Zobacz pełną wersję : nieurywający szyi pasek
przegladalem pare watkow o paskach ale w wiekszosc z nich powygasaly linki i wiem ze o czyms piszecie ale nie wiem do konca o czym
Macie jakies sprawdzone paski do ciezkiej puszki ?? bo te nikonowskie to niedosyc ze swieca na kilometr napisami to jeszcze wbijaja sie ostro...
cos sprawdzonego i mocnego ??
dproject
15-02-2011, 22:07
Polecam z własnego doświadczenia paski OP/TECH
http://optechusa.com/skin/frontend/optechusa/default/images/PR/OpTechUSACatalog.pdf
Dostępne są w większości sklepów za nie wygórowaną cenę.
a mozna to gdizes w PL dostac ??
Marcin Borkowski
15-02-2011, 22:19
neoprenowy matin - świetny i niezawodny
Też używam pasków Optech, kupiłem dawno temu w GB, ale teraz są też w Polsce: http://fotozakupy.pl/akcesoria-foto/producent-op-tech-usa,48k,111p
Oprócz nich dobry jest też pasek Kata Reflex: http://www.e-cyfrowe.pl/kata-reflex-c-pasek-do-aparatu-p-9529.html
A wielu forumowiczów kupowało tanie paski neoprenowe Matin: http://www.matin.com.pl/produkt,174.html
Też używam pasków Optech, kupiłem dawno temu w GB, ale teraz są też w Polsce: http://fotozakupy.pl/akcesoria-foto/producent-op-tech-usa,48k,111p
Oprócz nich dobry jest też pasek Kata Reflex: http://www.e-cyfrowe.pl/kata-reflex-c-pasek-do-aparatu-p-9529.html
A wielu forumowiczów kupowało tanie paski neoprenowe Matin: http://www.matin.com.pl/produkt,174.html
tanie paski naoprenowe Matin sa w wiekszosc drozsze od wszystkich innych jakie mi podałeś :)
ale oczywiscie doceniam pomoc ! - zeby nie bylo
przegladam i czytam
dproject
15-02-2011, 22:44
W Krakowie:
http://www.fotoplus.com.pl/akcesoria/paski/ Na ulicy Studenckiej oraz http://www.fotopanorama.pl/category/pl/plecaki-torby-i-paski-paski na ulicy Westerplatte.
a te "zatrzaski" to sa solidne ?? bo troszke biednie wygladaja... szkoda byloby jakby kiedys ze zmeczenia odpuściły ;/
dproject
15-02-2011, 22:53
Używam tych pasków i na wycieczki i jak się zdarzy do innych celów. Od 5 lat mam, używam i chwalę naszych braci zza oceanu ze nie urywa mi szyi :) Zatrzaski używam gdy wypinam pasek i skracam go do statywu. Moim zdaniem godny polecenia.
nie widzialem jeszcze na zywo ale ten Matin wyglada chyba najbardziej solidnie
musze sie wybrac do sklepu :)
Paweł Kania
16-02-2011, 00:07
Lowepro Voyager S i C wersja (różnią się szerokością ale nie pamiętam który jest szerszy).
Te plastykowe zatrzaski mega wytrzymałe, swoje chciałem na chama rozerwać ciągnac recznie, niepoddały się.
Mega wygodny pasek do dłuższego noszenia (miękki, neopren, szeroki).
Matin'a też mam, mniej wygodny do noszenia, za to poręczniejszy przy reportaży (ze względu na brak klamerek i że jest ciut weższy).
Też polecam Lowepro. C jest szerszy i ma 7 cm, a S 5 cm szerokości. Ostatnio nabyłem Voyager S i jest rewelacyjny. Faktycznie uchwyty do wypięcia aparatu na pierwszy rzut oka wyglądają na tandetne ale jednak są bardzo wytrzymałe.
optech z klamerkami jest lepszy od lowepro z klamerkami z jednego prostego powodu, klamerki w optech sa mniejsza o mniej wiecej polowe i nie przeszkadzaja tak jak w lowepro
w obu z wytrzymaloscia nie ma problemu
mialem kiedys oba, ostal sie teraz juz tylko optech
jak klamerki daja rade to jest wart uwagi :)
Kiedyś zadałem pytanie o wytrzymałość tych klamerek od Optecha na Dpreview. Z kilkunastu odpowiedzi wynikało, że nikt ani nie doświadczył, ani nie słyszał, żeby się coś z nimi działo przykrego dla noszonego aparatu. Dlatego pasek kupiłem. Te klamerki to całkiem dobry pomysł, bo można większą część paska szybko wypiąć, kiedy jest niepotrzebna, a poza tym można dobrać różne końcówki mocujące do aparatu. Wiem, że to brzmi trywialnie, ale może zaglądają do wątku osoby, które chciałyby bliższych informacji na temat pasków innych jak Nikon.
Neoprenowy nagumowany z jednej strony jak sie raz kupi to jest jasne, ze Nikon to paski akurat ma do d...
Ja w D300s to nawet go z pudelka nie wyjmowalem.
Na allegro ebay jest cos co sie Matin nazywa sporo ludzi chwali ja tez.
moim zdanie m paski nikona sa ladne... i tu koncza sie ich zalety - nie znosze tych napisow na paskach okreslajacych model aparatu...
a jeszcze jedno pytani - czy te paski ktorych uchwyt sie montuje w dziure na śrubę statywowa daja rade ?? bo tez wygladaja niezle...
Lowepro Voyager S i C wersja (różnią się szerokością ale nie pamiętam który jest szerszy).
Też polecam Lowepro. C jest szerszy i ma 7 cm, a S 5 cm szerokości.
Ja mam Voyager S, polecam, jestem bardzo zadowolony z niego a sprzęt swoje waży
Art Erie
16-02-2011, 11:20
Mam MATIN'a i AIRCELL'a - oba są bardzo wygodne i godne polecenia (S5PRO+grip+N70-200). Quick Strap'a ( ten na śrubę statywową ) nie używałem, bo nie lubię jak mi się coś dynda przy boku. Quick Strap na dwa body jest pewnie jakimś rozwiązaniem, ale ja nie mam konieczności noszenia dwu body jednocześnie (drugie leży w torbie).
Robert_P
16-02-2011, 11:33
Neopren Matin i po temacie , nie spotkałem nikogo kto by narzekał . Jak z puszką jak w opisie z gripem i 70-200 targam to często i nie czuję nic na szyi.
a sa jakies roznice miedzy modelami Matina ?? bo jest w sklepach kilka roznych - najdrozszy najlepszy czy inne kryteria ??
mam optech pro strap od kilku lat i zdecydowanie polecam, z niczym lepszym się jeszcze nie spotkałem. jest lekki, mega wygodny i niezniszczalny.
