PDA

Zobacz pełną wersję : Czym jest nawigator?



Cysiu
14-02-2011, 02:34
Witam


Pytanie zapewne śmieszne i balanle, ale jest to jedyna rzecz (chyba), której funkcji w aparacie nie znam: czym jest nawigator? Znalazłem to pojęcie, gdy szukałem informacji o przełączniku "L".

Grzybu
14-02-2011, 11:32
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Pytanie jest bardzo ogólnie napisane. Co to jest przełącznik "L"?? Może napisz coś więcej to będzie łatwiej pomóc. Co znalazłeś o tym nawigatorze? jaki to aparat?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to że ten nawigator to po prostu wybierak na tylnej ściance (ten okrągły), a przełącznik 'L' to blokada tegoż wybieraka (pkt'ów ostrości), ale to tylko domysły.

Wicked131
14-02-2011, 11:51
Nawigator to ten "dżojstik" sluzacy min. do chodzenia po menu aparatu, a przycisk "L" to przycisk, ktory blokuje dzialanie nawigatora.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Cysiu
14-02-2011, 13:14
Dobra, tylko czemu jak mam ustawione na "L" to działa :f ?

JK
14-02-2011, 13:16
Może jednak uważnie przeczytaj instrukcję. Tam jest to napisane.

Kondi3012
14-02-2011, 13:31
Nawigator to ten "dżojstik" sluzacy min. do chodzenia po menu aparatu, a przycisk "L" to przycisk, ktory blokuje dzialanie nawigatora.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk


Blokada "L" blokuje wybór pola AF, gdy mamy ustawiony tryb punktu(pola) ostrości

Cysiu
14-02-2011, 16:21
JK, nie sprecham po niemiecku...

JK
14-02-2011, 16:27
Ale czasem myślisz?

Jeśi tak, to wejdź na stronę Nikon Polska, zaloguj się i za chwilę będziesz miał po polsku. Po polsku czytać chyba umiesz?

Cysiu
14-02-2011, 16:37
Nie, wgl nie mysle.

Szukalem 10 minut, troche gleboko 'schowana' :f

EDIT:
Czeję już. Dziękuję wszystkim :)

Wicked131
14-02-2011, 17:32
Blokada "L" blokuje wybór pola AF, gdy mamy ustawiony tryb punktu(pola) ostrości

Dokładnie tak jak mówisz