PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Nikkor 28-80 G to taki shit czy tylko mi głośno chodzi?



Anonymous
23-08-2004, 10:39
Mam pytanie do Was, mam wspomniany w temacie obiektyw. Obiektyw ma 2 miesiące (kupiony jako nowy) ale mam pytanie jak się go zdejmie i pokręci ustawianiem ostrosci to go wyrażnie słychać. Odgłos zapadek trybików, zapadek czy coś takeigo. Czy wszystko jest ok? Reklamować czy pogodzić się z tym. Zdjęcia wychodzą super (jak na tą klasę obiektywu). Zainfo z góry dzięki. Pozdrawiam

edos
23-08-2004, 11:09
wojtas- nie miałem w ręku tego szkła ale z opinii znajomych nie jest on stworzony do nikosia D70 i nie ma zbyt pochlebnych recenzji. Mogę się mylić gdyż jak mówiłem wcześniej nie obiłem na tym szkle a swoją opinię opieram na spostrzeżeniach znajomych oraz kupno tego obiektywu odradził mi sprzedawca gdzie zakupiłem swojego nikosia. Jeżeli chodzi o drugie pytanie to powiedz przy którym pierścieniu słyszysz te odgłosy

edos
23-08-2004, 11:12
jeszcze jedno ważne jest czy te odgłosy nasilają się czy były od początku użytkowania obiektywu, bo może poprostu tak się zachowuje. Jeżeli się pojawiły w trakcie użytkowania to nie pomoże tu żadna dyskusja i trzeba szkło dać do serwisu na naprawę gwarancyjną

maroo
23-08-2004, 12:32
Myślę, że nie ma się czym przejmować.
Mojego też słychać i tak jak u Ciebie nie ma to wpływu na jakość zdjęć.
W końcu jest to tania plastikowa konstrukcja, która mimo wszystko optycznie jest bardzo dobra.

c2h5oh
23-08-2004, 12:35
Toz to obiektyw a nie sprzet audio - jak nie przeszkadza w prowadzeniu rozmowy i nie trzesie aparatem to dobrze jest ;-)

Kaleid
23-08-2004, 12:57
Ten obiektyw mechanicznie to faktycznie szit i nie ma co tego ukrywac. Za to jego dosc niezle walory optyczne w zupelnosci to rekompensuja, a biorac pod uwage jego cene...

A to zdjecie mojej trzymiesiecznej suni owczarka niemieckiego zrobione tym wlasnie syfnym obiektywem :)

http://www.zie.pg.gda.pl/~mpisarew/s6.jpg

Anonymous
23-08-2004, 17:32
Faktycznie może po prostu trzeba poobserwować. Co więcej chyba nie jest tak źle skoro nie tzeba podnosić głosu w czasie rozmowy:-). Co do sformuowania "shit" to jest nie namiejscu bo obiektyw optycznie jest naprawdę niezły. Gorzej z tym wykonaniem made in Tailand. A Twoja psina jest bardzo fotogeniczna :-)
Pozdrawiam!

ddMON
23-08-2004, 18:27
Ehm... w tym samym kraju D70 are made...
not every shit is = shit (is made in Thailand) :shock: :roll: :(
Sam nie wiem co miałem na myśli ...
Pozdro! :wink:

Anonymous
23-08-2004, 21:05
Powiem więcej shit może być wszędzie. Czyżby poczucie osaczenia :D

Gamling
24-08-2004, 08:53
Napisz moze cos wiecej o dzwiekach jakie wydobywaje sie z tego obiektywu. Mialem go przez prawie rok i nie pamietam zeby wydawal jakies specjalnie odglosy. A poza tym mechanicznie to nie jest to rzeczywiscie rewelacja ale za te pieniadze nic lepszego raczej sie nie dostanie. Zwlaszcza ze optyka jest calkiem przyzwoita.

Anonymous
24-08-2004, 20:19
Chodzi o to że w momencie obracania słychać mechanizm. Nie wiem jak to opisać ale tak jakby mechanizma zapadkowy czy coś takiego - nie rozkręcałem (bo jest na gwarancji). Jest odgłos jest wyraźnie słyszalny. Nie jest to hałąs jak może sie wydobywać z kołą samochochu gdy łożysko jest niesprawne ale trochę mnie to drażni. Dodam tylko że obiektywammi nie rzucam a wszystko zawsze noszę zapakowane w torbie a więc ewentualne uszkodzenie domniemanym upadkiem czy drganiami odpada. Ale w sumie czego można oczekiwać od obiektywu za 500 zł. Pozdrawiam

maroo
24-08-2004, 20:21
Ale w sumie czego można oczekiwać od obiektywu za 500 zł. Pozdrawiam
Aż 500?
Mnie kosztował nie więcej jak 300 :wink:

admin
24-08-2004, 21:13
Ten konkretnie model obiektywu ma specyficznie zamontowana tasme ze stykami i slychac ja czesto jak przesuwa sie po elementach ruchomych wewnatrz. Jest dzwiek przypominajacy szum z lekkimi trzaskami (ta tasma jest dosyc sztywna i przesuwa sie wewnatrz gdy obracamy soczewka). Nic klopotliwego ale potrafi wyprowadzic z rownowagi ;)

ddMON
24-08-2004, 22:33
Powiem więcej shit może być wszędzie. Czyżby poczucie osaczenia :D
Może rozjaśnisz swoją wypowiedź :?:

Anonymous
25-08-2004, 23:52
he he he tu juz wkraczamy w filozofie czy jak ko woli metafizykę, przez lekarzy czsem nazywane shizofrenią :shock: :lol:

ddMON
26-08-2004, 00:42
Odgłos zapadek trybików, zapadek czy coś takeigo. Czy wszystko jest ok?
Jeżeli często to słyszy lub inne dźwięki, to może być tak jak piszesz.
POzdro! :wink:

Gumers
26-08-2004, 23:01
Po dwóch latach użytkowania tego SHIT nie mam żadnego dziwnego dźwięku w tym obiektywie.
Oprocz jednego kiedy nie jest zabagnetowany, mocno słychać - tu mam nadzieję że zdolam to opisać :) - "mała śrubka" do przeniesienia napędu z korpusu :)
Pamiętam jak się kiedyś mocno tego przestraszyłem :)
Ale przed chwilą wytarmosiłem ten obiektyw na wszystkie sposoby i nie ma żadnych niepokojących dźwiękow.