Mam 3 sztuki najtańszego Matina neoprenowego ( chyba z Foto Bank ). Były ze mną w Tanzanii, Brazylii, Argentynie i Urugwaju. Bywało gorąco, a na szyi wisiały zawsze 2 aparaty ( D300 i Fuji S5PRO ) - paski zdały egzamin - polecam.
Mam 3 sztuki najtańszego Matina neoprenowego ( chyba z Foto Bank ). Były ze mną w Tanzanii, Brazylii, Argentynie i Urugwaju. Bywało gorąco, a na szyi wisiały zawsze 2 aparaty ( D300 i Fuji S5PRO ) - paski zdały egzamin - polecam.
paski paskami - ale tej brazylii to Ci najbardziej zazdroszcze ;p
Też polecam Matin. Po zmianie z systemowego nie czujesz ze masz coś na szyi
woytec60
16-02-2011, 13:00
a sa jakies roznice miedzy modelami Matina ?? bo jest w sklepach kilka roznych - najdrozszy najlepszy czy inne kryteria ??
Taki: http://allegro.pl/pasek-neoprene-profilowany-43mm-matin-jakosc-mf-i1462810797.html#gallery
Profilowany bo wygodniej leży na szyi i bez żadnych dodatkowych klamerek i sprzączek bo tylko przeszkadzają i osłabiają pasek.
Nosiłem na nim D700, czasem z 80-200 i dawał radę a wygoda nieporównywalna do systemowego.
solidna bestia :) chyba sie skusze
Pytanie nieco z innej beczki, ale dotyczy paska neoprenowego Matin - czy komuś pękła plastikowa sprzączka do przewlekania końcówek? Bo właśnie dziś zobaczyłem, że mam pękniętą jedną z dwóch szlufek (też plastik) które były w komplecie z Matinem... i boję się o sprzączkę, bo jak puści... to będzie tragedia!
---
Tak to się chyba nazywa? Sprzączka i szlufka?
Robert_P
18-02-2011, 12:01
Pytanie nieco z innej beczki, ale dotyczy paska neoprenowego Matin - czy komuś pękła plastikowa sprzączka do przewlekania końcówek? Bo właśnie dziś zobaczyłem, że mam pękniętą jedną z dwóch szlufek (też plastik) które były w komplecie z Matinem... i boję się o sprzączkę, bo jak puści... to będzie tragedia!
---
Tak to się chyba nazywa? Sprzączka i szlufka?
Sprzączki które służą do łączenia pasek-pasek są plastikowe i mi nie pękły ale dla bezpieczeństwa mam tak zrobione żę nie ma możliwości ich rozpięcia , poprostu paseczek mam przełożony dodatkowo przez oczka . Co do szlufki (połączenie z aparatem) to ja nie mam tam nic plastikowego tylko metalowe kółeczko więc tutaj nie ma niebezpieczeństwa.
Pytanie nieco z innej beczki, ale dotyczy paska neoprenowego Matin - czy komuś pękła plastikowa sprzączka do przewlekania końcówek? Bo właśnie dziś zobaczyłem, że mam pękniętą jedną z dwóch szlufek (też plastik) które były w komplecie z Matinem... i boję się o sprzączkę, bo jak puści... to będzie tragedia!
---
Tak to się chyba nazywa? Sprzączka i szlufka?
Mam trzy paski Matin'a i pomimo używania w trudnych warunkach wszystkie czują się świetnie i nic nie pękło.
No to mnie uspokoiliście, bo już chciałem przekładać metalowe sprzączki ze starego paska Nikona.
Szlufki - myślę o tych prostokącikach, które obejmują pasek, żeby się końcówki nie dyndały:)
Matin w południowym upale obrzydliwie spija pot z karku, poza tym ok :)
Czyli generalnie mamy do wyboru cztery paski:
1. Pasek neoprene profilowany 43mm MATIN
- http://allegro.pl/pasek-neoprene-profilowany-43mm-matin-jakosc-mf-i1462810797.html
2. Pasek neoprene profilowany ++ 43mm MATIN z przedłużeniem
- http://allegro.pl/pasek-neoprene-profilowany-43mm-z-przedluzeniem-i1462810878.html
3. Pasek Lowepro Voyager C
- http://allegro.pl/pasek-lowepro-voyager-c-camera-strap-pas-wawa-cent-i1445167997.html
4. Pasek profilowany AIRCELL
- http://allegro.pl/pasek-profilowany-aircell-nikon-d60-d90-d200-d5000-i1453386925.html
Ja główkuje nad dwoma pierwszymi i nie wiem, który wybrać. Zastanawiam się czy to odpinanie mi się przyda. ;)
Ja mam dwa paski:
Kata Reflex e
i
Vanguard ICS 008-N4.
Matinów nie lubię ze względu na nadmierną, moim zdaniem, sprężystość.
krzysiekn
19-02-2011, 12:56
ja mam matina z linku nr 1 Besona.długość ok. przy moim wzroście 180 cm(ktoś kiedyś pisał,że są za krótkie)kupiłem tą wersję,bo nie chciałem tej ze sprzączkami.trochę się bałem,żeby nie nie odpinały.owszem,pasek jest sprężysty(lekko),ale bardzo wygodny.oryginalne paski są do d.... .urywają szyję po kilku godzinach.pozdrawiam
ja mam matina z linku nr 1 Besona.długość ok. przy moim wzroście 180 cm(ktoś kiedyś pisał,że są za krótkie)kupiłem tą wersję,bo nie chciałem tej ze sprzączkami.trochę się bałem,żeby nie nie odpinały.owszem,pasek jest sprężysty(lekko),ale bardzo wygodny.oryginalne paski są do d.... .urywają szyję po kilku godzinach.pozdrawiam
Właśnie pasek do mnie dotarł. Potwierdzam, że trochę sprężynuje ale i tak jest zdecydowanie lepszy do oryginalnego, udany zakup i śmiało mogę go polecić. ;)
trojkat3
28-02-2011, 20:46
Neopren Matin i po temacie , nie spotkałem nikogo kto by narzekał . Jak z puszką jak w opisie z gripem i 70-200 targam to często i nie czuję nic na szyi.
ja mam podobnie, nosze 300-tkę z gripem i długim szkłem, czasami na koncertach 2-3 godziny. nie zauważyłem żadnych oznak zużycia, przetarć. dla niechętnych obnoszeniem się z marką są takie NO NAME - bez napisów. Ja kupuję na giełdzie w warszawskiej STODOLE.
