PDA

Zobacz pełną wersję : D90 - panoramowanie.



jussek
06-02-2011, 09:26
Witam.
Proszę o propozycje ustawień dla zdjęć (z naciskiem na panoramowanie) sportowych,koszykówka, siatkówka,piłka ręczna.
Dziękuję za ewentualne porady,pozdrawiam :)

tot1977
06-02-2011, 09:44
Panorama zdjęć sportowych ??. Chyba że cie źle zrozumiałem ?? ;)
Może masz obiektyw tele i brakuje ci szerokiego kąta aby więcej w kadrze zmieścić ?.
Panorame wiadomo składasz z kilku fotek, w przypadku zdjęć sportowych może to śmiesznie wyglądać jak np. pomnożysz 3 krotnie liczbę zawodników na boisku ;)

darkmajin
06-02-2011, 09:44
1/2s , iso 6400 , f16+ , strzelaj na live view i nie w serii

tot1977 położyłeś wątek bardziej niż zakładający :)

JK
06-02-2011, 09:46
Panorama zdjęć sportowych ??. Chyba że cie źle zrozumiałem ?? ;)
Może masz obiektyw tele i brakuje ci szerokiego kąta aby więcej w kadrze zmieścić ?.
Panorame wiadomo składasz z kilku fotek, w przypadku zdjęć sportowych może to śmiesznie wyglądać jak np. pomnożysz 3 krotnie liczbę zawodników na boisku ;)

Panoramowanie to nie jest panorama - proponuję uzupełnić wiadomości. ;)

A odnośnie panoramowania w koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej powiem tyle, że tam się tej techniki nie stosuje, bo nic sensownego z tego nie wychodzi. Może czasem jakieś "odjechane" fotki, ale to już są tylko czyste wizje fotografa. Podstawowym elementem wyróżniającym obiekty dające się pamoramować jest to, że obiekt jako taki się porusza, ale jego elementy się nie poruszają względem siebie (np. samochody). Wtedy obiekt może być ostry na tle rozmazanego tła. Ludzie się do tego nie bardzo nadają, bo porusza się wszystko (ręce, nogi, głowa) i na takim zdjęciu nic nie jest ostre. Czasem się uda zrobić coś sensownego, ale to raczej dzieło przypadku, a nie przemyślane działanie.

Barti NYC
06-02-2011, 09:51
Chcesz panoramować koszykarzy i piłkarzy ręcznych ?? Ale po co ?? Rozumiem, że myslisz o czymś podobnym jak to :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs004.snc3/11145_1155736133110_1218919879_30393395_6513703_n. jpg)

jussek
06-02-2011, 12:11
Barti NYC
Mniej więcej :)
Chodzi mi o tryb wyboru pola ostrości
Autofocus :AF-C ?
Z czasami myślę,ze sobie poradzę za pomocą trybu S.
Pytania może banalne ale ja laik i amator :)

Barti NYC
06-02-2011, 15:25
Chodzi mi o tryb wyboru pola ostrości
Autofocus :AF-C ?


Raczej tak...

Sapphiron
06-02-2011, 15:34
tot1977 położyłeś wątek bardziej niż zakładający :)

Heh, gdyby nie takie zaiste syte wpisy toi byłoby to dosyć nudne forum... a tak się człowiek czasem pośmieje :D