Zobacz pełną wersję : Karta pamięci D90
Lightjay
17-02-2011, 00:01
Przymierzam się do zakupu karty pamięci do D90 i znalazłem:
Goodaram SDHC PRO 8GB class 10
class 10
odczyt do 18 MB/s
zapis do 16 MB/s
gwarancja wieczysta cena 66,51zł
SanDisk SDHC 8GB Ultra do 15MB/s
prędkość zapisu do: 15 MB/s
prędkość odczytu do: 15 MB/s 67,70zł
SanDisk SDHC 8GB Extreme 30MB/s Edition
class 10
prędkość zapisu: do 30 MB/s
prędkość odczytu: do 30 MB/s 137,90zł
Transcend SDHC 16GB ULTIMATE VIDEO HD class 10
Prędkość: do 20 MB/s
Kompatybilne z urządzeniami wspierających format SDHC 99,99zł
nie wiem czy ma sens przepłacać 100% (seryjnych i tak nie będę robił)
ceny wzięte https://www.hurt.com.pl mają tania przesyłkę a będę u nich brał akumulatory 8 enloopów
Z góry dzięki za opinię
SanDisk SDHC 8GB Extreme 30MB/s Edition
class 10
prędkość zapisu: do 30 MB/s
prędkość odczytu: do 30 MB/s 137,90zł
Mam takie (tylko 4 Gb) i chwalę sobie bardzo.
Wałkowane 1000 500 100 900 razy. Weź Sandiska (nie ma znaczenia jaki) - miliony użyszkodników nie może się mylić. Wybierzesz inaczej a za kilka miesięcy napiszesz kolejny post pt: Jak odzyskać zdjęcia z karty. Wybór należy do Ciebie.
kiedyś miałem Transcenda - po 6 miesiącach wysiadł a razem z nim bezpowrotnie zapisane zdjęcia.
Rafał_Sz
17-02-2011, 08:49
Wałkowane 1000 500 100 900 razy. Weź Sandiska (nie ma znaczenia jaki) - miliony użyszkodników nie może się mylić. Wybierzesz inaczej a za kilka miesięcy napiszesz kolejny post pt: Jak odzyskać zdjęcia z karty. Wybór należy do Ciebie.
kiedyś miałem Transcenda - po 6 miesiącach wysiadł a razem z nim bezpowrotnie zapisane zdjęcia.
Sam używam w większości Sandisk, ale nie dyskwalifikował bym innych renomowanych producentów. Ostatnio rozpłatałem dwie stare karty - Sandisk i Kingston. W obu na płytce była zamontowana kość pamięci Samsung.
Ja mam dwie karty Toshiba 8 GB class 10, zapis i odczyt 20 MB/s, cena ok 70 zł za sztukę. Z D7000 spisują się świetnie, dodatkowo w instrukcji aparatu Toshiba jest wymieniona jako przetestowana (Sandisk zreszta też). Mam też Sandiska 4 GB class 6, zapis i odczyt też 20 MB/s i on czasami zgłaszał mi błąd karty, dlatego kupiłem Tochibę. Za cenę jednego Sandiska 8GB mam dwie Toshiby, więc wybór był prosty.
Wałkowane 1000 500 100 900 razy. Weź Sandiska (nie ma znaczenia jaki) - miliony użyszkodników nie może się mylić. Wybierzesz inaczej a za kilka miesięcy napiszesz kolejny post pt: Jak odzyskać zdjęcia z karty. Wybór należy do Ciebie.
kiedyś miałem Transcenda - po 6 miesiącach wysiadł a razem z nim bezpowrotnie zapisane zdjęcia.
Dodam ino jeszcze, żeby brać z pewnego źródła. Bowiem dane są zapisywane na karcie a nie na etykietce. :mrgreen:
Sandisk
Sent from my HTC Dream using Tapatalk
de Fresz
17-02-2011, 14:03
U mnie dobrze sprawują się: SanDisk (uwaga na podróby), Panasonic, Toshiba. Małe porównanie prędkości: KLIK! (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=148971)
Lightjay
17-02-2011, 14:08
U mnie dobrze sprawują się: SanDisk (uwaga na podróby), Panasonic, Toshiba. Małe porównanie prędkości: KLIK! (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=148971)
jak rozpoznac podróbę SanDisk aby nie wtopić ?
Rafał_Sz
17-02-2011, 15:27
jak rozpoznac podróbę SanDisk aby nie wtopić ?
Kup w jakimś sieciowym sklepie, np. w FJ. Kupno kart na Allegro to już loteria.