Oczywiście można skomplikować sprawę i dodać straplock, zatrzaski etc. niestety nie widzę sensu w moim przypadku
Interesuje mnie ta Kata Reflex e mógłbyś coś więcej o niej powiedzieć.
a mozna to gdizes w PL dostac ??
są reporter strapy.. (http://www.reporterstrap.pl)
Ciekawe kiedy w PL bedzie mozna nabyc RS-7, moze byc wygodnym rozwiazaniem.
http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-7/
EDIT: Juz jest ;-)
Unrealkg
09-03-2011, 19:49
reporter tańszy a sposób noszenia aparatu taki sam, więc nie wiem czy jest sens przepłacać. :)
Tylko o tych na dwa body pojawiały się tu na forum bardzo złe opinie (włącznie z historiami o spadających na ziemie puszkach bez ostrzezenia)
Ja mam dwa paski:
Kata Reflex e
i
Vanguard ICS 008-N4.
Vanguard ICS 008-N4 - mam i ja-polecam;jest mega wygodny, szczególnie po podpięciu do body tele i gripa.
Też mam taki - potwierdzam, bardzo wygodny. Jedyny minus, że sprzączki są w tą samą stronę, tzn. nie da się spiąć wiszących przy aparacie końcówek paska ze sobą.
Ja używam paska Lowepro Voyager C i mogę śmiało polecić jest zdecydowanie wygodniej niż z nikosiowym oryginalnym, i jakość wykonania jest bardzo dobra, zatrzaski nie do rozpięcia przypadkowo i aparat leży bardzo pewnie i wygodnie, jestem bardzo zadowolony z tego paska...
ale...
jedna ważna uwaga- pasek ten jest( tzn był bo już został skrócony;) ) zbyt długi.. przynajmniej jak dla mnie.
W najkrótszej możliwej opcji aparat,a ściślej obiektyw, po zawieszeniu na szyi dyndał mi dosłownie w ch... miejscu;) i było to bardzo niewygodne i w sumie niejako niezbyt bezpieczne... nie tylko dla aparatu ;) dodam, że nie należę do osób o niskim wzroście, powiem wprost jestem wysoki, więc taka długość tym bardziej dziwi.
Skróciłem więc pasek o kilka cm z każdej strony poprzez inne wszycie zatrzasków i teraz jest git.
Tak więc wszyscy którzy planują zakup tego paska, niech liczą się z tym że może wystąpić konieczność jego skrócenia poprzez przeszycie klamerek/zatrzasków nie wiem jak to nazwać.
No chyba, że tylko mi trafiła się jakaś wersja alla Marcin Gortat, a paski te są generalnie normalnej długości;)
marszull
11-03-2011, 00:31
No chyba, że tylko mi trafiła się jakaś wersja alla Marcin Gortat, a paski te są generalnie normalnej długości;)
Bardzo mozliwe, bo u mnie tak nie jest.
az wyciagnalem i sprawdzilem i c i s
i jeden i drugi jest ok
tzn aparat gdzies ponizej klatki piersiowej, w okolicy brzucha
a nie jestem zadnym olbrzymem ;)
Zapytam jeszcze raz o różnicę między profilowanym matinem a tym z "przedłużeniem". To przedłużenie jest zdejmowane, jak to w ogóle działa? Mógłby ktoś jakieś opinie wyrazić, bo w opisach nie ma zbyt wiele na ten temat.
taki wynalazek ktoś miał?http://allegro.pl/pasek-quick-strap-pasek-nadgarstkowy-nikon-new-i1488865132.html
ja kupilem matina i jest wypasiony - mierzylem inne i byly mniej wygodne... Zobaczym czy sie urwie :)
Ja jeszcze tylko dodam od siebie, że ostatnio miałem do puchy z gripem przypiętą Sigme 300 2.8 a całość oczywiście na pasku Matina. Muszę powiedzieć, że jak na tak duży ciężar czułem się dość komfortowo. :)
Ja jeszcze tylko dodam od siebie, że ostatnio miałem do puchy z gripem przypiętą Sigme 300 2.8 a całość oczywiście na pasku Matina. Muszę powiedzieć, że jak na tak duży ciężar czułem się dość komfortowo. :)
ja mam matina od tygodnia i jakos tak jeszcze niepewnie sie czuje - jak mialem ten pasek z napisaem to bardziej pewnie sie czulem :) mysle ze to kwestia czasu az sie przyzwyczaje
polecam neoprenowy martina z pianką - rewelacja
http://allegro.pl/pasek-quick-strap-...488865132.html takich pasków się boje nie wiem czy zawiesił bym na tym swój sprzęt i spokojnie z tym chodził.
Właśnie doszedł quick strap materiał jest ok jedynym słabym punktem jest karabińczyk .Zawiązałem pasek aparatu do sznurka i okleiłem taśmą na ciasno i jest ok.kosztował 59zł myślę że spełni swoje zadanie będzie trzymał 90x z gripem i 50.Jak sprawi się w boju to już niedługo sprawdzę jak przyjadą chasydzi do Leżańska 3 dni od rana do 3 nocy.
polecam neoprenowy martina
A jest taki...?
woytec60
19-03-2011, 07:48
Właśnie doszedł quick strap materiał jest ok jedynym słabym punktem jest karabińczyk .Zawiązałem pasek aparatu do sznurka i okleiłem taśmą na ciasno i jest ok.kosztował 59zł myślę że spełni swoje zadanie będzie trzymał 90x z gripem i 50.Jak sprawi się w boju to już niedługo sprawdzę jak przyjadą chasydzi do Leżańska 3 dni od rana do 3 nocy.
No i po co było kupować z karabińczykiem?
Pisałem, Matin profilowany bez żadnych "ulepszeń".
Najlepszy.
Kupilem Matina bez zadnych udziwnien i jestem bardzo zadowolony, i nawet chyba fajnie ze troche sie rozciaga ten neopren bo amortyzuje przez to:)
Juz mi szyja nie ciazy jak zawiesze d300s z gripem i N300.
Moge tylko polecic ten pasek.
pozdro
Czy używał ktoś pasków Reporter Strap ?
Zastanawiam się nad trzema modelami, ale nie wiem który jest lepszy w praktyce:
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-s.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-rs.html
Słyszałem o tej firmie sporo dobrych opinii...
Czy używał ktoś pasków Reporter Strap ?
Zastanawiam się nad trzema modelami, ale nie wiem który jest lepszy w praktyce:
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-s.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-rs.html
Słyszałem o tej firmie sporo dobrych opinii...
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=163530
Sapphiron
29-03-2011, 07:51
Ja jakiś czas temu kupiłem pasek Air Cell. Jakby ktoś nie wiedział to to koromysło z bąbelkami powietrza. Co dziwne koromysło które się sprawdza.
