PDA

Zobacz pełną wersję : prośba do webmasterów



saer
09-02-2011, 17:14
witam
czy jest tutaj jakiś ogarnięty webmaster, który mógłby mi pomóc?

chodzi o skrypt lub linijke kodu php lub javascript (nie wiem w czym to da się zrobić) aby w głównym pliku index.html było w zależności od godziny możliwe wywołanie dwóch różnych plików: index_1.html lub index_2.html. w sensie, że od godziny 6:00 rano do 22:00 wywoływany byłby index_1.html a od 22:00 do 6:00 wywoływany byłby automatycznie index_2.html

jeżeli ktoś potrafi/ogarnia i chciałby pomóc to proszę o PW

z góry dzięki ;)

mpwt
09-02-2011, 17:36
Tak na szybko z pamięci. W pliku index.php umieść tylko to:



<?php
$godz = date('H');
if (($godz>=6) && ($godz<22))
header("location:http://strona.pl/index_1.php");
else
header("location:http://strona.pl/index_2.php");
?>


I na prośbę inny wariant:



<?php
$godz = date('H');
if (($godz>=6) && ($godz<22))
include("index_1.php");
else
include("index_2.php");
?>

saer
09-02-2011, 19:18
ogromne dzięki!! :D

kh29228
12-02-2011, 00:10
a mogę zapytać po co takie cuś? :)

c0lin
12-02-2011, 00:12
kolory? :)

Sendilkelm
14-02-2011, 10:21
a mogę zapytać po co takie cuś? :)

Bo to nie jest sklep całodobowy. :)

jatoja2
14-02-2011, 23:22
Że pozwolę sobie zrobić offtopa jaki był tytuł poprzedniej piosenki? teraz widzę pod index_1.html;)
PS. Mam zdjęcie Twojego autorstwa na pulpicie ;)

ku6i
15-02-2011, 12:05
Tak, przy okazji, saer masz błąd na stronie, w przypadku pionowych monitorów strona głupieje (zapewne skrypt rozpoznaje "dłuższy bok" monitora, niezależnie od jego orientacji) - tzn. zdjęcie nie mieści się na stronie, nie widać żadnej nawigacji (która, jak się domyślam, jest na stronie).

jatoja2
15-02-2011, 19:06
ruszaj myszką po zdjęciu ;P

ku6i
16-02-2011, 02:36
Kolega widział pivota na oczy? Bo wydaje mi się, że nie. U mnie na 1024x1280 w Operze nie za wiele mogę obejrzeć, wyświetla się jakieś 2/3 zdjęcia.

jatoja2
21-02-2011, 13:18
Kolega widział pivota na oczy? Bo wydaje mi się, że nie. U mnie na 1024x1280 w Operze nie za wiele mogę obejrzeć, wyświetla się jakieś 2/3 zdjęcia.

widziałem, to problem przekręcić monitor żeby wyświetlało wiekszosc zdjecia a nie miniaturke?

ku6i
21-02-2011, 13:36
Jasne, że problem. Jakbym przy każdej stronie miał tak robić to bym się zakichał. To fotografowi powinno zależeć na tym, żeby został na jego stronie a nie na odwrót. Na 99% stron nie mam takich problemów, a tutaj, gdzie zdjęcia (te, które jestem w stanie zobaczyć) na prawdę przyciągają uwagę nie mogę zobaczyć ich wszystkich z powodu niedoróbki webmastera. A szkoda.