Zobacz pełną wersję : MAKRO - płatki śniegu
Chciałbym zrobić zdjęcie płatka śniegu. Poszukałem trochę w google i znalazłem opisy ludzi którzy to robili.
Zadanie nie wydaje się trywialne. Ciekaw jeszcze jestem Waszych doświadczeń -
ktoś z Was się tym zajmował? Jeśli tak to jak?
http://www.youtube.com/watch?v=vKHxdYvBCcQ&feature=player_embedded :grin:
(http://www.youtube.com/watch?v=vKHxdYvBCcQ&feature=player_embedded)
Hehe - dobre:) Nie trzeba się męczyć z makro i mrożeniem podłoża:)
Hehe - dobre:) Nie trzeba się męczyć z makro i mrożeniem podłoża:)
W zasadzie to w pomieszczeniu w którym robisz fotki płatków powinna być ujemna temperatura.
Bo z tego, że zamrozisz podłoże, jeśli w temperaturze pokojowej pojawi się na nim szron z pary wodnej.
W zasadzie zakładałem robienie zdjęć na zewnątrz. Bardziej martwi mnie szkło - gość którego prace oglądałem miał 300 mm spięte przodami z jakimś krótkim szkłem żeby uzyskać do 10:1. Nie da się jakoś prościej? Czy np 105 albo 150 mm z kilkoma pierścieniami pośrednimi (albo telekonwerter?) pozwoli uzyskać po pierwsze wystarczające powiększenie a po drugie odległość ostrzenia większą niż mm? Widziałem kiedyś jakiś wzór do takich obliczeń ale nie pamiętam gdzie.
misio_mail
09-02-2011, 12:58
spróbuj ogniskowej 18 albo mniej (będzie większe powiększenie nawet do 5:1) i pierścienia odwrotnego mocowania. odległość ostrzenia będziesz miał większą, problem tylko z b. płytką GO ale z odrobiną cierpliwości efekty powinny być zadowalające.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.