Mam akurat wersję prostą (bo jest i zaokrąglona dopasowująca się bardziej do szyi), parę imprez już zrobiłem, parę sesji też poszło i powiem szczerze o nieeebo lepszy niż ten co dają standardowo czy do s5 czy do d700. I nawet taki drogi nie jest ;)
2x OP/TECH od czterej lat te same. Zero problemów. Dorzuciłem BlackRapid RS-7 na próbę. Trochę się trzeba psychicznie przyzwyczaić, ale efekt jest bardzo dobry.
nie wiem jak mogłem być na tyle leniwy że od dwóch lat się zabierałem za zakup paska i jakoś to odkładałem i zapominałem co kilka miesięcy.... teraz wreszcie kupiłem 2x matin profilowany 120cm i jestem zachwycony! Trochę bałem się że tak jak niektórzy piszą może być za krótki, ale dla mnie jest wystarczający i nawet mam zapas jeszcze parę centymetrów
Ponieważ ostatnio na plenerze rozstałem się z paskiem Vanguarda muszę coś nowego kupić... Rozumiem, że ostatnimi czasy nic lepszego od Matina się nie pojawiło? ;)
I od razu pytanko do użytkowników tegoż - jest on na tyle długi, żeby komfortowo nosić aparat przerzucony przez ramię a'la Quick Strap i podobne?
Ja jakiś czas temu kupiłem pasek Air Cell. Jakby ktoś nie wiedział to to koromysło z bąbelkami powietrza. Co dziwne koromysło które się sprawdza.
Mam akurat wersję prostą (bo jest i zaokrąglona dopasowująca się bardziej do szyi), parę imprez już zrobiłem, parę sesji też poszło i powiem szczerze o nieeebo lepszy niż ten co dają standardowo czy do s5 czy do d700. I nawet taki drogi nie jest ;)
ja też kupiłem taki pasek :-)
A co do wersji krzywej to niby była ale czekałem 2 miesiace na dostawę i nie kupiłem bo nie było u dystrybutora. Cena 49 zł. A wygodny jest.
Sapphiron
15-09-2011, 20:05
Taki mały update po tym sezonie:
Pasek AirCell sprawdza się wyśmienicie. Zestaw d700+35-70/2.8+sb900 na pasku a kark w stanie nienaruszonym :) Nie boli, nie ma otarć, nie ślizga się. Po prostu dobrze przylega i nie przeszkadza.
Dokładnie, jest wygodny. I jak jest gorąco to normalnie się go nosi.
hydra_ulik
15-09-2011, 21:17
Witam
Czy mówicie o tym -> http://bi-foto.pl/paski-do-sprzetu-foto/75-pasek-aircell-neoprenowy-prosty.html ?
Przymierzam się do nowego paska (Matin zasmakował psu, tfu, tfu ...suce :D ) i ten mam właśnie na celowniku.
Czy BlackRapid jest na prawdę taki dobry ?
pozdrawiam Grzechu
Sapphiron
15-09-2011, 21:18
Tak wygląda że to ten :)
Ponieważ ostatnio na plenerze rozstałem się z paskiem Vanguarda muszę coś nowego kupić... Rozumiem, że ostatnimi czasy nic lepszego od Matina się nie pojawiło? ;)
I od razu pytanko do użytkowników tegoż - jest on na tyle długi, żeby komfortowo nosić aparat przerzucony przez ramię a'la Quick Strap i podobne?
jak chcesz długi pasek to może zainteresuje Cię pasek Kata Reflex-C ma dodatkowo dwie kieszonki na karty pamięci, posiadam takowy i jestem z niego zadowolony.
Ja używam pasek firmy Crumpler i jestem bardzo zadowolony :)
Mam przeszło 180cm wysokości, aparat mam przy biodrze i jeszcze kilka cm. mam zapasu :D
http://www.srsmicrosystems.co.uk/ProductImages/fullsize/crumplersingaporesling.jpg
samson09
18-09-2011, 19:26
Ja używam pasek firmy Crumpler i jestem bardzo zadowolony :)
Mam przeszło 180cm wysokości, aparat mam przy biodrze i jeszcze kilka cm. mam zapasu :D
http://www.srsmicrosystems.co.uk/ProductImages/fullsize/crumplersingaporesling.jpg
A gdzie taki mozna kupic bo nigdzie nie moge znalezc?
Ja, ten pasek zakupiłem w Dublinie!
Co, do dostępności w PL - hmm :/
Google pierwsze co pokazały tu (http://dcfoto.pl/Pasek-do-aparatu-Crumpler-Singapore-Sling-granatowy-p2532.html)
tylko gwoli informacji: Odpalona jest polska strona R-Strapow: www.blackrapid.pl, mozna tam kupic, cena sa wyzsze niz USA ale po odliczeniu VAT i kosztow wysylki z USA wychodzi pi x drzwi podobnie..
przeglad jest tutaj: http://youtu.be/Wy6Ni6tF3QQ
samson09
20-09-2011, 19:59
Ja, ten pasek zakupiłem w Dublinie!
Co, do dostępności w PL - hmm :/
Google pierwsze co pokazały tu (http://dcfoto.pl/Pasek-do-aparatu-Crumpler-Singapore-Sling-granatowy-p2532.html)
A jaki do jest dokładnie model?
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190503 - od kolegi z Forum
lub
http://fotoklik.pl/pasek-blackrapid-rs-4-warszawa-lodz.html - nowy
http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-7/ - stronka producenta
p.s.
podejrzewam, że mowa o RS-5
samson09
20-09-2011, 20:23
google, google i jeszcze raz google (choć to nie reklama) ;) :)
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190503 - od kolegi z Forum
lub
http://fotoklik.pl/pasek-blackrapid-rs-4-warszawa-lodz.html - nowy
http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-7/ - stronka producenta
p.s.
podejrzewam, że mowa o RS-5
no ale mi o ten chodziło http://www.srsmicrosystems.co.uk/ProductImages/fullsize/crumplersingaporesling.jpg, a to chyba inny model i firma?
A jaki do jest dokładnie model?
Jest w nazwie pliku i w tytule linkowanej strony - Crumpler Singapore Sling ;)
Tu jest filmik: Crumpler Singapore Sling (http://www.youtube.com/watch?v=S7qybeK0JFs)
bragjure
20-09-2011, 23:21
Mam Crumpler Industry Disgrace za 35$...Kupowany w USA...i przywieziony przez życzliwe osoby do Polski...
Tu link do pooglądania :
http://www.crumpler.com/us/Camera-Bags/Camera-Straps-Accessories/Industry-Disgrace.html?LanguageCode=EN&SKU=IDE001-B00000
Używam z D700 łącznie nawet z N/80-200 i nie urywa szyi :-) ...
