PDA

Zobacz pełną wersję : nieciekawe zdjęcia w kościele



gomik
08-02-2011, 21:41
Witam. Proszę o jakieś sugestie lub podpowiedzi co można wyciągnąć z tego zdjęcia (kolory) . Robię zdjęcia amatorsko i z doskoku niezobowiązująco zrobiłem parę fotek na ślubie koleżanki. Problem jest w tym, że kościół sam w sobie jest nieciekawy, ma brudno zielone ściany , mieszane oświetlenie, msza rozpoczęła się po godz. 15.00. Więc biorąc pod uwagę, że teraz jest zima to ogólnie było kiepsko ze światłem. Starałem się robić jak najwięcej bez lampy i większość zdjęć poszła na ISO 2000. Fotki zrobiłem w RAW 14-bit. Balans bieli skorygowałem w ALR3.
Oto jedno ze zdjęć:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img545.imageshack.us/img545/6712/dsc0772g.jpg)

photofun
08-02-2011, 21:49
Tutaj chyba nawet nie występuje żaden ostry element... Chyba z tego kadru nic przyzwoitego się nie ukręci.

DonArturo
08-02-2011, 21:54
w trudnych warunkach to lepiej użyć lampy niż wszystko popsuć.
zdjęciu brakuje ostrości i jest bardzo zaszumione
nawet kadr pozostawia wiele do życzenia
często robię zdjęcia w kościele (jest jeszcze gorzej niż we wspomnianym przez Ciebie)- jakoś można dać radę :)

stock
08-02-2011, 21:56
DX + 85mm + 1/15 + f5.6 ????
Przerób na mocne kontrastowe BW - moze wtedy będzie wygladało na ciut ostrzejsze niż jest w rzeczywistości


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/rldqqc-2.jpg
źródło (http://i53.tinypic.com/rldqqc.jpg)

Paweł Kania
08-02-2011, 21:57
Ocieplić WB, winiete wrzucić, w BW dać, przekadrować troche....

gomik
08-02-2011, 21:58
prawdopodobnie jest lekko poruszone , sprawdziłem czas ekspozyski , było 1/15s

Paweł Kania
08-02-2011, 21:59
DX + 85mm + 1/15 + f5.6 ????


16-85 szkło miał.

gomik
08-02-2011, 22:00
Jeszcze nie kadrowałem, a ujęć mam więcej, chodzi mi bardziej o sugestie co zrobić i czy wogóle kombinować z kolorkami. Poprostu ten zielony wygląda przybijająco, a zanim skorygowałem WB to wszystko było zółte (nikon D300s)

ujęcia ogólnie są kiepskie , zdyż mocno zumowałem z większego dystamsu, robiłe mfotki "półlegalnie" :-) bo nie było uzgodnione z księdzem

mpwt
08-02-2011, 22:03
Poprawić balans bieli
Rozjaśnić
Dać ciut kontrastu
Odszumić

I tak na szybko możemy otrzymać coś takiego:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/dsc0772g_2-2.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/rozne/dsc0772g_2.jpg)

PS. używaj poprawnej polszczyzny!

gomik
08-02-2011, 22:03
dzięki Stock, jak dla mnie super wersja BW

nieradze sibie z tym WB, robiłem próbki pipetką, na białe elemety, miałem w zamyśle jak najbardziej neutralne kolory, ale mi efekt wyszedł kiepski

tomitom
08-02-2011, 22:10
zimne zdjęcie - daj trochę więcej kelwinów, wyciągnij trochę z cieni, a nawet po całości bo na oko o 1EV za ciemno.
A zresztą - wg mnie można śmiało podciągnąć to tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img10.imageshack.us/img10/2523/screenschot.jpg)

mpwt
08-02-2011, 22:11
Gomik, zainstaluj np. Firefoxa, sprawdza pisownie...

mpwt
08-02-2011, 22:23
Przepraszam, ta pisownia to z pośpiechu.

