PDA

Zobacz pełną wersję : Ptaszory



KSIĘŻAK
14-02-2011, 09:33
Do znawców mam pytanie.
Wczoraj w godzinach porannych nad moją posiadłością przeleciał wielki klucz gęsi/conajmniej 200sztuk/ , ale jakich i gdzie podążały?
Chyba to już oznaki nadchodzącej wiosny

sebaok
14-02-2011, 10:47
Wiosna, wiosna:)
Byłem w weekend na Pomorzu Zachodnim i już żurawie były na mokradłach.
U mnie na północnych krańcach Ziemi Lubuskiej co roku żurawie są już w III tygodniu lutego.

barracuda
14-02-2011, 10:55
Już od około 2 tygodni, a może więcej ptaki przylatują. A tak a propos... To byłem na przełomie listopada i grudnia w Port Said w Egipcie i na tamtejszej plaży można było obserwować sobie dudki chodzące między ludźmii, wybierające mięczaki z muszli. Jak sa u nas to takie płochliwe, a na wakacjach nie te same ptaki:)

KSIĘŻAK
14-02-2011, 10:55
Dużo tych krzykaczy się już pojawiło?

Zorki
14-02-2011, 11:18
Dużo tych krzykaczy się już pojawiło?

Ja w sobotę widziałem około 10 sztuk, krążyły w okolicy Koszalina.

miron19j
15-02-2011, 01:00
Jak sa u nas to takie płochliwe, a na wakacjach nie te same ptaki:)
zupełnie jak nasi turyści.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

barracuda
15-02-2011, 07:28
zupełnie jak nasi turyści.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

turystki:)

pil74
15-02-2011, 10:05
Od dobrego tygodnia już widuje klucze ptaków. Zawsze to napawa nadzieją, że już za moment będzie wiosna, a nie -8 z rana jak dzisiaj :)

KSIĘŻAK
15-02-2011, 10:11
U mnie -12