Niestety wg. mnie niedostępny w Polsce...ale może się mylę
Pasek ma część szyjną miękką i szeroką oraz nieślizgającą się...podobną do Matina .
Moim zdaniem jest jednak lepiej wykonany...
Dodatkowo długość jest wystarczająca i wszystkie klamry są plastikowe...
Jeżeli ktoś potrzebuje dokładnych informacji o wymiarach ( bo na w/w stronie jest ich mało ) to mogę zmierzyć i podać...Ogólnie BARDZO polecam!!!
bragjure
20-09-2011, 23:24
...a tu jest filmik o crumpler industry disgrace
http://www.youtube.com/watch?v=VNSpnXaLoEg&feature=related
no ale mi o ten chodziło http://www.srsmicrosystems.co.uk/ProductImages/fullsize/crumplersingaporesling.jpg, a to chyba inny model i firma?
wow! nie zajarzyłem ;)
zmęczenie dniem dzisiejszym :)
Te paski Crumplera wyglądają super, teraz tylko pytanie gdzie to kupić...
EDIT: Singapore Sling jest na brytyjskim Amazonie, cena Ł28.99+3.49 przesyłka. Trochę sporo...
Te paski Crumplera wyglądają super, teraz tylko pytanie gdzie to kupić...
EDIT: Singapore Sling jest na brytyjskim Amazonie, cena Ł28.99+3.49 przesyłka. Trochę sporo...
Fakt Crumplery wyglądają super, zapewne wygodne ale są sztywne - właściwie cały pasek jest owinięty neoprenową szarfą. Taki pasek potrzebuje dodatkowego miejsca w torbie.
Najgorsze jest to, że mało jest sklepów, w których można takie paski pomacać. Bo podoba mi się owy Crumpler czy np. Kata Reflex, ale ciekaw jestem możliwości zwinięcia tego i ile miejsca zajmuje w torbie.
Najgorsze jest to, że mało jest sklepów, w których można takie paski pomacać. Bo podoba mi się owy Crumpler czy np. Kata Reflex, ale ciekaw jestem możliwości zwinięcia tego i ile miejsca zajmuje w torbie.
Kata Reflex (miałem model "e") zajmuje mało miejsca; daje się łatwo zwinąć. Obecnie mam Vanguarda i on już zajmuje sporo więcej miejsca w bagażu.
hostman22
22-09-2011, 22:16
Posiadam pasek A-lab, bardzo wygodny. Materiał miły w dotyku przyjemnie leży na szyi (po nikonowskim chyba wszystko jest lepsze ;) ), długi (pozwala nosić aparat jak torbę na ramię - takiego właśnie szukałem :) ), ciekawy design.
Kata Reflex (miałem model "e") zajmuje mało miejsca; daje się łatwo zwinąć. Obecnie mam Vanguarda i on już zajmuje sporo więcej miejsca w bagażu.
Super, bardzo mnie ta informacja cieszy. Jak z długością tej wersji E? Da się wygodnie nosić aparat przez ramię a'la Reporter Strap?
Super, bardzo mnie ta informacja cieszy. Jak z długością tej wersji E? Da się wygodnie nosić aparat przez ramię a'la Reporter Strap?
aktualnie kata reflex ma bardzo długie "wąsy", które wchodzą w uchwyty w naszych lustrzankach, więc można spokojnie dopasować sobie do długości ciała nawet w przypadku użytkowników z 2m wzrostu
Ja w ciemno zakupiłem pasek firmy Pacsafe ale sztywne linki bardzo utrudniały upchnięcie go w torbie.
Teraz mam Lowepro Transporter i jestem b. zadowolony. Pasek może być też długi i posiada regulację - po wyciągnięciu dosięga pasa od spodni, mogę też śmiało przerzucić go przez ramię a mam 188cm wzrostu. Neoprem ma 5 cm. szerokości i 30cm. długości - jest trochę węższy i sporo krótszy od większości neoprenowych pasków ale dla mnie wystarcza. K-7 z Sigmą 17-70 nosi się b.dobrze; nawet z doczepioną lampą nie czuję dyskomfortu. Plastykowe zatrzaski mimo początkowych obaw spisują się dobrze.
Do paska jest dołączona kieszonka na karty pamięci. Początkowo miałem zamiar usunąć tę kieszonkę zaraz po zakupie ale zrezygnowałem szybko z tego pomysłu - to idealne miejsce na dodatkową kartę pamięci która zawsze pozostaje z aparatem.
Azazel85
27-09-2011, 03:22
I ja pod wątek pozwolę sobie się podpiąć.
Lipa straszna, że tych pasków tak mało, żeby w sklepie stacjonarnym było choć kilka i pomacać i porównać można było :/
Z pasków, które chyba najbardziej biorę pod uwagę: (trochę tego, kolejność przypadkowa)
Aircell Profilowany (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aircell-profilowany-pasek-neoprenowy.html)
Lowepro Voyager C (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-voyager-c-pasek.html) / Voyager S (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-voyager-s-pasek.html) / Lowepro Transporter (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-transporter-pasek.html)
OP/TECH Pro loop Strap 3/8 (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/op/tech-pro-loop-strap-3-8-cala-pasek-czarny.html) / OP/TECH Envy Strap 3/8 (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/op/tech-envy-strap-3-8-cala-pasek-czarny.html)
Kata Reflex E (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/kata-reflex-e-pasek-z-zaczepami.html) / Kata Reflex C (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/kata-reflex-c-pasek.html)
Można przyjąć że szerszy pasek będzie wygodniejszy - czy niekoniecznie? Podobnie z gąbkami i wszelkimi tego typu zmiękczaczami - pomagają czy wszystko zależy od profilu i projektu samego paska?
Zależy mi głównie na wygodzie i komforcie, reszta w sumie mniej ważna (choć wiadomo, pasek musi dać się zwinąć i wsadzić razem z aparatem do plecaka).
Wisieć na tym będzie max D300+grip+S50-150/2,8+SB900. Czyli dużo i nie dużo... :)
Po przeczytaniu wątku, wniosek wysnuć można iż są to produkty podobne jakościowo, na żaden nikt jakoś specjalnie się nie skarżył... Sprzączek/złączek itp z Waszych postów wynika że obawiać się nie ma potrzeby, aparat się nie wypnie, o glebę nie grzmotnie.
A "wygody" zdaję sobie sprawę nie da się jakoś "statystycznie zmierzyć" i być obiektywnym w tym względzie :/
Ktoś kojarzy może gdzieś sklep w 3mieście, gdzie mogliby mieć 3-4 z w/w pasków "od ręki" do pomacania?
