PDA

Zobacz pełną wersję : Skad ta roznica cs5 - nx2



<| MICHAŁ |>
11-02-2011, 17:34
czesc,

moze tytul nie jest zbyt fortunnie dobrany... ale niech juz tak bedzie
zauwazylem, ze w acr przy niekturych zdjeciach i przy niekturych gradientach/tonacjach pojawia sie taka dziwna... co... nie nie wiem jak to nazwac - ttendencja ps'a do odzyskiwania straconych danych?

obrazuje to zzrzut ponizej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/6650/24069091.jpg)

zobaczcie co sie dzieje na niebie w PS'ie
ja co prawda nie jestem zbyt biegly w produkcie adobe, ale nigdy (na przyklad z 5d) wczesniej nie mialem tego problemu - tak sie dzieje tylko z nef'ami z d700 i we wszystkich wersjach acr - cs4 i cs5

Moze cie mi powiedziec co to jest i jak sie tego pozbyc?
Dodam, ze sa to ustawienia zerowe - nic nie grzebane :)

Pozdrawiam
Michal

Paweł Kania
11-02-2011, 17:38
ACR tak ma :)

Tu moje prównanie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotokania.pl/ACRvsCNX.jpg)

<| MICHAŁ |>
11-02-2011, 17:57
Do wywolywania nefow w domu uzywam tylko nx2, bo acr'a sie po prostu boje...
ale na sluzbowym mam tylko cs'a i gdy czasami wolam zdjecia na szybko, to nie mam wyboru...
kurna, ale shit

mpwt
11-02-2011, 23:33
Podeślij tego NEFa.

de Fresz
11-02-2011, 23:38
zauwazylem, ze w acr przy niekturych zdjeciach i przy niekturych gradientach/tonacjach pojawia sie taka dziwna... co... nie nie wiem jak to nazwac - ttendencja ps'a do odzyskiwania straconych danych?

Spróbuj zmienić profil w ostatniej zakładce. I może wystaw gdzieś takiego "trefnego" NEFa.

<| MICHAŁ |>
13-02-2011, 17:49
sorry, ze tak pozno - nie mialem netu.
problem ustapil.....
wystarczylo wykasowac pliki xmp stworzone wczesniej...? uszkodzone????
nie mam pojecia - jak widac resetowanie ustawien nie pomagalo...
po wydziabaniu XMP. we wszystkich plikach, gdzie byl jakis syf... sie bylo naprawilo...

milczek77
13-02-2011, 22:17
z ciekawośći gdzie te XMP pliki są zapisywane i gdzie je wykasować? Pytam na przyszłość jakby u mnie się takie coś znalazło co by wówczas już nie szukać problemu.

de Fresz
13-02-2011, 22:25
Zależy jak masz ustawione w preferencjach ACRa - może być jako "sidecar", może być w bazie programu.

mOSAd
18-02-2011, 00:17
Być może usunięcie plików xmp usunęło przyczynę - stary profil kolorów na ostatniej zakładce. A po aktualizacji oprogramowania, domyślnie został nadany nowy lepszy profil kolorów. Warto sprawdzić co jest ustawione w Camera Calibration: Albo ACR 4.6 (na przykład), albo Adobe Standard. Możliwe, że rozwiązaniem jest Camera Neutral. Według mnie żaden z tych profili nie jest idealny, ale może się mylę.

korsarz
20-02-2011, 00:04
czesc,

moze tytul nie jest zbyt fortunnie dobrany... ale niech juz tak bedzie
zauwazylem, ze w acr przy niekturych zdjeciach i przy niekturych gradientach/tonacjach pojawia sie taka dziwna... co... nie nie wiem jak to nazwac - ttendencja ps'a do odzyskiwania straconych danych?

[...]


Ja wiem, że polska język trudna język ale warto przynajmniej postarać się o poprawną pisownię, to razi. Tym bardziej, że przeglądarki mają moduły podkreślania błędów ortograficznych.

Ad rem, to też się boję używać ACRa odkąd Stig uświadomił mnie co do CNX...