PDA

Zobacz pełną wersję : Kraków - warsztaty fotograficzne nikoniarzy!



admin
04-02-2011, 19:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/plakat-3.jpg
źródło (http://www.momenty.eu/Forum/warsztatykrk/plakat.jpg)

Kiedy: w dniach 4-6 marca 2011 roku

Gdzie: Kraków, poszczególne lokalizacje podane poniżej, zgodnie z programem.

Co:

Warsztaty składają się z części praktycznej, dotyczącej pracy w studio –„Studio w praktyce – portret” prowadzonej przeze mnie oraz części szkoleniowej – „Retusz Fotografii” prowadzonej przez znanego, wręcz legendarnego na forum specjalistę Czornyja.


Warsztaty będą prowadzone w grupach 10-11 osób. Na ten moment planujemy warsztaty dla jednej takiej grupy, ale jeśli będzie zainteresowanie – możemy utworzyć drugą grupę.

Za ile: 440 zł z VAT

Jak od pewnego czasu – miejsce można zaklepać wyłącznie przez dokonanie wpłaty na konto. Dane do przelewu na końcu postu.



Program:

Studio w praktyce – portret. Wykład i zajęcia praktyczne.

Prowadzący Piotr Milecki (admin)

Miejsce: Studio Poruszenie (http://www.poruszenie.com)



Studyjne lampy światła błyskowego i tła studyjne:
- budowa lamp,
- właściwości i parametry,
- tła studyjne.



Aparat fotograficzny - lampa błyskowa:
- sposoby wyzwolenia lamp błyskowych,
- synchronizacja z migawką aparatu,
- wpływ przesłony i czułości na jakość i sposób obrazowania.



Sposoby modelowania błysku przy pomocy nakładek oraz gadżetów:
- softboks,
- miska,
- plaster miodu,
- strumienica.



Błysk pojedynczej lampy błyskowej:
- światło zmiękczone,
- światło kontrastowe,
- kontra,
- strumień.



Górne światło błyskowe:
- zastosowanie,
- kontrola mocy błysku,
- rozproszenie na podłożu,
- połączenie mocy błysku z minimalną ekspozycją na modelu.



Trzy źródła błysku:
- równoważenie proporcji błysku,
- kontrola poszczególnych mocy błysku,
- nakładki dla jednej, dwóch i trzech lamp,
- kontra.


Wymagania sprzętowe od uczestnika: lustrzanka cyfrowa marki Nikon

Retusz w fotografii

Prowadzący Marcin Kałuża (Czornyj)

Sala konferencyjna firmy EULEO (http://wierzytelnosci.euleo.pl/index.php?lang=pl&id=7.1), ul. Bociana 22



Przygotowanie stanowiska pracy:

- wprowadzenie do teorii barwy
- kalibracja i profilowanie monitorów do zastosowań graficznych
- ustawienia zarządzania barwą w aplikacjach graficznych, systemach operacyjnych i przeglądarkach internetowych
- wpływ warunków oświetleniowych na pracę ze zdjęciami

Globalna obróbka cyfrowych negatywów - praca z plikami RAW w Apple Aperture i Adobe Bridge|Camera RAW

- omówienie obiegu pracy na przykładzie Adobe Bridge wraz z Camera Raw
- konwersja plików RAW w Adobe Camera Raw - ustawianie balansu bieli, tonalności, kontrastowości i kolorystyki, nastawy ostrości i odszumiania, redukowanie wad obiektywów, konwersja do czerni i bieli, tworzenie efektów, proste korekty lokalne
- wykonywanie profili aparatów cyfrowych z wykorzystaniem wzornika X-Rite Color Checker i Adobe DNG Profile Editor


Lokalna obróbka zdjęć - retusz i edycja w Adobe Photoshop

- posługiwanie się narzędziami do maskowania
- praca z maskami i warstwami, zastosowanie Smart Objects
- wykorzystanie narzędzi retuszerskich w retuszu skóry i usuwaniu niepożądanych fragmentów zdjęć
- lokalna korekta tonalna i kolorystyczna z użyciem narzędzi, różnych trybów mieszania warstw oraz warstw korekcyjnych
- korekta, powiększanie i pomniejszanie kształtów obiektów na zdjęciach
- tworzenie obrazów o zwiększonej rozpiętości tonalnej z użyciem maskowania, technik DRI|HDR

Przygotowanie materiału do minilabu, druku oraz publikacji w Internecie

- optymalizacja jakości zdjęć publikowanych w Internecie
- omówienie różnych sposobów przygotowania materiału do minilabu, materiałów wykorzystywanych w procesie mokrym, weryfikacja jakości laboratorium przed wykonaniem zlecenia, sposoby wykorzystania profili ICC w symulacji i konwersji
- kontrola materiału z wykorzystaniem symulacji (softproofing) wyglądu wydruku
- drukowanie z aplikacji Aperture i Photoshop z wykorzystaniem profili ICC, poprawne ustawienie sterownika drukarki

UWAGA! Każdy uczestnik, który przyjedzie z własnym laptopem będzie miał możliwość poprawnego skalibrowania wyświetlacza.
Dodatkowo możliwość sprzętowej kalibracji monitorów Eizo i NEC




Cena obejmuje: warsztaty w studio, wykład w sali konferencyjnej, wizytę w podziemiach rynku, drobne przekąski w trakcie zajęć, kalibrację notebooka (jeden notebook na uczestnika), drobny prezent niespodziankę z logo Nikoniarzy.

Uwaga. Cena nie obejmuje noclegu i posiłków.
W kolejnym poście podam proponowane noclegi.
Kurs zaplanowany jest na dwa dni (piątek i sobota) ale szykujemy również atrakcje plenerowe na piątkowy oraz sobotni wieczór i na niedzielę rano.

Minimalna ilość osób, by kurs się odbył to 8 osób. Niestety warsztaty poza Łodzią wymagają sporych nakładów finansowych :(


Uczestnicy:
1. BorysR
2. Jagienka
3. Paweł Kania
4. WITUS
5. AZAZEL85
6. MARIOBOR
7. downunder
8. IronX
9. gringo222
10. RobertM
11. JAP


UWAGA! Niestety brak już wolnych miejsc.

Lista rezerwowa:
1. Eagis

Szczegółowy plan działania:

Piątek


8:15 Zbiórka plac Matejki. Wspólny przejazd do studia samochodami ( do ustalenia później ile będzie potrzebnych, liczę na Waszą pomoc), lub indywidualny przejazd uczestników do studia.
9-17 Studio w praktyce – portret. Wykład i zajęcia praktyczne. Zajęcia prowadzone przez Piotra Mileckiego
Powrót na plac Matejki, czas wolny na odprowadzenie samochodów i dojście na rynek.
18:20 Zbiórka, wspólne wejście do podziemi Rynku.
20:00 Przejście do knajpy na jedzonko i omówienie zajęć praktycznych ( w terminie późniejszym podamy detale)
Po jedzeniu wspólne wyjście na nocne fotografowanie miasta ( o ile będzie dobra do tego pogoda). W trakcie porady praktyczne i luźne rozmowy o technikach fotografowania.
Koniec imprezy, ze względu na zajęcia dnia następnego, najpóźniej o 24:00

Sobota


8:35 Zbiórka plac Matejki. Wspólny przejazd do studia samochodami na zasadach jak wyżej, lub indywidualny przejazd uczestników do studia
9-17 Retusz w fotografii Prowadzący Marcin Kałuża (Czornyj)
Czas wolny.
20:00 Spotkanie w knajpie na jedzonko i omówienie wykonanych dnia pierwszego zdjęć – każdy wybrane przez siebie 2-3 zdjęcia ( admin – aspekty techniczne, Czornyj porady odnośnie obróbki)
Po zajęciach wieczornych czas wolny, bo w niedziele będziemy pracowali od rana)

Niedziela

9-14 Zajęcia 2 na 1 w Studio Poruszenie. Prowadzący Piotr Milecki
Godzinne zajęcia praktyczne z w małych grupach (2-3 osobowych). Praca z modelką.
Harmonogram kto z kim ustalimy później, po drugim dniu warsztatów, przy czym pierwszeństwo będą miały osoby wyjeżdżające w niedzielę z Krakowa.
Dojazd do studia indywidualnie, na wyznaczoną godzinę, reszta grupy czas wolny. Uwaga. Będziemy ściśle przestrzegać ustalonego harmonogramu. Zajęcia zaczynamy o równych godzinach, kończymy po 45 minutach, tak by kolejna grupa mogła wejść punktualnie. Jeśli ktoś się spóźni – czas zostanie odliczony z jego godziny. Nie przewidujemy wcześniejszego pojawiania się w studio, ponieważ z założenia ma to być praca indywidualna z modelką, pod moim nadzorem.