Zdecydowałem się zakupić Lowepro Transporter, zdam relację jak już będzie u mnie. Co ciekawe, najtaniej był w Merlinie...
samson09
01-10-2011, 14:03
Ja za radą Sapphirona nabyłem aircell profilowany. Na razie mogę powiedzieć tylko jedno - wygodny.
joker333
01-10-2011, 14:35
Zdecydowałem się zakupić Lowepro Transporter, zdam relację jak już będzie u mnie. Co ciekawe, najtaniej był w Merlinie...
mam i do zestawu d700 i 24-70 (czasem dodatkowo sb900) nie polecam to dla tego paska za wiele ... a właściwie dla mojej szyi. Po kilku godzinach piłuje odczuwalnie i zmusza do noszenia aparatu ciągle w ręku na luźnym pasku
Porównania do innych dobrych pasków zbytnio nie mam więc może i zbyt wiele wymagam, na pewno między tym co daje nikon jest przepaść :)
neoprenowy matin, jak pisali chlopaki na poczatku wątku i nie trzeba cudow za niewiadoma jaka kase. Wytrzymaly i wygodny. Widzialem pare innych z np d700 i swojego bym nie zamienil.
ja już jestem po intensywniejszych testach Matina profilowanego z d700+24-70+sb900 i duuuzzoooo wygodniej się nosi. w Górach czasem przerzucony aparat przez ramię i starcza mi paska na długość a dodatkowo dzieki temu ze sie rozciąga to fajnie amortyzuje.
No ale oczywiście neoprenowy pasek to nie jakiś magiczny przedmiot więc myślę że jak cały dzień powisi na szyi to kark będzie podobnie bolał ;)
Sapphiron
09-10-2011, 08:55
Ja za radą Sapphirona nabyłem aircell profilowany. Na razie mogę powiedzieć tylko jedno - wygodny.
Ja pracuje nadal na nim, cały sezon ślubny ogarnięty, zero problemów :)
Mam Lowepro Transporter od paru i dni i jak dla mnie ok. Długość w sam raz - noszę aparat przez ramię i jest on ani za nisko, ani za wysoko, aczkolwiek nie mam już zapasu długości.
Kieszonka na karty bardzo fajna, umieszczona w dogodnym miejscu. Na dwie CFki jest trochę przyciasna, ale wchodzą - nie zaszkodziłoby, gdyby była trochę szersza (karty mieszczą się tylko bokiem).
Element wyściełany jest dość gruby i wygodny, aczkolwiek spodziewałem się, że będzie szerszy. Długość ok. Na temat gumowego, antypoślizgowego wzorku się nie wypowiem, bo przy moim sposobie noszenia aparatu jest on niepotrzebny. Zastanawiam się jednak, czy przy noszeniu na szyi owy wzorek by nie parzył przy upale.
Ogólnie jestem zadowolony. :)
bartek87
09-10-2011, 19:46
Aircell profilowany wydaje mi się bardzo wygodny, nie czuć ciężaru :) ale odrobinę za długi nawet na maksymalnym skróceniu...
Art Erie
09-10-2011, 19:59
Aircell profilowany wydaje mi się bardzo wygodny, nie czuć ciężaru :) ale odrobinę za długi nawet na maksymalnym skróceniu...
A masz nożyczki ? Ja ze swojego Aircell'a wywaliłem te plastikowe sprzączki; również polecam.
samson09
09-10-2011, 21:16
Aircell profilowany wydaje mi się bardzo wygodny, nie czuć ciężaru :) ale odrobinę za długi nawet na maksymalnym skróceniu...
U mnie przy 180cm leży świetnie. Kwestia odpowiedniego dopasowania.
hijax_pl
09-10-2011, 21:30
A ja od Aircell'i wolę paski typu r-strap...
Wiem - nie jest on na szyję, ale d700+mbd10+70-200+sb-900 wisi i nie czuć ciężaru...
bartek87
09-10-2011, 23:54
r-strap wydaje mi się bardzo ciekawą opcją, ale nie na luźne amatorskie noszenie chwilę aparatu, potem chwilę w torbie itd. - tak mi się przynajmniej wydaje... ale myślę że w przyszłe wakacje zakupię podwójny (robię analog + cyfra) i sprawdzę samemu :)
Który z tych opisywanych pasków nada się do zawieszenia aparatu przez ramię? I czy to nie przesada używanie takiego paska na zwykłych spacerach?
hijax_pl
12-10-2011, 07:49
Który z tych opisywanych pasków nada się do zawieszenia aparatu przez ramię?Każdy
I czy to nie przesada używanie takiego paska na zwykłych spacerach?Przesada? Co masz na myśli? To jak ludzie się będą patrzeć czy względy ergonomii?
Każdy Przesada? Co masz na myśli? To jak ludzie się będą patrzeć czy względy ergonomii?
O to jak ludzie będą patrzeć :)
nie będą patrzyć właśnie :) wreszcie nie muszę pasków na lewą stronę obracać żeby schować piękne napisy NIKON FX AF D60000s HD LV
A czy taki aparat przewieszony przez ramię nie dynda się za bardzo w trakcie chodzenia? Nie lata na boki?
hijax_pl
12-10-2011, 22:29
Odwróć obiektywem do siebie i "zarzuć" za siebie... I nie będzie dyndał i przez przypadek nie przywalisz szkłem w coś ;)
hijax_pl
13-10-2011, 14:36
Ten pasek (http://www.foto-tip.pl/sklep/pasek_quick_strap_ii-p-2205.html) jest w miarę ciekawy i sprawia wrażenie solidnego - w opisie wspomniano o technologii neoprenowej, brzmi bardzo profesjonalnie ;)
1) Ciekawe to jest cena, ale nie wiadomo czy pasek też
2) Nie wiem czy po obejrzeniu zdjęć tego paska coś na temat solidności można powiedzieć. Najbardziej istotny nie jest pasek, ale punkt w którym karabińczyk się styka z paskiem - kiepski nit i aparat sam odpada...
3) Używanie "trudnych" wyrazów nie jest świadectwem profesjonalności ;)
Po tym zdjęciu nie wiem czy bym się zdecydował na taki pasek.
Neopren - czyli bardziej elastyczny (bo gumowy), ale .. jakie obciążenie ten pasek wytrzyma? ;)
2 tygodnie temu kupiłem pasek Aircell (wersja prosta) i jestem zachwycony.
W porównaniu do paska dostarczanego z aparatem to niebo a ziemia.
