Zobacz pełną wersję : Skad ta roznica cs5 - nx2
<| MICHAŁ |>
11-02-2011, 17:34
czesc,
moze tytul nie jest zbyt fortunnie dobrany... ale niech juz tak bedzie
zauwazylem, ze w acr przy niekturych zdjeciach i przy niekturych gradientach/tonacjach pojawia sie taka dziwna... co... nie nie wiem jak to nazwac - ttendencja ps'a do odzyskiwania straconych danych?
obrazuje to zzrzut ponizej:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/6650/24069091.jpg)
zobaczcie co sie dzieje na niebie w PS'ie
ja co prawda nie jestem zbyt biegly w produkcie adobe, ale nigdy (na przyklad z 5d) wczesniej nie mialem tego problemu - tak sie dzieje tylko z nef'ami z d700 i we wszystkich wersjach acr - cs4 i cs5
Moze cie mi powiedziec co to jest i jak sie tego pozbyc?
Dodam, ze sa to ustawienia zerowe - nic nie grzebane :)
Pozdrawiam
Michal
Paweł Kania
11-02-2011, 17:38
ACR tak ma :)
Tu moje prównanie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotokania.pl/ACRvsCNX.jpg)
<| MICHAŁ |>
11-02-2011, 17:57
Do wywolywania nefow w domu uzywam tylko nx2, bo acr'a sie po prostu boje...
ale na sluzbowym mam tylko cs'a i gdy czasami wolam zdjecia na szybko, to nie mam wyboru...
kurna, ale shit
de Fresz
11-02-2011, 23:38
zauwazylem, ze w acr przy niekturych zdjeciach i przy niekturych gradientach/tonacjach pojawia sie taka dziwna... co... nie nie wiem jak to nazwac - ttendencja ps'a do odzyskiwania straconych danych?
Spróbuj zmienić profil w ostatniej zakładce. I może wystaw gdzieś takiego "trefnego" NEFa.
<| MICHAŁ |>
13-02-2011, 17:49
sorry, ze tak pozno - nie mialem netu.
problem ustapil.....
wystarczylo wykasowac pliki xmp stworzone wczesniej...? uszkodzone????
nie mam pojecia - jak widac resetowanie ustawien nie pomagalo...
po wydziabaniu XMP. we wszystkich plikach, gdzie byl jakis syf... sie bylo naprawilo...
milczek77
13-02-2011, 22:17
z ciekawośći gdzie te XMP pliki są zapisywane i gdzie je wykasować? Pytam na przyszłość jakby u mnie się takie coś znalazło co by wówczas już nie szukać problemu.
de Fresz
13-02-2011, 22:25
Zależy jak masz ustawione w preferencjach ACRa - może być jako "sidecar", może być w bazie programu.
Być może usunięcie plików xmp usunęło przyczynę - stary profil kolorów na ostatniej zakładce. A po aktualizacji oprogramowania, domyślnie został nadany nowy lepszy profil kolorów. Warto sprawdzić co jest ustawione w Camera Calibration: Albo ACR 4.6 (na przykład), albo Adobe Standard. Możliwe, że rozwiązaniem jest Camera Neutral. Według mnie żaden z tych profili nie jest idealny, ale może się mylę.
czesc,
moze tytul nie jest zbyt fortunnie dobrany... ale niech juz tak bedzie
zauwazylem, ze w acr przy niekturych zdjeciach i przy niekturych gradientach/tonacjach pojawia sie taka dziwna... co... nie nie wiem jak to nazwac - ttendencja ps'a do odzyskiwania straconych danych?
[...]
Ja wiem, że polska język trudna język ale warto przynajmniej postarać się o poprawną pisownię, to razi. Tym bardziej, że przeglądarki mają moduły podkreślania błędów ortograficznych.
Ad rem, to też się boję używać ACRa odkąd Stig uświadomił mnie co do CNX...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.