Jai pur
04-02-2011, 17:31
Na prośbę jednego z forumowiczów zamieszczam kilka podobnych kadrów z Leikowskich 50-tek: Summiluxa 1.4 ASPH i Noctiluxa 1.0. Moze komuś się przyda, choć to bardzo ograniczone porównanie, ale niestety wygospodarowałem tylko chwilę na jego zrobienie. Wszystko bez obróbki z wyjątkiem zdjęć z wiszącą lampą, gdzie lekko rozjaśniłem cienie. Jak widać N daje cieplejsze kolory. Ciekawie robi się dopiero na 1.0, ale nie zawsze różnica jest duża. Po oglądnięciu dużej ilości zdjęć N bardziej się wyróżnia, ale to już można ocenić na kilku netowych galeriach.
Summilux na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img195.imageshack.us/img195/9610/1s14.jpg)
Noctilux na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/2884/1n14.jpg)
Noctilux na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/img641/553/1n10.jpg)
Drugi set od 2.0, tutaj musiałem odsunąć Noctiluxa, a nie chciało mi się powtarzać, więc Summi ma łatwiej:
S na 2.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.imageshack.us/img30/2448/2s20.jpg)
N na 2.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/4717/2n20m.jpg)
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/3707/2s14.jpg)
N na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/707/2n14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img683.imageshack.us/img683/5391/2n10.jpg)
Te już tylko na pełnych dziurach:
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/5979/3s14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/4660/3n10.jpg)
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img545.imageshack.us/img545/16/4s14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/3003/4n10f.jpg)
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img151.imageshack.us/img151/3233/5s14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/7823/5n10.jpg)
Summilux na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img195.imageshack.us/img195/9610/1s14.jpg)
Noctilux na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/2884/1n14.jpg)
Noctilux na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/img641/553/1n10.jpg)
Drugi set od 2.0, tutaj musiałem odsunąć Noctiluxa, a nie chciało mi się powtarzać, więc Summi ma łatwiej:
S na 2.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.imageshack.us/img30/2448/2s20.jpg)
N na 2.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img827.imageshack.us/img827/4717/2n20m.jpg)
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/3707/2s14.jpg)
N na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img824.imageshack.us/img824/707/2n14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img683.imageshack.us/img683/5391/2n10.jpg)
Te już tylko na pełnych dziurach:
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/5979/3s14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/4660/3n10.jpg)
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img545.imageshack.us/img545/16/4s14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/3003/4n10f.jpg)
S na 1.4
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img151.imageshack.us/img151/3233/5s14.jpg)
N na 1.0
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img146.imageshack.us/img146/7823/5n10.jpg)