PDA

Zobacz pełną wersję : Karta pamięci D90



Lightjay
17-02-2011, 00:01
Przymierzam się do zakupu karty pamięci do D90 i znalazłem:

Goodaram SDHC PRO 8GB class 10

class 10
odczyt do 18 MB/s
zapis do 16 MB/s
gwarancja wieczysta cena 66,51zł

SanDisk SDHC 8GB Ultra do 15MB/s

prędkość zapisu do: 15 MB/s
prędkość odczytu do: 15 MB/s 67,70zł

SanDisk SDHC 8GB Extreme 30MB/s Edition

class 10
prędkość zapisu: do 30 MB/s
prędkość odczytu: do 30 MB/s 137,90zł

Transcend SDHC 16GB ULTIMATE VIDEO HD class 10

Prędkość: do 20 MB/s
Kompatybilne z urządzeniami wspierających format SDHC 99,99zł

nie wiem czy ma sens przepłacać 100% (seryjnych i tak nie będę robił)
ceny wzięte https://www.hurt.com.pl mają tania przesyłkę a będę u nich brał akumulatory 8 enloopów

Z góry dzięki za opinię

BOSS
17-02-2011, 00:10
SanDisk SDHC 8GB Extreme 30MB/s Edition

class 10
prędkość zapisu: do 30 MB/s
prędkość odczytu: do 30 MB/s 137,90zł




Mam takie (tylko 4 Gb) i chwalę sobie bardzo.

ruffio
17-02-2011, 00:11
Wałkowane 1000 500 100 900 razy. Weź Sandiska (nie ma znaczenia jaki) - miliony użyszkodników nie może się mylić. Wybierzesz inaczej a za kilka miesięcy napiszesz kolejny post pt: Jak odzyskać zdjęcia z karty. Wybór należy do Ciebie.

kiedyś miałem Transcenda - po 6 miesiącach wysiadł a razem z nim bezpowrotnie zapisane zdjęcia.

Rafał_Sz
17-02-2011, 08:49
Wałkowane 1000 500 100 900 razy. Weź Sandiska (nie ma znaczenia jaki) - miliony użyszkodników nie może się mylić. Wybierzesz inaczej a za kilka miesięcy napiszesz kolejny post pt: Jak odzyskać zdjęcia z karty. Wybór należy do Ciebie.

kiedyś miałem Transcenda - po 6 miesiącach wysiadł a razem z nim bezpowrotnie zapisane zdjęcia.
Sam używam w większości Sandisk, ale nie dyskwalifikował bym innych renomowanych producentów. Ostatnio rozpłatałem dwie stare karty - Sandisk i Kingston. W obu na płytce była zamontowana kość pamięci Samsung.

wa12
17-02-2011, 09:17
Ja mam dwie karty Toshiba 8 GB class 10, zapis i odczyt 20 MB/s, cena ok 70 zł za sztukę. Z D7000 spisują się świetnie, dodatkowo w instrukcji aparatu Toshiba jest wymieniona jako przetestowana (Sandisk zreszta też). Mam też Sandiska 4 GB class 6, zapis i odczyt też 20 MB/s i on czasami zgłaszał mi błąd karty, dlatego kupiłem Tochibę. Za cenę jednego Sandiska 8GB mam dwie Toshiby, więc wybór był prosty.

Pietern
17-02-2011, 09:32
Wałkowane 1000 500 100 900 razy. Weź Sandiska (nie ma znaczenia jaki) - miliony użyszkodników nie może się mylić. Wybierzesz inaczej a za kilka miesięcy napiszesz kolejny post pt: Jak odzyskać zdjęcia z karty. Wybór należy do Ciebie.

kiedyś miałem Transcenda - po 6 miesiącach wysiadł a razem z nim bezpowrotnie zapisane zdjęcia.


Dodam ino jeszcze, żeby brać z pewnego źródła. Bowiem dane są zapisywane na karcie a nie na etykietce. :mrgreen:

pewex
17-02-2011, 09:49
Sandisk
Sent from my HTC Dream using Tapatalk

de Fresz
17-02-2011, 14:03
U mnie dobrze sprawują się: SanDisk (uwaga na podróby), Panasonic, Toshiba. Małe porównanie prędkości: KLIK! (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=148971)

Lightjay
17-02-2011, 14:08
U mnie dobrze sprawują się: SanDisk (uwaga na podróby), Panasonic, Toshiba. Małe porównanie prędkości: KLIK! (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=148971)

jak rozpoznac podróbę SanDisk aby nie wtopić ?

Rafał_Sz
17-02-2011, 15:27
jak rozpoznac podróbę SanDisk aby nie wtopić ?
Kup w jakimś sieciowym sklepie, np. w FJ. Kupno kart na Allegro to już loteria.

Antonioo
17-02-2011, 16:20
do D90 spokojnie klasa 6 wystarczy......

Rafał_Sz
17-02-2011, 16:55
do D90 spokojnie klasa 6 wystarczy......
Spokojnie "szóstka" wystarcza z D7000 które jest bardziej pamięciożerne.