Grzesiek_G
04-02-2011, 20:34
Ok, piątkowe spotkanie w okolicach placu Matejki
Ponieważ Plac Matejki jako taki nie daje 100% możliwości zaparkowania i poczekania na uczestników spotykamy się nieopodal placu Matejki:
Płatny Parking na rogu Worcella i Pawiej. Godzina 8:15 czekamy maksymalnie 15 minut na maruderów.
Mapa poniżej

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://momenty.eu/Forum/warsztatykrk/parking.jpg)


Downunderowy superkar :)Srebrny Fiat Doblo na gdańskich rejestracjach.
1. Downunder
2. witus
3. Azazel85
4. IronX
5.

Borysowy supercar
1. BorysR
2. gringo222
3.
4.
5.

Mój maluszek 129p :P

1. Grzesiek_G
2. Jagienka
3. admin
4. Gosia
5. modelka
6. modelki ciuchy
7. modelki kosmetyki

:)

Paweł Kania
05-02-2011, 00:28
Znaczy tu się zgłaszamy ?

No to ja w sumie po wstępnym looknięciu w kalendarz się piszę :)

admin
05-02-2011, 10:41
No i super Pawełku.

milk
05-02-2011, 15:38
Piotrze

Fajnie, że w końcu Galicja zostanie doceniona :)

Pytanie techniczne: czy w ewentualnych "atrakcjach plenerowych" mogą wziąć udział "Nikoniarze" nie zgłoszeni na warsztaty?
Jakiś wspólny wypad plenerowy można by zorganizować... było by miło się w końcu poznać... :)

Azazel85
05-02-2011, 17:56
Piotrze, zgodnie z rozmową wpiszcie mnie proszę wstępnie na listę.
Jak uda mi się załatwić (dostanę potwierdzenie) trochę tańszego noclegu i pociągu, potwierdzę udział na 100% i przeleję $$ za warsztaty :-)

Grzesiek_G
05-02-2011, 17:57
Na razie myślimy o montowaniu ekipy warsztatowej; wszystko zależy od tego czy będą zainteresowani oraz w ile osób. Program zajęć, również wieczornych będziemy ustawiać pod ekipę warsztatową, co nie oznacza że nie uda się nam spotkać - po prostu nieco za wcześnie by o tym konkretnie mówić :)

Grzesiek_G
05-02-2011, 17:59
Piotrze, zgodnie z rozmową wpiszcie mnie proszę wstępnie na listę.



Baaardzo się cieszę :) już na samą myśl. Opcji noclegowych jest naprawdę wiele w Krakowie. Podałem te względnie przyzwoite, za w miarę przyzwoitą cenę.

Gio
05-02-2011, 21:48
Dajecie po garach... 1-5 marca to niestety termin zajęty przez targi CeBIT będące dla wielu ludzi z branży IT punktem obowiązkowym niestety:-( Żałuję bo chętnie bym się dopisał.

Grzesiek_G
05-02-2011, 23:41
Oj Gio bardzo szkoda :(

mariobor
05-02-2011, 23:42
Jeśli można to wpisałby się na listę :)

Grzesiek_G
05-02-2011, 23:57
Wpisany :)

Azazel85
06-02-2011, 01:36
Opcji noclegowych jest naprawdę wiele w Krakowie. Podałem te względnie przyzwoite, za w miarę przyzwoitą cenę.

To prawda:) Ten Quality Hotel w najtańszej opcji nawet niezły jest, tylko daaaaaaaaaleko strasznie :/

Jak parę razy byłem w Krk, zawsze nocowałem w Hotel Studencki Piast (http://piast.bratniak.krakow.pl/html/index.php?id=5&lang=pl) - nie wiadomo jakich luksusów nie ma, ale jest czysto i ciepło. Jak dla mnie wystarczy:) I co ważne, jest nie daleko, do centrum: 10-15 minut spacerkiem albo bodajże 4 przystanki jedną z czterech linii tramwajowych - nie byłoby więc problemów z powrotem z ewentualnych piwnych pogawędek fotograficzno-integracyjnych:) I ceny, 150zł za pokój 3 osobowy, 90zł za dwójkę, i 60zł za jedynkę :) Jak ktoś ma Euro<26 albo ISIC to jeszcze parę zł mniej może być :)

Czekam na info od nich czy mają wolne pokoje. Jakby mieli więcej, można by jedną bazę zrobić dla przyjezdnych, byłoby łatwiej organizacyjnie. Ale to już każdy sam zadecyduje.


A czy, gdyby, w co raczej nie wierzę, ale - jakby się minimalna liczba osób do warsztatów nie uzbierała, warsztaty zamieniamy na mini-plenerek w Krk, czy raczej cała impreza byłaby odwoływana?

BorysR
07-02-2011, 01:49
Chcialem sie zglosic. Jutro przeleje pieniadze.

IronX
07-02-2011, 09:33
wstępnie i ja się wpisuję, jak tylko będę miał pewność, że nie będę w tym terminie w pracy to potwierdzę i zrobie przelew

Grzesiek_G
07-02-2011, 18:11
Pojawiły się pierwsze wpłaty:
BorysR i Jagienka

witus
07-02-2011, 21:20
Proszę o zapisanie. Poszedł przelew.

Azazel85
08-02-2011, 01:04
No i ok, wszystko porezerwowane ;) Cieszy mnie to bardzo, bo dawno w Krk nie byłem, a i Was przede wszystkim znów zobaczę :)
Ja kimam tutaj - NF HOSTEL (http://www.booking.com/hotel/pl/nf-hostel-krakow.html?sid=24528efdd50a643e3975a1c651d52572;c heckin=2011-03-04;checkout=2011-03-06;srfid=8c163d63910b6175f9199b61c89b12bb,11#) - 2 minuty do Dworca, 3 min. do Rynku Głównego :) 76zł za "jedynkę" ze śniadaniem. Jak ktoś nie ma jeszcze noclegu, a nie ma jakiś dużych wymagań, zapraszam ;) Będzie sympatyczniej, a i bezpieczniej np wieczorem ze sprzętem wracając.
Piast się nie odezwał, to niech spadają.

Wiem że jeszcze sporo czasu jest, ale puki pamiętam:

Ktoś jeszcze może przyjeżdża w czwartek? Organizujemy sobie coś na popołudnie/wieczór?
Myślimy w trakcie weekendu o jakimś nocnym foceniu? Czarodziejski Kazimierz po zmroku? :) Bo nie wiem czy mam statyw taszczyć :)

O inne rzeczy będę pytał na bieżąco ;)
Już się nie mogę doczekać :D
Chociaż będę bezpośrednio po nartach, we wtorek przylatuję - mam tylko nadzieję że żaden wulkan nie wybuchnie, żebym się nie spóźnił... :)

Grzesiek_G
08-02-2011, 06:35
Tak, jeśli tylko macie - koniecznie zabierzcie statywy. Ponieważ zima jest cały czas, a zajęcia trwają do 17-tej mamy gwarantowane wieczorno-nocne zdjęcia :). Jeszcze z Piotrem omawiam detale, ale zapowiada się bardzo kameralnie i interesująco.

mariobor
08-02-2011, 12:21
Przelew wykonany, potwierdzam obecność :)

Paweł Kania
08-02-2011, 12:25
A ja sprzedałem statyw :/

Ale po 3ch mi się już ręka nie trzęsie ;)

kojot3.0
08-02-2011, 13:24
Kurcze szkoda, że akurat taki termin :( Ja to mam szczęście. No cóż, może następnym razem...