Z czystym sumieniem mogę polecić!!!
marszull
13-10-2011, 18:43
Ten pasek (http://www.foto-tip.pl/sklep/pasek_quick_strap_ii-p-2205.html) jest w miarę ciekawy i sprawia wrażenie solidnego - w opisie wspomniano o technologii neoprenowej, brzmi bardzo profesjonalnie ;)
ciekawe to jest to ze wiekszosc twoich postow dotyczy fototipa
i to juz nie pierwszy raz i nie tylko na tym forum (na CB takze),
ktos z fototip uprawia kryptoreklame
Ja w stodole na giełdzie zakupiłem matina.
Prosty, bez żadnych klamerek i innych wodotrysków - używam go pewnie od ponad roku i wygląda jakbym go wczoraj wyjął z folii...
marszull
13-10-2011, 19:19
A moze ktorys mod by dodal do tego tematu ankiete?
Kazdy kto by wchodzil zeby zobaczyc ten temat widzialby jakie sa najpopularniejsze paski
ja proponuje:
aircell profilowany
matin neoprenowy
lowepro voyager c
lowepro voyager s
lowepro transporter
na pewno ktos jescze cos zaproponuje
dobrze zeby byla mozliwosc glosowania na wiecej niz jedna opcja (np. ja mam 2 rozne voyagery)
campermtb
16-10-2011, 14:39
Dobry pomysł. A tak przy okazji to mam voyagera c. Jestem nim miło zaskoczony bo d200 z gripem, sigma 70-200 2.8 i sb900 leżą całkiem komfortowo! Nie odparza i nie obciera tak szyi jak nikon i co było dla mnie wazne nie zsuwa się z ramienia, gdy zarzuci się go jak torbę. Na początku bałem się również tych zapinek plastikowych, ale okazują się na prawde solidne. Więc jednym słowem POLECAM!
A co można zrobić, żeby na szyi aparat wisiał obiektywem do dołu a nie obiektywem do przodu? Jak się zapnie normalne paski to źle wisi. Może jakieś kółeczka trzeba do body podczepić?
Sapphiron
18-10-2011, 09:57
no i po ostatnim weselu w sezonie. Zestaw d700+35-70/2.8 + sb-900. Szyja nie boli, nie jest poocierana (chociaż pracowałem prawie non stop od 14 do 2:00).
Kolejny raz pasek aircell pokazał klasę :)
P.S.
Po całym gorącym sezonie wciąż wygląda jak nówka :)
Paulincia89-16
19-10-2011, 13:00
Sapphiron piszesz może o którymś z tych modeli paska?
http://allegro.pl/aircell-pasek-profilowany-nikon-d5100-d7000-d300s-i1879519366.html
http://allegro.pl/aircell-pasek-neoprenowy-nikon-d3100-d7000-d300-d3-i1881823720.html
Również zastanawiam się nad zakupem czegoś wygodniejszego i nie rzucającego się w oczy.
Sapphiron
19-10-2011, 21:26
O tym: http://allegro.pl/aircell-pasek-neoprenowy-nikon-d3100-d7000-d300-d3-i1881823720.html
Bardzo polecam :) zresztą tak jak mówiłem post wyżej :)
hijax_pl
19-10-2011, 21:36
Ja mam Aircella firmy CAMLINK. Też porządny pasek.
Hubert Adamczyk
26-10-2011, 16:00
Ja osobiście używam Lowepro Camera Strap Voyager C i jestem bardzo zadowolony.
Te klamerki w AirCell dają radę?
A co można zrobić, żeby na szyi aparat wisiał obiektywem do dołu a nie obiektywem do przodu? Jak się zapnie normalne paski to źle wisi. Może jakieś kółeczka trzeba do body podczepić?
W najnowszym Digital Foto Video widzialem test hamerykanskich pasków reporterskich i szelek Blackrapid, aparat wisi szklem do dolu. Podali namiar www.blackrapid.pl (http://www.blackrapid.pl)
W najnowszym Digital Foto Video widzialem test hamerykanskich pasków reporterskich i szelek Blackrapid, aparat wisi szklem do dolu. Podali namiar www.blackrapid.pl (http://www.blackrapid.pl)
emte i ty miałeś czelność zarzucać komuś, że jest reprezentantem Crumplera? rozumiem że starasz się wspierać swój biznes (a może po prostu piszesz posty na forach na zleceniie za 10 groszy od sztuki, czy jakie tam są stawki), ale odrobinę więcej finezji bo efekt uzyskujesz troszkę inny niż się spodziewasz
emte i ty miałeś czelność zarzucać komuś, że jest reprezentantem Crumplera? rozumiem że starasz się wspierać swój biznes (a może po prostu piszesz posty na forach na zleceniie za 10 groszy od sztuki, czy jakie tam są stawki), ale odrobinę więcej finezji bo efekt uzyskujesz troszkę inny niż się spodziewasz
Na razie wygląda na to, że kolega emte pisze tylko w tematach o torbach i plecakach, więc rzeczywiście wygląda na naganiacza firmowego/branżowego.
Przewiduję rychły wylot z baru. ;)
Przewiduję rychły wylot z baru. ;)
Wróżka, czy cóś? Numery totka poproszę ;)
Może ktoś ma ktoś taki pasek i mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania?
http://allegro.pl/camera-armor-pasek-do-aparatu-na-szyje-uchwyt-i2257513982.html
D300s będzie na nim wisiał:)
Ja również jak jeden z kolegów wspomniał używam Matina za niecałe 50zł i jest ok. Godzinami można sprzęt nosić i komfort jest bardzo dobry.
stachmuszel
19-04-2012, 14:48
A czy tego Matina można odpinać na cito od korpusu? Poszukuję pasek, który można szybko odpiąć.
Sapphiron
19-04-2012, 17:55
patrz post 117 w tym wątku ;)
W tym droższym Matinie można spokojnie odpiąć pasek od aparatu: http://www.systembank.pl/produkt,437,2109.html
Posiadam od jakichś 4 lat tego droższego Matina z odpinaniem i wszystko gra i nic się nie odpina.
Sapphiron
19-04-2012, 20:58
ja wolę AirCella... Dlaczego? za te jego cudowne wypustki ;) Przy zestawie d3+N70-200 człowiek daje radę przeżyć bez urwanej głowy ;)
stachmuszel
19-04-2012, 21:46
O tym: http://allegro.pl/aircell-pasek-neoprenowy-nikon-d3100-d7000-d300-d3-i1881823720.html
Bardzo polecam :) zresztą tak jak mówiłem post wyżej :)
Tylko czy te klamerki sa odpowiednio wytrzymale i czy nie wypna sie pod ciezarem? Chyba wolalbym cos odpinanego przy samym korpusie.
Sapphiron
19-04-2012, 21:56
Tylko czy te klamerki sa odpowiednio wytrzymale i czy nie wypna sie pod ciezarem? Chyba wolalbym cos odpinanego przy samym korpusie.
