PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Pałacowo...



Quakerek
06-02-2011, 17:50
Troszkę jesiennego słońca w ten dzisiejszy pochmurny dzień, pałac w Mosznej z szufladowych zakamarków.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/4654/img5571nw.jpg)

Dziękuje

Qbass71
06-02-2011, 21:30
Ładny widoczek.

PeterWolf
06-02-2011, 21:50
Pocztówkowe. Trochę szkoda że pień drzewa jest ucięty i budynek lekko leci w lewo.

Quakerek
07-02-2011, 11:00
Pocztówkowe. Trochę szkoda że pień drzewa jest ucięty i budynek lekko leci w lewo.

Pień drzewa uciąłem bo tak chciałem zamknąć kadr , budynek według mnie nigdzie nie leci :) A "pocztówkowe" - to stwierdzenie jest chyba najbardziej dwuznaczne jakie można przytoczyć pod zdjęciem, każdy przez to co innego rozumie.

Dzięki za komentarze.

lechupe
07-02-2011, 11:10
No, gwoli scisłości prawa baszta specjalnie nie trzyma pionu...

A "pocztówkowość" jest raczej dośc jednoznaczna.
Oznacza ni mniej ni wiecej tylko poprawne technicznie i dobrze skomponowane zdjecie widokowe, najczęściej w szerokiej perspektywie, starające sie trafic do tzw szerokiej publicznosci (w koncu pocztówki sa na sprzedaż), nie mające jednak na ogól większych aspiracji artystycznych.

Sebastianito
07-02-2011, 11:14
Bardzo BARDZO ladnie wykonane... Podoba mnie sie to!

Fremen
07-02-2011, 11:27
Klasyczne ujęcie pałacu (sam wiem, że ciężko jest się tam silić na nowatorstwo;)), niemniej bardzo elegancko podane. Na plus działa tutaj pora roku i dnia, tj. listowie i długie cienie, które wnoszą sporą wartość w pierwszy plan. Zdjęcie na plus oczywiście ;)

PABLOOK
07-02-2011, 13:30
Się mnie podoba :).
Motyw dobrze mi znany i mz ładnie pokazany.
Nie łatwo jest tego skądinąd dosyć dużych rozmiarów drzewca sprytnie w kadr wkomponować.
Kolorki, światło, bardzo przyjemnie się ogląda to zdjęcie :).

Duder
07-02-2011, 15:00
Wszystkie baszty pion trzymają, tylko mają lekki, naturalny zbieg perspektywiczny. Można by wyprostowac, ale niekoniecznie. Drzewo przycięte dobrze, niby po co miałoby być go więcej? Udany klasyczny kadr.

Quakerek
07-02-2011, 16:35
Wszystkie baszty pion trzymają, tylko mają lekki, naturalny zbieg perspektywiczny. Można by wyprostowac, ale niekoniecznie. Drzewo przycięte dobrze, niby po co miałoby być go więcej? Udany klasyczny kadr.

Dokładnie tak właśnie myślę i zgadzam się w 100% jako autor :)

Za resztę komentarzy bardzo dziękuje i fajnie, że się zdjęcie generalnie podoba.

midnight
07-02-2011, 19:20
Bardzo ładne miejsce, dobre zdjęcie :) Jedyne co trochę jest dla mnie na minus to to, że przez pierwsze kilka chwil nie mogłem skupić wzroku w jednym miejscu... Nie wiedziałem, czy patrzeć na zamek czy na drzewo ;)