PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy !



claudia977
19-02-2011, 14:56
MIałam na matrycy czrna malutką plamek ktora psuła zdjecia i wziełam to patyczkiem do uszu ,Tak wiem To moja głupota,czy jak kupie zestaw to do czyszczenia bedzie ok ? czy zepsułam matryce .POmocy !
nie piszcie ,ze jestem głupia bo mnie zrobiłam straszny bląd.

Goku
19-02-2011, 15:08
A co się teraz dzieje?

kh29228
19-02-2011, 15:09
powoli... ale co to była za plamka? jakiś paproch na matrycy? wzięłaś patyczek i co? czy był on suchy czy w czymś go maczałaś? jaki jest teraz efekt? czemu uważasz, że popsułaś matryce?

claudia977
19-02-2011, 15:11
To byłam malutka czarna plamka,patyczek był suchy.
Teraz jak zwiększam przesłone To jest roztarte ; /

claudia977
19-02-2011, 15:12
Z malutkiem plamki,jest teraz roztarte

kh29228
19-02-2011, 15:20
najprawdopodobniej nic nie popsułaś, ale na Twoim miejscu wziąłbym aparat i oddał w ręce osoby, która potrafi wyczyścić matrycę

claudia977
19-02-2011, 15:23
bo Gdy robie zdjęcie na przesłonie 5,6 nic a nic nie widac ale gdy jest juz większa to szkoda gadac.
Mam nadzieje ze bedzie ok,i oddam napewno.
dziękuję :)

M_J
19-02-2011, 18:00
I na przyszłość precyzyjniej pisz temat, bo już myślałem, że jakieś wielkie nieszczęście...

natus
19-02-2011, 18:16
tak to jest z patyczkami, że przeważnie się nimi albo brud rozniesie, ten który na matrycy już jest, albo nawet naniesie dodatkowy - w końcu patyczek też na sobie ma różne paprochy, głównie włoski
jeśli robiłaś to delikatnie to na pewno nic nie popsułaś - na matrycy jest filtr i to na nim gromadzą się paprochy

amirez
19-02-2011, 19:26
Szanowna "claudia977":
1. jak aparat robi zdjęcia to wszystko OK,
2. jak nie masz wprawy nie dotykaj! matrycy,
3. poszukaj zakładu foto, gdzie czyszczą matryce - koszt chyba coś ok. 100 zł.
W gdyni mogą być kłopoty, ale w Gdyni z pewnością takowy zakład znajdziesz.
ps. a "głupia" wcale nie jesteś.

claudia977
19-02-2011, 21:17
Tak robi :))
a mam pytanie jeszcze czytałam ,ze serwis moze zrobic to za darmo ?

amirez
19-02-2011, 21:23
Czyszczenie matrycy to raczej nie. Chyba pomyliłaś z mapowaniem zimnych lub gorących pikseli. Mapowanie serwis Nikona robi gratis. "Robi" mapowanie właściwie specjalny program komputerowy. Serwisant jedynie jest operatorem kabelków ;)

claudia977
19-02-2011, 22:10
dzięki za rady :)