PDA

Zobacz pełną wersję : film HDR



Psychotrop
05-02-2011, 13:43
http://gizmodo.pl/gadgets/16891/polska_kaplica_nakrecona_technika_hdr_wyglada_jak_ z_gier_komputerowych.html

ciekawe to, ale dziwne trochu jednak :)

wygląda mało naturalnie i pewnie bym im się przydało szkolenie z HDR.

ale sam filmik i miejscówka robi wrażenie.

Kwiatek111
05-02-2011, 13:56
no to czekam na avatar 2 (3D HDR) :)

amirez
05-02-2011, 15:02
No, fajne. Ten jest ciekawy. Pokazany sprzęt (http://lookycreative.com/lang/pl/portfolio/autumn-hdr-timelapse/).

mpwt
05-02-2011, 20:01
To gość od polskich "the best" astro timelapsów :D

http://kizny.com/

ku6i
05-02-2011, 23:24
Już ktoś to ładnie podsumował w komentarzach:

DO 1:28 klimatyczna sceneria starej kaplicy, potem niestety sieczka :/

Sądząc po innych dokonaniach z linków amireza i mpwt można stwierdzić, że mają umiejętności i jakby zakazać im HDRów oraz nadużywania szyny z napędem to mogłoby coś powstać ciekawego.

A w temacie działalności filmowej: pamiętacie teledysk najbardziej prolidarowego zespołu świata:
8nTFjVm9sTQ?

To zobaczcie to: http://vimeo.com/19356569 Trochę daleko od oryginału, ale wykonane za pomocą... Kinecta.

Greg77
06-02-2011, 09:11
No dla mnie swietna robota....nie lubie HDR w fotografii....takiego jak jest pokazany w filmach....jednak filmy robia na mnie wrazenie.....

amirez
06-02-2011, 12:19
Fakt - goście w zakresie filmów - są. Filmy ciekawe.
Zgadzam się, że zauroczenie szyną chwilami bywa irytujące i drażniące. Obraz za często jeździ - góra, dół, lewo, prawo ;)

kruszyna
06-02-2011, 16:44
Jakoś w pierwszych dwóch przykładach to chyba nic innego jak naświetlanie kilka klatek z jednego miejsca w różnych wartościach. No ale to tylko moja teoria. Potwierdzeniem może być przyśpieszenie sekwencji gdzie widać nienaturalnie uciekające słońce i liście na wietrze ganiają jak opętane.

j_szczygiel
06-02-2011, 23:01
W przypadku timelapsu slidery/motoslidery sa niezastapione, jesli aparat ma sie przemieszczac. Motoslidery z reguly maja naped na silnikach krokowych, a co za tym idzie mozemy np. dlugosc slidera (z reguly 70-150 cm) przejechac w godzine, a nawet wiecej. Raczej nie ma innej mozliwosci aby zmieniac kadr w przypadku tej techniki... HDR moze byc rejestrowany za pomoca dwoch aparatow, czyli jakos je musimy ze soba razem pozenic i wpakowac np. na slider ;) O filmach (rowniez tych zalinkowanych w watku), sliderach i innych rzeczach do HDSLR pisze Tomek Wolski www.filmcyfrowy.blogspot.com gdyby kogos tematyka HDSLR zainteresowala ;)

fafniak
06-02-2011, 23:16
wielka szkoda że fascynacja techniką zabiła myślenie o filmie jako pewnej całości