Antonioo
17-02-2011, 17:44
Spokojnie "szóstka" wystarcza z D7000 które jest bardziej pamięciożerne.

mój błąd,,,,,miało być klasa 4 ;)

JURAS12
17-02-2011, 23:07
do D90 spokojnie klasa 6 wystarczy......

Ostatnio kupiłem SanDisk SDHC 8GB EXTREME 30MB/s CLASS 10 (114,99 zł) i jestem z niej mega zadowolony , ponadto polecam SanDisk 2/4GB Extreme III 20MB/s CLASS 6.;)

Lightjay
17-02-2011, 23:46
Ostatnio kupiłem SanDisk SDHC 8GB EXTREME 30MB/s CLASS 10 (114,99 zł) i jestem z niej mega zadowolony , ponadto polecam SanDisk 2/4GB Extreme III 20MB/s CLASS 6.;)

ile GB na maxa udźwignie d90 ?

ruffio
18-02-2011, 00:19
ile GB na maxa udźwignie d90 ?

32

JURAS12
18-02-2011, 12:50
32

Przetestowane karty (w/g instrukcji D90):

SanDisk : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB , 8GB.
Toshiba : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB , 8GB , 16GB , 32GB.
Panasonic : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB , 8GB , 16GB , 32GB.
Lexar : 512MB , 1GB , 2GB , 4GB .
Lexar : Platinum II 512MB , 1GB , 2GB , 4GB.
Lexar : Professional 1GB , 2GB , 4GB.

;)

Rita
16-04-2012, 15:20
Moze i mnie ktos pomoze. Chce kupic karte do D90. Robie zdjęcia seryjne czesto, zalezy mi na predkosci jak najbardziej.
Widzialam karty 95 MB/s ale czy jest sens? Jesli nie ta to jaka?
W gre wchodzi tylko SanDisk.

esk2
16-04-2012, 22:41
Moze i mnie ktos pomoze . Chce kupic karte do D90 . Robie zjdeica seryjne czesto , zalezy mi na predkosci jak najbardziej .
Widzialam karty 95 MB/s ale czy jest sens ? Jesli nie ta to jaka ?
W gre wchodzi tylko SanDisk .

no właśnie ponawiam pytanie, dokładnie nad tą samą kartą się zastanawiam.
Mam aktualnie Sandiska Extreme 4gb 30mb/s, sprawdzałem inne wolniejsze karty i różnica jest odczuwalna.
Ostatnio też się natknąłem na nowe extreme pro 45mb/s oraz extreme pro 95mb/s

ma to ktoś?

irimimode
16-04-2012, 23:06
Secure Digital 8GB SanDisk Extreme Pro SDHC mam na d90. Nie wiem jak z filmowaniem ale rawy, również seryjnie, wchodzą gładko. Z przesyłką, jakieś 4mce temu, kosztowała 100 złociszy. Jak dla mnie - super :)

esk2
16-04-2012, 23:29
ale która masz wersję extreme pro 45mb/s czy 90mb/s?? bo biorę również pod uwagę kompatybilność z D90..

ja również przedewszystkim do RAW'ów..

Walle
17-04-2012, 07:58
Kupiłem niedawno SanDisk SDHC 16GB/45MB/s za 90 PLN. Z D90 śmiga w trybie seryjnym i filmowaniu, aż miło.

Rita
17-04-2012, 08:25
ale jaka masz szybkosc, 95 ?

esk2
19-04-2012, 13:22
no to jeszcze może teraz wypowie się jakiś posiadacz Extreme 95mb/s? bo jeszcze nad tą wersją się zastanawiam, a róznica w cenie jest niewielka.

Rita
19-04-2012, 15:30
Ja zdecydowalam, ze kupie ta z szybkoscia 95, ale w sobote, bo jednak pojade do FJ, boje sie na allegro.

esk2
19-04-2012, 16:37
Ja zdecydowalam , ze kupie ta z szybkoscia 95 , ale w sobote , bo jednak pojade do FJ , boje sie na allegro.

koleżanko Rita: w którym FJ w wawie znalazłaś i w jakiej cenie?

karta do D90? czekam na relację, zwłaszcza RAW w serii.

Rita
19-04-2012, 21:03
W Jankach, cena 199. Do D 90. Co do RAW to ok, porobie, poki :) Do tej pory nigdy w RAW nie robilam zdjec :) , no taki ze mnie fotograf :)

esk2
21-04-2012, 09:27
W Jankach , cena 199 . Do D 90 . Co do RAW to ok , porobie , poki :) Do tej pory nigdy w RAW nie robilam zdjec :) , no taki ze mnie fotograf :)

Koleżnko mam prośbę, napisz czy bezproblemowo działa ona z D90.
i jak wygląda zapis serii zdjęć w formacie RAW...

będę wdzięczny.

ps. wybrałaś tą z prędkością 95,b/s ??