Przeżyły ze mną i moimi kolosami kilka wesel, kilka repo sportowych (długie tele) kilka innych bajerów, mnóstwo sesji itp. Ani razu nawet nie zaskrzypiały ani zajęczały a najcięższy zestaw jaki miałem na nim to d3+24-70+sb900+baterypack do sabiny. Zero zmęczenia materiału jak dotąd.
Też się obawiałem ale są tak zrobione że same się nie wypinają...
chevalier
19-04-2012, 22:48
Tylko czy te klamerki sa odpowiednio wytrzymale i czy nie wypna sie pod ciezarem? Chyba wolalbym cos odpinanego przy samym korpusie.
Ja podobnie jak Sapphihon używam Aircella i nie mam z nim problemów. Początkowo obawiałem się o klamerki, ale spokojnie dają radę. Nie raz miałem zapięty D700 z MB-D10 +70-200 f/2.8 + SB-900 i żadnych oznak słabości. Wypustki dają duży komfort, choć powodują lekką sztywność paska, co jest nieco problematyczne zwłaszcza w torbie/plecaku.
Sapphiron
19-04-2012, 22:58
Jak się go złoży wypustkami na zewnątrz to bardzo zgrabnie się mieści w torbie :)
Zdecydowałem się na Matina.
Konkretnie ten model:
http://www.systembank.pl/produkt,48,2109,157.html
Pierwsze założenie aparatu na szyję i szok:shock:
Nie spodziewałem się takiego komfortu.
Ten pasek też ma klamerki do odpinania. Wyglądają porządnie.
Niezdecydowanym polecam.
ja też używam neoprenowego Matina 43+, niedrogi, bardzo wygodny, klamerki ma solidne. Mi odpowiada :)
Po pewnym czasie Matin zaczyna brudzic. Byc moze to tylko moj tak mial. Ostatnio kupilem system reporterstrap i jest mega fajny. Mam pasek na jedno body, ale znajomi chwalą sobie prace w systemie dual.
badtorro
02-05-2012, 16:32
Używam tego paska od lat (wersję bez żadnych szybkozłączek). Jest o wiele wygodniejszy od tego standardowego. Jak zobaczyłem, że Nikon dostarcza standardowy pasek do D700, tylko z nadrukiem modelu, to tylko się uśmiechnąłem i nawet go nie wypakowałem z folijki.
Matin wygodny i trwały, niestety nie zmniejsza wagi obiektywów ;-) 70-200 urywa szyję pomimo tego paska. 16-35/4 też bardzo ciąży po dłuższym noszeniu.
Innymi słowy na cuda nie ma co liczyć. W najbliższym czasie kupię hand strap, może to coś pomoże.
Tomek Konopka
02-05-2012, 17:25
niedawno stałem się posiadaczem blackrapid rs 5 i nie wyobrażam sobie nic innego :)
adrian1115
05-05-2012, 15:05
To może i ja się podepnę pod temat :) Wkurza mnie już pasek dodawany do D200 i myślę nad czymś innym. Co do paska to mam tylko 2 wymagania a mianowicie wygoda i klamerki do szybkiego odpinania. Na oku mam te modele i który polecacie ?
http://allegro.pl/crumpler-singapore-slim-czarny-pasek-dolustrzanki-i2305727034.html - Crumpler najdroższy ale mam torbę tej firmy i wiem, że na jakość narzekać nie można.
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-voyager-c-pasek.html - Voyager C
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-transporter-pasek.html - Transporter (czym się różni od Voyagera C poza ceną oczywiście?)
http://www.systembank.pl/produkt,48,2109,157.html - Matin
http://allegro.pl/pasek-profilowany-aircell-sony-a500-a230-a330-a380-i2272158233.html - AirCell
Najbardziej skłaniam się ku Transporterowi tylko pytanie czy warto ?
Ja mam AirCell. Jest fajnie wyprofilowany przez co jest wygodny w noszeniu, ale jak pisał ktoś wcześniej, nie redukuje on wagi noszonego na szyi sprzętu ;-) więc po pewnym czasie daje się to we znaki. Jestem wysoki i szczupły, z raczej słabymi mięśniami grzbietu :P, może dlatego po jakimś czasie odczuwam ten ciężar(?).
Do klamerek przekonuję się coraz bardziej i jeżeli noszę aparat na ramieniu, to już nie zabezpieczam go podtrzymując delikatnie ręką. Na początku miałem pewne obawy, ale jest coraz lepiej :)
Jedyne co mi przeszkadza, to czasem kiedy podnoszę aparat do oka, to ta część neoprenowa ze względu na swą 'sztywność' nie pozostaje na szyi, tylko zjeżdża na bok, a o szyję/twarz ociera się ten wąski pasek.
Fajne jest natomiast to, kiedy odepnę pasek 'główny' i zepnę klamry przy aparacie (co jest pokazane na ostatnim zdjęciu na aukcji), to wsuwając w to rękę (tę opaskę neoprenową mam po prawej stronie) i łapiąc aparat usztywnia mi to chwyt dociskając dłoń do uchwytu i w razie wyślizgnięciem się aparatu dodatkowo zabezpiecza.
Za swój zapłaciłem całe 29 zł i jestem kontent.
stachmuszel
17-05-2012, 07:10
Witam!
Ostatnio zanabylem paseczek, który mogę zdecydowanie polecić:
http://www.systembank.pl/produkt,437,2109,2110.html
Pozdr.
Witam!
Ostatnio zanabylem paseczek, który mogę zdecydowanie polecić:
http://www.systembank.pl/produkt,437,2109,2110.html
Pozdr.
Poza tym, że nie ma napisu "matin", to chyba to to samo (http://www.amazon.com/Adjustable-Padded-Neoprene-Camera-Strap/dp/B003K0WW9O/ref=sr_1_3?s=photo&ie=UTF8&qid=1337293949&sr=1-3)? Niezła przebitka :)
Ale pasek polecam. Wygodny.
stachmuszel
18-05-2012, 08:39
Poza tym, że nie ma napisu "matin", to chyba to to samo (http://www.amazon.com/Adjustable-Padded-Neoprene-Camera-Strap/dp/B003K0WW9O/ref=sr_1_3?s=photo&ie=UTF8&qid=1337293949&sr=1-3)? Niezła przebitka :)
Ale pasek polecam. Wygodny.
Ten w linku, który podaleś jest nieprofilowany, niewzmocniony i bez klamerek, czyli taki jak ten:
http://www.systembank.pl/produkt,174,2109,379.html
Ale przebitka jest fakt, choć cena wyjściowa (22$) jest nawet wyższa niz u nas.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.