Grzesiek_G
08-02-2011, 13:59
No kurcze szkoda :( Nie przejmuj się, jak wypali raz i się spodoba taki czas spędzania czasu z Piotrkiem to coś znowu wymyślę :)

kojot3.0
08-02-2011, 14:03
:)

Grzesiek_G
08-02-2011, 19:59
Kolejne wpłaty:
Paweł Kania
WITUS
AZAZEL85

dziękuję

gringo222
08-02-2011, 20:17
Też się piszę na to szkolenie i zaraz robię przelew.

BorysR
08-02-2011, 20:35
Jezeli ktos szuka transportu z Warszawy to jade kombiakiem i moge wziac kogos.

IronX
08-02-2011, 20:42
Potwierdzam swą obecność. Przelew poszedł :)

downunder
09-02-2011, 01:16
Po przemyśleniu za i przeciw ja również reflektuję na warsztaty, ponieważ obejmują to w czym czuję się zdecydowanie najsłabiej. :)
Przelew już zleciłem. ;)


Ja kimam tutaj - NF HOSTEL (http://www.booking.com/hotel/pl/nf-hostel-krakow.html?sid=24528efdd50a643e3975a1c651d52572;c heckin=2011-03-04;checkout=2011-03-06;srfid=8c163d63910b6175f9199b61c89b12bb,11#) - 2 minuty do Dworca, 3 min. do Rynku Głównego :) 76zł za "jedynkę" ze śniadaniem. Jak ktoś nie ma jeszcze noclegu, a nie ma jakiś dużych wymagań, zapraszam ;) Będzie sympatyczniej, a i bezpieczniej np wieczorem ze sprzętem wracając.
Piast się nie odezwał, to niech spadają.

Patrząc na twój link ale ceny wyglądają niestety zdecydowanie drożej niż piszesz?
Ja raczej będę nocował TUTAJ (http://www.jordan.pl/inc/cennik.php?obiekt=pokoje) bo mam 20% zniżkę.

BTW jest całkiem prawdopodobne, że będę jechał z Gdańska samochodem. ;)

Azazel85
09-02-2011, 02:11
Patrząc na twój link ale ceny wyglądają niestety zdecydowanie drożej niż piszesz?
Ponieważ pod linkiem podane są już ceny od razu za 2 noclegi ze śniadaniami.
Ja za 3 noclegi ze śniad. mam do zapłaty 230zł za pokój jednoosobowy. Ważne że blisko, reszta jest dla mnie mniej ważna :) Nie wiem kiedy planujesz przyjazd, ja będę już od czwartku.


BTW jest całkiem prawdopodobne, że będę jechał z Gdańska samochodem. ;)
A to już na PW się ewentualnie zgadamy jakbyś miał wolne miejsce - choć ja tam od razu ze znajomymi chcę się spotkać, więc możliwe że bardziej będzie pasował mi pociąg.

witus
09-02-2011, 10:01
Zarezerwowałem w tym terminie firmowe pokoje gościnne przy ulicy Wielopole 19 (podobno przy rynku). Cena dla pracownika ok 100 zł za dobę. Rezerwację mam od piątku do niedzieli (2 noclegi). Pokój jest 2-osobowy więc jeśli ktoś ma ochotę na niedrogi nocleg zapraszam podzielimy koszt na pół.

Aha w pokoju jest łazienka z prysznicem, toaleta wspólna dla 4 pokoi. Kuchnia w pełni wyposażona do dyspozycji. Nie byłem tam jeszcze ale znając standard z innych miast zwykle było bardzo fajnie.

Grzesiek_G
09-02-2011, 10:35
Kolejne wpłaty MARIOBOR i downunder

Grzesiek_G
09-02-2011, 10:37
Powiem tak, lokalizacje jak wielopole , długa są świetne. Pamiętajcie tylko o poszukaniu parkingu poza strefą, bo dzienny haracz to jakieś 36 zł za przywilej parkowania w strefie. Niestety strefą objęli też Kazimierz.
Aha Kraków jest mały, jeśli tylko nie zamieszkacie gdzieś pod Wieliczką - będzie dobrze.

Z Placu Matejki jest jakieś 8 km do studia i jakieś 5 do sali konferencyjnej więc z okolic rynku będziecie mieć tak samo daleko :)
Za to z nocnych wyjść będziecie mieć blisko do spania :)

Kilka informacji technicznych związanych z dojazdem do Krakowa: od strony Katowic, Olkusza ( drogi A4 i 94) wjazd i wyjazd z Krakowa jest bardzo traumatyczny. Trwa przebudowa ronda Ofiar Katynia ( koło Macro i Ikei) należy liczyć się ze znacznymi korkami. Można też szukać objazdów, zwłaszcza z drogi 94, ale nie da się prosto wytłumaczyć jak to zrobić, dlatego proszę, byście sobie wcześniej opracowali trasę dojazdu.

Grzesiek_G
09-02-2011, 10:58
Aha, kolejna sprawa organizacyjna: proszę się mi tu wyspowiadać kiedy zamierzacie wyjechać z Krakowa i o której godzinie - musimy plany dostosować do Waszych możliwości.

BorysR
09-02-2011, 12:09
MI to obojetne. :) Strefa parkowania w weekendy tez dziala?

Paweł Kania
09-02-2011, 12:14
Ja na 9 w pon muszę być w pracy - to tak bym zdążyl ;)

Grzesiek_G
09-02-2011, 12:33
To (http://www.zikit.krakow.pl/images/stories/strefa/kraw.html)winno wszystko wyjaśnić. Cennik dalsze informacje na stronie ZIKIT (http://www.zikit.krakow.pl/strefa-platnego-parkowania)

mariobor
09-02-2011, 12:43
Dla mnie impreza może się nawet przeciągnąć do poniedziałku ;)

Grzesiek_G
09-02-2011, 13:37
No i pięknie :) kolejne wpłaty IronX oraz gringo222 minimum do odbycia się warsztatów osiągnięte. Bardzo się cieszę i już pędzę Piotra maglować o detale.

Robert_P
09-02-2011, 14:10
Będąc w Krakowie korzystałem z http://www.noce.pl/SR/szczegoly.php?lang=pl&ido=555 cena znośna warunki dobre zgodne z opisem, łazienka itd wszystko na miejscu, no i blisko wszędzie.
Ja na chwilę obecną chyba odpuszczam , choć nie powiem chciałbym się z Wami spotkać bardzo :)

admin
09-02-2011, 14:38
Ja na chwilę obecną chyba odpuszczam

:(

JAP
09-02-2011, 16:33
Właśnie wykonałem przelew (:
więc mam nadzieję, że jestem tym dziesiątym..

IronX
09-02-2011, 17:25
Jeśli chodzi o mnie to mnie jest bez różnicy, jak się uprę to mogę wracać nawet w poniedziałek z samego rana :)

Grzesiek_G
09-02-2011, 20:28
Właśnie wykonałem przelew (:
więc mam nadzieję, że jestem tym dziesiątym..

:) aż takiego tłoku nie ma , bądź dobrej myśli :)

gringo222
09-02-2011, 21:03
Jezeli ktos szuka transportu z Warszawy to jade kombiakiem i moge wziac kogos.

Ja chętnie się piszę na wspólny wyjazd :D
ustalmy zatem co i jak na priva

downunder
10-02-2011, 00:00
Aha, kolejna sprawa organizacyjna: proszę się mi tu wyspowiadać kiedy zamierzacie wyjechać z Krakowa i o której godzinie - musimy plany dostosować do Waszych możliwości.
Pozostanę w Krakowie do środy 09.03 więc jak dla mnie czym więcej atrakcji w niedzielę tym ciekawiej. :)

Azazel85
10-02-2011, 02:41
Aha Kraków jest mały
A to całe szczęście ;) Ale w razie czego powiesz nam Grzesiu, gdzie którą linią metra dojedziemy? :)


Aha, kolejna sprawa organizacyjna: proszę się mi tu wyspowiadać kiedy zamierzacie wyjechać z Krakowa i o której godzinie - musimy plany dostosować do Waszych możliwości.
Na chwilę obecną: w czwartek koło 16stej powinienem już być po zrzuceniu bagaży i wyruszać na miasto, wyjazd mam w niedzielę o 13:35 :)

Grzesiek_G
10-02-2011, 11:00
Będąc w Krakowie korzystałem z http://www.noce.pl/SR/szczegoly.php?lang=pl&ido=555 cena znośna warunki dobre zgodne z opisem, łazienka itd wszystko na miejscu, no i blisko wszędzie.
Ja na chwilę obecną chyba odpuszczam , choć nie powiem chciałbym się z Wami spotkać bardzo :)

No szkoda Robercie, naprawdę.

