PDA

Zobacz pełną wersję : Czasy ładowania lamp błyskowych Nikon/Metz/Sigma



age1869
12-02-2011, 01:08
Witam. Nie wierzę za bardzo w dane producenckie, więc zwracam się z prośbą do użytkowników poniższych lamp o podanie czasu ładowania od zera do pełna dla poszczególnych lamp. Zastanawiam się nad zakupem jednej z nich i chcę zobaczyć, ile każda z nich jest naprawdę warta. Z góry dziękuję za współpracę i pomoc ;-)

Metz 50 AF-1
Nikon SB-600
Sigma EF-530 DG SUPER
Nikon SB-700
Nikon SB-800
Sigma EF-610 DG Super
Nikon SB-900

I przy okazji, czy ktoś używał lamp metza i sigmy do fotografii imprez/uroczystości/reportażu. Mile widziane konkretne opinie.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję!
Michał ;-)

marszull
12-02-2011, 01:49
W tym dziale jest tyle watkow dotyczacych sb i metza, ze wystarczy tylko poprzegladac, a spokojnie znajdziesz info ile kazda z tych lam jest warta
co do sigmy to nie bardzo wiem, bo akurat te lampy mnie nie interesowaly.

markB
12-02-2011, 04:15
Takie pomiary zależą od wielu czynników: stanu baterii, rodzaju baterii itd. Więc odpowiedzi możesz mieć całkiem różne. Używam SB800 i SB900 i uważam, że warto, aczkolwiek nigdy bym nie pomyślał, że głównym wyznacznikiem jakości lampy jest szybkość ładowania. Dlatego nigdy takich parametrów nie mierzyłem.
Dobre są też lampy Metza, natomiast Sigmy mają słabą opinię, super tylko na papierze.

sznuras
12-02-2011, 11:01
Tak jak koledzy pisali czas ładowania zależy od wielu czynników.
W tym blogu:
http://speedlights.net/
gość dokładnie testuje lampy, znajdziesz nawet wykresy czasu ładowania dla Nikona i Metz'a.

age1869
12-02-2011, 12:51
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Podaną stronę sobie przejrzałem. Znalazłem tam ciekawą propozycję - Nissin Di866. Ma ktoś może? Jak jest z jej niezawodnością? Słyszałem, że Nissiny się grzeją, jak dobrze pamiętam akurat właśnie o ten model chodziło.

I Metz 50 AF-1. Korzysta ktoś? Co może o niej powiedzieć w sensie szybkości i niezawodności jeżeli chodzi o wykorzystanie do focenia reportażowego i na imprezach? Szukałem na anglojęzycznych stronach jakiegoś review i nic nie znalazłem, wszędzie tylko dane od producenta, które za wiele nie pomagają...

plusfoto
12-02-2011, 12:58
Wpisz tu na forum w szukajkę metz 50, nisin di866 i poczytaj

dominicus
13-02-2011, 14:44
Mam 50 AF-1, ale chyba Ci nie pomogę bo wykorzystuję ją czysto amatorsko. Jeśli idzie o szybkość ładowania, to zwróciłem na to uwagę dopiero gdy akumulatorki były dość długo używane.