Antonioo
17-02-2011, 16:20
do D90 spokojnie klasa 6 wystarczy......
Rafał_Sz
17-02-2011, 16:55
do D90 spokojnie klasa 6 wystarczy......
Spokojnie "szóstka" wystarcza z D7000 które jest bardziej pamięciożerne.
Antonioo
17-02-2011, 17:44
Spokojnie "szóstka" wystarcza z D7000 które jest bardziej pamięciożerne.
mój błąd,,,,,miało być klasa 4 ;)
do D90 spokojnie klasa 6 wystarczy......
Ostatnio kupiłem SanDisk SDHC 8GB EXTREME 30MB/s CLASS 10 (114,99 zł) i jestem z niej mega zadowolony , ponadto polecam SanDisk 2/4GB Extreme III 20MB/s CLASS 6.;)
Lightjay
17-02-2011, 23:46
Ostatnio kupiłem SanDisk SDHC 8GB EXTREME 30MB/s CLASS 10 (114,99 zł) i jestem z niej mega zadowolony , ponadto polecam SanDisk 2/4GB Extreme III 20MB/s CLASS 6.;)
ile GB na maxa udźwignie d90 ?
ile GB na maxa udźwignie d90 ?
32
32
Przetestowane karty (w/g instrukcji D90):
SanDisk : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB , 8GB.
Toshiba : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB , 8GB , 16GB , 32GB.
Panasonic : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB , 8GB , 16GB , 32GB.
Lexar : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB .
Lexar : Platinum II 512MB , 1GB , 2GB , 4GB.
Lexar : Professional 1GB , 2GB , 4GB.
;)
Moze i mnie ktos pomoze. Chce kupic karte do D90. Robie zdjęcia seryjne czesto, zalezy mi na predkosci jak najbardziej.
Widzialam karty 95 MB/s ale czy jest sens? Jesli nie ta to jaka?
W gre wchodzi tylko SanDisk.
Moze i mnie ktos pomoze . Chce kupic karte do D90 . Robie zjdeica seryjne czesto , zalezy mi na predkosci jak najbardziej .
Widzialam karty 95 MB/s ale czy jest sens ? Jesli nie ta to jaka ?
W gre wchodzi tylko SanDisk .
no właśnie ponawiam pytanie, dokładnie nad tą samą kartą się zastanawiam.
Mam aktualnie Sandiska Extreme 4gb 30mb/s, sprawdzałem inne wolniejsze karty i różnica jest odczuwalna.
Ostatnio też się natknąłem na nowe extreme pro 45mb/s oraz extreme pro 95mb/s
ma to ktoś?
irimimode
16-04-2012, 23:06
Secure Digital 8GB SanDisk Extreme Pro SDHC mam na d90. Nie wiem jak z filmowaniem ale rawy, również seryjnie, wchodzą gładko. Z przesyłką, jakieś 4mce temu, kosztowała 100 złociszy. Jak dla mnie - super :)
ale która masz wersję extreme pro 45mb/s czy 90mb/s?? bo biorę również pod uwagę kompatybilność z D90..
ja również przedewszystkim do RAW'ów..
Kupiłem niedawno SanDisk SDHC 16GB/45MB/s za 90 PLN. Z D90 śmiga w trybie seryjnym i filmowaniu, aż miło.
ale jaka masz szybkosc, 95 ?
no to jeszcze może teraz wypowie się jakiś posiadacz Extreme 95mb/s? bo jeszcze nad tą wersją się zastanawiam, a róznica w cenie jest niewielka.
Ja zdecydowalam, ze kupie ta z szybkoscia 95, ale w sobote, bo jednak pojade do FJ, boje sie na allegro.
Ja zdecydowalam , ze kupie ta z szybkoscia 95 , ale w sobote , bo jednak pojade do FJ , boje sie na allegro.
koleżanko Rita: w którym FJ w wawie znalazłaś i w jakiej cenie?
karta do D90? czekam na relację, zwłaszcza RAW w serii.
W Jankach, cena 199. Do D 90. Co do RAW to ok, porobie, poki :) Do tej pory nigdy w RAW nie robilam zdjec :) , no taki ze mnie fotograf :)
W Jankach , cena 199 . Do D 90 . Co do RAW to ok , porobie , poki :) Do tej pory nigdy w RAW nie robilam zdjec :) , no taki ze mnie fotograf :)
Koleżnko mam prośbę, napisz czy bezproblemowo działa ona z D90.
i jak wygląda zapis serii zdjęć w formacie RAW...
będę wdzięczny.
ps. wybrałaś tą z prędkością 95,b/s ??
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.