Jeśli tylko wrażenia z krakowskiej edycji będą pozytywne, zawsze można powtórzyć.

JAP
10-02-2011, 11:56
:) aż takiego tłoku nie ma , bądź dobrej myśli :)

A jednak..

Grzesiek_G
10-02-2011, 12:23
Właśnie wykonałem przelew (:
więc mam nadzieję, że jestem tym dziesiątym..

JAP, nieomal się spóźniłeś, właśnie wpadł mi przelew od RobertM z datą 9 luty. Twojego jeszcze nie ma. Jeśli wejdzie dzisiaj dopiszemy Cię jako 11 i ostatniego uczestnika :)

Grzesiek_G
10-02-2011, 19:37
W pierwszym poście uaktualniony plan działania. Mam nadzieję że się spodoba :) Wygląda, że będzie duuuużo pracy :)

AlleG
10-02-2011, 20:28
na maxmodels mdelki szukasz Piotrze? :D no no xP
szkoda ze nie zdażyłem się zapisać :/

mariobor
10-02-2011, 20:31
No to będzie mega pracowity weekend! Już nie mogę się doczekać :)
W kwestiach organizacyjnych: to mam pytanko dotyczące drugiego dnia. Zajęcia z obróbki są prowadzone w formie wykładu, czy jest to też praktyka i obrabianie zdjęć z wcześniejszej pracy w studio?

Azazel85
10-02-2011, 20:37
I ja technoczno organizacyjne pytanko mam - jako że do imprezy jeszcze prawie miesiąc, trochę chętnych się jeszcze może znaleźć. Czy jak uzbiera się jeszcze grupa 8-10 osób, tworzona będzie druga grupa, czy raczej nie uda się wtedy podopinać wszystkiego?

Grzesiek_G
10-02-2011, 21:47
No to będzie mega pracowity weekend! Już nie mogę się doczekać :)
W kwestiach organizacyjnych: to mam pytanko dotyczące drugiego dnia. Zajęcia z obróbki są prowadzone w formie wykładu, czy jest to też praktyka i obrabianie zdjęć z wcześniejszej pracy w studio?

Raczej wykład - przy tej ilości tematów nie ma szans na praktykę, ale czronyj będzie omawiał na podstawie jakiejś fotki z dnia praktycznego


I ja technoczno organizacyjne pytanko mam - jako że do imprezy jeszcze prawie miesiąc, trochę chętnych się jeszcze może znaleźć. Czy jak uzbiera się jeszcze grupa 8-10 osób, tworzona będzie druga grupa, czy raczej nie uda się wtedy podopinać wszystkiego?

Nie tym razem, po naradzie z Piotrem oraz Marcinem postanowiliśmy zrobić z tego kameralne warsztaty i poświęcić czas, również wieczorem wyłącznie dla Was. Tworząc drugą grupę musielibyśmy zmienić zasadniczo plany i wyeliminować ćwiczenia 2 na 1. Robimy takie wyjazdowe warsztaty po raz pierwszy, jeśli się spodobają, na pewno powtórzymy je po raz kolejny w Krakowie a znając Piotra, zapewne zaproponuje taką formułę i w innych miastach :)

eagis
10-02-2011, 22:47
Jakby ktoś odpadł to ja bym chciał...

Azazel85
10-02-2011, 23:12
Nie tym razem, po naradzie z Piotrem oraz Marcinem postanowiliśmy zrobić z tego kameralne warsztaty i poświęcić czas, również wieczorem wyłącznie dla Was. Tworząc drugą grupę musielibyśmy zmienić zasadniczo plany i wyeliminować ćwiczenia 2 na 1. Robimy takie wyjazdowe warsztaty po raz pierwszy, jeśli się spodobają, na pewno powtórzymy je po raz kolejny w Krakowie a znając Piotra, zapewne zaproponuje taką formułę i w innych miastach :)
Luuuzik :) Dwie-trzy osoby podpytywały mnie czy ewentualnie mogłyby się podłączyć, a że w pierwszym poście wspomniana była taka możliwość - stąd moje pytanie;) Zatem powiem im - następnym razem :)

mariobor
12-02-2011, 19:15
Jakby któryś z warsztatowiczów szukał taniego noclegu w Krakowie to polecam DOM WYCIECZKOWY ALF na ul. Klimeckiego ( 2-3 przystanki tramwajem od warsztatowego STUDIA ) Standard AKADEMIKA i przystępna cena 35zł za jedynkę!
http://www.hotelalf.pl/domw.html
podane ceny na stronie są nie aktualne, na ten rok jest to 35zl/os jedynka , 30zł/os dwójka.

Azazel85
18-02-2011, 19:33
Ok - ludki które będą/przyjadą już w czwartek - Organizujemy coś sobie? Jakieś wieczorne piwko z ew. spacerkiem foto połączone?


Grześ - co do wożenia się furą po Krk :D (dojazdy do studia z pl. Matejki) - będę pieszy, więc jak gdzieś ktoś miejsce będzie miał, to się pewnie chętnie zabiorę. Jak nie, mogę dojechać MPK, nie ma problemu.

IronX
19-02-2011, 12:12
Wstępnie można coś pomyśleć. Ja prawdopodobnie będę już w czwartek, ale o której to nie mam pojęcia jeszcze :)

Grzesiek_G
22-02-2011, 15:35
No i jak tam kochani? Spakowani, gotowi do przyjazdu? Na razie mroźno w Krakowie, ale specjalnie dla Was zaklepuję ładną pogodę - w końcu akt, z udziałem warsztatowiczów, na tle Wawelu nie może się odbyć przy temperaturach ujemnych! :)

Przy okazji poproszę na PM od uczestników:
imię oraz nick forumowy. Czekam do 25-tego na informacje.

mariobor
22-02-2011, 16:57
Daleko nie mam, a foto graty zawsze gotowe do akcji :) Tylko nie wiedziałem że zapisałem się przy okazji na zlot foto-morso-nudystów :) Cóż zrobić odwrotu nie ma:D
PM poszła.

downunder
22-02-2011, 23:52
Ja również pojawię się w Krakowie w czwartek 03.03 mam już zaklepaną rezerwację w tym samym hostelu co Azazel85 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=30154).
Na dziś jednak trudno mi jeszcze określić czym, i o której przyjadę.
Wolałbym samochodem, gdyż na promocyjne bilety kolejowe i tak już nie ma szans, ale wszystko zależy od pogody. :)

Grzesiek_G
23-02-2011, 12:56
BorysR, IronX, gringo222

czekam na Wasze imiona.

Ja jestem z Krakowa, ale raczej w czwartek będę jeszcze dogrywał detale odnośnie warsztatów i czekał do późnego wieczora na Piotrka z Gosią.

Paweł Kania
23-02-2011, 13:05
BorysR ma Borys ;)

Grzesiek_G
23-02-2011, 13:45
BorysR ma Borys ;)


Hehe też tak wydedukowałem, ale.... wolę się upewnić.

BorysR
23-02-2011, 18:28
Potwierdzam ze BorysR ma na imie Borys. :D Noclegi zalatwione bedziemy w czwartek wieczorem. :) Zadokowalismy sie w hotelu RT Galicyja.

gringo222
23-02-2011, 20:00
Wiadomość na PM przesłałem. Jadę razem z Borysem. Do zobaczenia zatem w Krakowie ... może już w czwartek ???