To proponuję zwolnić i szanować się nawzajem. Zdjęcia nie zając, nie uciekną :)

tomitom
08-02-2011, 22:23
screenshot choliba wie czemu wyszedł ciemniejszy niż to co pokazywał szop.
Z szopa:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/img21/3118/dsc0772f.jpg)

gomik
08-02-2011, 22:33
Wprowadziłem drobne poprawki zgodnie w Waszymi podpowiedziami:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img820.imageshack.us/img820/7498/dsc07724j.jpg)

Zapomniałem dodać, że od początku zmieniłem profil ze standardowego na D2X mode3, wydawał mi się ciekawszy. A jakie są Wasze doświadczenia ze zmianą profilu?

tomitom
08-02-2011, 22:37
no i teraz jest bardziej "joł" - może ciut szaro - ale ja mam już takie kolorowe zboczenie (kolorofilia czy jakoś tak).

lechupe
08-02-2011, 23:31
To proponuję zwolnić i szanować się nawzajem. Zdjęcia nie, zając nie uciekną :)


Swieta prawda :mrgreen:

gomik - dodaj troche zółtego, nie bój się ;-)
Poza tym przekadruj - utnij prawą stronę i trochę góry. I wyostrz. Maksymalnie. Do momentu gdy na garniturze PM pojawi sie szum.

mpwt
08-02-2011, 23:50
Swieta prawda :mrgreen:

Bij, przyznaję się :D

Paweł Kania
08-02-2011, 23:59
A jakie są Wasze doświadczenia ze zmianą profilu?

Że zmiana profilu w ACR owocuje paskudnymi zafarbami w cieniach i zostawiam Adobe Standard.

prz3mo
09-02-2011, 00:10
Że zmiana profilu w ACR owocuje paskudnymi zafarbami w cieniach i zostawiam Adobe Standard.

Eee.. nie jest tak źle, ja "z powodzeniem" :-D stosuję D2x mode 2.

Paweł Kania
09-02-2011, 00:14
Działać działa, też czasem stosuję... Choć ostatnio prawie wcale i tez bardzo lubiłem D2xM2

ale kiedyś zorbiłe porównanie na default'cie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotokania.pl/ACRvsCNX.jpg)

prz3mo
09-02-2011, 00:17
Zdaję sobie sprawę, że z CNX wyciągnie się więcej i lepiej. Niestety ja do niego nie mogę się przekonać. Poza tym kupiłem CS5, jakoś nie uśmiecha mi się wywalać kolejnej kasy na NX. Ostatnio zastanawiałem się już bardziej nad Capture One, niestety wersja express jest jednak zubożona bardziej niż myślałem, w stosunku do pro. I "pomęczę" się z ACR :)

Paweł Kania
09-02-2011, 00:20
A to mam podobnie, myślalem ze CNX jest zakręcony ale jednak niepotrafię przeskoczyć obsługi/ogarnięcia C1pro ( a potem nagle się trial kończy :P ), póki co wołam w ACR na AdobeStandard, ale cudować tzreba czasem... :/

FHR
09-02-2011, 00:22
Tak poza tematem - ciekawy jestem kadru, jaki wyszedł pani z ławki :D

Nieodgadnionym do dziś dla mnie jest, po co ludzie w takich sytuacjach robią zdjęcia :)

cheyenne
09-02-2011, 00:37
ujęcia ogólnie są kiepskie , zdyż mocno zumowałem z większego dystamsu, robiłe mfotki "półlegalnie" :-) bo nie było uzgodnione z księdzem

jeśli byłeś jedynym fotografem nie musiałeś się "czaić"
trzeba było śmiało podejść bliżej, skrócić dystans, zmniejszyć ogniskową by skorzystać z większego otworu przyłony, ustawić ISO na 1600, balans bieli ustalić kilkoma próbnymi zdjęciami i ustawić go w Kelwinach (ten sam choćby i nie trafiony balans bieli na wszystkich fotkach pozwoli korygować go seryjnie w ACR, najgorszy wybór jak dla mnie to zdanie się na automat), przejść na tryb M, ustawić czas tak by światłomierz pokazywał prześwietlenie o 1,5 EV (mierzyć na sukni PM), zapiąć lampę, założyc stofen, ustawić tryb TTL, kompensacja na - 1 EV i sprawdzamy co wyszło, jak źle kompensujemy błysk w jedną lub drugą stronę, kadr konrolujemy na histogramie i na ekranie przepaleń

Papier
09-02-2011, 12:12
Może coś tędy?
Twoje:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img141.imageshack.us/i/34723793.jpg/)

Moje:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img821.imageshack.us/i/59819727.jpg/)

Jeśli kościół jest bardzo nieciekawy, to lepiej unikać zdjęć na którym jest go dużo i skupić się na młodych - przynajmniej ja tak robię ;)
BTW: Ten nie jest aż tak tragiczny, sądząc po jednym obrazku.

maki
13-02-2011, 23:11
Przepały Panie Kolego