PDA

Zobacz pełną wersję : Ale jak to? Światło.



maaati
12-02-2011, 00:18
Ostatnio wpadł mi w ręce blog, na którym gośc wrzuca MNÓSTWO ciekawych zdjęc, portret - akurat tego szukałem, ale generalnie misz-masz, związany również z zainteresowaniami autora. Co ciekawsze zdjęcia zapisuję, no i mam pytania co do wykonania/obróbki niektórych z nich, mianowicie. Nie wiem, czy całkowicie można wywnioskowac jak było to doświetlane, ale każda pomoc jest dla mnie ważna. Możliwe, że nie wszystkie z tych zdjęc to mocno rozbudowany sprawa, jeśli chodzi o światło, ale nie jestem w tym temacie orłem - stąd pytania.

1. http://tnij.org/swiatlo1 - chyba nie muszę wyjaśniac o co mi chodzi :)

2. http://1.bp.blogspot.com/_1Y9S23AFQgA/TUiKYrdLjGI/AAAAAAAARFk/F427eu9MN1Y/s1600/03efccdfe95a5355b6604340412a6bd101652202_m.jpg

3. http://4.bp.blogspot.com/_1Y9S23AFQgA/TSUQsui-nkI/AAAAAAAAO3o/h6lFn3DSt3w/s1600/3ec679ec6458fc6a3bf22da71315f3552796049b_m.jpg

4. http://2.bp.blogspot.com/_1Y9S23AFQgA/TSUR0AWIvmI/AAAAAAAAO8w/1yv-aaXlMJE/s1600/79cb8b5ee58a4de3acc098972f9f62c891578f9f_m.jpg

5. http://4.bp.blogspot.com/_1Y9S23AFQgA/TSURE4VwC1I/AAAAAAAAO5I/L4S3vJFAxCg/s1600/7aa95cb435cdc7560992bc070d2a2333a7d509bc_m.jpg

6. http://1.bp.blogspot.com/_1Y9S23AFQgA/TSUQg1uO2zI/AAAAAAAAO2k/Ugn7nbxTEu8/s1600/2ab4d8a28ff1f4566cb4d76623b113f930853ffd_m.jpg

PS. Jeśli nie mogą byc zdjęcia linowane to dajcie znac, ale myślę że przy pojedynczych fotkach to nie problem.

Pozdrawiam.

mpwt
12-02-2011, 00:49
Właściwie w większości przypadków "można wywnioskować" jak było doświetlane. Tu są różne techniki - światło zastane, lekko doświetlane lampą, mocniej doświetlane lampą. Może trochę blendy. Do tego obróbka w programie graficznym i po sprawie :)

morzon
12-02-2011, 19:24
Tu są różne techniki - światło zastane, lekko doświetlane lampą, mocniej doświetlane lampą. Może trochę blendy. Do tego obróbka w programie graficznym i po sprawie :)

Dokładnie. Właściwie chyba na każdym jest co innego.

1. Stawiam na lampe
2. Zastane
3. Lampa raczej
4. Blenda albo wyciąganie na kompie
5. Wygląda na zastane
6. Zastane, naświetlone na cienie i tyle.

maaati
12-02-2011, 20:21
A te punkty na pierwszym od czego są? Bańki?

tomwidlak
12-02-2011, 20:26
A te punkty na pierwszym od czego są? Bańki?

To sa takie banki dodane w fotoszopie :-)

fafniak
12-02-2011, 20:26
szklane koraliki - kupujesz całą zasłonkę z takich koralików i używasz do czego chcesz i w ilościach jakie chcesz