Grzesiek_G
24-02-2011, 12:57
Na stronie pierwszej dorobiliśmy się plakatu :) Zapraszam.

Kolejna miła informacja dla uczestników warsztatów: będzie możliwość sprzętowej kalibracji monitorów Eizo oraz NEC! Wiem, że część z Was jest z poza Krakowa, ale możliwość jest i jeśli ktoś zmieści w samochodzie :) niech zabiera ze sobą.

Aha jeszcze jedna bardzo ważna prośba: prześlijcie mi na PM swoje numery komórek - w końcu będziemy się kontaktować analogowo :). Przyda się na wypadek zagubienia się w mieście, spóźnienia itd :)

W PM zwrotnej podam swój.

Azazel85
25-02-2011, 00:56
Spotykamy się w czwartek wieczorkiem na jakiejś "chmielowej kolacji"? :)
Grzesiek, poleciłbyś jakąś knajpę w centrum, gdzie nie zabiją nas cenami a coś fajnego jest? :) Bo pewnie jak w większości miast, te najfajniejsze rzeczy i miejsca nieco schowane są;)

I jakby pogoda na wieczorny spacer była, gdzie możemy się kierować żeby nie powtarzać motywów na piątek/sobotę zaplanowanych, i gdzie nam w łeb nie dadzą? :)

PM zaraz idzie.

Paweł Kania
25-02-2011, 01:00
Bunkier Sztuki ?

Azazel85
25-02-2011, 01:04
Bunkier Sztuki ?

Ja takich miejsc w Krk nie znam w ogóle, więc zdaję się na miejscowych :)
Jak dla mnie - jak najbardziej może być i Bunkier Sztuki. Byle nie jakiś Sphinks przy rynku itp ;)

downunder
25-02-2011, 01:18
Spotykamy się w czwartek wieczorkiem na jakiejś "chmielowej kolacji"? :)

Ja na kolację napewno dojadę. :)

Moje ulubione miejsca na jedzonko w Krakowie to:

"A Dong" na ul. Długiej, znakomicie przyrządzona kuchnia chińska i dalekowschodnia.
Wnętrze może nieszczególne, raczej barowe ale wszystko rekompensują wspaniała harmonia smaków i bardzo przystępne ceny.

Jak chcemy drożej, ale nie super drogo to polecam:
1) Restaurację meksykańską "Taco" na Poselskiej. Serwują chociażby super żeberka na desce.
2) Restaurację "Morskie Oko" na placu Szczepańskim - kuchnia góralska, polska.

Może tubylcy zaproponują nam jeszcze lepsze miejsca. :)

Aha ... korci mnie by spróbować "Paroles, Paroles" na pl. Wolnica. Ta knajpka, którą niedawno rozkręcała Mgda Gessler (bardzo smacznie to wyglądało). Stamtąd moglibyśmy ruszyć się trochę po Kazimierzu. ;)

Grzesiek_G
25-02-2011, 13:27
Jako że będziecie mieć troszkę czasu sugeruję udanie się na Kazimierz, gdyż w piątek planujemy nocne zdjęcia w okolicach rynku... .
Czwartek to dobry dzień o tyle że pełno luda i czuć klimat Kazimierza. Jeśli w pojedynkę w jakieś zaułki się nie wybierzecie to można i z aparatami :). Do jedzenia późnym wieczorem polecam.....zapiekanki na placu nowym. Które okienko to poznacie po kolejce. :)
W tych okolicach jest tez świetny bar tapas, niestety troszkę drożej. Piwko zasadniczo w dowolnym miejscu.
Najstarsze knajpy na Kazimierzu to: Singer (http://knajpy.krakow.pl/lokal/129), Alchemia (http://knajpy.krakow.pl/lokal/225), Kolory (http://knajpy.krakow.pl/lokal/108). Z ciekawych miejsc, z piwkiem dla smakoszy Omerta (http://omerta.com.pl/index_pliki/menu.htm). Bardziej lansiarska jak ktoś lubi to Taawa
(http://www.taawa.pl/)Mój znajomy, stary bywalec zapytany gdzie Was posłać: wskazuje kolory i Alchemie na poczatek, a Singera na koniec, bo cytuję:)"na trzeźwo można klimatu Singera nie docenić."
Nowym kierunkiem jest podgórze - ze względu na coraz większa komercjalizacje Kazimierza. Tam ewentualnie można polecić Drukarnie, ale klimat zależny jest od ilości studentek na m2, a z tym bywa różnie :). Drukarnia na Podgórzu jest na lewo po przejściu kładki. No właśnie jest kładka dla pieszych łącząca Kazimierz z Podgórzem. To tak fotograficznie. Zresztą Mariobor ,JAP i RobertM są z Krakowa :)

Jeśli chodzi o mnie i Piotra - mamy Wasze telefony, jeśli Piotr z Gosią dotrą do Krakowa o jakiejś rozsądnej porze to się odezwiemy. Proponuję byscie się równiez wymienili numerami telefonów, też na PM.

W piątek zabieramy Was do pycha restauracji w centrum Krakowa. Tanie i pycha żarcie. Tylko jeszcze muszę zrobić rezerwacje :). Miejsce na tyle spokojne, że sobie pogadamy o warsztatach, co do soboty nadal szukam miejsca, które w sobotę przyjmie nas z projektorem, lub telewizorem, by omówić foty - ale z tym na razie cienko :(

Grzesiek_G
25-02-2011, 13:49
Aha, nr telefonu do Piotra Infolinia: 510 920 520

IronX
25-02-2011, 17:45
Dodam, że zapiekanki na Kazimierzu to obowiązkowo. Siedziałem dobrych parę lat w Krakowie i za każdym razem będąc na Kazimierzu nie mogłem sobie odmówić, tak więc polecam i myślę że nie odwiedzenie Kazimierza podczas pobytu w Krakowie to ciężki grzech :)

login_87
25-02-2011, 18:39
z piwkiem dla smakoszy

z piwkiem dla smakoszy jest jeszcze Katedra na Poselskiej. Ponad 40 gatunkow piwa wiec jest w czym wybierac. Polecam http://www.katedra.krakow.pl/


Dodam, że zapiekanki na Kazimierzu to obowiązkowo. Siedziałem dobrych parę lat w Krakowie i za każdym razem będąc na Kazimierzu nie mogłem sobie odmówić, tak więc polecam i myślę że nie odwiedzenie Kazimierza podczas pobytu w Krakowie to ciężki grzech :)

hmm obowiazkowo to kielbaski spod hali targowej, dwoch panow w bialych fartuchach sprzedaje je z niebieskiej nyski

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/DSC01140JPG-2.jpg
źródło (http://lh6.ggpht.com/_s4faE1SF4R0/Sxa_ZVCSnBI/AAAAAAAAAM4/Pt9fQE-Z4kw/s400/DSC01140.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.gastronauci.pl/aimg/niebieska_nyska.jpg)

IronX
25-02-2011, 20:15
zgadzam się :) kiełbaski z Nysy też są kultowe i przydałoby się zaliczyć :)

Paweł Kania
26-02-2011, 00:51
Żeby spróbować 40 piwek to byśmy musieli 2 tyg warsztatów zrobić ;)

A o Nysce nie słyszałem nigdy - jestem, za :)

Grzesiek_G
26-02-2011, 08:14
zgadzam się :) kiełbaski z Nysy też są kultowe i przydałoby się zaliczyć :)


Kiełbaski z nysy to punkt programu na piątkowe nocne focenie :)

IronX
26-02-2011, 09:53
Kiełbaski z nysy to punkt programu na piątkowe nocne focenie :)


No to myślę, że wszyscy będą zadowoleni :)

AlleG
28-02-2011, 15:16
Panowie, rozumiem ze osoby nie biorace udziału w warsztatach na spotkania piwno-okolicznosciowe mogą się zgłosic ? :)

Azazel85
01-03-2011, 01:19
No, propozycji miejsc podanych mamy bez liku. Kazimierz po zmroku brzmi kusząco - ale to ew. i tak na miejscu poustalamy.

