
Na tym Sandisku pisze tylko Extreme III HD Video 16GB 20mb/s class6

cheyenne
19-02-2011, 22:14
Czyli można przypuszczać, że Sandiski w wersji HD to szybkie karty?

to karty z napisem HD, to tylko marketing
są szybsze karty od nich
co wy ludzie z tą szybkością
strzelacie z tych aparatów jak z pepeszy
mam karty sandiska stare ultra 2 i nowe ultra 30 mb/s i nigdy nie miałem zarzutów do ich szybkości ani w a300, ani w d90, d300 i d700
wolę sprawdzoną, firmową kartę w dobrej cenie niż szybkie nie wiadomo co i po co

nie liczcie że za 100 zł dostaniecie hiper szybkie, hiper trwałe i niezawodne karty
polecam karty lexara z serii profesional jak i sandiska ultra 30 mb/s
za 16 gb CF trzeba dać około 250 zł ale to dobrze wydana kasa

kazwita
20-02-2011, 00:31
Witam.

Nieśmiało pragnę przypuścić, że D80 będzie zapisywał dane na współczesne (porządne) karty z podobną prędkością. Niezależnie od tego czy będzie to karta szybka, bardzo szybka, czy też „naddźwiękowa”. Ograniczeniem będzie elektronika wbudowana w korpus. Starczy Sandisk Ultra (15 MB/s).

Pozdrawiam.

flashmen
20-02-2011, 00:43
Weź pod uwagę, że jeszcze zrzuca się zdjęcia z czytnika na kompa :)
Myślę, że 120zł za Extreme III 16GB 2Omb/s to nie majątek :)

Szprychu
20-02-2011, 00:58
Weź pod uwagę, że jeszcze zrzuca się zdjęcia z czytnika na kompa :)
Myślę, że 120zł za Extreme III 16GB 2Omb/s to nie majątek :)
Oryginał? Biorę! Gdzie można kupić?

kazwita
20-02-2011, 01:07
Weź pod uwagę, że jeszcze zrzuca się zdjęcia z czytnika na kompa :)
Myślę, że 120zł za Extreme III 16GB 2Omb/s to nie majątek :)

Też racja, zawsze trzeba mieć świadomość wad i zalet dokonywanych wyborów. Lekko niepokoi mnie jednak cena podana przez Kolegę. Pod koniec zeszłego miesiąca kupowałem 2 sztuki Sandisków Extreme HD Video 8GB (20 MB/s). Każda z nich była droższa od wspomnianej przez Kolegę 16-stki, co od razu prowadzi do pytania o źródło pochodzenia i możliwość nadziania się na podróbki.

Pozdrawiam.

Greg77
20-02-2011, 14:55
Po pierwsze po co 16gb a po drugie 16gb extreme za 120zl to podroba i rownie dobrze mozesz kupic jakiegos tandetnego kingstona

Adam.B
20-02-2011, 15:55
Ja w hipermarkecie kupowałem kiedyś karte na szybko bo mi brakło miejsca. 8gb Sandisk II 20mb/s - niezawodna.. 100zł...
nastepnego roku kupiłem drugą.. Działaja od 2 lat.

flashmen
20-02-2011, 17:58
Po pierwsze po co 16gb a po drugie 16gb extreme za 120zl to podroba i rownie dobrze mozesz kupic jakiegos tandetnego kingstona

Dojdzie to pokaże i oby łyso Ci się nie zrobiło ;)