PDA

Zobacz pełną wersję : Velbon Sherpa 450R czy Manfrotto 725B



bbart79
15-02-2011, 02:38
Jako że jestem początkujący w fotografii próbuję skompletować akcesoria do mojego D3100.
Przyszła kolej na zakup statywu. Do wyboru mam dwa:

Manfrotto 725B (http://cgi.ebay.co.uk/Superb-Manfrotto-725B-Digital-Camera-Tripod-Case-/380288471127?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_ TripodsSupports&hash=item588af59057)

Velbon Sherpa 450R (http://cgi.ebay.co.uk/Velbon-Sherpa-450R-Tripod-Incl-PH-157Q-3-Way-Panhead-/280617720828?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_ TripodsSupports&hash=item41561e9bfc)

i niestety nie wiem za wiele na temat ich jakości. Jak widać oba są w podobnej cenie. Który byłby lepszym wyborem biorąc pod uwagę solidność wykonania i jakość materiałów? A może macie jakieś inne propozycje w tej cenie?

Statyw ma utrzymać D3100 + przyszłe N70-300 VR lub N16-85. Musi też być takiej wysokości jak te podane, gdyż mam ponad 180 cm wzrostu.

durom
15-02-2011, 09:25
Było wiele razy. Chcesz pewność i jakość? Wybór jest jeden - Manfrotto. Sherpa jest marna.

conik
15-02-2011, 11:30
nie przesadzaj do 3100 wystarczy....kiedys ciagalem 600R po himalajach i sie sprawdzil znakomicie a wisialo na nim pare kilo...3100 to wydmuszka

plusfoto
15-02-2011, 14:10
Nie chcę się wymądrzać ale przy noszeniu to różnica 750gram to dużo a i różnica w wysokości po złożeniu 11cm też robi swoje.

bbart79
16-03-2011, 15:05
Dokonałem zakupu. Wybór padł na Manfrotto 725B. Jakość wykonania naprawdę na wysokim poziomie. No i wielkość po złożeniu i waga umożliwiają zabranie go ze sobą praktycznie zawsze :-).

Dziękuję wszystkim za porady.