To co, czwartek, np. 19:00 przed wejściem do Bazyliki Mariackiej?
Zbierzemy się, pójdziemy sobie "gdzieś", a jak ktoś na później się wyrobi przedzwoni po prostu, dowie się gdzie nas znaleźć i dołączy jak będzie chciał :)


Panowie, rozumiem ze osoby nie biorace udziału w warsztatach na spotkania piwno-okolicznosciowe mogą się zgłosic ? :)
Ja tam nie widzę przeszkód, ale lepiej niech ktoś z organizatorów Ci to potwierdzi i powie co i jak ;)

IronX
01-03-2011, 09:27
Jako, że zapewne w okolicach rynku będziemy się włóczyć w piątkowy wieczór, to może w czwartek ustawimy się na Kazimierzu na Placu Nowym?

Azazel85
01-03-2011, 12:12
Jak dla mnie nie ma problemu.
Pomyślałem o Mariackim bo tam trafi chyba każdy, nawet bez znajomości Krakowa:)

Ale spoko, żeby nie łazić jak dla mnie może być od razu Kazimierz.

downunder
01-03-2011, 13:12
Jezeli dojadę do Krakowa do 19.00 to też bedę na pl. Nowym. :)

Grzesiek_G
01-03-2011, 18:21
Ok, to mam dla Was taką propozycję:
zrobiłem Wam rezerwacje w Alchemii, na godzinę 20:00 . Plac Nowy jako taki, bez konkretnego miejsca -punktu nie jest dobrym miejscem zbiórki.
Alchemia
ul. Estery 5
(róg Estery i Placu Nowego)
31-056 Kraków
hasło: nikoniarze

Ci co będą wcześniej, tez mogą przyjść i napić się piwka czekając na resztę - a po 20-tej na wieczorny plenerek.
Niestety my nie dołączymy :( , mam kilka spraw jeszcze do dogrania i czekam na Gosię i Piotra

IronX
01-03-2011, 23:21
No i słusznie Grzegorzu zrobiłeś :) myślałem właśnie aby się spotkać na Placu Nowym przy Alchemii ale może też być w środku :)

downunder
02-03-2011, 00:30
Już wiem, że na 100 % jadę autem do Krakowa także służę transportem z pl. Matejki na zajęcia i w piątek i w sobotę (4 miejsca wolne w aucie).
W którym miejscu na pl. Matejki się spotykamy? Pod pomnikiem grunwaldzkim?

login_87
02-03-2011, 00:47
Mozna sie wprosic w czwartek do Was do Alchemii a potem na plener??

downunder
02-03-2011, 01:03
Mozna sie wprosic w czwartek do Was do Alchemii a potem na plener??
A dlaczego nie? Myslę, że jest świetna okazja by spotkać i zintegrować się z krakowskimi nikoniarzami. :)

Azazel85
02-03-2011, 03:58
No, "orzeł wylądował" :razz: , to można się szykować do kolejnego wypadu ;)

Chyba pójdę się już spakuję na zapas, bo doczekać się nie mogę:)



zrobiłem Wam rezerwacje w Alchemii, na godzinę 20:00
Nie ma to jak konkret :) DZIĘ-KU-JE-MY :)

Wydaje mi się że nie ma co kombinować, i w dodatku będzie to dobre miejsce do ewentualnego wypadu z aparatami na miasto (dla chętnych - zobaczymy jakie będą warunki i w ogóle).

Jako że w Krk będę już po południu, po zameldowaniu się i rzuceniu gratów w pokoju, ruszę w miasto i wolnym krokiem kierował się będę na Kazimierz, będę na miejscu pewnie już pewnie trochę wcześniej, jakby i komuś tak pasowało.


Niestety my nie dołączymy :(
Ale żeby to było ostatni raz ;)


Mozna sie wprosic w czwartek do Was do Alchemii a potem na plener??
Jasne, zapraszamy ;) Czwartek jest otwarty dla wszystkich ;)

Grzesiek_G
02-03-2011, 08:59
Ok, na pierwszej stronie w 2 poście dokładne informacje gdzie się spotykamy w piątek rano.
Mamy zgłoszenie 1 samochodu dowożącego na warsztaty (downunder), czy ktoś z uczestników będzie dysponował samochodem? Mój jest zapchany na full (Jagienka,Gosia, admin, modelka i ja).
Proszę o informację kto chce dojechać grupowo na warsztaty. W miarę zgłoszeń będę dopisywał do listy. Downunder podaj kolor i markę samochodu :)

downunder
02-03-2011, 10:45
Downunder podaj kolor i markę samochodu :)
Srebrny Fiat Doblo na gdańskich rejestracjach.

witus
02-03-2011, 11:05
jeśli można piszę się na powiezienie.

Paweł Kania
02-03-2011, 11:21
Ja raczej dotrę na warsztaty Bimbają samemu :)

Mogę do kogoś namiary tel. na PW kto będzie w czw już wczesnie w Alchemii, bo ja planuję ściągnąć 20-21... ale różnie to bywa to żebym was odnalazł jak gdzieś pójdziecie :)

admin
02-03-2011, 13:05
Masz mój: 603505625 lub infolinia: 510 920 520 :)

Niech ktoś potwierdzi, Kraków to jest to miasto co się je mija jadąc z Łodzi w kierunku Zakopanego?































:)

Paweł Kania
02-03-2011, 13:15
Do Ciebie to już mam chyba wszystkie możliwe ;)
A to będziesz też w czwartek w Alchemii ?


Ponoć tam :)

admin
02-03-2011, 14:34
A to będziesz też w czwartek w Alchemii ?

Bardzo bym chciał...

Azazel85
02-03-2011, 16:34
Niech ktoś potwierdzi, Kraków to jest to miasto co się je mija jadąc z Łodzi w kierunku Zakopanego?

No no, dokładnie - taka mała mieścina pod Wieliczką :lol:



Mogę do kogoś namiary tel. na PW kto będzie w czw już wczesnie w Alchemii, bo ja planuję ściągnąć 20-21... ale różnie to bywa to żebym was odnalazł jak gdzieś pójdziecie :)
Spox - 725 20 16 16. Tylko musisz wziąć poprawkę, że jak będziesz późno dzwonił, możemy "niewyraźnie mówić" :razz:



Proszę o informację kto chce dojechać grupowo na warsztaty.
Gdańsk musi trzymać się razem, i ja więc o przewóz do kolegi Downunder'a bym się uśmiechnął :)

Gio
02-03-2011, 22:10
No no, dokładnie - taka mała mieścina pod Wieliczką :lol:




W czasach słusznie minionych śpiewano, że 'jest Kraków gdzieś pod Nową Hutą'...;-)

Grzesiek_G
02-03-2011, 22:39
Azazel dopisany do listy transportowej, Paweł jedzie na własną rękę, a co z resztą, halo? Są jeszcze dwa wolne miejsca w samochodzie Downundera.

gringo222
02-03-2011, 23:20
Będziemy jeszcze z Borysem, jedziemy razem, samochód Borysa.

Grzesiek_G
02-03-2011, 23:30
Markę proszę mi tu i model podać :)

Grzesiek_G
02-03-2011, 23:36
Ok, na ten moment nastepujące osoby dostają się do studia we własnym zakresie:

Paweł Kania
MARIOBOR
IronX
RobertM
JAP

Nadal są wolne miejsca w samochodach. Proszę się wpisywać.

JAP
03-03-2011, 00:04
Ok, na ten moment nastepujące osoby dostają się do studia we własnym zakresie:

Paweł Kania
MARIOBOR
IronX
RobertM
JAP

Nadal są wolne miejsca w samochodach. Proszę się wpisywać.

No to ja bym poprosił o przygarnięcie (:

IronX
03-03-2011, 00:13
Ok. Ja też będę wdzięczny jak się znajdzie w którymś miejsce dla mnie :)

Paweł Kania
03-03-2011, 00:18
Tzn. Ja będę autem, tylko z doświadczenia ( a bede pomieszkiwał na drugim końcu Krk) 3x prościej bimbają i 4xszybciej.

Ale myślę że jutro się ustali i jak coś mogę wziąć auto - nie ma problema :)


BTW. Jutro mamy koncert :)

http://www.alchemia.com.pl/id,1456,wydarzenie.html

IronX
03-03-2011, 00:26
to co? wchodzimy na koncert czy umawiamy się pod Alchemią i lecimy do innego lokalu?

downunder
03-03-2011, 00:42
Myślę, że z autami nie ma co panikować, jest jeszcze 5 miejsc wolnych więc napewno wszyscy się załapią. ;)
Jeżeli chodzi o spotkanie w czwartek wieczorem w Alchemii to mam nadzieję, ale jeszcze nie mam pewności czy się załapię.
Wyruszam jutro z Gdańska dopiero ok. 9.00 i powinienem być w Krakowie najpóźniej ok. 18.00 ale wiadomo, jak to w trasie, różne przygody mogą się wydarzyć. :)
Jakby co mam tel. do kol. Azazel85 więc będziemy w kontakcie. :)

Azazel85
03-03-2011, 00:47
BTW. Jutro mamy koncert :)

Aj, ludu więc pewnie będzie jeszcze więcej niż zwykle, do tego mocno głośno co rozmowom może nieco przeszkadzać?
No chyba że tam dwie sale są albo coś w tym stylu.

To może polecane wcześniej Kolory (http://knajpy.krakow.pl/lokal/108), parę metrów dalej? O tej samej godz? Ja jutro będę w drodze, zadzwoni ktoś i zrobi nam rezerwację, nie wiem, tak dla 6-8 osób?

downunder
03-03-2011, 00:54
To może polecane wcześniej Kolory (http://knajpy.krakow.pl/lokal/108), parę metrów dalej? O tej samej godz? Ja jutro będę w drodze, zadzwoni ktoś i zrobi nam rezerwację, nie wiem, tak dla 6-8 osób?
Myslę, że to lepsze rozwiązanie bo w czasie koncertu raczej nie pogadamy. :)

IronX
03-03-2011, 01:33
jak rezerwacje to proponuje dla wiekszej liczby osob, bo zaglądną też na piwko niektórzy co nie idą na warsztaty

Azazel85
03-03-2011, 03:32
Ok, w Krk powinienem być przed 15stą, złapie jakieś wi-fi, i jak się nic nie zmieni postaram się zarezerwować nam tam miejsce, powiem że dla około 10 osób.

Jakby wcześniej jakieś decyzje zapadły, zmiana lokalu czy cuś, albo ktoś wcześniej tam zadzwonił i zrobił rezerw. - niech mi podeśle proszę choć sms'a, co bym był na bieżąco :)
Mój nr w razie czego jeszcze raz: 725 20 16 16.

thx!

IronX
03-03-2011, 08:11
no to co?? widzimy się wieczorkiem na browarku małym :)

Grzesiek_G
03-03-2011, 08:20
IronX - dopisany do listy transportowej
Paweł - nie ma sensu żebyś brał swój samochód - jest wystarczająca ilość miejsc w obie strony,a w piątek będziemy mieć bardzo wąskie okno czasowe na dotarcie ze studia na rynek, na 18:20. Więc jeśli masz bliżej do studia - jedź bimbają, w druga stronę zadecydujesz czy chcesz kompromitacją publiczną czy transportem prywatnym :) bo miejsca będzie.
Alchemia - faktycznie jest koncert, wrrr, nie doczytałem, przepraszam. Alchemia jest ogromna, ma dwie sale. Niestety koncert jest płatny.

mariobor
03-03-2011, 09:53
No więc tak, ja w piątek do studia podjadę na własną rękę samochodem. Jakby była potrzeba kogoś jeszcze zabrać z placu Matejki to dawać znać. Choć widzę że kilka aut już się zadeklarowało. Co do czwartku to ja niestety nie dam rady się pojawić, ale mogę powiedzieć Wam że w Alchemii jest osobna sala na koncerty i znajduje się w piwnicach a stoliki do siedzenia są na parterze :) Minusem może być tylko natłok ludzi.

login_87
03-03-2011, 11:29
edit. Niedoczytalem.. Mariobor mnie uprzedzil


to co? wchodzimy na koncert czy umawiamy się pod Alchemią i lecimy do innego lokalu?

Koncert bedzie w sali w piwnicy a miejsce zapewne zarezerwowane jest na parterze wiec nie bedzie problemu zeby usiasc.

Azazel85
03-03-2011, 16:15
Dobra, to nie robimy innych rezerwacji, kilkadziesiąt nas nie będzie, żeby się knajpy specjalnie szykować musiały :)

Pójdziemy do Alchemii, zobaczymy co i jak, będzie ok to klepniemy, nie będzie ok tak jak byśmy chcieli, pójdziemy gdzie indziej.


Ja już w Krakowie :) Idę rzucić torby, wykąpię się pewnie, i koło 17-18stej idę na spacerek w miasto. Na Planu Nowym pewnie będę już 19-19:30. Jakby co, tel. do mnie powyżej - choć będę łatwo rozpoznawalny, ze sterczącym z pleców statywem :)

Vall
05-03-2011, 11:17
Nie zahaczyliście czasem wczoraj koło 22:20 o most dębnicki z lufami na Wawel? :) Dość duża grupka była i wszyscy z aparatami..

Marek
05-03-2011, 11:27
To muszą być wyczerpujące warsztaty.... Nikt nie ma siły napisać... ;)

Grzesiek_G
05-03-2011, 11:41
Heheh tak byliśmy na moście dębnickim :) i tak są bardzo wyczerpujące :)

Mareczku naprawdę żałuj :)

Marek
05-03-2011, 11:51
Pewnie, że żałuję, ale wiesz, nie zawsze można znaleźć cztery dni wolnego... mam tylko nadzieję, że będzie jeszcze edycja w Krakowie...

kakersik
05-03-2011, 12:12
Pewnie, że żałuję, ale wiesz, nie zawsze można znaleźć cztery dni wolnego... mam tylko nadzieję, że będzie jeszcze edycja w Krakowie...

Ja też żałuję, że nie mogłem jechać. I mam nadzieję, że będę mógł być na następnych warsztatach. I że może będzie jakaś edycja w Toruniu :D
Miłej zabawy Wam życzę !

wielebnyy
06-03-2011, 19:27
Ja też żałuję, że nie mogłem jechać. I mam nadzieję, że będę mógł być na następnych warsztatach. I że może będzie jakaś edycja

w Lublinie :D

Marek
06-03-2011, 21:20
Ja chętnie Lublin odwiedzę... możesz sprobówać zacząć cos organizować ;)

Paweł Kania
06-03-2011, 21:25
Ja się własnie grzanym piwem lecze po wycieczce na most....

Ale i tak żałujcie :D

admin
06-03-2011, 21:52
Melduneczki powrotne proszę!

Ja już na miejscu. Dziękuję wszystkim za super warsztaty i świetną atmosferę. Grześkowi za organizację, Marcinowi za warsztaty "obróbkowe", modelce a właściwie modelkom za pozowanie, "poruszeniu" za studio. Mam nadzieję że mimo wyczerpujących i nudnych wykładów miło spędziliście czas. Fajnie było się z Wami spotkać i pogadać, pofocić i w ogóle :)

Do następnego!

downunder
06-03-2011, 22:23
Warsztaty były fantastyczne, a Piotr i Marcin to nieocenione źródło wiedzy, dziękuję za wszystko czego się od was nauczyłem. :)

Na dowód tego, że Piotr przez ani chwilę się nie oszczędzał poniższy tryptyczek. Nawet modelki mogły od niego się uczyć. :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/0010-2.jpg
źródło (http://i41.photobucket.com/albums/e284/stormltd/0010.jpg)

IronX
06-03-2011, 22:35
Melduję posłusznie dotarcie do Twierdzy Przemyśl :) Mam nadzieję, że nikt nie miał podobnego powrotu do domu. Przed Rzeszowem dopadła mnie wielka śnieżyca i niestety trzeba było zwolnić - a tak się fajnie jechało :) Nie wiem jak tam teraz w Krakowie, ale jak wyjeżdżałem to śniegu nie było, natomiast na podkarpaciu zima pełną gębą :)
Ja również dołączam się do podziękowań Piotra :) Tobie Piotrze też oczywiście dziękujemy i mam nadzieję, że jeszcze uda mi się kiedyś pojawić na jakiś warsztatach.
No i do zobaczyska w Bieszczadach...mam nadzieję :)

downunder
06-03-2011, 22:39
No w Krakowie chłodno, ale póki co śniegu nie ma i mam nadzieję, że do środy, czyli dopóki tu będę, nie będzie padało. :)

IronX
06-03-2011, 22:43
downunder wiedziałem, że wrzucisz te foty :) pięknie Piotr pozował :D

Grzesiek_G
07-03-2011, 00:00
Dziękuje wszystkim za fantastyczną zabawę - tryptyk rewelacja :)

Azazel85
07-03-2011, 00:38
I ja obecność w domku zgłaszam;)

Do podziękowań się dołączam, zarówno organizatorowi, prowadzącym, jak i całej ekipie za atmosferę która się tworzy na takich naszych spotkaniach ;)

Jeszcze się nie rozpakowałem, a człowiek już o następnym wypadzie myśli;) Zaplanowana jest już Wawa, wstępnie rozmawialiśmy o Bieszczadach... no ale od przybytku ponoć głowa nie boli :D

Ale teraz... idę spać :)

gringo222
07-03-2011, 00:59
Z Borysem też dotarliśmy do wawy, choć jego samochód już w krakowie dał nam do zrozumienia, że nie powinniśmy wyjeżdżać ..., także przez całą drogę marzyliśmy tylko o tym aby bez problemu dowlec się do celu :)

Warsztaty rewelacyjne !!! pierwszy raz pstrykałem w studiu i bardzo mi się to spodobało, już nie mogę się doczekać kiedy znów do studia zawitam :) Piotrze, Grześku i Marcinie, dzięki za organizację i podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami. Właśnie siedzę i obrabiam fotki :)

JAP
07-03-2011, 02:49
Ja też dziękuję wszystkim;
Grzesiek - szacun za zaangażowanie i tworzenie rodzinnej atmosfery - w pełni Ci się to udało!
Piotr i Marcin - w pewnym sensie żadnego zaskoczenia - czyli czapki z głów (:
Inspirujące posłuchać prawdziwych ekspertów, no i dzięki za "niepuszenie się" (:
reszta dzięki za pogawędki..
Pozdroxy i mam nadzieję do zobaczenia!

mariobor
07-03-2011, 13:11
Wielkie dzięki za te wspólne 3 dni, szkoda że minęły tak szybko.
Wielkie dzięki za zarażenie tematem fotografii studyjnej.
Wielkie dzięki za wiedzę, nowe umiejętności i zaangażowanie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/6658/backstagen.jpg)

Mam nadzieję do zobaczenia wkrótce na kolejnych warsztatach bądź plenerze :)

Paweł Kania
07-03-2011, 15:47
To ja też dorzucę coś od siebie :)




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotokania.pl/nik/krk/1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotokania.pl/nik/krk/2.jpg)

Akuku... :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotokania.pl/nik/krk/3.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotokania.pl/nik/krk/4.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotokania.pl/nik/krk/5.jpg)

Glamour :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotokania.pl/nik/krk/6.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotokania.pl/nik/krk/7.jpg)

Marek
07-03-2011, 19:30
Widzę Piotr w roli głównej...

kakersik
07-03-2011, 20:39
w Lublinie :D

Do Lublina to i ja chętnie się wybiorę. W końcu tam mam korzenie :D

Marek
07-03-2011, 20:55
W końcu tam mam korzenie :D

A pokażesz nam te korzenie? :)

Wrzucać zdjęcia z Krakowa, nie lenić sie proszę!

RobertM
07-03-2011, 22:52
Było świetnie pod każdym względem i chętnie warsztaty bym powtórzył. Świetna organizacja, atmosfera, profesjonalizm. Mam nadzieje że wkrótce się zobaczymy jeszcze raz.




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/6500/dsc3729w.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/1342/dsc3803.jpg)

downunder
08-03-2011, 00:24
Wrzucać zdjęcia z Krakowa, nie lenić sie proszę!
Ja wrzucę póki co dwa zdjęcia aby zaprezentówać obie modelki z warsztatów.
Więcej będzie jak dotrę do domu gdyż nie bardzo ufam temu co widzę na moim lapku. ;)

1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i41.photobucket.com/albums/e284/stormltd/0004.jpg)

2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/0001-2.jpg
źródło (http://i41.photobucket.com/albums/e284/stormltd/0001.jpg)

mariobor
08-03-2011, 18:24
To i ja przedstawię nasze modelki:

1.Kinga (ver. Beta) ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img228.imageshack.us/img228/7262/studio4ll.jpg)

2. Gosia

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img810.imageshack.us/img810/7392/studio2d.jpg)



Bonus:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img219.imageshack.us/img219/6417/backstage2.jpg)

SMACZNEGO!! :D

Azazel85
08-03-2011, 19:07
Panowie, może załóżmy nowy wątek na fotki?
Jeden na zbiór backup'ów, i każdy swój osobny ze swoimi fotkami "właściwymi? :)

Tu organizacyjne sprawy były...

admin
08-03-2011, 20:39
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=194

Grzesiek_G
08-03-2011, 20:42
No to Panowie zakładać tematy za linkiem Piotrka i wklejać fotki :)

Ja na razie mogę pochwalić się tylko tym:
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=174437

Marek
12-03-2011, 19:50
No wszystko ładnie, pięknie, ale trzy dni warsztatów, cztery dni wspólnych zdjęć i jeden set? Co wy robiliście?!

Dawać zdjęcia!

Grzesiek_G
12-03-2011, 21:16
Oj Mareczku stresa mamy, modelki były fajne, ale my w większości spece od landszaftu i się stresujemy :)

Marek
12-03-2011, 21:36
Grześ, coś duży i długi ten stres.... Nie godzi się, oj nie godzi :)

I chyba nie tylko w studio byliście? Poza tym jakiś backstage by się przydał...

Ksiazkiewicz
29-03-2011, 22:43
nie można by powtórzyć takich warsztatów? czy nie znaleźliby się chętni? jak coś to proszę jedno miejsce dla mnie zarezerwować

_sam_
02-04-2011, 10:44
no właśnie - na pewno znaleźliby się chętni :) np. ja :)

admin
02-04-2011, 13:57
Dajcie chwilkę odsapnąć. W łodzi mam teraz kurs ślubny i studyjny do zrobienia (trzy dni pod rząd). Pomyślimy z Grzesiem nad kolejną edycję w Krakowie, jak się Grzesio na mnie odobrazi ;)

Grzesiek_G
02-04-2011, 17:45
Grzesio nie jest obrażony, czeka aż się Piotruś przeprowadzi, zrobi kursy i odpowie na maile :)

ZgReDoL
02-04-2011, 20:03
nie można by powtórzyć takich warsztatów? czy nie znaleźliby się chętni?

A moze cos na śląsku by sie dało zrobic? Wiem ze Kraków nie jest tak daleko, ale moze tu, grupa silesia by sie obudziła?!I pewnie reszta Polski by tez do nas zjechała. Zapraszamy, tylko u nas tez cos zorganizujcie.

admin
10-04-2011, 00:11
Grzesio nie jest obrażony, czeka aż się Piotruś przeprowadzi, zrobi kursy i odpowie na maile :smile:


Jest szansa Grzesiaczku że to już lada chwila :)


A moze cos na śląsku by sie dało zrobic?


Pewnie że się da, a co. Jakąś dziołche się załatwi, światła się doda i jak znalazł :)

ZgReDoL
10-04-2011, 00:44
Pewnie że się da, a co. Jakąś dziołche się załatwi, światła się doda i jak znalazł :)

No to załatwiajcie adminie! U nas gryfnych dziołch jest wiela!:grin:


I to pisze gorol z drugiej strony Brynicy :mrgreen:!!! Ale czekamy na propozycje.